Egypt - Hurghada Egypt

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Hurghada bola založená začiatkom minulého storočia ako rybárska dedina, dnes je modernou turistickou oblasťou vo veľkom štýle. Jedná sa o tiahly, dvadsaťkilometrových pás hotelových stredisiek pri pobreží Červeného mora. Vzhľadom k faktu, lokalita patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším prímorským oblastiam, dá sa povedať, že už stratila zo svojho skoršieho kúzla.

  Vybudovaná dopravná infraštruktúra je dostačujúca pre cestu do mesta i z nej. Po Hurghade sa doporučuje jazdiť v mikrobusoch či taxíkom. Zohnať uspokojivé ubytovanie nie je v tejto oblasti problém. Zabývať sa môžete napríklad v hotely Conrad International, komplexu s menšími vilkami vo vlastnej zátoke. Komfortné bungalovy Jasmi Village určite taktiež nie sú krokom vedľa. Zabaviť sa môžete pri vodných športoch či napríklad hraním squashe. Špeciálnu službu majú bungalovy Magawish Village. Priamoi na hotely si môžete objednať bezplatné stráženie detí. Hotel taktiež ponúka hosťom možnosť vyskúšať si potápačskú školu.

  Samozrejmosťou Hurghady sú luxusné reštaurácie i malé typicky arabské kaviarne, nákupné strediská, trhy, kluby, bary a kasína. Dahar je z hľadiska kultúry najzaujímavejšou časťou mesta. Jeho rušné ulice so stánkami, bazármi a obchodíkmi nabádajú k nákupu suvenírov, zatiaľ čo mešity k nášteve a rozjímaní. Hurghada je taktiež kúpeľným mestom. Turisti sem chodia len na poznávacie zájazdy, ale i na ozdravné pobyty. Vďaka množstvom krásnych útesov tu stretnete množstvo potápačov a z dôvodu priaznivých poveternostných podmienok zase množstvo windsurferov, jachtárov a ďalších nadšencov pre vodné športy. Milovníci podmorského sveta si nesmú nechať ujsť náštevu múzea a akvária, kde je k videniu kompletná kolekcia flóry a fauny Červeného Mora. Pobrežie okolo Hurghady je dosť členité, preto nevynechajte príležitosť zájsť si na niektorý z množstva ostrovov. Navšítviť môžete trebárs ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a ďalšie.

  Hurghada má strategickú polohu vzhľadom k pamiatkam. Behom fakultativných výletov môžete navšítviť Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu.Približne 30 km na sever od Hurghady leží El Gouna, malá dedinka obklopená lagunami, ktorá určite stojí za náštevu. Miestne autobusové linky vás spoľahlivo dopravia na miesto a späť. V El Goune sa rozprestiera taktiež preslávené medzinárodné golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza poloostrov, na ktorom sa nachádza letovisko s názvom Soma Bay. Okrem vodných športov sa tu môžete opäť venovať golfu. Ďalšími obľúbenými turistickými strediskami v oblasti Safaga a Makadi Bay.

Najnovšie recenzie Egypt - Hurghada

Celkom: 10 Dovolená byla po všech stránkách velice příjemná na vzdory veškerých bezpečnostních opatření v souvislosti covid-19.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla po všech stránkách velice příjemná na vzdory veškerých bezpečnostních opatření v souvislosti covid-19. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Tak to musím vyzvednout. Všude bylo čisto uklizeno spolecne prostory se pravidelně dezinfikovali. Co se týče pokoje každý den čistě povlečeno i s výměnou ručníku to bylo samozřejmostí. Sprchy u bázenu se pravidelně dezinfikovali .Proste paráda.

Strava
K vůli pandemii hoste nemůžou opustit hotel takže byl odkázán na hotelové stravování které bylo vynikající pestré každý den obnovené nikdy nebylo to stejné. Člověk si vybral .Personál byl ochotný nebyl problém v ničem.

Služby hotela
Služby hotelu byli i v této situaci výborný masáže fitko vnitri sauny bazény fungovali.

Pláž
Pláž od hotelu byla po upravenem chodníku dostupna asi 10 metrů. Sprcha samozřejmostí, botnik na vyzuti záleželo na každém ,nikdy se nic neztratilo na plazi byl plavcik i security který hlídal okoli plavcik vás umístil donesl lehátka prostě servis super lidi málo čistota taky výborná.

Monika Dočkalová, 16.10.2020, Dátum pobytu: 5.10. - 12.10.2020
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sunrise Aqua Joy Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Moře a pláž 1 fotografia

Celkom: 10 Hotel a resort úžasný,služby na jedničku jen moře bez jediné rybky což nás mrzelo ale pokud máte dětičky tak neváhejte ,normálně jsem...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel a resort úžasný,služby na jedničku jen moře bez jediné rybky což nás mrzelo ale pokud máte dětičky tak neváhejte ,normálně jsem dětem záviděla tolik bazénů a tolik atrakcí ❤️ Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jako dárek jsme s manželem dostali lepší úroveň pokoje než jsme měli objednaný ❤️ Luxus ❤️

Strava
Neuvěřitelný výběr ❤️

Služby hotela
Vše na 1*

Pláž
Hezká pláž s pozvolným vstup ,úplně úžasné pro děti i neplavce ????

Hana Šafrová, 13.10.2020, Dátum pobytu: 3.10. - 10.10.2020
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Albatros White Beach (Ex. Royal Palace)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 5,2 špatna informovanost víceméně žadna o omezení provozu pokyny pouze v německém jazyce včetně letenek pokynů,

 • 6 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 8 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
špatna informovanost víceméně žadna o omezení provozu pokyny pouze v německém jazyce včetně letenek pokynů, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování odpovídalo představam to jedine asi bylo splněno

Strava
jedna velka karastrofa, snídané objednávkovy system z jídelního listku, avšak z 6 snídaní bylo přineseno pouze 1x to co jsme si objednali, oběd a večeře a la card po celou dobu neměnný výběr z 10 jídel, avšak 5 jídel rybí a mořské plody při alergii na mořské plody se vyrazně snižuje nabídka, ze zbyvajících 5 jidel 1 vegetarianské a 1 skopové. Mam dojem že se tak nejednalo o žadné all inclusive. V poledne sedite na přímém slunci nebot ve stinu byly pouze 4 stoly pro 2. Večeře podavana zcela potmě na jídelní listek a jídlo si musite posvítit mobilem abyste vůbec viděli co vam přinesli Bar all inclusive probíhal po celou dobu formou bazenového baru takže po 18.00 opět nevíte co vam přinesli tma tmoucí.Přitom po dobu 24 hodin funfoval bar na recepci a častečně venku ale za placení. Po celou dobu pobytu jej nenavštívil jedinný člověk.

Služby hotela
22.OO dochází k vypnutí venkovního osvětlení včetně balkonů ,tma,takže mužete do postylek.

Pláž
moře užasné velke množství ryb nebot byl klid chybí turiste

bazeny 5 hvězdičkovy hotel naprostá katastrofa, jsou v havarijním stavu všude odpadavají obklady potřebovali by jste obuv do vody pokud najdete odvahu vstoupit, ostre hrany, místy se zelenou řasou, je možno dodat fotodokumentaci

Jana Vogelová, 13.10.2020, Dátum pobytu: 3.10. - 10.10.2020
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Makadi Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Krásná dovolená, vše OK

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená, vše OK Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj pěkný a prostorný. Každý den ukizený.

Strava
Dobrá, bylo z čeho vybírat.

Služby hotela
Na hotel jsme přijeli v 7hod, ubytovali nás v 10.30hod, jinak vše OK.

Pláž
Tento hotel má 2 pláže. Obě čisté, dobře přístupné. Voda čistá.

Zdeňka Barešová, 25.05.2020, Dátum pobytu: 8.5. - 15.5.2019
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Sea Gull Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Hotel luxusní, skvělý

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel luxusní, skvělý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje čisté, každý den uklizeno, doplňen minibar

Strava
Není co vytknout, skvělý výběr

Služby hotela
*****

Pláž
Čistá, menší ale postačující, skvělé pro děti

Kateřina Šulcová, 26.04.2020, Dátum pobytu: 7.3. - 14.3.2020
Oblasť: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel: Prima Life Makadi Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Egypt - Hurghada