Egypt - Hurghada Egypt

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Hurghada bola založená začiatkom minulého storočia ako rybárska dedina, dnes je modernou turistickou oblasťou vo veľkom štýle. Jedná sa o tiahly, dvadsaťkilometrových pás hotelových stredisiek pri pobreží Červeného mora. Vzhľadom k faktu, lokalita patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším prímorským oblastiam, dá sa povedať, že už stratila zo svojho skoršieho kúzla.

  Vybudovaná dopravná infraštruktúra je dostačujúca pre cestu do mesta i z nej. Po Hurghade sa doporučuje jazdiť v mikrobusoch či taxíkom. Zohnať uspokojivé ubytovanie nie je v tejto oblasti problém. Zabývať sa môžete napríklad v hotely Conrad International, komplexu s menšími vilkami vo vlastnej zátoke. Komfortné bungalovy Jasmi Village určite taktiež nie sú krokom vedľa. Zabaviť sa môžete pri vodných športoch či napríklad hraním squashe. Špeciálnu službu majú bungalovy Magawish Village. Priamoi na hotely si môžete objednať bezplatné stráženie detí. Hotel taktiež ponúka hosťom možnosť vyskúšať si potápačskú školu.

  Samozrejmosťou Hurghady sú luxusné reštaurácie i malé typicky arabské kaviarne, nákupné strediská, trhy, kluby, bary a kasína. Dahar je z hľadiska kultúry najzaujímavejšou časťou mesta. Jeho rušné ulice so stánkami, bazármi a obchodíkmi nabádajú k nákupu suvenírov, zatiaľ čo mešity k nášteve a rozjímaní. Hurghada je taktiež kúpeľným mestom. Turisti sem chodia len na poznávacie zájazdy, ale i na ozdravné pobyty. Vďaka množstvom krásnych útesov tu stretnete množstvo potápačov a z dôvodu priaznivých poveternostných podmienok zase množstvo windsurferov, jachtárov a ďalších nadšencov pre vodné športy. Milovníci podmorského sveta si nesmú nechať ujsť náštevu múzea a akvária, kde je k videniu kompletná kolekcia flóry a fauny Červeného Mora. Pobrežie okolo Hurghady je dosť členité, preto nevynechajte príležitosť zájsť si na niektorý z množstva ostrovov. Navšítviť môžete trebárs ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a ďalšie.

  Hurghada má strategickú polohu vzhľadom k pamiatkam. Behom fakultativných výletov môžete navšítviť Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu.Približne 30 km na sever od Hurghady leží El Gouna, malá dedinka obklopená lagunami, ktorá určite stojí za náštevu. Miestne autobusové linky vás spoľahlivo dopravia na miesto a späť. V El Goune sa rozprestiera taktiež preslávené medzinárodné golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza poloostrov, na ktorom sa nachádza letovisko s názvom Soma Bay. Okrem vodných športov sa tu môžete opäť venovať golfu. Ďalšími obľúbenými turistickými strediskami v oblasti Safaga a Makadi Bay.

Najnovšie recenzie Egypt - Hurghada

Celkom: 8,8 Hotel ok.Problem, že je vstup do moře stále jen po kolena max...nelze si zaplavat a ani nelze využít molo sousedního hotelu.

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 5 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel ok.Problem, že je vstup do moře stále jen po kolena max...nelze si zaplavat a ani nelze využít molo sousedního hotelu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovani absolutně super.

Strava
Strava v pořádku.Zažila jsem v jiných resortech větší výběr, ale vše bylo ok.

Služby hotela
Služby v pořádku, výborné.

Pláž
Pláž jak jsem zmínila.Hezká vše ok, akorát si nezaplavete ani nemáte šanci snorchlovat.

Michaela, 14.04.2021, Dátum pobytu: 4.4. - 11.4.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Jaz Aquamarine Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9,6 Hotel Meraki je naprosto úchvatný, líbí se mi že je jiný než ostatní typické hotely v Egyptě které jsou jeden jako druhý, Meraki je...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel Meraki je naprosto úchvatný, líbí se mi že je jiný než ostatní typické hotely v Egyptě které jsou jeden jako druhý, Meraki je originální, krásný .. nikdy se do stejného hotelu 2x nevracím, protože chci poznat nová a nová místa, ale do Meraki se 100% vrátím!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování velmi krásné, pokoj jsme měli od hlavní budovy nejdál, takže se člověk trochu projde na snídani atd., ale není to nic hrozného.. navíc jsme byli zase naopak nejblíž k druhému většímu bazénu a k nejhezčí ze tří pláží.

Strava
Tak tady opravdu velmi velmi chválím, jsem extrémně vybíravá a většinou na dovolených moc nejím, respektive se najím pořádně k snídani a celý den pak nejím, protože nemám ráda něco co neznám, ale v tomto hotelu vaří jednak opravdu skvěle a druhak vaří řekla bych dost na evropský styl. Podle mě není nikdo kdo by se v Meraki dobře nenajedl, když i já jsem si pochutnala.

Služby hotela
Všichni velmi milý, ochotní, personál z 99% usměvavý a vstřícní. Líbí se mi že je v tomto hotelu opravdu co dělat, program přes den i večer, každý den trošku jiný program/jiná párty, super animátoři, hudba na plážích i u bazénu, za mě na jedničku.

Pláž
Tento hotel má 3 pláže, 1. úplně nalevo je za mě nejkrásnější, číšníci nosí pití až k lehátku, personál vám pomůže s lehátkem jak potřebujete, ale je tu méně vody, zaplavat si tu člověk úplně nemůže. 2. pláž v zátoce je také pěkná, více vody kde si člověk zaplave, i když je menší tak vždy jsme si bez problému našli místo, tady doporučuji boty do vody. 3. pláž úplně napravo s nápisem MERAKI, tady jsme se byli jen projít a jednou jsme zde na pláži obědvali, což bylo super, ale na koupání to na této pláži úplně není, všude zakotvené lodičky.

Celkově jsou ale pláže udržované, vždy je personál co pomůže s lehátkem, pití i snack přes den je na dosah ruky.

Adéla M., 13.04.2021, Dátum pobytu: 3.4. - 10.4.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Meraki Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

3 fotografie

Celkom: 9,8 Ok

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ok Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ok

Strava
Ok

Služby hotela
Jedina nevyhoda, velice vytrvali a vemlouvavi prodejci akcí hotelu. Slusne se v podstate nedali odmitnout, pozadovali zaplatit zalohu (az kdyz to clovek necekal, zacatek rozhovoru byl "no money my frend") a pak ji nechteli vratit kdyz jsme vsichni jet na vylet nemohli.

To byla jedina spatna zkusenost v hotelu, jinak vse naprosto perfektni.

Pláž
Ok

Vladan Marek, 10.04.2021, Dátum pobytu: 24.3. - 4.4.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunrise Aqua Joy Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Byla to skvělá dovolená. Počasí nám přálo a v hotelu dodržovali přísná hygienická opatření, všude čisto, stále se uklízelo. Perzonál milý...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byla to skvělá dovolená. Počasí nám přálo a v hotelu dodržovali přísná hygienická opatření, všude čisto, stále se uklízelo. Perzonál milý a přátelský. Na pláži byl také pořádek a stále se uklízelo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo příjemné, denně čisté ručníky a osušky.

Strava
Jídla bylo hodně a určitě si každý vybral, co mu chutná. Navštívili jsme také speciální restaurace, moc se nám líbila beduínská stylová restaurace i skvělé jídlo. Byl to krásný zážitek, každému doporučuji

Služby hotela
Naprostá spokojenosti, ochotný personál.

Pláž
Pláž je písčitá se slunečníky a lehátky, několikrát denně se uklízela

Miluše Ohnoutková, 09.04.2021, Dátum pobytu: 24.3. - 31.3.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunrise Royal Makadi Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,4 Dovolenou jsem si užila na 100%.

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenou jsem si užila na 100%. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotelový komplex se skládá ze 3 hotelu, areál je velký, skoro všechny pokoje mají výhled na moře, nábytek je starý, ale funkční.

Strava
Velký výběr jídla

Služby hotela
Zaměstnanci hotelu se snaží vyřešit všechny stížnosti co nejrychleji.

Pláž
Laguna, písemná pláž, korálky, hotel má svůj port.

Iuliia Zinchenko, 08.04.2021, Dátum pobytu: 20.3. - 3.4.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunny Days El Palacio Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

9 fotografií

Všetky recenzie Egypt - Hurghada