Egypt - Hurghada Egypt

 • Čas letu

  03:50 h

 • Popis

  Hurghada bola založená začiatkom minulého storočia ako rybárska dedina, dnes je modernou turistickou oblasťou vo veľkom štýle. Jedná sa o tiahly, dvadsaťkilometrových pás hotelových stredisiek pri pobreží Červeného mora. Vzhľadom k faktu, lokalita patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším prímorským oblastiam, dá sa povedať, že už stratila zo svojho skoršieho kúzla.

  Vybudovaná dopravná infraštruktúra je dostačujúca pre cestu do mesta i z nej. Po Hurghade sa doporučuje jazdiť v mikrobusoch či taxíkom. Zohnať uspokojivé ubytovanie nie je v tejto oblasti problém. Zabývať sa môžete napríklad v hotely Conrad International, komplexu s menšími vilkami vo vlastnej zátoke. Komfortné bungalovy Jasmi Village určite taktiež nie sú krokom vedľa. Zabaviť sa môžete pri vodných športoch či napríklad hraním squashe. Špeciálnu službu majú bungalovy Magawish Village. Priamoi na hotely si môžete objednať bezplatné stráženie detí. Hotel taktiež ponúka hosťom možnosť vyskúšať si potápačskú školu.

  Samozrejmosťou Hurghady sú luxusné reštaurácie i malé typicky arabské kaviarne, nákupné strediská, trhy, kluby, bary a kasína. Dahar je z hľadiska kultúry najzaujímavejšou časťou mesta. Jeho rušné ulice so stánkami, bazármi a obchodíkmi nabádajú k nákupu suvenírov, zatiaľ čo mešity k nášteve a rozjímaní. Hurghada je taktiež kúpeľným mestom. Turisti sem chodia len na poznávacie zájazdy, ale i na ozdravné pobyty. Vďaka množstvom krásnych útesov tu stretnete množstvo potápačov a z dôvodu priaznivých poveternostných podmienok zase množstvo windsurferov, jachtárov a ďalších nadšencov pre vodné športy. Milovníci podmorského sveta si nesmú nechať ujsť náštevu múzea a akvária, kde je k videniu kompletná kolekcia flóry a fauny Červeného Mora. Pobrežie okolo Hurghady je dosť členité, preto nevynechajte príležitosť zájsť si na niektorý z množstva ostrovov. Navšítviť môžete trebárs ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a ďalšie.

  Hurghada má strategickú polohu vzhľadom k pamiatkam. Behom fakultativných výletov môžete navšítviť Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu.Približne 30 km na sever od Hurghady leží El Gouna, malá dedinka obklopená lagunami, ktorá určite stojí za náštevu. Miestne autobusové linky vás spoľahlivo dopravia na miesto a späť. V El Goune sa rozprestiera taktiež preslávené medzinárodné golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza poloostrov, na ktorom sa nachádza letovisko s názvom Soma Bay. Okrem vodných športov sa tu môžete opäť venovať golfu. Ďalšími obľúbenými turistickými strediskami v oblasti Safaga a Makadi Bay.

Najnovšie recenzie Egypt - Hurghada

Celkom: 8.5 Bolo super žiadne sklamanie

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Bolo super žiadne sklamanie Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
na dovolenku úplne super

Strava
celkom chutné len slabší výber

Služby hotela
personál ochotný ked nejaký problém okamžite vyriešený

Pláž
pláž super voda dobrá a čistá super aj na plávanie

Marek S., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 29.5. - 6.6.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Palm Beach Resort

Celkom: 2.9 Tento hotel byla veliká chyba!!!!!

 • 3.5 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 4 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Tento hotel byla veliká chyba!!!!! Zobraziť celú recenziu

Michal S., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 19.5. - 26.5.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Minamark Beach Resort

Celkom: 1 Katastrofa!

 • 1 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 1 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Katastrofa! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj uklizi 1×tydne,zadnou vodu,na co sahnete to je rozbyte,nefunkcni,

Strava
2 druhy salatu,rajske,ryze,lusky

Služby hotela
Hruza

Pláž
To neni plaz.........

Kateřina, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 27.5. - 10.6.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: La Rosa Waves Resort

Celkom: 10 Moje dovolená v tomto hotelu předčila má očekávání. Jsem velmi spokojen a mohu tento hotel vřele doporučit. Velmi milý personál, vždy...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Moje dovolená v tomto hotelu předčila má očekávání. Jsem velmi spokojen a mohu tento hotel vřele doporučit. Velmi milý personál, vždy usměvaví barmani a číšníci v restauracích. Skvělá parta animátorů, kteří nás po večerech bavili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl čistý, každý den uklizeno. Měl trezor, lednici, televizi a dokonce i žehličku a žehlicí prkno. Postel byla pohodlná, klimatizace fungovala.

Strava
Chutné, velký výběr. Každý si najde něco pro sebe. Čerstvé ovoce a lahodné sladkosti. Doporučuji provádět rezervace v a'la carte restauracích.

Služby hotela
Hotel nabízel mnoho dalších atrakcí: lázně, masáže a možnost dokoupení výletů. Osobně jsem to nepoužíval, ale pokud by někdo chtěl, je tu taková možnost.

Pláž
Hotel na soukromé pláži. Můžete se tam snadno dostat pěšky nebo na pláž jezdí každých pár minut autobusy. Lehátka a slunečníky jsou zdarma a je jich obrovské množství. Pláž je čistá, pozvolný vstup do moře. Vedle hotelu je krásný korálový útes.

Paulina B., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 3.6. - 10.6.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Long Beach Resort

5 fotografií

Celkom: 6.8 Poměr cena výkon v pořádku.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 6 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Poměr cena výkon v pořádku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel nám po příjezdu nabídl zatuchlý pokoj s koupelnou, která zažila už mnohé. Požádala jsem je o výměnu, protože v takové kategorii jsem odmítala strávit týden a po mé žádosti /a podsunutí 10 dolarů/ nám dali zcela nový, čerstvě zrekonstruovaný, pokoj. Tam již bylo všechno v pořádku a nemám výhradu.

Strava
All inclusive - víno nevalné kvality, které drze míchali z vodou a i když jsem je na to upozornila, že donesou dvě skleničky a každá chutná jinak, tak Vám klidně tvrdí, že to není možné a je to z jedné láhve. Bylo to pod úroveň, se s nimi o tom dohadovat a jelikož nepiju míchané drinky ani pivo, tak jsem prožila nealko dovolenou, protože víno se opravdu pít nedalo.

Jídlo bylo velice dobré, zde chválím.

Služby hotela
Úklid pokojů a zahrady = vše čisté.

Animační programy amatérské, v podstatě se na to nedalo dívat jinak, než s nadsázkou. Vytvořili si vlastní grotesky, které bez secvičení hráli a podle pohledů lidí kolem jsme nebyli sami, komu to připadalo ubohé a odešli jsme raději pryč. Stejné to bylo u tanečních vystoupení.

Výlet lodí zdarma. Plavba trvala ani ne minutu na ostrůvek před pláží /150metrů cca/ a tam lidem rozdali pytle na odpadky a společně sbírali naplavené odpadky. Dobrá charitativní akce, pokud by mi někdo na břehu toto řekl a já bych si mohla zvolit, zda chci jet nebo ne .... ale podali to jako výlet na lodi a lidé byli dost překvapení.

Masáže - doporučuji. Dobrá kvalita.

Pláž
Velmi hezká pláž.

Andrea, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 30.5. - 6.6.2024
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Labranda Club Makadi

Všetky recenzie Egypt - Hurghada