Egypt Egypt

 • Fauna

  Čo sa týka zverstva v Egypte, tak z domácich zvierat tu nájdete najmä osly a ťavy, z hovädzieho dobytka sa tu chovajú len vodné býky, ktoré slúžia v poľnohospodárstve ako ťažné zvieratá.

  Vo vyprahlých oblastiach sa vyskytuje len obmedzené množstvo druhov zvierat, ktoré boli schopné sa prispôsobiť púštnym stepným podmienkam. Z cicavcov tu môžete zazrieť napríklad gazely, púštne líšky, hyeny, šakalov alebo púštne myši.

  Vtákov sa vyskytuje v Egypte o poznanie viac. V krajine sa údajne vyskytuje cez 300 druhov vtákov, z ktorých väčšina prebýva v oblasti Stredomoria. Veľké množstvo vtáctva sem rovnako prilieta prezimovať z Európy.

  V Nílskych bažinách sa občas vyskytujú i bociany, volavky a planiaci. Vidieť tu môžete i dravce ako je sup belohlavý, orlovec riečny, sokol alebo sova.

  Keď hovoríme o Egyptskej faune, vybaví sa vám iste plazy. Najmä v oblasti horného Nílu sú vidieť krokodíly, hady, jašterice, chameleónov i korytnačky. Niektoré hady sú dokonca jedovaté - pozor teda na kobru kráľovskú alebo zmiju.

  V Červenom mori pláva veľké množstvo pôvodnej fauny - okrem bežných druhov rýb a korálových rybičiek tu žijú i delfíny.