Egypt - Marsa Alam Egypt

 • Čas letu

  03:50 h

 • Popis

  Marsa Alam je pôvodnou rybarskou dedinkou, ktorá sa v posledných rokoch stala vyhľadavaným turistickým strediskom. Rozkladá sa vo východnej časti Egypta na západnom brehu Červeného mora. Miesto evokuje atmosféru kľudu a relaxácie. Je relatívne vzdialená od rušných turistických centier, teda je ideálnym miestom pre odpočinok, hlavne pre staršie vekové kategórie či rodiny s deťmi.

  V roku 2001 bola dokončená výstavba medzinárodného letiska. Od tej dobyt už nie je problém s dopravou do Marsa Alam, naopak sa sem letecky dostanete veľmi rýchlo a jednoducho. V posledných rokoch sa toto letovisko rozrastá, dôvodom je čerpanie mnohých investícií najmä v oblasti cestovného ruchu. Budujú sa ďalšie nové hotely a spolu s nimi rôzne kultúrne a športovné strediská. Oblasť si uričite zamilujete. Slnečné pláže sú lemované palmami a omývané azurovým morom s mnohými korálovými ostrovmi. Najvyhľadávanejším je podmorský útes Samadai, ktorému sa hovorí Domov delfínov. Celkovo je toto miesto rajom sufarov, jachtárov a potápačov.

Najnovšie recenzie Egypt - Marsa Alam

Celkom: 5.8 Očekával jsem od hotelu více. Moře bylo mělké a plavčíci hlídali, aby nikdo nešel za bójky, takže nejhlubší místo v moři bylo cca 1,4 m....

 • 7 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Očekával jsem od hotelu více. Moře bylo mělké a plavčíci hlídali, aby nikdo nešel za bójky, takže nejhlubší místo v moři bylo cca 1,4 m. Bazény byly také mělké, většina jich měla pouze 50 cm, pár jich mělo 120 cm a jeden měl 160 cm. Alkoholické drinky dělali na můj vkus moc alkoholické i přes žádost o menší dávku alkoholu. Jsou zde pro přesun rikši zdarma, ale v 19:00 je zamykají na řetěz, aby nikdo nejezdil v noci, což je moc brzo. Zmrzlina byla výborná a pokoj skvěle vybaven. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Samotný pokoj neměl chybu. Byl skvěle vybaven, akorát téměř každý den vypadla elektřina na několik minut.

Strava
Hotel nabízí asi 5 restaurací, ale ve všech naleznete téměř to samé jídlo. Většina jídel je průměrná až podprůměrná, ale vždy se najde jedno jídlo, které je dobré. I když si dáte stejné jídlo, tak není jisté, že bude chutnat stejně. Několikrát se mi stalo, že jeden kousek byl výborný a druhý nechutný. (například kreveta)

Služby hotela
Jsou zde pro přesun rikši zdarma, ale v 19:00 je zamykají na řetěz, aby nikdo nejezdil v noci, což je moc brzo. Bazény zavírali v 18:00 i s mořem a večerní zábava byla spíše mířená na děti, takže v nočních hodinách co dělat, pokud nejste typ na diskotéky, kterých je tu více. WiFi po celém resortu byla super, ale často odhlašovala. Po opětovném přihlášení hned fungovala.

Pláž
Moře bylo mělké a plavčíci hlídali, aby nikdo nešel za bójky, takže nejhlubší místo v moři bylo cca 1,4 m. Po18:00 platil zákaz koupání. Vlny se rozbíjeli již daleko před bójkami, takže ty si zde neužijete. Po celé přístupné ploše jsem nalezl pouze jeden korál. Je zde spousta krabů.

Jan T., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 17.07.2024, Dátum pobytu: 5.7. - 14.7.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Pickalbatros Villaggio Resort Portofino

Celkom: 9.8 Klidná dovolená v ověřeném hotelu

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Klidná dovolená v ověřeném hotelu Zobraziť celú recenziu

Radek P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 4.7. - 13.7.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Gorgonia Beach Resort

Celkom: 10 Výborná dovolenka, každému môžem odporučiť pobyt v tomto rezorte. Všetkým vekovým kategóriám. Každý si príde na svoje.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výborná dovolenka, každému môžem odporučiť pobyt v tomto rezorte. Všetkým vekovým kategóriám. Každý si príde na svoje. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby, vždy upratané, vymenené čisté uteráky, popostielané, z uterákov na posteli vyskladané rôzne zvieratká ako napr. medvedík, labuť, srdce, sloník. ( Nechala som vždy 1 až 2 dolare pre upratovača, lebo viem, že sú tam chudobný ľudia).

Strava
Rozmanitá, každý si vyberie to svoje. Od mäsa, zeleniny, koláčov, príloh, nápojov. Dokonca aj morské plody raz za týždeň. Max.spokojnosť.

Služby hotela
Výborné, maximálne ochotný, ústretový, zodpovedný, starostlivý. A to som bola v tejto krajine sama žena s dieťaťom 14 rokov. V celom veľkom rezorte som nemala nikde problém.

Pláž
Dostatok lehátok aj v plnej sezóne, pláž výborná so šnorchlovaním v lagúne , s možnosťou šnorchlovania po zostúpení z móla na útese s hĺbkou 20 až 50m. Rozmanitosť vidieť druhy rýb a živočichov žijúcich v mori. Krása. Každý večer aktivita animátorov, program od tanečných latinských, španielskych, egyptských tancov, brušná tanečnica, hadia šov, nočné kúpanie v bazéne s vlnami a v plaveckom bazéne vystúpenie lietanie na vode.

Tatiana R., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 3.7. - 10.7.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Akassia Swiss Resort

Celkom: 8 Hotel podle popisu. Velký areál, spousta zeleně pro Marsa Alam, bazény různých hloubek, takže pro malé i velké. Pokoje jsou prostorné, i...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel podle popisu. Velký areál, spousta zeleně pro Marsa Alam, bazény různých hloubek, takže pro malé i velké. Pokoje jsou prostorné, i když stav koupelen by mohl být lepší. Pár aktivit a animací přes den, ale večerní repertoár je dost chudý a hosty nezaujme. Oholený hotel je na dobrém egyptském standardu. Zobraziť celú recenziu

Paweł P., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 2.7. - 13.7.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Jaz Grand Marsa (ex. Grand Resta)

Celkom: 10 Všetko bolo super milý personál jedlo výborne

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Všetko bolo super milý personál jedlo výborne Zobraziť celú recenziu

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 26.6. - 3.7.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel: Concorde Moreen Beach & SPA

Všetky recenzie Egypt - Marsa Alam