Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Taliansko Taliansko

Oficiálny názov: Talianska republika
Hlavné mesto: Rím (Roma) - 2,8 miliona obyv.
Štátne zriadenie: pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: 97 % obyvateľstva vyznáva katolícku vieru, 1,5 % sa hlási ku valdénskej evanjelickej cirkvi, ostatní sú moslimovia a nedefinovaní
Úradný jazyk: taliančina, ale dohovoríte sa nemecky či francúzsky
Časový posun: 0 hodín

Taliansko - zájazdy od 9 EUR

O TALIANSKUStredoeurópska klasika po taliansky

Taliansko, krajina temperamentných Talianov a Talianiek. Krajina obklopená vľúdnym morom, ktoré prináša ľahký vánok. Takmer 1300 km tiahnucich sa pás od severu k juhu ponúka priestor pre nebreberné množstvo aktivít, výletov a návštev za históriu. Obvod štátu vykresľuje tvar topánky, najskôr preto, že práve Taliansko bolo tou oporou celej európskej civilizácie pri jej vzniku. Monumentálnosť na nás dýcha na každom kroku. Až už sme v talianskych Dolomitoch či v Alpách tvoriaci prirodzenú hranicu s Francúzskom, Švajčiarskom, Slovinskom a Rakúskom alebo v Apeninskom pohorí, ktoré dalo názov celému poloostrovu. Našu pozornosť si isto zaslúži staroveký Rím, renesančná Florencia, romantické Benátky, alebo Neapol krčiaca sa pod majestátnym Vesuvom. Miestam pre relaxáciu sa pre nás môže stať obľúbené Bibione či Rimini. Pokoj nám ponúka poloostrov Gargáno a jeho divoké pobrežie. Nezabudnite na Sardiniu, ktorú omýva priezračné more.

Raj gurmánov

Talianska kuchyňa je medzi školami varenia naprostou legendou. Vyniká ľahkosťou, pestrosťou, chuťovou harmóniou a navzdory tomu taktiež úplnou jednoduchosťou. Kto by odolal nápaditým úpravám cestovín, originálne servírovaným šalátom či svetoznámej talianskej klasike v podobe pizzy? Základom talianskej gastronómie sú vždy čerstvé suroviny a dodržovanie bezkonkurenčných tradičných receptúr. A ochudobnení nebudete ani o sladké pokušenie. Pre nenásytné jazýčky sú pripravené vynikajúce múčniky a chýbať samozrejme nesmie osvieženie v podobe pravej talianskej zmrzliny.

Talianska metropola módy

Taliani majú cit pre módu v krvi. Vždy majú prehľad i o tých najnovších módnych tredoch, a aby taktiež nie, keď ju z veĺkej časti určujú. Taliansky módny priemysel si od nepamäti udržuje čelnú priečku v celosvetovom rebríčku tohoto odvetvia. Kľúčom k úspechu je dokonalé snúbenie klasických prvkov tými extravagantnejšími. Výslednému dojmu nikdy nechýba sebevedomie, ale zachováva si i noblesnú eleganciu. Tak len do toho, nebojte sa skúsiť taliansky štýl, ten totiž z módy len tak nevyjde.

Taliansko - zájazdy od 9 EUR

Najnovšie recenzie Taliansko

Celkom: 8,8 Velmi pěkné místo v zeleni, terasa nebo předzahrádka. čistota komplexu je velmi dobrá, pláže vnikající. Pláž je sice trochu dále - asi 5...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkné místo v zeleni, terasa nebo předzahrádka. čistota komplexu je velmi dobrá, pláže vnikající. Pláž je sice trochu dále - asi 5 min chůze ale jde se krásnou zelení a nebo je možné se tam každých 20 min nechat odvézt elektrovogzíkem. Je to jedna z nejhezčích pláží, sklon do vody přiměřený, písek, ideální pro děti. Nejsou tam vlny, nebot naproti je ostrov, je to malá zátoka. Voda čistá, žijí v ní chobotnice a rybky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Již trochu opotřebované, ale stále dobré. Není tam trouba, pouze mikrovlná a lenice trochu hůře mrazí. čistota dobrá, jen pár pavučin u vysokého stropu, celkově ale velmi pěkné dispozičně, přijemné, krásná terasa.

Strava
stravu jsme si nekupovali předem a vařili si. Pokud chcete dokoupit, tak za 30 E dospělý a 10 E děti. V areálu je obchod ale ne s potravinami denní potřeby, tak je třeba nakoupit v supermarketu vedlejší vesnice - pěšky 20 min nebo půjčit auto, což je ale drahé pokud dělát přes hotelový Europe car - stojí cca 90 E na den, pak se zlevnuje. Na pláži je reklama na půjčovnu za 40 E den.

Služby hotela
jednou až 2x týdně uklidí, ručníky vymění. Je tam dětský klub, 2 kavárny/bary, kde se dá koupit kafe, lehké jídlo, pivo točené. Personál velmi milý, areál velmi přátelský.

Pláž
Naprosto vynikající. Jsou okolo i trasy na běhání, ale na delší jogging nad 3 km se musí vyběhnout na silnici.

Jakub Hort, 15.06.2018, Dátum pobytu: 5.6. - 12.6.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Sardínia / Sardegna, Hotel: Resort Grande Baia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Skvělé

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborný

Strava
Dobrá

Služby hotela
Výborný

Pláž
Výborné

Jan Just, 15.06.2018, Dátum pobytu: 9.6. - 12.6.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: Geier

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Ubytování v pohodě,byli jsme spokojeni. Vařily jsme si samy Okolí pěkně ale rušné,plno obchůdků Pláž nic moc ,byli tam zbytky od...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování v pohodě,byli jsme spokojeni.

Vařily jsme si samy

Okolí pěkně ale rušné,plno obchůdků

Pláž nic moc ,byli tam zbytky od cigaret,a sklo, moře krásné Zobraziť celú recenziu

Martina Krčmařová, 14.06.2018, Dátum pobytu: 1.6. - 10.6.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Apartmán Vittoria

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 jsme spokojeni

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
jsme spokojeni Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
spokojenost

Strava
spokojenost

Služby hotela
spokojenost, poštípal mě komár - tudíž hotel by měl odhánět komáry

Věra Karlovcová, 14.06.2018, Dátum pobytu: 1.6. - 10.6.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Ischia, Hotel: Riva Del Sole

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 3,8 Podpruměrné.

 • 2,5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 8 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Podpruměrné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkový dojem pokoje byl strašný špinavé závěsy , v koupelně padala malba v wc prkénku díra zalepená kancelářskou páskou , koupelna nebyla ani pořádně umytá,

Strava
Snídaně stále to stejne každý den , a hlavně pro cca 20 lidí jeden Litrový džbánek s pitím který za snídani dolily max dvakrát.

Pláž
do 100 metru , za poplatek 5 euro

Lukáš Lindovský, 14.06.2018, Dátum pobytu: 4.6. - 10.6.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Rimini, Hotel: Marinella

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220