Taliansko - Lago di Garda Taliansko

 • Popis

  Lago di Garda je najväčším talianskym jazerom ľadovcového typu. Rozkladá sa na rozlohe 369,98 km2 v blízkosti mesta Verona v severnej časti krajiny. Svoju strategickú polohu získalo vďaka tomu, že sa rozprestiera na hranici troch regiónov, a to menovite Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severná časť jazera má pretiahnutý, fjordovitý tvar, južný je naopak guľatej podoby.
  Klíma okolo jazera je stredomorské, a preto je idálne najmä pre letnú dovolenku. Darí sa tu taktiež mnohým druhom plodín. Na severu je predovšetkým vinná réva, na juhu zase citrusy a olivy.
  Vďaka vetrom vanúcim v okolí jazera (najvýznamnejší je teplý vietor Ora) dáva Lago di Garda svojím náštevníkom ilúziu pobytu u mora. Taktiež vďaka mnohým prúdom a vlnám je táto destinácia veĺmi vyhľadávaná všetkými milovníkmi vodných športov. Každý si tu môže dosýta užiť windsurfing, plachtenie, veslovanie alebo športové rybárenie. Okolie je vhodné taktiež pre turistiku či cyklistiku, in-line korčuľovanie, horolezectvo na tzv. ferratách (presne vymedzených "cestách"), jazdu na koni, tenis a golf a ďalšie druhy športov, vrátane tých plážových.

  Jazero samozrejme ponúka taktiež množstvo kempov, pláží a hotelov, čo priamo dokresľuje stredomorskú stredomorskú atmosféru. Lago di Garda je obklopené hneď niekoľkými väčšími mestami, mestečkami či priamo turistickými letoviskami, takže na výbe má prípadný zaujemca z širkej škály možností.

  Arco je skôr pokojnejšie mestečko vhodné najmä pre horskú cyklistiku a horolezectvo. Každoročne sa tu konajú medzinárodné závody v týchto športoch. Riva del Garda leží priamo na severu jazera. Ako druhé najviac osídlené miesto v okolí (žije tu 13 000 obyvateľov) je žijúcim centrom kultúry a zábavy. Okrem historického centra tu nájdete množstvo obchodov, prístav pre plachetnice a neoodeliteľná súčasť talianskeho života - reštaurácie a pizzerie. Miestna pláž je nedlhšia a najvyhľadávanejšia z celého jazera.

  Torbole nájdeme taktiež na severnom brehu jazera. Vďaka tzv. "odpoledným vetrom" patrí medzi najznámejšie lokality pre windsurfing. Malebné okolie mesta ponúka výhľad na jazero oblkopené skalami, horu Monte Baldo a prírodu nie nepodobnú fínskym fjordom.

  Malcesine je prístavom vo východnej časti jazera. Pre svoj charakter hone navštevované stredomorské destinácie je nazývaný "olivovou riviérou". Lokalita je asi najobľúbenejšia z celej oblasti Lago di Garda. Nachádza sa na úpätí hory Monte Baldo, kde nájdeme i krásnu botanickú záhradu. V historickom centre mesta si iste obľúbite niektoré z pamiatok, ako napríklad historický palác Palazzo dei Capitani. kúsok od mesta je menšia destinácia s názvom Brenzone.

  San Zeno di Montana je malé horské mestečko ležiace rozprestierajúce sa nad jazerom Lago di Garda. Torri del Benaco je pokojným romantickým prístavným mestečkom obklopené stredovekými hradbami.
  Mesto Garda sa rozkladá na východnom pobreží jazera. Ako väčšina miest v okolí sa i ono vyznačuje historickým centrom s krivoľakými uličkami. V meste taktiež môžeme obdivovať množstvo krásnych a zdobených viliek. Severne od mesta sa nachádza výbežok San Vigilio pýšiace sa vilou Guarienti s obrovskou záhradou. V polovici augusta sa v meste Garda každoročne konajú Veslárske závody.

  Mestečko na východnej strane jazera Bardolino - leží na tzv. olivovej riviére, ktorá je plná kopcov s olivovníkmi a vinnou révou. Je známe predovšetkým pestovaním vína. Juhovýchodne položené mesto Larise sa pýši stredovekým hradom a Benátskou colnicou (Dogana Vegneta).
  Peschiera del Garda sa nachádza len niekoľko kilometrov od Verony a je dôležitým dopravným bodom. Každý týždeň sa tu konajú typické talianske trhy.
  Kúpeľné mestečko Sirmione je rajom relaxácie a vodných športov. Leží v južnej časti jazera. Pri prehliadke mesta Vás iste zaujmú pozostatky rímskej vily a kúpeľov Grotte di Catullo.
  Desenzano del Garda je najväčším mestom pri pobreží Lago di Garda. V stredovekej ére bolo dôležitým strategickým bodom celého Talianska. Historické centrum i miestny prístav iste stoja za naštevu. V okolí sa nachádza množstvo hradov, pevností a vil. Doporučeniahodné je mesto taktiež ako pre vyznávačov vodných športov tak nočného života. Neďaleko mesta sa nachádzajú ďalšie turistické destinácie, ale sú počtom obyvateľov menšie - a to Manerba del Garda a Saló.

  Gardone Riviera bolo skôr obĺúbeným víkendovým sídlom šľachticov, čo mestu dodnes prepožičalo nádych akejsi unikátnej elegancie. Pýši sa krásnymi záhradami a parkami.
  Tremosine leží na úpätí Álp, čo dáva miestnej prírode nepoškvrnený a neobyčajný ráz.

  Na západnej strane jazera nájdeme Limone del Garda. Vďaka krajine a vegetácii je jedným z obĺúbených letovisiek v okolí. Je tvorené kamenitou plážou a prístavom.
  Dominantou mesta sú neobyčajné terasy so skleníkmi (tzv. limonaie) slúžiace k pestovaniu cetrusových plodov.

  Zábavy si u Lago di Garda užijete dosýta. Pokiaľ by Vám však nestačilo leňošenie na pláži, prechádzky mestom či športovanie, môžete sa zabaviť v niektorom zo zábavných parkov (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash).

Najnovšie recenzie Taliansko - Lago di Garda

Celkom: 10 S hotelem jsme byli spokojeni, klidne misto v horach, sice daleko od vody, ale vyhled uzasny.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
S hotelem jsme byli spokojeni, klidne misto v horach, sice daleko od vody, ale vyhled uzasny. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovani moc hezke, cisto a prijemna obsluha, denne uklizeno a vymenene rucniky.

Strava
Pekny vyber, ale stale to same ????

Pláž
Od plaze hodne daleko, asi 8km stoupani od jezera nahoru do hor. Ale klid od lidi.

Andrea, 05.10.2022, Dátum pobytu: 25.9. - 1.10.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: Bellavista (Tignale Gardola)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 6.2 Celková spokojenost byla, až na ty snídaně.

 • 5.5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 10 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celková spokojenost byla, až na ty snídaně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkový dojem z ubytování je vždy dobrý, krásný výhled na jezero a na městečko, ale toto ubytování bylo ne moc fajn, protože 6 pokojů mělo společný balkon, takže nevíte koho máte za souseda , kdo se producíruje před vašima okny.A když vedle vás do tří pokojů ubytují mlaďochy z anglie a ty neví, co je slušnost a dodržování nočního klidu a dělají bugr do tří do rána, tak to moc příjemné není.

Strava
Jezdíme tam již sedmým rokem, ale strava je čím dál horší, většina polotovarů co se týká těch hnusných bábovek.

Služby hotela
služby hotelů dobré, každý den čisté ručníky, vytřeno.

Pláž
na pláž nechodíme, jezdíme do hor na kolách.

Naděžda K., 30.09.2022, Dátum pobytu: 20.9. - 26.9.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Dovolená hezka

 • 9 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 1 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená hezka Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídalo, jen horší čistota bungalovu

Strava
Vlastni

Pláž
Pláž a vstup bohužel málo vody, špinavý, samé kameny,určitě vhodně boty do vody…

Hana M., 13.09.2022, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: Garda Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Určitě můžu doporučit.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Určitě můžu doporučit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel splnil očekávání

Strava
Výborná strava.

Služby hotela
Hotel můžeme doporučit ostatním.

Jitka Floriánová, 31.08.2022, Dátum pobytu: 22.8. - 27.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 3.4 Za tu cenu bylo ubytování a jídlo velmi slabé.

 • 3.5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 7 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Za tu cenu bylo ubytování a jídlo velmi slabé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl velmi malý s výhledem na "hory" ale spíš do zdi. Možnosti uložení věcí a oblečení byly velmi omezené. P

Strava
Malý výběr na snídani (žádná šunka?), snídaně nebyla doplňována opravdu jako před 30i lety.

Služby hotela
Parkování u hotelu jen pro 5 míst a to ještě za 7 EUR za den.

Petr Kupka, 28.08.2022, Dátum pobytu: 16.8. - 19.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lago di Garda, Hotel: Europa Limone

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Lago di Garda