Egypt Egypt

Oficiálny názov: Egyptská arabská republika
Hlavné mesto: Káhira (Cairo)
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým zhromaždením
Náboženstvo: Až 80% obyvateľov sú islámci (muží vyznávajúci islám majú viac žien), ďalších cca 15 % obyvateľov sú kresťania.
Úradný jazyk: Arabština - egytptská hovorová arabština, pri oficiálnych príležitostiach sa používa klasická arabčina. Znalosť angličtiny je pomerne rozšírená.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájazdy od 236 EUR

O EGYPTEEGYPT - Krajina faraónov

Egypt leží v severovýchodnej Afrike a malou časťou príslúšajúca k Ázii. Egypt je nazvývaný bránou Afriky, je krajinou s tajuplnou povesťou a históriou, ktorá sa začala písať na samom začiatku ľudskej civilizácie.

Najväčší egyptský vodný skvost

Egyptskou arabskou republikou preteká najväčšia africká rieka - Níl. Susednými štátmi Egypta sú na západe Líbia, na juhu Sudán a na severovýchode Izrael.
Severnú hranicu tvoria Stredozemné more a na východe omývajú bregy Egypta vody Červeného mora

Zhrnuté po egyptsky

Väčšina obyvateľov Egypta žije pozdĺž berehov rieky Nílu, čo je jedno z mála miest v tejto krajine, kde sa nachádza orná pôda, a tak je tu život o niečo jednoduchší. Zvyšná plocha krajiny je porkytá púšťou - Sahara je osídlená len zriedka. Najľudnatejším mestom je hlavné mesto Káhira, ďalej potom Alexandria, Asuán alebo ďalšie veĺké mestá Nílskej delty.

Obyvatelia Egypta, ktorých je v súčasnej dobe okolo 77,5 miliónov, sú z veľkej väčšiny Arabi. Úradným jazykom je tu arabčina, ďalej miestny obyvatelia hovoria núbijsky, berberskými dialektami, anglicky alebo francúzsky. Čo sa týka náboženstva, v najväčšej miere je tu zastúpený sunnitský islám (90%), ktorý je taktiež uznaný ako štátne náboženstvo. Zvyšný podiel potom tvoria kresťania, koptovia a Židia.

Egypt - synonymum mohutnosti a obľúbenosti

Egypt je plný neobyčajných a mnohokrát ozaj monumentálnych pamiatok, čo je taktiež dôvodom, prečo je táto krajina obĺúbeným cieĺom turistov z celého sveta. Krajina je známa predovšetkým vďaka starovekej civilizácii a niekoľkých monumentov, ako sú napríklad pyramídy v Gize, Veľká sfinga, mesto Luxor na juhu krajiny, Údolie kráľov. V poslednej dobre jazdia turisti do Egypta i za klasickými pobytmi u mora.

Egypt - zájazdy od 236 EUR

Najnovšie recenzie Egypt

Celkom: 10 Výborný hotel. Skvelá dovolenka.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výborný hotel. Skvelá dovolenka. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovali nás hneď po príchode. Izba č. 2095 na prízemí oproti bazénu. Izba sa skladala v podstate z dvoch miestností. Mali sme dve WC, dve klimatizácie, dva TV. Posteľ bola obrovská. V kúpeľni vaňa s vírivkou a sprchovací kút.

Strava
Výborná kuchyňa. Jedlo skôr európske. Veľký výber. Každý večer tematické večery. Jedáleň čistá a nebol problém s miestom pri stole. Denne aj dietné jedlá napr. varené neochutené zemiaky a dusené kuracie. Dostatok nápojov a ovocia.

Služby hotela
Výborné, no bol žiadny problém.

Pláž
Pláž čistá a upravená. Vstup do mora cez asi 900 m dlhé mólo. Na konci móla vstúpite do akvária. Krásny útes s množstvom rýb. Vidieť korytnačky a skoro ráno aj delfíny. Mólo v noci osvetlené, výborné na večerné prechádzky

More býva dosť búrlivé, niekedy sme čakali aj 3 hod., aby povolili vstup. Berú to zodpovedne a keď zavesila červenú vlajku, nepustia nikoho do mora. Vlajka je aj uprostred pláže, tak podľa nej sme sa orientovali. More má obrovský odliv. More asi po členky, v strede móla asi po pás.

Karin Venglarova, 15.09.2019, Dátum pobytu: 6.9. - 13.9.2019
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Royal Tulip Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pláž 3 fotografie

Celkom: 8,2 Prostředí resortu velice pěkné. Jsme mladí lidé a možná jedni z těch, kteří jsou náročnější na stravu. Strava byla jediná chyba pro nás....

 • 9 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Prostředí resortu velice pěkné. Jsme mladí lidé a možná jedni z těch, kteří jsou náročnější na stravu. Strava byla jediná chyba pro nás. A možná ještě by jsme uvítali večerní program pestřejší. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisto, klimatizace výborná! Uklizeno (vytřeno + výměna ručníků každý den /za bakšiš i bez) balena voda 1lahev ob den ( Je zde možnost si vzít balenou vodu po celý den).

Strava
Jídlo nas nenadchlo. Co měli tedy výborné tak bylo pečivo, jak sladké, tak slané. Pro nás jídlo neochucene, spíše jsme se nepochutnali, ale vždy se dalo z něčeho vybrat aby se člověk najedl.

Služby hotela
Byli jsme spokojeni jak s úklidem pokoje, tak obsluhou.

Anonym, 15.09.2019, Dátum pobytu: 30.8. - 8.9.2019
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Radisson Blu Resort El Quseir

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

19 fotografií

Celkom: 8,2 Hotel bol pekný čistý zariadenie trošku staršie ale pohodlné. Jedlo výborné bolo z čoho vyberať nápoje tak tiež zábavný program bol každý...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel bol pekný čistý zariadenie trošku staršie ale pohodlné. Jedlo výborné bolo z čoho vyberať nápoje tak tiež zábavný program bol každý večer ludia a personál ústretový dohovorili sme sa bez problémov delegá vedel po slovensky aj česky .Výlety boli fantastické aj nákupi. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytovania bola dobrá ,každý deň sa upratovalo chodby čisté kúpeľňa čistá staršie vybavenie izby ale pohodlné.

Strava
V pohode bolo z čoho vyberať jedlá boli chutné zákusky veľký výber aj ovocia. Reštaurácie boli tiež super .Personál veľmi ústretový.

Služby hotela
Služby hotela boli tiež dobré okrem prístupu k Wifi ten nebol ,len na recepcii hotela a len v raných alebo večerných hodinách.

Pláž
Pláž čistá , udržiavaný trávnik, obsluha dobrá nápoje podávali od 10.00 h do 17.00 h . More krásne plno rybičiek na koralových útesoch dalo sa šnorchlovať .

Renata, 13.09.2019, Dátum pobytu: 3.9. - 10.9.2019
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Makadi Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Krásná dovolená

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj čistý, každý den úklid, prostorný

Strava
Výborná, velice rozmanitá. Skvělé hovězí, jehněčí, ryby, kuřecí maso. Dokonalé zákusky. Zmrzlina. Ovoce

Služby hotela
Vše v pořádku. Jen při odchodu byly nesrovnalosti s minibarem. Neplatili jsme ale nic. Nakonec nám uvěřili, že nemáme zapotřebí lhát.

Pláž
Pláž - krásná laguna. Vstup buď přes molo nebo od sousedního hotelu Jaz Solaya. Vstup velice pozvolný, ale krásný

písek. Nádherná voda a podmořský život. Určitě si vezměte masku na šnorchlování, budete nadšeni.

Klára T., 13.09.2019, Dátum pobytu: 3.9. - 10.9.2019
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Madinat Coraya Jaz Lamaya Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5,6 Pláž a moře nádherné, hotel trochu slabší, ale pěkný.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Pláž a moře nádherné, hotel trochu slabší, ale pěkný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na pokoji hmyz, mravenci a rusy. Jinak hotel pěkný, stylový a klidný. Vyhovovalo mi, že v hotelu neprobíhali animační programy a diskotéka.

Strava
Vzhledem k tomu, že jsem vegetariánka, jsem se stravou nebyla spokojená. Ovoce téměř žádné, zelenina a luštěníny málo, nedovařené, neochucené a pořád stejné.

Pláž
Nádherná pláž, pozvolný vstup do moře přes pláž, nádherné korály a podmořský život, viděli jsme karety, ale na dugonga jsme neměli štěstí, ikdyž je zde také šance ho vidět.

Anonym, 13.09.2019, Dátum pobytu: 30.8. - 10.9.2019
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Shams Alam Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Egypt