Egypt Egypt

Oficiálny názov: Egyptská arabská republika
Hlavné mesto: Káhira (Cairo)
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým zhromaždením
Náboženstvo: Až 80% obyvateľov sú islámci (muží vyznávajúci islám majú viac žien), ďalších cca 15 % obyvateľov sú kresťania.
Úradný jazyk: Arabština - egytptská hovorová arabština, pri oficiálnych príležitostiach sa používa klasická arabčina. Znalosť angličtiny je pomerne rozšírená.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájazdy od 69 EUR

O EGYPTEEGYPT - Krajina faraónov

Egypt leží v severovýchodnej Afrike a malou časťou príslúšajúca k Ázii. Egypt je nazvývaný bránou Afriky, je krajinou s tajuplnou povesťou a históriou, ktorá sa začala písať na samom začiatku ľudskej civilizácie.

Najväčší egyptský vodný skvost

Egyptskou arabskou republikou preteká najväčšia africká rieka - Níl. Susednými štátmi Egypta sú na západe Líbia, na juhu Sudán a na severovýchode Izrael.
Severnú hranicu tvoria Stredozemné more a na východe omývajú bregy Egypta vody Červeného mora

Zhrnuté po egyptsky

Väčšina obyvateľov Egypta žije pozdĺž berehov rieky Nílu, čo je jedno z mála miest v tejto krajine, kde sa nachádza orná pôda, a tak je tu život o niečo jednoduchší. Zvyšná plocha krajiny je porkytá púšťou - Sahara je osídlená len zriedka. Najľudnatejším mestom je hlavné mesto Káhira, ďalej potom Alexandria, Asuán alebo ďalšie veĺké mestá Nílskej delty.

Obyvatelia Egypta, ktorých je v súčasnej dobe okolo 77,5 miliónov, sú z veľkej väčšiny Arabi. Úradným jazykom je tu arabčina, ďalej miestny obyvatelia hovoria núbijsky, berberskými dialektami, anglicky alebo francúzsky. Čo sa týka náboženstva, v najväčšej miere je tu zastúpený sunnitský islám (90%), ktorý je taktiež uznaný ako štátne náboženstvo. Zvyšný podiel potom tvoria kresťania, koptovia a Židia.

Egypt - synonymum mohutnosti a obľúbenosti

Egypt je plný neobyčajných a mnohokrát ozaj monumentálnych pamiatok, čo je taktiež dôvodom, prečo je táto krajina obĺúbeným cieĺom turistov z celého sveta. Krajina je známa predovšetkým vďaka starovekej civilizácii a niekoľkých monumentov, ako sú napríklad pyramídy v Gize, Veľká sfinga, mesto Luxor na juhu krajiny, Údolie kráľov. V poslednej dobre jazdia turisti do Egypta i za klasickými pobytmi u mora.

Egypt - zájazdy od 69 EUR

Najnovšie recenzie Egypt

Celkom: 9,4 Az na par malych neprijemnosti, nasa dovolenka bola uzastna. Zobrali sme vsetky vylety a este sme mali cas aj valat sa na plazi. S...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Az na par malych neprijemnosti, nasa dovolenka bola uzastna. Zobrali sme vsetky vylety a este sme mali cas aj valat sa na plazi. S hotelom sme spokojny, nebolo to nasich 5 hviezdiciek, ale nasa izba spinava nebola. Personal velmi mily. Ziadne velke problemy nenastali, preto budem tuto dovolenku odporucat dalej. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hned na zaciatku sme dostali izbu vyssej kategorie, pretoze sme tam boli dva tyzdne. Izba bola super, len voda tiekla velmi malo, preto bolo takmer nemozne si umyt vlasy. Po par dnoch si na to clovek zvykne, takze som to nepovazovala za problem.

Strava
Vo vseobecnosti bola strava normalna, restauracie treba objednavat aj par dni dopredu. Ked sa casnici opytaju ako vam chutilo, jedina mozna odpoved musi byt velmi dobre, inak vas odkazu na inu restauraciu. Najviac som si oblubila Lagunu, ktora bola bez rezervacie.

Služby hotela
Zastihnut delegata bolo takmer nemozne, takze ak nahodou prislo k problemu, clovek ho musel riesit sam alebo neriesit vobec, napr. chceli sme reklamovat zajazd, ale nebolo to mozne lebo sme nenasli delegata. V bazene sa nedalo plavat, lebo voda bola velmi velmi studena.

Pláž
Neuveritelne krasna plaz na snorcholovanie.

Ivana G., 01.12.2016, Dátum pobytu: 10.11. - 24.11.2016
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:The Grand Makadi

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

The Grand Makadi, Hurghada, Egypt Ivana G. 2016-12-01 9.4 1 10 The Grand Makadi

Celkom: 9,2 Celková spokojenost, jediná výtka je na pokoj. Zde byl výhled do pouště, ta však byla zaneřáděna hromadou suti tudíž nijak okouzlující...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Celková spokojenost, jediná výtka je na pokoj. Zde byl výhled do pouště, ta však byla zaneřáděna hromadou suti tudíž nijak okouzlující výhled to nebyl. Po domluvě na recepci nám byl pokoj změněn ovšem pokud chtěl člověk pokoj u moře či u bazénu musel být německé národnosti jinak neměl šanci tento pokoj získat. Zobraziť celú recenziu

Zuzana K., 01.12.2016, Dátum pobytu: 18.11. - 25.11.2016
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Three Corners Fayrouz Plaza Beach, Marsa Alam, Egypt Zuzana K. 2016-12-01 9.2 1 10 The Three Corners Fayrouz Plaza

Celkom: 8,6 Dobrý hotel, se slušnými službami, příjemným prostředím, teplým a klidným mořem, má jeden minus:česká cestovní kancelář uzavřela s...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dobrý hotel, se slušnými službami, příjemným prostředím, teplým a klidným mořem, má jeden minus:česká cestovní kancelář uzavřela s hotelem dohodu nepřipravovat svačinové baličky pro celodenní výlet hostu, které koupili výlet sami s jakoukoli jinou i místní cestovkou. Přípravu svačinového baličku musí podepsat delegát této CK jinak platíte 10 dollaru. Zaměstnanec hotelu nemohl objednat přípravu svačiny ani buzení!, a to jsme jeli na celý den do Káhiry i v hotelu jsme se ten den nestravovali. Rádi bych jeli na exkurzi do Káhiry s CK ale jejích cena za osobu je 85 dollaru a my jsme měli od místní cestovky za 35 dollaru na osobu. Hotel se tím staví proti svým klientům jako konečným plátcům. Svačinu jsme si udělali sami. Vzali jsme s sebou pizzu, hot dogy, ovoce a vodu, vše je k dispozici v době odpoledních svačin. 3 Exkurze jsme zařídili ještě doma přes emai. Ptatili jsme při nasednuti do vozidla hned na začátku exkurzi. Přijeli pro nás na vteřinu přesně. Majitel cestovky byl s námi v kontaktu telefonicky. Dá se mu volat z recepce nebo on vola řidiči, kontrola, že jsme na místě. My s panem Ramzesovým naprosto spokojené, můžeme ho doporučit. Poslední exkurzi jsme si domluvili na miste s pracovníkem místní cestovky panem Fandou. Mluví český, zařídil nám osobní prohlídku historické Hurghady, posezení v kavárně, nákupy. Přátelské odpoledne, všude nás doprovodil. Pan Fanda je koptský křesťan. Muže zařídit jakýkoli exkurze. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
my jsme měli 25 blok,je OK

Strava
Dobrá

Služby hotela
Služby hotelu jsme moc nevyužili, na recepci vždy byl přitomen personal a posllouchal Vas! Byli míly a přatelské.

Pláž
Pisečná, s pozvolným vstupem.

Anonym, 01.12.2016, Dátum pobytu: 18.11. - 25.11.2016
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunrise Select Royal Makadi Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Sunrise Select Royal Makadi Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2016-12-01 8.6 1 10 HOTEL SUNRISE ROYAL MAKADI

Celkom: 8,8 dovolená dobrá, ale let o 24 hodin později a kompenzace žádná, reklamace se řeší do teď

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
dovolená dobrá, ale let o 24 hodin později a kompenzace žádná, reklamace se řeší do teď Zobraziť celú recenziu

Anonym, 01.12.2016, Dátum pobytu: 17.9. - 24.9.2016
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunwing Waterworld Makadi

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Sunwing Waterworld Makadi, Hurghada, Egypt Anonym 2016-12-01 8.8 1 10 Sunwing Waterworld Makadi

Celkom: 4,2 Cestovná kancelária to je jedna cestovná kancelária s dvomi menami. Dávajte si na ňu pozor, pretože pri prílete nám delegát povedal ze...

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 5 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Cestovná kancelária to je jedna cestovná kancelária s dvomi menami. Dávajte si na ňu pozor, pretože pri prílete nám delegát povedal ze nemáme zaplatená ubytovanie a buď si ho zaplatíme sami alebo budeme čakať kým cestovka pošle peniaze čo môže trvať aj 2 dni. No ani si nechcem predstaviť bez vody bez jedla dva dni. Takže po niekoľkých telefonatoch do cestovky a k delegátovi bolo to do pol dňa vybavené. Viete si predstaviť že telefónny účet nebol malý. Odporúčam, pre vaše dobro, nechodit menovanou cestovnou kanceláriou!!!!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Aj napriek problémom sme boli s izbou spokojní. Veľká, priestranná a samozrejme keď ste nechali bakšiš tak aj pekne poupratovali a neukradli skôr našli a podali keď vás našli na pláži.

Strava
Priemerná, väčšinou európske jedlá

Služby hotela
Zamestnanci si odviedli prácu aj mimo letnej sezóny celkom fajn. Aj keď síce nespravili pokazené veci ale to nám nevadilo, pár krát na nás padol záves aj s tyčkou v kúpeľni ale keď sa Slováci pustia do opravy tak to hneď udrží aj slona aj dvoch.

Pláž
Pláž vyludnena keďže bolo po letnej sezóne takže nazveme to súkromná pláž. Pláž vyhovovala len niektorí neboli spokojní s pozvoľným vstupom do mora. Chodíte 150m vo vode po členky a zrazu bóje. Koraly boli pekné, morské živočíchy boli drzé, vtierave a nebojacne aj keď boli o veľkosti 5cm za to boli rýchle.

Eva J., 01.12.2016, Dátum pobytu: 20.9. - 30.9.2016
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Grand Seas Hostmark Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Grand Seas Hostmark Resort, Hurghada, Egypt Eva J. 2016-12-01 4.2 1 10 GRAND SEAS HOSTMARK

Všetky recenzie Egypt

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220