Egypt - Sharm El Sheikh Egypt

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Mesto nájdeme na južnom cípe Sinajského poloostrova. Ako väčšina miest v tejto lokalite je i Sharm el-Sheikh bývalou rybárskou dedinkou beudínov. Z pôvodnej osady sa behom rokov stalo pulzujúce letovisko modernej doby. Destinácia býva rozdelená na dve samostatné časti, tj. na mesto s prístavom a niekoľko kilometrovú vzdialenosť zátoku Naamy Bay, ktorá sa pýši krásnymi plážami a hotelmi vysokého štandardu, ktorá eventuálnych hostí zaručune nesklame.

  Sústava prívozov a tunel robia mesto dobre dostupným, napríklad z Káhiry. Priamo v meste je taktiež letisko pre medzinárodné lety. Hľadať ubytovanie taktiež nebudete dlho, mesto sa pýši množstvom luxusných hotelových komplexov, penziónov či malých rodinných hotelov. Súkromné kempy a sieť hotelových reťazcov Mövenpick a Hilton poskytujú ubytovanie v širokej škále cenových kategórií.

  A čo vlastne v Sharm el- Sheikhu nájdete - prakticky všetko. Obchody, nákupné a zábavné centrá, kultúrne strediská, bary, pobrežné promenády, nočnú zábavu a samozrejme pamiatky. Praje si aktívnu dovolenku, môžete vyskúšať jazdu na koňoch či ťavách, navštíviť púštne safari a beduínske oázy či navšítviť načervenalé róbustné horské masívvy, zhruba dve tisíc metrov vysoké, kde je možné obdivovať pestrofarebné stany dnešných beduínov.

  Miesto je vďaka bohatej scenérii útesov a množstva korálových parkov rajom potápačov. Okrem podmorských aktivít si môžete skúsiť windsurfing, vodné lyžovanie, plachtenie a iné vodné športy. Vďaka teplému subtropickému podnebiu, ktoré sa vyznačuje suchými a horúcimi dňami je táto lokalita rajom potápačov i mimo letné mesiace. Prakticky je tu teplo celoročne. V letných mesiacoch je obedňajšie teplo k večeru vystriedané príjemným chládkom. Ak sa vydáte na celodenný výlet do priľahlých oblastí, nesmiete vynechať kláštor svätej Kataríny, Mojžišovu horu, výlet do Farebného kaňona a taktiež výlety na Ras Mohamed či Titan Island. Záujemcom môže poslúžiť nášteva sirných kúpeľov, ktoré sa špecializujú na liečbu reumatických ochorení. Neďaleko letoviska je taktiež Žraločia zátoka či prístav Sharm el-Moiya, kde sídli miestny jachtársky klub.
  Celkovo je táto vyhlásená lokalita ideálnou ako pre relaxáciu, tak pre dobrodružnú dovolenku.

Najnovšie recenzie Egypt - Sharm El Sheikh

Celkom: 10 Great hotel amazing people wonderful location food very tasty and cocktails friendly people clean rooms

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Great hotel amazing people wonderful location food very tasty and cocktails friendly people clean rooms Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Very good

Strava
Very tasty

Služby hotela
Clean rooms

Zjazdovky
Very good

Anonym, 26.02.2021, Dátum pobytu: 10.2. - 17.2.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Jaz Fanara Residence

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Excellent service wonderful location food very tasty very good people great opportunity

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Excellent service wonderful location food very tasty very good people great opportunity Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Excellent

Strava
Great

Služby hotela
Amazing

Zjazdovky
Very good

Anonym, 06.01.2021, Dátum pobytu: 1.1. - 13.1.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Jaz Fanara Resort & Residence

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 10 Great food and drinks, friendly people wonderful location

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Great food and drinks, friendly people wonderful location Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Great food and drinks, friendly people wonderful location

Strava
Excellent

Služby hotela
Excellent

Anonym, 14.11.2020, Dátum pobytu: 5.11. - 13.11.2020
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Jaz Fanara Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (2)

Celkom: 10 Velmi úžasný hotel, více než vynikající

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Velmi úžasný hotel, více než vynikající Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi úžasný hotel, více než vynikající

Strava
Velmi úžasný hotel, více než vynikající

Služby hotela
Velmi úžasný hotel, více než vynikající

Zjazdovky
Velmi úžasný hotel, více než vynikající

Anonym, 23.10.2020, Dátum pobytu: 15.10. - 22.10.2020
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Jaz Fanara Resort & Residence

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 7,8 Velice příjemně strávená dovolená. Velmi působivý vestibul hotelu s nádechem Orientu ..Pohyb po resortu není nudný pro jeho členitost,...

 • 8 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velice příjemně strávená dovolená. Velmi působivý vestibul hotelu s nádechem Orientu ..Pohyb po resortu není nudný pro jeho členitost, spoustu zeleně, květin a zajímavě vyřešený bazén. Ten je tvořen z několika propojených "kanálů" ohraničených kamenným břehem, takže při plavání ani nevnímáte, že jste v bazénu. Vstupovat se dá z hlavní písečné pláže, ale i z okolních přiléhajících míst s lehátky. V tomto období byla voda ještě chladná, ale je zde i jeden samostatný vyhřívaný bazén a brouzdaliště pro děti. Uprostřed vodního areálu jsou dva ostrovy s bary.

Pro někoho bude výhodou nákupní zóna přímo proti hotelu, pro jiné zase nevýhoda, že k moři se musí přes rušnou silnici. Ale i to se dá zvládnout, u přechodů hlídkuje služba a zastaví vám auta.

V tomto ročním období převažovali v hotelu spíše starší rekreanti. Proto bych nedoporučovala pro veselejší skupinky lidí, nebo rodiny s příliš živými a hlučnými dětmi. Mohlo by to hosty obtěžovat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj a vybavení starší, ale pro nás, nenáročné rekreanty dostačující. Úklid probíhá sice denně, ale v koupelně byla zašlá špína, což by někomu mohlo vadit.

Strava
Dostačující, ale rozhodně ne pro gurmány a "masožrouty". Nebyly zde celé plátky masa. Hovězí pouze v malých kouskách v zeleninové směsi, kuřecí rovněž v malých kouskách nařezaných i s kostmi. To bylo dokonce tvrdší. Dvakrát v týdnu se podávala večeře venku, dokonce i chutný gyros. V areálu je italská restaurace, kde si je možné dát salát, těstoviny a pizzu, které vám chystají před vašima očima a to nemělo chybu!

Na začátku našeho pobytu nebyl hotel příliš obsazen, v polovině týdnu přibyli rusky hovořící turisté a výběr se zlepšil. Takže nechci být neobjektivní, v plné sezóně je to asi lepší.

Služby hotela
Recepce nonstop, úklid pokojů denně + nechají na pokoji jednu lahev pitné vody. Barů dostatek.

Pláž
Pláž se nachází v protějším hotelu, ke kterému se přechází přes rušnou ulici. Moře čité, ale málo prostoru pro pohyb v moři. Pláž je menší, ale v tomto období obsazená tak z 1/4. Takže nemohu objektivně hodnotit. Pro šnorchlování je možné využít nabídky výletů na lodi.

Jarmila Radimecká, 18.03.2020, Dátum pobytu: 8.3. - 15.3.2020
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Ghazala Gardens

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Ghazala Gardens-bazén 8 fotografií

Všetky recenzie Egypt - Sharm El Sheikh