Egypt - Hurghada Egypt

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Hurghada bola založená začiatkom minulého storočia ako rybárska dedina, dnes je modernou turistickou oblasťou vo veľkom štýle. Jedná sa o tiahly, dvadsaťkilometrových pás hotelových stredisiek pri pobreží Červeného mora. Vzhľadom k faktu, lokalita patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším prímorským oblastiam, dá sa povedať, že už stratila zo svojho skoršieho kúzla.

  Vybudovaná dopravná infraštruktúra je dostačujúca pre cestu do mesta i z nej. Po Hurghade sa doporučuje jazdiť v mikrobusoch či taxíkom. Zohnať uspokojivé ubytovanie nie je v tejto oblasti problém. Zabývať sa môžete napríklad v hotely Conrad International, komplexu s menšími vilkami vo vlastnej zátoke. Komfortné bungalovy Jasmi Village určite taktiež nie sú krokom vedľa. Zabaviť sa môžete pri vodných športoch či napríklad hraním squashe. Špeciálnu službu majú bungalovy Magawish Village. Priamoi na hotely si môžete objednať bezplatné stráženie detí. Hotel taktiež ponúka hosťom možnosť vyskúšať si potápačskú školu.

  Samozrejmosťou Hurghady sú luxusné reštaurácie i malé typicky arabské kaviarne, nákupné strediská, trhy, kluby, bary a kasína. Dahar je z hľadiska kultúry najzaujímavejšou časťou mesta. Jeho rušné ulice so stánkami, bazármi a obchodíkmi nabádajú k nákupu suvenírov, zatiaľ čo mešity k nášteve a rozjímaní. Hurghada je taktiež kúpeľným mestom. Turisti sem chodia len na poznávacie zájazdy, ale i na ozdravné pobyty. Vďaka množstvom krásnych útesov tu stretnete množstvo potápačov a z dôvodu priaznivých poveternostných podmienok zase množstvo windsurferov, jachtárov a ďalších nadšencov pre vodné športy. Milovníci podmorského sveta si nesmú nechať ujsť náštevu múzea a akvária, kde je k videniu kompletná kolekcia flóry a fauny Červeného Mora. Pobrežie okolo Hurghady je dosť členité, preto nevynechajte príležitosť zájsť si na niektorý z množstva ostrovov. Navšítviť môžete trebárs ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a ďalšie.

  Hurghada má strategickú polohu vzhľadom k pamiatkam. Behom fakultativných výletov môžete navšítviť Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu.Približne 30 km na sever od Hurghady leží El Gouna, malá dedinka obklopená lagunami, ktorá určite stojí za náštevu. Miestne autobusové linky vás spoľahlivo dopravia na miesto a späť. V El Goune sa rozprestiera taktiež preslávené medzinárodné golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza poloostrov, na ktorom sa nachádza letovisko s názvom Soma Bay. Okrem vodných športov sa tu môžete opäť venovať golfu. Ďalšími obľúbenými turistickými strediskami v oblasti Safaga a Makadi Bay.

Najnovšie recenzie Egypt - Hurghada

Celkom: 9,6 Ono to ani tak nie je hotel, ako skor dost velky hotelovy komplex, samozrejme, v pozitivnom zmysle. Rozne bazeny a bazeniky, lodicka,...

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ono to ani tak nie je hotel, ako skor dost velky hotelovy komplex, samozrejme, v pozitivnom zmysle. Rozne bazeny a bazeniky, lodicka, ktora tam premava cez cely areal, aby ste nemuseli ist peso krizom, bary, restauracie. Po ubytovani vas na izbu neodprevadia, ale odvezu na auticku. Hotel ma obvod dokola skoro 2 km, co viem, kedze sme okolo neho behavali. Je tam aj celkom zaujimava cast bazenov pre deti 0-10 rokov. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super.

Strava
Strava mohla byt mozno trosku roznorodejsia, ale je mozne, ze to my sme prilis vyberavi a navyse pocas koronavirusu je hotel zaplneny len z polovice, zrejme neponukali vsetko, co je zas pochopitelne.

Služby hotela
Okrem jedla a pitia, plavania a posilnovne sme vyuzili salon krasy, teda sme sa obidvaja ostrihali, plus farbenie, pedikura, nechty. Ceny nizsie ako doma, kvalita v pohode, takze OK.

Boli sme pocas koronakrizy, vsetci zamestnanci poctivo v ruskach a v spravne nasadenych ruskach. S ostatnymi ubytovanymi sme do styku neprichadzali skoro vobec, nie sme moc spolocenski, sanca nakazit sa mensia ako doma.

Pláž
OK.

Milan K., 25.01.2021, Dátum pobytu: 8.1. - 15.1.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Dana Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Hotel nádherný, jediné co vytknu je, že na našem pokoji nefungovala zásuvka.Resort super přesně odpovídal fotkám.

 • 10 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel nádherný, jediné co vytknu je, že na našem pokoji nefungovala zásuvka.Resort super přesně odpovídal fotkám. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše probíhalo v pořádku, každý den uklizené pokoje, milý personál.

Strava
Strava mě nijak neohromila. Každý den stejná jídla, žádné ryby, nic nového.

Služby hotela
Naprosto super, doporučila bych ostatním.

Pláž
Uklizená, vzhledem k tomu, ze je koronavirus, tak málo lidi což je super.

Lehátka vždy k dispozici se slunecnikem.

Klára Slabová, 20.01.2021, Dátum pobytu: 9.1. - 16.1.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Beach Albatros Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 9,2 spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
nejsme nároční takže dobré

Strava
nejsme nároční dobré

Služby hotela
ucházející až na WC na pláži které nefungovalo a chodilo se až k bazénu

Pláž
v mezích možnosti

Jitka Pištěková, 19.01.2021, Dátum pobytu: 19.12.2020 - 2.1.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Long Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Tento hotel jsme navštívili po páté .Vše super jako vždy.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Tento hotel jsme navštívili po páté .Vše super jako vždy. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné.

Strava
Vyborna. Velky výběr všeho.

Služby hotela
Výborné

Pláž
Krásná čistá.

Pavla Stačková, 19.01.2021, Dátum pobytu: 9.1. - 16.1.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Jaz Makadina (ex. Sol Y Mar Club Makadi)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,2 Hotel je pěkný, většina jeho částí je rekonstruovaných nebo právě probíhá rekonstrukce, což ale provoz hotelu nijak neomezuje. Bohužel...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je pěkný, většina jeho částí je rekonstruovaných nebo právě probíhá rekonstrukce, což ale provoz hotelu nijak neomezuje. Bohužel kvůli pandemické situaci je malá obsazenost a hosté jsou často ze zemí bývalého Sovětského svazu, což nevrhá dobrý stín na celkovou úroveň hotelu. Management si však tyto hosty předchází, a tak se u večeře setkáte s rodinkou v plavkách nebo celé odpoledne posloucháte hlasité bouchání dveří a rozhovory přiopilých sousedů apod. Omezeno je i množství restaurací a nabídka jídla. Poprvé jsem se v 5* hotelu setkal s tím, že v jedné z restaurací (Castello) bylo několik dnů po sobě jídlo studené a začali jej vydávat kuchaři, obvykle s výrazem "to ti už stačí". Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na recepci bylo poskytnuto 20 USD jako "všimné" - v Egyptě to považuji za samozřejmost.

Pokoj 5511 s výhledem na ostrůvek a restauraci Castello. Všude blízko a pokoj hezky vybaven. Při příjezdu nefungoval minibar a trezor byl zamčen naprázdno. Vše však bylo velmi promptně vyřešeno. Postele pohodlné, koupelna jako taneční sál, přičemž třetinu místnosti zaujímala sprcha. Televize funkční a možností připojení vlastního zařízení kabelem k internetu. WiFi byla v pokoji slabší, na balkóně silnější, ale často vypadávala. V různých částech hotelu byla síla signálu a jeho stabilita různá, ale všude se k WiFi připojit dalo - někdy ale neměla přístup k internetu. Číšník nám říkal, že hotel má s internetem aktuálně nějaké problémy, že jinak bývá připojení stabilní.

Jediný drobný nedostatek byl, že ve sprše trvalo dlouho než tekla teplá voda - v jiných pokojích však měli zase jiný problém, tekla více méně jen teplá :-)

Strava
Po předchozích zkušenostech z jiných egyptských hotelů musím vyzdvihnout chuť pokrmů - vše bylo opravdu velmi dobré, chutné, maso měkké. Trochu problém ale byl s výběrem pokrmů, neboť nabídka byla kvůli epidemii a množství hostů omezena. Vždy se ale dalo vybrat dobré jídlo v jedné ze tří otevřených restaurací.

Zhruba od poloviny pobytu se velmi zhoršila restaurace Castello, kterou bych označil za nejhezčí. Jídlo náhle začalo být studené a začali jej ze dne na den vydávat kuchaři, kteří se evidentně snažili na porcích šetřit. Zřejmě to bylo způsobeno osazenstvem hotelu, protože najelo hodně lidí z Ukrajiny, Ruska a Běloruska. Na druhou stranu se tato změna projevila jen v této jedné jídelně, což nikdo z nás moc nechápal.

Na pláži denně oběd stejný - jeden druh burgeru (hovězí, kuřecí nebo rybí), jeden sendwich nebo hot dog, jeden plněný arabský chléb + těstoviny na dva způsoby, pizza, hranolky, krájená zelenina, nějaké ovoce a zákusky. Na oběd to určitě stačí, jen by plážová jídla mohla být trochu více "vytuněna". K dispozici také dosti vodová točená zmrzlina.

Služby barů většinou perfektní. Mahmoud u activity bazénu a Mohamad u Food courtu - super chapíci, kteří se umí věnovat hostům, namíchat skvělý drink a vykouzlit přátelskou atmosféru. Oblíbil jsem si koktejl Jamaica, který byl od těchto dvou chlapíků z opravdového mangového a guava džusu a ne z práškové náhražky. Dobré pití měli i v baru u Castella, ale barman moc přátelský nebyl a lil vše do malých plastových kelímků.

Služby hotela
Celkově bych personál označil za přátelský a příjemný. Pokud promluvíte německy nebo anglicky, budou k vám ještě přátelštější. Samozřejmě nejvíce přátelští budou, pokud jim tu a tam dáte nějaký ten dolar nebo auro.

Hotelové SPA na dobréo úrovni. Masáže byly fajn a čas masáže odpovídat předem dohodnutému rozsahu. Pedikůra standardní, kosmetika jako "bonus" i k oholení - tolikrát jsem kosmetickou precedůru během dvou týdnů ještě nikdy nepodstoupil a vytrhali mi nití snad úplně všechny chlupy na obličeji i uších tak na rok dopředu. Nejlepší byl Mustafa (holič), Beba (kosmetička) a Nada (masérka).

Závady na pokoji byly řešeny rychle a kvalitně. Na recepci jsou trochu odtažitejší, ale pracují spolehlivě. Úklid pokoje probííhal v pořádku, každý den vše měněno, vytíráno, ustláno, kosmetika vyrována podle velikosti atd. Nebyl to žádný hloubkový úklid, ale bohatě to stačilo. Občas zapomněli doplnit minibar, ale na požádání vše napravili.

Pláž
Pláž dobrá, právě probíhala údržba slunečníků a stolků. Některá lehátka jsou kovová, jiná dřevěná. Všechny už ale něco pamatují a stálo by za úvahu je postupně vyměnit, stejně jako matrace. Jinak je pláž průběžně uklízena a rozestupy mezi lehátky jsou dostatečné. Nechybí ani zábrany proti větru a samozřejmě i obsluha až na lehátko.

Moře bylo na začátku ledna chladnější, ale dalo se v něm koupat. Umělá laguna je po pár metrech poměrně hluboká, ale na levé straně je mělčina vhodná i pro děti. Na šnorchlování to zde moc není - něco bylo vidět u mola vedlejšího hotelu v levé části pláže. Vedle ryb zde byl pod vodou ale i dosti velký nepořádek. Na otevřeném moři prý byl reef, kde byl podmořský život pěkný.

Martin K., 19.01.2021, Dátum pobytu: 2.1. - 16.1.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Dana Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (0)

Všetky recenzie Egypt - Hurghada