Egypt Egypt

 • Ako tráviť čas

  Plavba po Níle

  Najpríjemnejším spôsobom, ako poznať Egypt a jeho históriu na luxuxných obytných lodiach, je plavba po Níle. Rieka sa prezýva "Riekov života", lebo jediné miesto vhodné k životu je v Egypte práve okolo Nílu a najmä v oblasti jeho delty. Lode zastavujú u najznámejších lokalít, a tak behom plavby uvidíte z Egypta to najvýznamnejšie a najkrásnejšie.

  Podmorský svet

  Červené more - a predovšetkým Sinajský poloostrov - patrí so svojími korálovými útesmi medzi najvýznamnejšie a najkrásnejšie lokality na svete pre potápanie. Ponúka i možnosti najrôznejšieho športovného vyžitia, ako windsurfing, jazda na šlapadlách a zahrať si tu môžete i plážový volejbal apod.

  Nasadnite na niektorú z výletných lodí v Hrughade a urobte si výlet na ostrov Giftun, kde si užijete jedinečného kúpania a môžete tu i šnorchlovať a obdivovať krásy podmorského sveta. Tu sa doporučuje navštíviť lagunu Šaab al-Erg s útesom, kde môžete vidieť i delfíny a rejnoky.

  Z turistického letoviska Sharm El Sheikhu sa môžete ísť pozrieť na Ras Mohamed, čo je jeden z národných parkov, kde si rovnako môžete užiť nekonečnoho šnorchlovania a kúpania.

  Prechádzka na ťavách

  Z letoviska Sharm El Sheikhu sa vydajte na prechádzku na ťavách do úchvatnej skalnatej sinajskej púšte. Uvidíte tu beduíny, prezriete si ich osady, urobíte si vychádzku k prameňom pitnej vody a dostanete občerstvenie v typickom beduínskom stane.

  Pohľad na okolitú krajinu z chrbátu ťavy pre vás bude iste nezabudnuteľným zážitkom pri vašej ceste do Egypta.

  Podmorské múzeum

  Podmorské múzeum sa nachádza severne od Hurghady a je provozované Národným inštitútom pre oceánografiu a rybárstvo. Obdivovať tu môžete ryby a ďalších obyvateľov Červeného mora. Nášteva podmorského múzea je naozaj nezabudnuteľným zážitkom zvlášť pre nás stredoeurópanov, ktoré more a jeho podmorský svet nekonečne fascinuje.

  Golfové ihriská

  V Egyptských letoviskách sa nachádza i možnosť využitia pre milovníkov golfu. V Sharm El Sheikhu nájdete prekrásne 18jamkové ihriská. V letovsku El Gouna sa nachádza golfové ihrisko Steigerberger Golf Resort, ktoré je vhodné ako pre náročných hráčov s presnými údermi, tak i pre začínajúcich golfistov. Jeho kúzlo dotvárajú i fakt, že sa ihrisko nachádza v púšti a je obklopené prekrásnou lagúnou.