Taliansko Taliansko

Oficiálny názov: Talianska republika
Hlavné mesto: Rím (Roma) - 2,8 miliona obyv.
Štátne zriadenie: pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: 97 % obyvateľstva vyznáva katolícku vieru, 1,5 % sa hlási ku valdénskej evanjelickej cirkvi, ostatní sú moslimovia a nedefinovaní
Úradný jazyk: taliančina, ale dohovoríte sa nemecky či francúzsky
Časový posun: 0 hodín

Taliansko - zájazdy od 9 EUR

O TALIANSKUStredoeurópska klasika po taliansky

Taliansko, krajina temperamentných Talianov a Talianiek. Krajina obklopená vľúdnym morom, ktoré prináša ľahký vánok. Takmer 1300 km tiahnucich sa pás od severu k juhu ponúka priestor pre nebreberné množstvo aktivít, výletov a návštev za históriu. Obvod štátu vykresľuje tvar topánky, najskôr preto, že práve Taliansko bolo tou oporou celej európskej civilizácie pri jej vzniku. Monumentálnosť na nás dýcha na každom kroku. Až už sme v talianskych Dolomitoch či v Alpách tvoriaci prirodzenú hranicu s Francúzskom, Švajčiarskom, Slovinskom a Rakúskom alebo v Apeninskom pohorí, ktoré dalo názov celému poloostrovu. Našu pozornosť si isto zaslúži staroveký Rím, renesančná Florencia, romantické Benátky, alebo Neapol krčiaca sa pod majestátnym Vesuvom. Miestam pre relaxáciu sa pre nás môže stať obľúbené Bibione či Rimini. Pokoj nám ponúka poloostrov Gargáno a jeho divoké pobrežie. Nezabudnite na Sardiniu, ktorú omýva priezračné more.

Raj gurmánov

Talianska kuchyňa je medzi školami varenia naprostou legendou. Vyniká ľahkosťou, pestrosťou, chuťovou harmóniou a navzdory tomu taktiež úplnou jednoduchosťou. Kto by odolal nápaditým úpravám cestovín, originálne servírovaným šalátom či svetoznámej talianskej klasike v podobe pizzy? Základom talianskej gastronómie sú vždy čerstvé suroviny a dodržovanie bezkonkurenčných tradičných receptúr. A ochudobnení nebudete ani o sladké pokušenie. Pre nenásytné jazýčky sú pripravené vynikajúce múčniky a chýbať samozrejme nesmie osvieženie v podobe pravej talianskej zmrzliny.

Talianska metropola módy

Taliani majú cit pre módu v krvi. Vždy majú prehľad i o tých najnovších módnych tredoch, a aby taktiež nie, keď ju z veĺkej časti určujú. Taliansky módny priemysel si od nepamäti udržuje čelnú priečku v celosvetovom rebríčku tohoto odvetvia. Kľúčom k úspechu je dokonalé snúbenie klasických prvkov tými extravagantnejšími. Výslednému dojmu nikdy nechýba sebevedomie, ale zachováva si i noblesnú eleganciu. Tak len do toho, nebojte sa skúsiť taliansky štýl, ten totiž z módy len tak nevyjde.

Taliansko - zájazdy od 9 EUR

Najnovšie recenzie Taliansko

Celkom: 3,8 viac by som sem nešla

 • 4 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 3 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
viac by som sem nešla Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
okolie hotela všade odpadky

cez areál hotela chodí stále VLAK! do neskorej noci a hneď skoro ráno, nepochopím, ako cez areál hotela, záhradu , môže chodiť vlak! O tom, že nás budil počas celej dovolenky radšej písať nejdem.

V hoteli rušno, Taliani..

Strava
Asi taká, že každý deň rovnaké, dokonca po 2 dňoch som začala mať značné veľké tráviace problémy, pre kt. som si už nemohla vychutnávať zaplatený all inc. Asi niečo pokazené som tam zjedla, inde som sa nestravovala. :( to ma veľmi sklamalo.

Služby hotela
nevedia ani slovo anglicky :( nedohovoríte sa, pokiaľ neviete taliansky

Pláž
hlbočina v mori, vlny, do mora sa vlieva nejaký čudný potok, resp. splašky z okolia hotela, hrôza.

pláž malá pre toľký počet ľudí, a o tom, že máte pridelené lehátka, sa radšej vyjadrovať nebudem, po celý týždeń ste na jednom lehátku,ako vo väzení, to ma neskutočne prekvapilo, samozrejme Slováci, sú najdalej od mora!!! A taliani hned na lehátku pri mori. Na pláž to bolo z nášho hotela- resp. ubytovacej časti veľmi ďaleko, asi 10-15 minút pešo.Takže fuška, pretoťe areál hotela je strašne rozsiahly.

Celkovo nesplnilo to moje očakávania, boli jednoznačne vyššie.

Laura M., 19.04.2018, Dátum pobytu: 14.8. - 21.8.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Kalábria, Hotel: Green Garden Club Residence

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 4,6 Ostrov je pěkný, dají se dělat malé výlety. Doporučuji okružní cestu po ostrově /to jediné od CK,stojí za to/. Návštěva je vhodná spíše...

 • 1 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Ostrov je pěkný, dají se dělat malé výlety. Doporučuji okružní cestu po ostrově /to jediné od CK,stojí za to/.

Návštěva je vhodná spíše pro ty, kdo chtějí využít termálů. Pláže jsou lepší jinde.

CK poskytla opravdu "skvělý servis" - asistence při výměně pokoje z opravdu hnusného do méně hnusného, pak do o trochu lepšího. Z celodenního výletu na plachetnici se vyklubal výlet na malé lodi bez WC - za EUR 50!!!! Ředitelka CK zamítla reklamaci a kompenzaci zkažené dovolené s tím, že oni vlastně za nic neručí, to ti jiní a výletní lodě, které nabízejí mají WC.

Pro nepoučitelné: jeďte s někým jiným a výlet lodí si odpusťte, nebo si ho zajistěte sami.

P.S. Po procházce ostrovem jsem došla k závěru, že pokud se tam ještě někdy podívám, tak budu bydlet přímo ve Foriu. Autobusy jezdí kamkoliv každou chvilku a ve městečku jsou příjemné procházky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Otřesné. Pokoje podřadné kvality, exklusivně pro klienty CK. Klienti jiné CK měli pokoje lepší. Jiní klienti /nikoliv těchto českých CK/ měli pokoje, které by se očekávaly. Prolhaná usměvavá recepční byla opravdu výkonná. Výměna pokoje proběhla formou "škatulata batulata" - jedni se přesunuli z pokoje a jiní jej následně obsadili.

Strava
Výborná, obsluha také.

Služby hotela
Služba formou výměny pokoje mi stačila.....

Pláž
Nelze hovořit o pláži. Je to úzký pruh písku. Myslím, že se tomu vznešeně říká městská pláž.

Anonym, 19.04.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Ischia, Hotel: La Scogliera

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7 Celkový dojem odpovídal očekávání

 • 7,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Celkový dojem odpovídal očekávání Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo výborné!!! Nadchlo

Strava
Bez stravy

Služby hotela
Apartmán

Zjazdovky
Sjezdovky udržované a odpovídající vyber

Tomáš K., 18.04.2018, Dátum pobytu: 24.3. - 31.3.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Rezidence Bait dal Temp

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 * až na cestu do hotelu vyborný

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
* až na cestu do hotelu vyborný Zobraziť celú recenziu

Anonym, 18.04.2018, Dátum pobytu: 30.3. - 2.4.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Miláno, Hotel: Ibis Centro

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 1,5 Řím je nádherný a dovolenou jsme si užili skvěle. Ubytování je ovšem hrozné. Odpovídalo stěží dvěma *, za tu cenu opravdu děs.

 • 1,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Řím je nádherný a dovolenou jsme si užili skvěle. Ubytování je ovšem hrozné. Odpovídalo stěží dvěma *, za tu cenu opravdu děs. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo velké zklamání. Pokoj byl velmi stísněný a tmavý. Pokoj disponuje také mikrokoupelnou o rozměrech cca 1,5 m2 (umyvadélko, záchod, sprchový kout - veškeré vybavení má od sebe rozestup max. 5 cm, v místnosti není možné se otočit při zavřených dveřích... to jen tak pro představu). K dispozici také lednice - funkční, ovšem zapáchající. Nonstop 24 h. v pokoji něco hučelo (asi ta lednice). Wi-fi fungovala na pokoji bez problémů.

Strava
Strava měla stejnou úroveň jako ten pokoj. Měli jsme naštěstí zaplacené pouze snídaně. K snídani na výběr: suchary, sladké koláče (čerstvé a moc dobré), máslíčko, džemíček, corn flakes. K pití káva, ,,džus" (kdo si pamatuje na Tang v 90. letech, tak to je jejich džus), voda (z automatu - smrděla zatuchlinou).

V Římě je spousta dobrých restaurací, např. Il Padellaccio, tam jsme se najedli velmi dobře, cenově přijatelné a navíc bonus v podobě vtipné obsluhy. Dál se nám líbilo v restauraci s názvem 320 gradi (vynikající čerstvé těstoviny).

Doporučuji si v kavárnách dávat kávu ,,na stojáka" u baru - cena kávy se tak pohybuje kolem 1 eura.

Služby hotela
V hotelu jsme se pohybovali minimálně. Recepční byl v pohodě.

Alžběta P., 18.04.2018, Dátum pobytu: 5.4. - 8.4.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Rím, Hotel: Center 3

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220