Taliansko - Madonna di Campiglio / Pinzolo Taliansko

 • Popis

  Elegancia v srdci Dolomitov

  Elegantné mestečko Madonna di Campiglio patrí k najstarším lyžiarskym strediskám v Taliansku. Medzi prvými hosťami navštevujúcimi Madonnu di Campiglio bol cisár František Jozef a jeho manželka Sissi. Historické centrum obklopuje amfiteáter rozmanitých zjazdoviek prepojených na jednej strane s Pinzolom a na druhej strane s Folgaridou a Marillevou. 70 kilometrov svahov situovaných do polkruhu spadá skôr do ľahkej modrej kategórie. Dve športové trate za zdvíhajú priamo z mesta na severnom svahu Monte Spinale. Čierna dvojkilometrová Spinale Direttissima dosahuje prevýšenie 600 metrov a pri jej zjazde sa rozbúši srdce každému športovcovi. V Pinzole jej konkuruje závodná trať Competition dlhá 1,3 kilometra. Madonna di Campiglio je jediným miestom v Trentine usporiadavajúcim závody Svetového pohára. Snowpark Ursus pod Passo Grosté založili v roku 2000 dvaja freestyloví nadšenci a teraz priťahuje vyznávačov snowboardingu zo širokého okolia. V parku stojí U-rampa, boardercrossová dráha, skoky, boxy a ďalších 40 prekážok. Pre bežkárov je pripravených 36 kilometrov tratí všetkých náročností. Najdlhší desaťkilometrový okruh v Madonne di Campiglio hostí závody Svetového pohára. Hlboký sneh nájdete vo Val Gelada, Serodoli, Cima Roma a Lago di Tovel.

  Après-ski

  Prestížne stredisko Madonna di Campiglio priťahuje každú zimu VIP taliansku klientelu a zámožnú smotánku. Promenáda v centre mesta je zasvätená značkovým obchodom a butikom a na historickom námestí sa často usporiadavajú kultúrne akcie pod šírim nebom. Oveľa pokojnejšie Pinzolo s cenovo prístupnejším ubytovaním sa hodí pre rodinné dovolenky. V okolí miest vedú trasy pre peších turistov, kadiaľ prechádzajú aj konské a psie záprahy. Okolité kopce presahujúce 2000 metrov nad morom čakajú na pokorenie horolezcami. Večer sa zábava rozbieha na osvetlenom korčuliarskom kĺzisku, na snowtubingovej dráhe, v kine, v baroch, v reštauráciách, vo vínnych pivniciach a na diskotéke. Relax si doprajte v saune aj na masáži.

  Doprava

  Madonna di Campiglio leží v srdci Brentských Dolomitov asi 58 kilometrov od najbližšieho diaľničného zjazdu. Posledné kilometre po kľukatých horských cestách by nemali vodičov odradiť. Odmenou im bude úžasná scenéria okolitých kopcov a nezabudnuteľná dovolenka. Cesta z Bratislavy meria 779 kilometrov a trvá asi 8 hodín. Trasa z Košíc v dĺžke 1236 kilometrov zaberie približne 12 hodín. Na spevnených parkoviskách pri nástupných staniciach lanoviek Grosté alebo Pradalago sa vyberá poplatok 3,5 EUR na deň. Ski bus po Madonne koluje v hlavnej sezóne každých 20 minút. Denný lístok stojí 2 EUR a týždenný lístok 10 EUR. Deti do 8 rokov majú dopravu zadarmo. Medzimestské linky spájajú Pinzolo, Carisolo, Mavignolu a Campiglio.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahŕňa lyžiarske areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvoriace jedinečné safari so 150 kilometrami zjazdoviek. Šesťdenná permanentka v hlavnej sezóne stojí 271 EUR pre dospelého, 190 EUR pre juniorov do 16 rokov a seniorov nad 65 rokov a 136 EUR pre deti nad 8 rokov. Mladší lyžiari jazdia v doprovode rodičov zadarmo. K dispozícii je aj rozšírený ski pas Superskirama alebo permanentky platné iba v Madonne di Campiglio alebo v Pinzole. Skupiny nad 20 osôb dostanú jeden ski pas zadarmo.

  Perla Brenta Dolomites

  Obľúbená letná destinácia Madonna di Campiglio si vyslúžila medzi Talianmi prezývku Perla Brenta Dolomites. Úchvatná panoráma dvoj a tritisícoviek obklopujúca romantické stredisko a panenská príroda národného parku Adamello-Brenta priťahujú každým rokom ako stálu klientelu, tak aj nových zahraničných návštevníkov. Parkom prechádza cez 450 kilometrov chodníkov pre peších turistov a horské bicykle. Trasy vedú cez tienisté jedľové a smrekovcové lesy, okolo 80 horských jazier, k holým hlavám vrcholov Dolomitov a k rozprávkovým pastvinám a horským lúkam. Dobrý pozorovať zahliadne v diaľke kamzíka, kozorožca, muflóna alebo orla. Tvorcovia okruhov mysleli na vrcholových športovcov aj na víkendových turistov. 26 cyklotrás križuje celé Val Rendena a Giudicarie Centrali. Zbieranie húb je v Madonna di Campiglio spoplatnené. Platí prísny zákaz zberu húb od 7. večernej do 7 rannej a deti mladšie 10 rokov musia byť v doprovode plnoletého hubára. Tenisoví nadšenci ochutnajú atmosféru 8 kurtov v údolí Rendena. Hladina adrenalínu stúpa pri tandemovom paraglidingu a pokoj v duši nájdete pri chytaní rýb. Golfový areál Campo Carlo Magno ponúka 9 jamiek a 800 hektárov greenu.

Najnovšie recenzie Taliansko - Madonna di Campiglio / Pinzolo

Celkom: 9.3 Krásné místo hotelu, služby na jedničku, moc příjemný personal

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné místo hotelu, služby na jedničku, moc příjemný personal Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje čisté, každý den uklizeno.Matrace nic moc, padala jsem do středu postele, koupelna malá, Ake staci, člověk vystačí s málem

Strava
Nebyla formou švédského stolu, výběr ze 2predkrmu, polévky a 3 hlavní jídla.Mě množství stačilo, ale manžel by uvítal větší porce.

Služby hotela
Služby luxusni

web:review_paragraph_heading_18
Sportovní vyžití dobre

Zlata M. R., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.03.2023, Dátum pobytu: 12.3. - 16.3.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Bellavista

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Slušný hotel, s jídlem v odpovídajícím standardu, nedaleko lanovek a v moc pěkné vesničce.

 • 7.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Slušný hotel, s jídlem v odpovídajícím standardu, nedaleko lanovek a v moc pěkné vesničce. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pohodlné postele. Negativně překvapila palanda a italský systém deky a prostěradla, pod kterým bylo někdy chladno. Nebylo kde sušit oblečení. Dostali jsme bohužel rušný pokoj u silnice.

Strava
Snídaně průměrné, večeře vynikající.

Služby hotela
Bazén tak akorát velký a vybavený na protažení a relaxaci. V posilovně chyběla hrazda na zavěšení.

Zjazdovky
Pinzolo je menší, zastrčené středisko se skvělými sjezdovkami. Nejlepší překvapení dovolené. Negativum je oněch 400 metrů od hotelu v přezkáčích s lyžemi - lepší je nechat si lyže ve ski depotu. Což ovšem není moc praktické, chcete-li jiné dny jinam. Madonna působí rušněji a zalidněněji, ač se tu skvělé sjezdovky taky najdou.

Tomáš, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.03.2022, Dátum pobytu: 4.3. - 11.3.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Canada

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Doporučuji. Pěkný, čistý, čistý hotel. Obsluha velmi milá a ochotná.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Doporučuji. Pěkný, čistý, čistý hotel. Obsluha velmi milá a ochotná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prostorný, dobře udržovaný pokoj s velkým balkonem.

Strava
Pestrá strava, možnost výběru. Italská večeře byla skvělá. DOPORUČUJI.

Služby hotela
Hotel má vlastní SKIBUS, který vás doveze na svah. Návrat také SKIBUSEM po telefonickém kontaktu s Hotelem.

Jolanta K., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 19.01.2022, Dátum pobytu: 8.1. - 14.1.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Bellavista Pinzolo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 velká spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
velká spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
dokonalé

Strava
velká ochota personálu

Služby hotela
ve všem nám bylo vyhověno.

Iveta Haschková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.03.2020, Dátum pobytu: 29.2. - 7.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Villa Emma

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6.2 Hotel má fantastickou polohu naproti nástupní lanovce v Andalu. Cena spíše odpovídá kvalitě - velmi staré, vybydlené vybavení odpovídá...

 • 5.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel má fantastickou polohu naproti nástupní lanovce v Andalu. Cena spíše odpovídá kvalitě - velmi staré, vybydlené vybavení odpovídá stáří hotelu a italským Alpám. Obsluha s kolísavou kvalitou, někteří se snaží, někteří vypadají, že jsou tam za trest. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení pokoje staré jako hotel. Stále používají jižanský typ přikrývek - prostěradlo + velmi špinavé přehozy, které vzhledem k zimnímu období musíte bohužel použít, larysa ve skříni je opravdu šílená kousavá larysa, ani jedno nevidělo čistírnu hodně dlouho. Rozhodně doporučuji vzít si vlastní deky.

Jinak je vybavení hotelu standard.

Strava
Snídaně ujdou. Večeře výborný první italský chod, druhý masitý chod většinou hodně slabý. Zeleninový bufet každý den stejný. Voda v neomezeném množství k večeři zdarma.

Služby hotela
malá lyžárna neodpovídá kapacitě hotelu. Lyže jsme nechávali v autě.

Parkoviště perfektní, zdarma, hned vedle hotelu.

Pláž
zimní pobyt, hotel je přímo u nástupní lanovky.

Iva P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 17.02.2020, Dátum pobytu: 8.2. - 13.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Andalo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Madonna di Campiglio / Pinzolo