Egypt Egypt

 • Možnosti cestovania a dopravy

  Zájazdy do Egypta ponúkajú asi všetky väčšie cestovné kancelárie. Medzi najvia obľúbené turistické destinácie patrí Hurgada, Sharm El Sheikh, El Gouna, poprípade Sahan.

  Pre vstup do krajiny budete potrebovať vízum, platný pas (cestovný, služobný, poprípade diplomatický) s dobou platnosti najmenej 6 mesiacov odo dňa podania žiadosti o vízum.
  ¨
  Egyptom bez cestovnej kancelárie

  Cesta do Egypta i po krajine samotnej má taktiež svoje kúzlo. Po Egypte môžete cestovať napríklad vnútroštátnymi lietadlami, autobusmi, vlakmi, loďami a využiť môžete i taxi a v Káhire metro.

  V krajine je niekoľko vnútroštátnych leteckých spoločností, za všetky vymenujeme Egypt Air, ktorá lieta z Káhiry do Alexandrie, Asuánu, Hurghady alebo Luxoru. V rámci krajiny je pomerne spoľahlivá i autobusová doprava - predovšetkým v Káhire je zavedená pomerne kvalitná sieť autobusov (presnejšie povedané minibusov) a metra.

  Čo sa týka lodnej dopravy, ta kvitne najviac na Níle. K plavbe naprieč Nílom slúžia v Luxore a v Asuáne tradičné plachetnice "felúky", alebo rychlejšie motorové trajekty. Plaviť sa môžete taktiež po Asuánskej priehrade. Rovanko je možné využíť trajekt z Hurghady do Sharm El Sheikhu.

  Pokiaľ budete chcieť po cestách Egyptom využiť vlak, použijte najfrekventovanejšiu trať Káhira - Alexandria, alebo Káhira - Luxor - Asuán. Na trati pozdĺž Nílu jazdí obojsmerne nočný luxusný vlak.
  Zaujímavosťou sú tu konské drožky, ktoré ponúkajú nevšedné prechádzky vo všetkých turistických lokalitách na Níle. Najznámejšie sú v Edfu, kde vozia turistov od pristávacieho móla k miestnemu chrámu.