Egypt - Sharm El Sheikh Egypt

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Mesto nájdeme na južnom cípe Sinajského poloostrova. Ako väčšina miest v tejto lokalite je i Sharm el-Sheikh bývalou rybárskou dedinkou beudínov. Z pôvodnej osady sa behom rokov stalo pulzujúce letovisko modernej doby. Destinácia býva rozdelená na dve samostatné časti, tj. na mesto s prístavom a niekoľko kilometrovú vzdialenosť zátoku Naamy Bay, ktorá sa pýši krásnymi plážami a hotelmi vysokého štandardu, ktorá eventuálnych hostí zaručune nesklame.

  Sústava prívozov a tunel robia mesto dobre dostupným, napríklad z Káhiry. Priamo v meste je taktiež letisko pre medzinárodné lety. Hľadať ubytovanie taktiež nebudete dlho, mesto sa pýši množstvom luxusných hotelových komplexov, penziónov či malých rodinných hotelov. Súkromné kempy a sieť hotelových reťazcov Mövenpick a Hilton poskytujú ubytovanie v širokej škále cenových kategórií.

  A čo vlastne v Sharm el- Sheikhu nájdete - prakticky všetko. Obchody, nákupné a zábavné centrá, kultúrne strediská, bary, pobrežné promenády, nočnú zábavu a samozrejme pamiatky. Praje si aktívnu dovolenku, môžete vyskúšať jazdu na koňoch či ťavách, navštíviť púštne safari a beduínske oázy či navšítviť načervenalé róbustné horské masívvy, zhruba dve tisíc metrov vysoké, kde je možné obdivovať pestrofarebné stany dnešných beduínov.

  Miesto je vďaka bohatej scenérii útesov a množstva korálových parkov rajom potápačov. Okrem podmorských aktivít si môžete skúsiť windsurfing, vodné lyžovanie, plachtenie a iné vodné športy. Vďaka teplému subtropickému podnebiu, ktoré sa vyznačuje suchými a horúcimi dňami je táto lokalita rajom potápačov i mimo letné mesiace. Prakticky je tu teplo celoročne. V letných mesiacoch je obedňajšie teplo k večeru vystriedané príjemným chládkom. Ak sa vydáte na celodenný výlet do priľahlých oblastí, nesmiete vynechať kláštor svätej Kataríny, Mojžišovu horu, výlet do Farebného kaňona a taktiež výlety na Ras Mohamed či Titan Island. Záujemcom môže poslúžiť nášteva sirných kúpeľov, ktoré sa špecializujú na liečbu reumatických ochorení. Neďaleko letoviska je taktiež Žraločia zátoka či prístav Sharm el-Moiya, kde sídli miestny jachtársky klub.
  Celkovo je táto vyhlásená lokalita ideálnou ako pre relaxáciu, tak pre dobrodružnú dovolenku.

Najnovšie recenzie Egypt - Sharm El Sheikh

Celkom: 9.6 Celkově skvělá dovolená.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově skvělá dovolená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je opravdu krásný, je velmi pohodlný, ale hodně se chodí po schodech. Všude je čisto, je vidět jak se o všechno dobře starají. V areálu se pohybuje minimální počet koček, ale spíš jsou odtažité, každopádně neobtěžují.

Strava
Kromě hlavní restaurace Tirana je několik dalších různých restaurací, které jsou pro all-inclusive plně k dispozici. Jídlo je všude výborné, ale i při maximální snaze dávat si pozor ( vodu pouze balenou, vše bez ledu atd.) jsme stejně neunikli standardním střevním potížím. Nevím jak se jim dá vyhnout, možná ráno panák :). Místní prášky fungují.

Služby hotela
Služby jsou ve všech částech hotelu velmi profesionální, pouze na recepci bychom očekávali lidi s trochu lepší angličtinou. Řešili jsme jeden relativně jednoduchý úkon a i s pomocí našeho egyptského delegáta ( hovořil česky) byl problém si vše vysvětlit.

Pláž
Pláž byla v červnu fajn, stále prázdná lehátka k dispozici. Je zde neustále plno life guardů, pomáhají a nejsou vtíraví. Na pláži nabízí prodejci všechny služby ( spa, výlety, potápění, atd.), obzvláště první den nás oslovili asi stokrát. Důležitá informace je, že z pláže nelze jít do moře, pouze z mola ( jsou dvě) a to rovnou do hluboké vody. Šnorchlování také hned u mola, krásné. Potápěčské centrum přímo v areálu hotelu a potápí se také z mola, organizace je skvělá.

Andrea P., 27.06.2022, Dátum pobytu: 16.6. - 23.6.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Savoy

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Hotel je vcelku udržovaný, sic na fotkách je v lepším stavu než je skutečnost. Trochu problém je se vstupovými kartami , dost často...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je vcelku udržovaný, sic na fotkách je v lepším stavu než je skutečnost. Trochu problém je se vstupovými kartami , dost často nefungují a musíte ji běžet znovu nahrát na recepci. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo v pořádku. Uklizeno a přístup uklízečem na úrovni .

Strava
Výběr jídel byl dostatečný , velký výběr mořských plodů, sladkostí i zeleniny. Jídlo bylo pravidelně doplňováno.

Služby hotela
Obsluha v restauraci a barech na velmi dobré úrovni. Trochu pokulhává čistota WC u bazénů.

Pláž
Pláž je uklizena. Vstup do moře pozvolný a šnorchlování je velmi dostupné. Osušky vždy v dostatečném množství.

Alena Mannová, 21.06.2022, Dátum pobytu: 12.5. - 26.5.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Barcelo Tiran Sharm

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.8 S naší dovolenou v hotelu Grand Rotana jsme byli velmi spokojeni. Prostředí a především personál byl skvělý. Pro nás velmi důležité byla...

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
S naší dovolenou v hotelu Grand Rotana jsme byli velmi spokojeni. Prostředí a především personál byl skvělý. Pro nás velmi důležité byla možnost šnorchlovat podél korálů a vidět nepřeberné množství rybek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vynikající.

Strava
Se stravou jsme byli spokojeni.

Hana Soukupová, 20.06.2022, Dátum pobytu: 9.6. - 16.6.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Grand Rotana Resort&Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 Hotel spĺňal úroveň 5*

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel spĺňal úroveň 5* Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba s výhľadom na more, všetko čisté, udrziavane na vysokej úrovni.. Bohatý výber

Strava
Bohatý výber stravy formov svedskych stolov... Raňajky väčšinou to isté... Mohli by trosku meniť ponuku

Služby hotela
Všetko na vysokej úrovni..

Pláž
Pekne udržiavaná, čistá plaz, dostatočne množstvo slnecnikov a lehátok, plážový bufet, vstup do vacsej vody cez mólo.. Jedine pre plavcov.. Hĺbka hneď pri móle cca 10 metrov super na snorchlovanie

Silvia Futrikaničová, 20.06.2022, Dátum pobytu: 6.6. - 16.6.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: SUNRISE Montemare Resort - Grand Select

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6.6 Milý personál hotela, klientela 99% domáci,

 • 7.5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Milý personál hotela, klientela 99% domáci, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytovanie zodpovedalo 4hviezdičkovému hotelu,

Strava
slabo pestrá,celú jeden druh salámy a jeden druh syra, 2 druhy pomazánok za celý pobyt, na obed a večeru vždy melón,alebo dyňa, výborný výber šalátov, na veeru sa vždy robili čerstve cestoviny,2x do týždňa sa grilovalo,polievky výborné.Strava bola prispôsobená pre domácu klientelu.

Služby hotela
pláž vhodná pre rodiny s deťmi, večerný program bol len pre deti, hotel je vhodný pre rodiny s deťmi, na pláži Ste mohli si objednať jazdu na banáne, pri pláži bolo asi 5 miest vhodných na šnorchlovanie, lepšie bolo ísť člnom asi 5 min. blízko ostrova Tiran,bolo tam výborné miesto na šnorchlovanie.Zaleží na Vás ako na dlho si prenajmete čln.

Pláž
Pláž je vzdialená od recepcie asi 200m,dopravu zabezpečuje autobus, na pláži je bar,počet lehátok dostatočný

Miroslav V., 20.06.2022, Dátum pobytu: 2.6. - 16.6.2022
Oblasť: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel: Cyrene Island Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Egypt - Sharm El Sheikh