Potrebujete pomôcť?

Ozvite sa nám spôsobom, aký vám vyhovuje

Ukázať kontakty

Eurovíkendy 2024 letecky aj autobusom - akcie a zľavy

Ďalšie mestá

Čo sú eurovíkendy

Eurovíkendy od desiatok CK online

Termín "eurovíkendy" je vo svete aj v samotnej Európe prakticky neznámy, ale na Slovensku sa stal veľmi populárnym - a to napriek tomu, že v prípade výrazu "eurovíkend" sa jedná o umelo vytvorený pojem.

Vzhľadom k popularite eurovíkendov sú tieto zájazdy ponúkané v stále väčšom množstve. Na Invia môžete vyberať z ponuky desiatok cestovných kancelárií. Eurovíkendy spravidla zahŕňajú cestu a pobyt v danej destinácii a to je väčšinou všetko. Program zájazdu si určuje klient sám. Najčastejšou formou dopravy je u eurovíkendov doprava letecká, ale doprava autobusom tiež nie je neobvyklá.

Najpopulárnejšie mestá, ktoré turisti navštevujú uvádzame nižšie.

Paríž

Francúzska metropola je bezpochyby jedným z najobľúbenejších cieľov eurovíkendov, dosť možno vôbec najobľúbenejší. Kúzlu Paríža nie je ťažké podľahnúť, či už sa jedná o historické, architektonické a umelecké pamiatky (Notre Dame, Louvre, Versailles, Víťazný Oblúk, Sacré Couer, Invalidovňa alebo Eiffelova veža), parížske kaviarne a reštaurácie alebo o celkovú atmosféru tohto veľkomesta. Eurovíkendy do Paríža sú cenovo dobre dostupné a ponuka je vzhľadom k obľúbenosti Paríža široká.
Zájazdy a eurovíkendy do Paríža

Londýn

Londýn, jedno z najslávnejších a najdôležitejších miest na svete je obchodným i kultúrnym centrom celej Veľkej Británie. Jeden eurovíkend na poznanie celého Londýna často nestačí, napriek tomu eurovíkendy spojené s ubytovaním v centre Londýna väčšinou návštevníkom umožnia plnohodnotný zážitok z britskej metropoly. Ponuka eurovíkendov od desiatok cestovných kancelárií je do Londýna veľká a málokto si nevyberie.
Zájazdy a eurovíkendy do Londýna

Rím

Mesto Rím bolo založené pred viac ako 2700 rokmi a je nepochybne jedným z najstarších miest Európy. Eurovíkendy do Ríma využívajú turisti najmä z dôvodu návštevy pamiatok, ktorých v Ríme nájdete tisíce. Pozostatky antickej kultúry, barokové i renesančné skvosty v čele s niektorými najznámejšími stavbami sveta lákajú turistov v každú ročnú dobu. Rím, to je nezabudnuteľný zážitok, ktorý vo vás zanechá spomienky navždy. Eurovíkendy do Ríma sú ideálnou príležitosťou toto mesto spoznať.
Zájazdy a eurovíkendy do Ríma

Istanbul

Byzantion, Konštantinopol, Carihrad - v minulosti mesto mnohých mien. To je Istanbul, mesto dvoch kontinentov a najnavštevovanejšie mesto Turecka. Eurovíkendy do Istanbulu sú stále populárnejšie. V Istanbule je totiž veľkým zážitkom možnosť pozorovať prelínanie rôznych kultúr a civilizácií v dávnej i nie tak dávnej histórii. Istanbul je historickým skvostom, ale môže byť tiež považovaný za modernú metropolu so všetkým komfortom, ktorý priemerný návštevník od eurovíkendu v európskej metropole očakáva. Medzi najpopulárnejšie miesta v Istanbule patrí Modrá Mešita, katedrála Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, palác Topkapi a Dolmabahce, Sulehmanova mešita a ďalšie miesta hodné navštívenia.
Zájazdy a eurovíkendy do Istanbulu

Athény

Ak sa vydáte na eurovíkend do gréckej metropoly Athény, rýchlo a bez námahy sa zoznámite s antickou kultúrou, z ktorej v minulosti vzišla sláva mesta. Tisíce rokov staré mesto má turistom naozaj čo ponúknuť a dôvodom, prečo sú Athény vyhľadávané, je predovšetkým história. Eurovíkendy do Athén ale tiež znamenajú, že navštívite modernú európsku metropolu a obchodné centrum, ktoré návštevníkom ponúkne požadovaný komfort, ktorý od európskeho mesta možno očakávať. Eurovíkendy do Athén sú ponúkané desiatkami cestovných kancelárií po celý rok, určite si teda vyberiete.
Zájazdy a eurovíkendy do Athén

Madrid

Španielska metropola Madrid je často vyhľadávaným cieľom eurovíkendov, hoci obvyklá doba, ktorú v meste pri eurovíkende strávite často nestačí k tomu Madrid poznať dokonale. Korene mesta sú arabské, čo je na niektorých architektonických prvkoch poznať aj dnes. V stredoveku Madrid ovládla kresťanská kulutura, čo je predovšetkým v historickom centre viditeľné na mnohých prekrásnych monumentálnych stavbách. Zároveň ale Madrid ponúka množstvo modernej architektúry, možností nakupovania, malebných kaviarní, príjemných reštaurácií a ďalších možností pre oddychové eurovíkendy.
Zájazdy a eurovíkendy do Madridu

Benátky

Mesto desiatok vodných kanálov a gondol, malebných mostov a domov lemujúcich tieto kanály, mesto monumentálnych architektonických pamiatok a bohatej histórie, ale aj mesto zamilovaných s nezabudnuteľnou atmosférou - také sú Benátky, ktoré boli zaradené do dedičstva UNESCO. Eurovíkendy v Benátkach vo vás často zanechajú spomienky na celý život. Najmä populárne sú Benátky každý rok na konci februára, keď v meste prebieha slávna Benátska noc. Populárne sú nielen Benátky, ale celá Benátska riviéra plná ostrovov a malebných pláží.
Zájazdy a eurovíkendy do Benátok a na Benátskú riviéru

Amsterdam

Holandská metropola Amsterdam je obľúbenou destináciou pre eurovíkendy po celý rok. Eurovíkendy do Amsterdamu sú predovšetkým letecké, ale je možná aj doprava autobusom. Amsterdam návštevníkov nadchne predovšetkým nezabudnuteľnou atmosférou, nespočetnými mostmi cez malebné kanály, historickou architektúrou v centre mesta, galériami, obchodmi a ďalšími zaujímavosťami.
Zájazdy a eurovíkendy do Holandska a Amsterdamu

Ďalšie eurovíkendové destinácie na Invia

 • Barcelona
 • Vydajte sa do takmer 1,5 miliónového hlavného mesta Katalánska a vnímajte všetkými zmyslami príval španielskeho temperamentu. Barcelona je plná nielen dobrého jedla a pitia, najmä čerstvých rýb, morských plodov a sangrie, ale aj veľkolepých architektonických skvostov, ktoré na Vás číhajú na každom rohu. Spoznajte mesto Antoni Gaudího (Sagrada Familia, Güellský park) a futbalovej FC Barcelony vo forme eurovíkendu. Z našej pestrej ponuky si určite vyberiete.
 • Berlín
 • Hlavné mesto Nemecka je miestom, kde si každý nájde to, čo práve potrebuje. Táto pulzujúca metropola je známa nielen množstvom historických pamiatok (Ríšsky snem, Brandenburská brána), múzeí, divadiel a opier, ale aj rozsiahlymi zelenými plochami a neprebernými možnosťami športového vyžitia. Berlín sa vyznačuje najmä kultúrnou pestrosťou a toleranciou, každoročne sa tu koná napríklad Karneval kultúr, Berlínsky filmový festival či svetoznámy festival Love Parade. Zájdite si na pravý kari wurst a nechajte sa pohltiť nenapodobiteľnou atmosférou napríklad práve v rámci jedného z našich eurovíkendov.
 • Brusel
 • Brusel býva neoficiálne označovaný ako hlavné mesto Európy, pretože tu nájdete okrem iného mnohé inštitúcie Európskej únie. Brusel je tiež sídlom NATO. Medzi najvyhľadávanejšie turistické atrakcie patrí námestie Grande-Place či soška cikajúceho chlapčeka. Posaďte sa v niektorej z miestnych kaviarní alebo ochutnajte pravé belgické pralinky, Brusel určite stojí za videnie.
 • Budapešť
 • Toto veľkomesto vzniklo zlúčením troch do tej doby samostatných častí a to Budína, Starého Budína a Pešti. Ak sa vydáte do tejto maďarskej metropoly, ktorá sa rozkladá na oboch brehoch Dunaja, iste Vás neminie slušná porcia maďarského pikantného guláša, tokajského vína, čardáša či cigánskej hudby. Ak stále neviete, či do Budapešti vyraziť, určite Vás presvedčí tento svetový unikát: Budapešť je jediné veľkomesto na svete, v ktorom je viac ako stovka termálnych prameňov a studní, preto neváhajte a príďte si oddýchnuť do miestnych kúpeľov treba v rámci niektorého z našich eurovíkendov.
 • Dublin
 • Dublin je hlavné a zároveň tiež najväčšie mesto Írska. Mesto leží pri východnom pobreží Írska na rieke Liffey, ktorá delí mesto na dve časti. Po zhliadnutí miestnych pamiatok akými sú napríklad Katedrála Christ Church, Katedrála sv. Patrika či Národné múzeum sa určite vydajte do niektorej z mnohých tradičných írskych krčiem a dajte si hnedé pivo Stout od Guinness. Zažite tú pravú írsku pohostinnosť vďaka našej pestrej ponuke eurovíkendov.
 • Helsinky
 • Najväčšie mesto, najväčší prístav a v neposlednom rade tiež hlavné mesto Fínska, to sú Helsinky. Mesto je turistickým a tiež kultúrnym centrom krajiny. Mieša sa tu tradičné a moderné umenie, mesto je plné kostolov, galérií, múzeí či vedeckých a zábavných parkov. Navštívte jednu zo škandinávskych metropol hneď teraz vďaka našim eurovíkendom.
 • Lisabon
 • Vydajte sa do najzápadnejšieho hlavného mesta európskeho kontinentu a obdivujte miestne katedrály, kostoly a kláštory na vlastné oči. Na svoje si tu prídu aj milovníci futbalu, sídlia tu tri predné portugalskej kluby, a golfu. Navštívte Lisabon a užite si štipku portugalského temperamentu treba počas eurovíkendu.
 • Miláno
 • Miláno je druhé najväčšie talianske mesto, hlavné mesto oblasti Lombardia a provincie Miláno. Na svoje si tu prídu najmä milovníci módy a dizajnu, toto mesto je tiež centrom obchodu, bánk a je sídlom mnohých veľkých a úspešných firiem. Ďalej je známe ako sídlo opery La Scala a futbalových klubov AC a Inter Miláno. K videniu je tu napríklad veľkolepý Dóm či hrad rodiny Sforza a mnohé ďalšie monumenty a zaujímavosti.
 • Oslo
 • Vypravte sa do hospodárskeho, kultúrneho a politického centra Nórska. K videniu je tu napríklad Kráľovský palác, Radnica, kde sa každoročne odovzdáva Nobelova cena mieru, nepreberné množstvo múzeí či známy Vigelandov park s originálnymi skulptúrami. Športových nadšencov určite nadchne skokanský mostík - pozostatok zimných Olympijských hier z roku 1952. Túto škandinávsku metropolu by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.
 • Petrohrad
 • Predtým tiež Leningrad je s takmer 5 000 000 obyvateľmi druhé najväčšie mesto Ruska. V minulosti bol Petrohrad mestom hlavným, dodnes je kultúrnym strediskom celého Ruska s mnohými pamiatkami Svetového dedičstva UNESCO a tiež jedným z najdôležitejších ruských prístavov. Najskvostnejšou stavbou metropoly je tzv Zimný palác, ďalej je tu k videniu Katedrála svätého Izáka či Petropavlovská pevnosť.
 • Viedeň
 • Viedeň je najväčším rakúskym mestom a súčasne najvýznamnejším kultúrnym, politickým a hospodárskym centrom krajiny. Historické centrum Viedne je zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Viedeň sa vyznačuje bohatou hudobné tradíciou, je tu mnoho divadiel, múzeí a galérií. Ochutnať tu môžete napríklad klasický viedenský rezeň či Sacherovu tortu. Spoznajte túto európsku metropolu napríklad v rámci eurovíkendu.