Egypt - Hurghada Egypt

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Hurghada bola založená začiatkom minulého storočia ako rybárska dedina, dnes je modernou turistickou oblasťou vo veľkom štýle. Jedná sa o tiahly, dvadsaťkilometrových pás hotelových stredisiek pri pobreží Červeného mora. Vzhľadom k faktu, lokalita patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším prímorským oblastiam, dá sa povedať, že už stratila zo svojho skoršieho kúzla.

  Vybudovaná dopravná infraštruktúra je dostačujúca pre cestu do mesta i z nej. Po Hurghade sa doporučuje jazdiť v mikrobusoch či taxíkom. Zohnať uspokojivé ubytovanie nie je v tejto oblasti problém. Zabývať sa môžete napríklad v hotely Conrad International, komplexu s menšími vilkami vo vlastnej zátoke. Komfortné bungalovy Jasmi Village určite taktiež nie sú krokom vedľa. Zabaviť sa môžete pri vodných športoch či napríklad hraním squashe. Špeciálnu službu majú bungalovy Magawish Village. Priamoi na hotely si môžete objednať bezplatné stráženie detí. Hotel taktiež ponúka hosťom možnosť vyskúšať si potápačskú školu.

  Samozrejmosťou Hurghady sú luxusné reštaurácie i malé typicky arabské kaviarne, nákupné strediská, trhy, kluby, bary a kasína. Dahar je z hľadiska kultúry najzaujímavejšou časťou mesta. Jeho rušné ulice so stánkami, bazármi a obchodíkmi nabádajú k nákupu suvenírov, zatiaľ čo mešity k nášteve a rozjímaní. Hurghada je taktiež kúpeľným mestom. Turisti sem chodia len na poznávacie zájazdy, ale i na ozdravné pobyty. Vďaka množstvom krásnych útesov tu stretnete množstvo potápačov a z dôvodu priaznivých poveternostných podmienok zase množstvo windsurferov, jachtárov a ďalších nadšencov pre vodné športy. Milovníci podmorského sveta si nesmú nechať ujsť náštevu múzea a akvária, kde je k videniu kompletná kolekcia flóry a fauny Červeného Mora. Pobrežie okolo Hurghady je dosť členité, preto nevynechajte príležitosť zájsť si na niektorý z množstva ostrovov. Navšítviť môžete trebárs ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a ďalšie.

  Hurghada má strategickú polohu vzhľadom k pamiatkam. Behom fakultativných výletov môžete navšítviť Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu.Približne 30 km na sever od Hurghady leží El Gouna, malá dedinka obklopená lagunami, ktorá určite stojí za náštevu. Miestne autobusové linky vás spoľahlivo dopravia na miesto a späť. V El Goune sa rozprestiera taktiež preslávené medzinárodné golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza poloostrov, na ktorom sa nachádza letovisko s názvom Soma Bay. Okrem vodných športov sa tu môžete opäť venovať golfu. Ďalšími obľúbenými turistickými strediskami v oblasti Safaga a Makadi Bay.

Najnovšie recenzie Egypt - Hurghada

Celkom: 9 Úžasné, teplé a čisté moře, možnost šnorchlování u korálů i volného plavání v moři, zajímavé večerní programy, animační během dne, nikdo...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasné, teplé a čisté moře, možnost šnorchlování u korálů i volného plavání v moři, zajímavé večerní programy, animační během dne, nikdo nikoho ale k ničemu nenutil. Strava dobrá, služby hotelu také. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj útulný, čistý, naprosto dostačující (jedinou výtku bych měla k tomu, že ve velké skříni byly k dispozici pouze tři ramínka na osobu), funkční klimatizace, koupelna s velkým sprchovým koutem s možností sednutí, na balkoně sušák na prádlo. Sejf k dispozici zdarma, stejně jako wifi v celém hotelu včetně pokoje. Denně doplňována voda do lednice, toaletní papír, kosmetické kapesníčky v krabičce, k dispozici malý sprchový gel, šampon a dokonce i kondicioner na vlasy. Super možnost elektronického označení, zda má personál uklidit nebo nerušit. Byly jsme ubytovány v hlavní budově, je z ní všude blízko. Pokoj byl orientován k bazénu, sice jsme měly boční výhled na moře, ale do 23 hodin rušil velký hluk z večerního programu.

Strava
Jídlo dobré, hlavně rýže, kuře a krůta. K dispozici více restaurací, chce to obejít a ochutnat, co která nabízí. Velký výběr zákusků. K snídani výběr pečiva sladkého i slaného, palačinky, wafle, vaječná omeleta, míchaná vajíčka, cereálie atd. každý si vybere. Odpoledne možnost samoobslužného natočení čtyř příchutí zmrzliny, opět palačinky.

Služby hotela
Vyzkoušely jsme vířivku, masáž a pedikúru ve SPA, chce to smlouvat o ceně, služby průměrné. Mohu však doporučit masérku Shakiru, máte-li rádi silovější masáž.

Pláž
Pláž je písečná, vpravo od hotelu korály s možností šnorchlování a pozorování množství barevných ryb, dopoledne je odliv, je tedy lepší tam chodit až odpoledne. Před hotelem je chráněné koupání ideální pro neplavce a děti, bez vln, vlevo od hotelu jsou ideální podmínky pro plavce. Všude včetně bazénu hlídá plavčík, v 18 hodin koupání končí, všechny vyženou z moře i bazénu. Do moře se dá jít bez bot, vstup je písečný, sem tam kamínek. Moře je čisté a teplé, super!

Kamila B., 25.07.2021, Dátum pobytu: 1.7. - 11.7.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Beach Albatros Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Doporučuji Spa Horas v hotelu, skvělé služby, skvělý personál

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Doporučuji Spa Horas v hotelu, skvělé služby, skvělý personál Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj po výměně vstupní karty šel i otevřít... Lednice při příjezdu nefunkční ale po urgenci ihned dali novou

Strava
Asiatik restaurant top

Služby hotela
Bez problémů, všichni ochotní

Pláž
Čistá

Veronika Novotná, 23.07.2021, Dátum pobytu: 6.7. - 19.7.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Dana Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 skvela aj napriek pociatocnym problemom s covid strasiakom.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
skvela aj napriek pociatocnym problemom s covid strasiakom. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je postarsi ale udrziavani, pri bazene vylepsili lezanie dali tam tzv. mušle...pre dvoch na paradu,

Strava
Strava rozmanita vsetky kategorie si prisli na svoje, ale je tu male ale....su tam svedske stoly ale je tam plexisklo a obsluhuju vas tam pri naberani jedla pomocny kuchari, cele zle ....ludia ktory su mensi mali problem dociahnut polievku a nevyliat ju, a to sa tyka vsetkych jedal, jedlici mali problem dostat viac jedla .....

Služby hotela
sluzby klasika dobre aj ked za kazdu kravinu cakali tringelt....

Pláž
idealna pre male deti, pristup aj po schodikoch aj priamo s plaze, ked bol odliv netrval dlho tak cca 2 hodky potom sa voda vratila, pri odlive su pekne prekadzky po pieskovom cípe priamo v mori

Jozef I., 22.07.2021, Dátum pobytu: 4.7. - 18.7.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Siva Grand Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 8,6 Celková spokojenost, jen možnosti koupání jsou omezené pozvolným vstupem do moře.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Celková spokojenost, jen možnosti koupání jsou omezené pozvolným vstupem do moře. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je krásné, čisté a služby bez připomínek.

Strava
Výběr skvělý i kvalita, jsem nadmíru spokojen.

Služby hotela
Služby jsou perfektní a za malý příplatek - luxusní :0)

Pláž
K útesu se jde po molu a občas se tam združuje dost lidí.Jinak pozvolný vstup do moře, kde se nedá plavat (mělko) při odlivu je jen bahnité pobřeží, takže se dá koupat až u mola, nebo ve vedlejším resortu, ale to není problém.

Aleš T., 22.07.2021, Dátum pobytu: 11.7. - 18.7.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Stella Di Mare Beach Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

5 fotografií

Celkom: 5,4 Moc milá obsluha!

 • 6,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 4 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Moc milá obsluha! Zobraziť celú recenziu

Pláž
Pláž není skoro pláž. Musí se jít opravdu daleko po mole…

Moře krásné! Vstup opravdu na nic!

Anonym, 21.07.2021, Dátum pobytu: 11.7. - 18.7.2021
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Stella Di Mare Beach Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Egypt - Hurghada