Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Dovolenka Egypt – zájazdy a sprievodca

Nádherné azúrové more, starobylé pamiatky, all inclusive služby, tým všetkým je preslávený Egypt na severe Afriky. Egypt má prístup k Stredozemnému aj Červenému moru. Turisti mieria hlavne k teplejšiemu a na podmorský život bohatšiemu Červenému moru.

Egypt je pohostinná arabská krajina, ktorá môže ponúknuť zaujímavé poznávacie zájazdy k  tisícročným pamiatkam ako sú svetoznáme pyramídy, údolie Nílu, Luxor, rovnako ako leňošenie pri mori s all inclusive komfortom.

Aká lokalita by sa vám najviac páčila?

Hurghada

Najväčšie turistické centrum pri Červenom mori. Mešity, bazáre, arabská kultúra.

Počasie tento mesiac : Teplota vzduchu: 37 °C Teplota vody: 29 °C

Doba letu z Bratislavy : 03:50

zájazdy od 253 EUR

Marsa Alam

Pohodová destinácia s vlastným letiskom. Pieskové pláže a korálové útesy.

Počasie tento mesiac : Teplota vzduchu: 32 °C Teplota vody: 29 °C

Doba letu z Bratislavy : 03:50

zájazdy od 132 EUR

Sahl Hasheesh

Oblasť nových turistických rezortov iba 20 minút južne od Hurghady.

Počasie tento mesiac : Teplota vzduchu: 37 °C Teplota vody: 29 °C

Doba letu z Bratislavy : 03:50

zájazdy od 132 EUR

Sharm El Sheikh

Juh polostrova Sinaj je známy už z Biblie. Pre milovníkov mora a slnka je to raj.

Počasie tento mesiac : Teplota vzduchu: 38 °C Teplota vody: 28 °C

Doba letu z Bratislavy : 03:50

zájazdy od 352 EUR

Zobraziť ďalšie destinácie

Najlepšie hodnotené hotely v Egypte

MSC Opera

Egypt, Spojené arabské emiráty, Taliansko, Grécko, Cyprus, Chorvátsko, Omán, Izrael, Jordánsko

9,5

od 1 137 EUR

MSC Magnifica

Francúzsko, Egypt, Spojené arabské emiráty, Mexiko, Taliansko, Grécko, Španielsko, Portugalsko, Malajzia, Čína, Singapúr, Austrália, Japonsko, Kostarika, Nikaragua, Nový Zéland, Panama, Vietnam, USA, Srí Lanka, Filipíny, Omán, Curacao, Jordánsko, Barbados, Guatemala, Južná Kórea, Grenada, Samoa, Fidži, Kolumbia, Papua Nová Guinea, Taiwan

9,5

od 13 574 EUR

MSC Poesia

Francúzsko, Egypt, Taliansko, Španielsko, Portugalsko, Malajzia, Francúzska Polynézia, Brazília, Singapúr, Argentína, Austrália, Chile, India, Indonézia, Nový Zéland, Peru, Srí Lanka, Omán, Nová Kaledónia, Veľká Británia, Švédsko, Nemecko, Dánsko, Kapverdské ostrovy, Jordánsko, Uruguaj, Vanuatu, Cookove ostrovy, Papua Nová Guinea

9,4

od 14 096 EUR

Zobraziť ďalšie hotely

Ako vybrať ideálny hotel?

Egypt je skvelým miestom pre pohodovú dovolenku. Milovníci relaxácie a kúpania si užijú teplú vodu Červeného mora, kam mieri väčšina turistov. More je plné rybičiek a koralov a láka k potápaniu alebo šnorchlovaniu. Z hotelov prevládajú hlavne veľké komplexy s all inclusive službami. Dovolenku je možné si ozvláštniť aj výletom medzi svetoznáme pamiatky staroveku, ako sú napríklad pyramídy v Gíze, sfinga, hrobky faraónov v Luxore a Údolí kráľov.

Mapa Egypta

Mapa Egypta Zobrazit' na mape

Počasie v Egypte

Egypt leží v subtropickom pásme severnej Afriky, kde vládne veľmi suché počasie s miernou zimou a veľmi teplým letom. Na mnohých miestach prakticky vôbec neprší. Väčšina obyvateľov žije pri Stredomorskom pobreží a v oblasti delty Nílu, kde panuje miernejšie podnebie. Naopak hlavný prúd turistov mieri k Červenému moru, ktoré ponúka vodné radovánky.

V Hornom Egypte sa v júli až októbri denné teploty šplhajú k 40 °C, v noci býva okolo príjemných 22 °C. Vanie tu suchý púštny vietor, na pobreží vás osvieži príjemný svieži morský vzduch.

Najlepší čas na dovolenku

Dobrý Najlepší

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Zobraziť počasie pre všetky oblasti

Získajte inšpiráciu na našom blogu