Egypt Egypt

Oficiálny názov: Egyptská arabská republika
Hlavné mesto: Káhira (Cairo)
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým zhromaždením
Náboženstvo: 90 % obyvateľstva moslimovia, 10 % obyvateľov kresťania.
Úradný jazyk: Arabština - egytptská hovorová arabština, pri oficiálnych príležitostiach sa používa klasická arabčina. Znalosť angličtiny je pomerne rozšírená.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájazdy od 261 €

O EGYPTEEGYPT - Krajina faraónov

Egypt leží v severovýchodnej Afrike a malou časťou príslúšajúca k Ázii. Egypt je nazvývaný bránou Afriky, je krajinou s tajuplnou povesťou a históriou, ktorá sa začala písať na samom začiatku ľudskej civilizácie.

Najväčší egyptský vodný skvost

Egyptskou arabskou republikou preteká najväčšia africká rieka - Níl. Susednými štátmi Egypta sú na západe Líbia, na juhu Sudán a na severovýchode Izrael.
Severnú hranicu tvoria Stredozemné more a na východe omývajú bregy Egypta vody Červeného mora

Zhrnuté po egyptsky

Väčšina obyvateľov Egypta žije pozdĺž berehov rieky Nílu, čo je jedno z mála miest v tejto krajine, kde sa nachádza orná pôda, a tak je tu život o niečo jednoduchší. Zvyšná plocha krajiny je porkytá púšťou - Sahara je osídlená len zriedka. Najľudnatejším mestom je hlavné mesto Káhira, ďalej potom Alexandria, Asuán alebo ďalšie veĺké mestá Nílskej delty.

Obyvatelia Egypta, ktorých je v súčasnej dobe okolo 104 miliónov, sú z veľkej väčšiny Arabi. Úradným jazykom je tu arabčina, ďalej miestny obyvatelia hovoria núbijsky, berberskými dialektami, anglicky alebo francúzsky. Čo sa týka náboženstva, v najväčšej miere je tu zastúpený sunnitský islám (90%), ktorý je taktiež uznaný ako štátne náboženstvo. Zvyšný podiel potom tvoria kresťania, koptovia a Židia.

Egypt - synonymum mohutnosti a obľúbenosti

Egypt je plný neobyčajných a mnohokrát ozaj monumentálnych pamiatok, čo je taktiež dôvodom, prečo je táto krajina obĺúbeným cieĺom turistov z celého sveta. Krajina je známa predovšetkým vďaka starovekej civilizácii a niekoľkých monumentov, ako sú napríklad pyramídy v Gize, Veľká sfinga, mesto Luxor na juhu krajiny, Údolie kráľov. V poslednej dobre jazdia turisti do Egypta i za klasickými pobytmi u mora.

Egypt - zájazdy od 261 €

Najnovšie recenzie Egypt

Celkom: 10 Byli jsme naprosto uchváceni a moc jsme si to užili.Pro nás to byla dovolená snů.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme naprosto uchváceni a moc jsme si to užili.Pro nás to byla dovolená snů. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bez chyby,a vše jak má být.Klimatizace a zařízení pokoje super.Všude čisto.

Strava
Rozmanitá strava kde si vybere každý.Spousta jídel a výborná kvalita.

Služby hotela
Velmi milý a ochotný personál,který dokáže vyřešit jakýkoliv problém.Krásný hotel.

Pláž
Pláž působila krásným a čistým dojmem,moře nádhera.Na pláži spousta Arabů a Poláků..Báječná dovolená která splnila naše očekávání

Petr Šramota, 05.10.2022, Dátum pobytu: 18.9. - 27.9.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sentido Mamlouk Palace Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Celková spokojenost, v hotelu jsme byli již potřetí a věděli jsme tedy do čeho jdeme.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Celková spokojenost, v hotelu jsme byli již potřetí a věděli jsme tedy do čeho jdeme. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše bez problémů, snad trošku hlučnější klimatizace.

Strava
All in, všude všechno bylo, bylo to chutné a člověk by pomalu nevěděl, co si vybrat.

Služby hotela
Vstřícnost a ochota personálu byla příkladná.

Pláž
Přístup do moře z mola i písčité pláže nemá chybu, místa pod slunečníky bylo stále dostatek.

Milan Dlabola, 05.10.2022, Dátum pobytu: 22.9. - 30.9.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Jaz Lamaya Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4.2 Celkový dojem z dovolenky bol znižovaný priamou úmerou s rastúcim nezáujmom hotelového personálu, ktorí nemal problém Vám viditeľne a...

 • 3.5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolenky bol znižovaný priamou úmerou s rastúcim nezáujmom hotelového personálu, ktorí nemal problém Vám viditeľne a drzo dokazovať, že ak nie ste nemecky hovoriaci hosť, ste pre nich úplne nikto. Ak by som odhliadol od tohto, dovolenka bola super a užili sme si ju. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba bola vyslovene určená na spanie, pretože sa v nej nedalo ani pohnúť. Bol v nej nedostatok odkladacieho miesta. Kúpeľňa bola dostatočne veľká. Izba bola v pôvodnom stave, teda nebola zrekonštruovaná. Na hoteli sú aj izby po rekonštrukcii, ktoré vyzerali lepšie. Tie však nemôžem ohodnotiť. Išli sme však k moru, a nie ležať na izbu, takže na potrebnú hygienu a spánok bolo ubytovanie postačujúce.

Strava
Strava bola priemerná až skôr slabo podpriemerná. Nenadchla ani neurazila. Typická európska (nemecká!) kuchyňa. Očakávania boli väčšie. Na začiatku pobytu sme boli nadšení, no každým ďalším dňom to bolo horšie, lebo jedlá si boli podobné a chuťovo rovnako nevýrazné. Naopak na výlete s loďou, keď sme šli na ostrov a šnorchlovať, bol obed úžasný! Ochutnali sme chuťovo nezabudnuteľné egyptské jedlo. Odporúčam navštíviť aj Fruit Market v centre Hurgady, kde majú ovocie a zeleninu, z ktorých budete ohúrení.

Služby hotela
Služby hotela boli katastrofálne. Personál hotela Vám dal pocítiť, že ak nie ste nemecky hovoriaci klient, tak o Vás nemá záujem (samozrejme našli sa aj normálni zamestnanci, ktorí boli milí a nemali problém s tým, že ste z iného kúta sveta). Tí nenormálni Vás drzo ignorovali a celý čas Vám dokazovali, že ste niečo menej. Celú dovolenku to veľmi znehodnocovalo a boli sme absolútne znechutení. Išlo nám o princíp, že sme si rovnako zaplatili za služby ako iní hostia, no prístup k hosťom bol neadekvátne rozdielny.

Pláž
Dostupnosť a prístup na pláž bola skvelá. Celý pobyt sme boli na pláži. More bolo nádherne čisté a voda bola krásne priezračná, že ste videli až na dno. Dostupnosť lehátok však bola zlá, keďže celý hotel vstával skoro ráno, len preto, aby si išli obsadiť lehátka uterákmi, pričom na nich nikto neležal a Vy ste mali problém si nájsť miesto.. myslel som, že na dovolenke si budem môcť pospať ako dlho budem chcieť a nie vstávať s východom slnka, aby som viedol ranný boj o voľné miesta na pláži.

Erik B., 05.10.2022, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Giftun Azur Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Dovolená na začátku září byla pěkná. Teploty kolem 36C, příjemný větřík, příjemné raní teploty.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená na začátku září byla pěkná. Teploty kolem 36C, příjemný větřík, příjemné raní teploty. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl s výhledem na moře. Situovaný ve starší části v posledním patře a dost daleko od výtahu i recepce.

Strava
Strava byla velmi dobrá. Velký výběr masa, zeleniny, příloh, pečiva, ovoce a zeleniny. Nádherné dezerty. Pokrmy však byly spíše vlažné, každý se podíval, co je to za pokrm a nádoby zůstaly otevřené.

Služby hotela
Každý den uklizeno, čisté ručníky....

Pláž
Pláž byla nejhezčí v okolí. Pozvolný vstup do moře, krásné korálové útesy, jemný písek, velké množství ryb. Prostor pro plavání i poznávání podmořského světa....

Štěpánka Černá, 05.10.2022, Dátum pobytu: 8.9. - 17.9.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Fort Arabesque Resort Spa & Villas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Egypt