Taliansko - Lago di Garda Taliansko

 • Popis

  Lago di Garda je najväčším talianskym jazerom ľadovcového typu. Rozkladá sa na rozlohe 369,98 km2 v blízkosti mesta Verona v severnej časti krajiny. Svoju strategickú polohu získalo vďaka tomu, že sa rozprestiera na hranici troch regiónov, a to menovite Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severná časť jazera má pretiahnutý, fjordovitý tvar, južný je naopak guľatej podoby.
  Klíma okolo jazera je stredomorské, a preto je idálne najmä pre letnú dovolenku. Darí sa tu taktiež mnohým druhom plodín. Na severu je predovšetkým vinná réva, na juhu zase citrusy a olivy.
  Vďaka vetrom vanúcim v okolí jazera (najvýznamnejší je teplý vietor Ora) dáva Lago di Garda svojím náštevníkom ilúziu pobytu u mora. Taktiež vďaka mnohým prúdom a vlnám je táto destinácia veĺmi vyhľadávaná všetkými milovníkmi vodných športov. Každý si tu môže dosýta užiť windsurfing, plachtenie, veslovanie alebo športové rybárenie. Okolie je vhodné taktiež pre turistiku či cyklistiku, in-line korčuľovanie, horolezectvo na tzv. ferratách (presne vymedzených "cestách"), jazdu na koni, tenis a golf a ďalšie druhy športov, vrátane tých plážových.

  Jazero samozrejme ponúka taktiež množstvo kempov, pláží a hotelov, čo priamo dokresľuje stredomorskú stredomorskú atmosféru. Lago di Garda je obklopené hneď niekoľkými väčšími mestami, mestečkami či priamo turistickými letoviskami, takže na výbe má prípadný zaujemca z širkej škály možností.

  Arco je skôr pokojnejšie mestečko vhodné najmä pre horskú cyklistiku a horolezectvo. Každoročne sa tu konajú medzinárodné závody v týchto športoch. Riva del Garda leží priamo na severu jazera. Ako druhé najviac osídlené miesto v okolí (žije tu 13 000 obyvateľov) je žijúcim centrom kultúry a zábavy. Okrem historického centra tu nájdete množstvo obchodov, prístav pre plachetnice a neoodeliteľná súčasť talianskeho života - reštaurácie a pizzerie. Miestna pláž je nedlhšia a najvyhľadávanejšia z celého jazera.

  Torbole nájdeme taktiež na severnom brehu jazera. Vďaka tzv. "odpoledným vetrom" patrí medzi najznámejšie lokality pre windsurfing. Malebné okolie mesta ponúka výhľad na jazero oblkopené skalami, horu Monte Baldo a prírodu nie nepodobnú fínskym fjordom.

  Malcesine je prístavom vo východnej časti jazera. Pre svoj charakter hone navštevované stredomorské destinácie je nazývaný "olivovou riviérou". Lokalita je asi najobľúbenejšia z celej oblasti Lago di Garda. Nachádza sa na úpätí hory Monte Baldo, kde nájdeme i krásnu botanickú záhradu. V historickom centre mesta si iste obľúbite niektoré z pamiatok, ako napríklad historický palác Palazzo dei Capitani. kúsok od mesta je menšia destinácia s názvom Brenzone.

  San Zeno di Montana je malé horské mestečko ležiace rozprestierajúce sa nad jazerom Lago di Garda. Torri del Benaco je pokojným romantickým prístavným mestečkom obklopené stredovekými hradbami.
  Mesto Garda sa rozkladá na východnom pobreží jazera. Ako väčšina miest v okolí sa i ono vyznačuje historickým centrom s krivoľakými uličkami. V meste taktiež môžeme obdivovať množstvo krásnych a zdobených viliek. Severne od mesta sa nachádza výbežok San Vigilio pýšiace sa vilou Guarienti s obrovskou záhradou. V polovici augusta sa v meste Garda každoročne konajú Veslárske závody.

  Mestečko na východnej strane jazera Bardolino - leží na tzv. olivovej riviére, ktorá je plná kopcov s olivovníkmi a vinnou révou. Je známe predovšetkým pestovaním vína. Juhovýchodne položené mesto Larise sa pýši stredovekým hradom a Benátskou colnicou (Dogana Vegneta).
  Peschiera del Garda sa nachádza len niekoľko kilometrov od Verony a je dôležitým dopravným bodom. Každý týždeň sa tu konajú typické talianske trhy.
  Kúpeľné mestečko Sirmione je rajom relaxácie a vodných športov. Leží v južnej časti jazera. Pri prehliadke mesta Vás iste zaujmú pozostatky rímskej vily a kúpeľov Grotte di Catullo.
  Desenzano del Garda je najväčším mestom pri pobreží Lago di Garda. V stredovekej ére bolo dôležitým strategickým bodom celého Talianska. Historické centrum i miestny prístav iste stoja za naštevu. V okolí sa nachádza množstvo hradov, pevností a vil. Doporučeniahodné je mesto taktiež ako pre vyznávačov vodných športov tak nočného života. Neďaleko mesta sa nachádzajú ďalšie turistické destinácie, ale sú počtom obyvateľov menšie - a to Manerba del Garda a Saló.

  Gardone Riviera bolo skôr obĺúbeným víkendovým sídlom šľachticov, čo mestu dodnes prepožičalo nádych akejsi unikátnej elegancie. Pýši sa krásnymi záhradami a parkami.
  Tremosine leží na úpätí Álp, čo dáva miestnej prírode nepoškvrnený a neobyčajný ráz.

  Na západnej strane jazera nájdeme Limone del Garda. Vďaka krajine a vegetácii je jedným z obĺúbených letovisiek v okolí. Je tvorené kamenitou plážou a prístavom.
  Dominantou mesta sú neobyčajné terasy so skleníkmi (tzv. limonaie) slúžiace k pestovaniu cetrusových plodov.

  Zábavy si u Lago di Garda užijete dosýta. Pokiaľ by Vám však nestačilo leňošenie na pláži, prechádzky mestom či športovanie, môžete sa zabaviť v niektorom zo zábavných parkov (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash).

Najnovšie recenzie Taliansko - Lago di Garda

Celkom: 10 Strašně moc se mi to líbilo, personál hotelu na prosto milé hodné lidé, za mě všechno vynikající a není k tomu co dodat.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Strašně moc se mi to líbilo, personál hotelu na prosto milé hodné lidé, za mě všechno vynikající a není k tomu co dodat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Krásný pokoj jsme měli z výhledem na hory, v pokoji vždycky bylo čisto a příjemně, úklid pokojů se vždy dodržoval podle rozpisu.

Strava
Měli jsem jeno snídani a večeři ale i tak všechno bylo dobrý z velkým výběrem tak že hladové jsem nebyly, vše bylo skvěli

Služby hotela
Jak už jsme se zmínil, personal hotelů milí a hodní lidé.

Pláž
Pláž byly krásně čistá všechno skvěle

Nikita P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.10.2023, Dátum pobytu: 12.10. - 15.10.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: Royal Village

Celkom: 9.1 Skvělé,doporučuji.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé,doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování skromné ale čisté bez výhrad.

Strava
Strava naprosto skvělá,pestrá,chutná,vysoká úroveň.

Služby hotela
Bez výhrad,za jedna.

Petr, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.10.2023, Dátum pobytu: 2.9. - 8.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: Royal Village

Celkom: 8 Skvělá dovolená v nádherném okolí lado Di Garda

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená v nádherném okolí lado Di Garda Zobraziť celú recenziu

Martin J., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.10.2023, Dátum pobytu: 28.9. - 1.10.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Celkom: 4.5 Hezká příjemná týdenní dovolená - v září již více-méně pouze pro výlety do okolních historických měst a městeček, na sedánky v restauraci...

 • 4.5 Ubytovanie
 • 4 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hezká příjemná týdenní dovolená - v září již více-méně pouze pro výlety do okolních historických měst a městeček, na sedánky v restauraci či gelaterii, voda je na koupání již dost studená.

Kemp nedaleko historického centra (pochozí vzdálenost cca 700 m), je jeden z menších z mnoha v okolí. Součástí je malý krámek, kde najdete základní potraviny (žádný velký výběr), relativně drahé (v průměru o 1-2 Eura dražší než v supermarketech (těch je v Peschieře dost - Orvea, Penny, Lidl, Milagros, Family Supermer. - v dojezdové vzdálenosti několika minut). Restaurace na objednávku (tu jsme ale nenavštívili). Hřiště na fotbal a volejbal, půjčovna kol. Snad i prádelna, ale tu jsme nevyužili. Bazén pro dospělé (nutná čepice) i příjemný dětský bazének s tobogánem. Vše je relativně čisté, uklizené. mají svůj samostatný "sběrný dvorek", kam se nosí tříděný odpad (pozor, nesmí být černé neprůhledné pytle! a dostanete seznam co a jak třídit) - otevřen 2 hodiny denně.

V místě je k večeru hodně komárů.

Pokud si sami uklidíte, nemusíte platit poplatek za úklid (pokud však nemáte psa, za toho chtějí poplatek 20 E navíc vždy, přesto, že ještě platíte pobytovou taxu 5E/den). K dispozici koště, smetáček, kýbl. Pokud je při odjezdu vše čisté a v pořádku, vrátí vám bez problému kauci 100 E. Musíte si však chvíli počkat na check out než "kontrolor" obejde všechny odhlašující se ubytované (což je vždy v sobotu do 10 hodin).

Co se týče jazykové domluvy, na recepci OK, delegáti jednotlivých ubytovacích agentur (všimla jsem si dvou různých) zvládají jakž/takž AJ a NJ.

Kemp nemá přístup na pláž - ta je relativně daleko, u přístaviště, malá, kamenitá (nesmí sem psi). Jinak přístup pouze přes vzdálenější mola či kamenné schůdky.

Dlouhá promenáda (cyklostezka) podél břehu jezera, vhodná na krásné večerní procházky, s bary a restauracemi. Je tu dost rušno a pěší se míchají s cyklisty. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v mobilhome kategorie Standard je dost spartánské. Mobilhomy mají již nejlepší léta za sebou. Velikost 5+1, tzn. cca.25m2, je max pro tři lidi (2 dospělí a 1 dítě). Přestože je zde 5 postelí, víc osob by se sem nevešlo, ložničky malé a věci by museli mít asi v autě nebo na terase. Jsou tam pouze malé skříňky na pár věcí.

Koupelna se sprchovým koutem a toaletou je asi největší místností :-). Vše je nutné vzít sebou (toal.papír, drogerie), vč.fénu.

Postele menší. Nutné vlastní povlečení nebo lze za poplatek zapůjčit v místě.

Kuchyňka má základní vybavení - malou ledničku a plynový sporák ( +malý elektrický gril). V mobilhome pro 5 osob 4 hrníčky, skleničky, talíře (proč?), jeden velký hrnec, jedna pánev, jeden menší hrnec a sítko. Nic víc. Chybí určitě varná konvice. Doporučuji s sebou nůž, který řeže a prkýnko a plácačku na mouchy (tu neseženete ani v místních obchodech).

Síťky proti hmyzu nejsou ve všech oknech mobilhomů (pouze v ložničkách, ale většinou nefunkční ) ani ve dveřích (tam je pouze závěs).

Klimatizace je vždy za poplatek. Wifi také (cca 5 E na den) a dost často padá a neustále se odhlašuje.

Terasa je příjemně velká, vejde se pohodlně k sezení i 5 lidí. Bohužel je otevřená, takže pobyt se psem je třeba řešit nějakou zábranou do vchodu. Sušák součástí každého mobilhome.

Strava
bez stravy (vlastní)

Služby hotela
Nevyužili jsme žádné

Pláž
v podstatě neexistuje, cca 500 m vzdálená je malá kamenitá zátočina u přístavu, která pláž nahrazuje

Renata V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 03.10.2023, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: Butterfly Camping Village

Celkom: 10 Krasny bungalov a sluzby

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krasny bungalov a sluzby Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Top

Strava
Super

Služby hotela
Top

Pláž
Krasna vcetne bazenu

Gabriela C., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 02.10.2023, Dátum pobytu: 23.9. - 29.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: Casa Piantoni & Silvana

Všetky recenzie Taliansko - Lago di Garda