Taliansko - Livigno Taliansko

 • Popis

  Bezkonkurenčná dovolenka

  Talianske vysokohorské stredisko Livigno ponúka bezkonkurenčné podmienky pre lyžovanie: snehovú istotu až do konca apríla, veľa slnečných dní, moderné prepravné zariadenie a výborné služby vrátane bezplatných ski busov. Livigno obklopujú zjazdovky zo všetkých strán. 115 kilometrov tratí na bezlesných svahoch ma prevažne mierny a ľahko športový charakter. Pod lanovkami sa však tiahnu aj široké červené diaľnice a prudké čierne zjazdy. Severné svahy sú zasvätené free ride lyžovaniu. Snowboardisti zostanú ohromení rozľahlosťou jedného z najlepších talianskych snowparkov s U-rampou, boardercrossovou dráhou a vyzývavými prekážkami. Zimné radovánky dopĺňa 40 kilometrov perfektne udržiavaných bežkárskych stôp, terény pre ski alpinizmus, večerné lyžovanie a lyžiarske školy a škôlky. Vysoké percento stálej klientely a obmedzený počet ubytovacích zariadení drží ceny nad talianskym priemerom.

  Après-ski

  Ponuka polyžiarskych aktivít sa točí okolo nakupovania v poslednej bezcolnej zóne v rámci Európskej únie, kde zoženiete veľmi výhodne oblečenie módnych značiek, alkohol, cigarety, pohonné hmoty, hodinky alebo parfémy. Majitelia šesť a viacdenných ski pasov majú hodinový vstup zadarmo do novo otvoreného aquacentra s wellness komplexom Aqua Granda. Milovníci extrémnych športov môžu vyskúšať paragliding, jazdu na snežnom skútri, heliski a merané zjazdové úseky. Zábavu v teple pod strechou hľadajte pri bowlingu, na squashovom kurte, v baroch a reštauráciách.

  Doprava

  Hlavná príjazdová trasa do Livigna vedie cez rakúsky Landeck a švajčiarsky Zernez. Vzdialenosť z Bratislavy je 742 kilometrov a z Košíc 1192 kilometrov. Cesta vám zaberie minimálne 7 a pol hodiny. Dostupnosť Livigna komplikuje jednosmerný tunel Munt La Schera s kyvadlovou prevádzkou, mýtom v desiatkach EUR a častými víkendovými zápchami. Parkoviská pri nástupných staniciach kabínkových lanoviek sú zadarmo. Celé mesto križujú tri linky bezplatných ski busov v pravidelných intervaloch medzi 7.30 ráno a 8. hodinou večer. Medzimestská linka Livigno – Trepalle je zadarmo.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Livigno zahŕňa vstup na všetky vleky a lanovky v areáloch Carosello a Mottolino. Šesťdenná permanentka v hlavnej sezóne stojí 229 EUR pre dospelých, 138 EUR pre juniorov do 16 rokov a 177 EUR pre seniorov nad 65 rokov. Deti do 8 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Rodinný balíček ponúka 10% zľavu na šesťdenné a dlhšie ski pasy pre 2 dospelých a 2 deti. Skupiny nad 20 osôb môžu využiť 5% zľavu. Rozšírený ski pas Alta Valtellina je platný aj v areáloch Bormio, San Colombano a Santa Caterina.

  Leto v „Malom Tibete“

  V bezcolnej zóne medzi Talianskom a Švajčiarskom leží malebné horské mesto Livigno. V letných mesiacoch lyžiari zazimujú svoje náradie a vymenia ho za horské bicykle. Mesto cyklistov hostilo v roku 2005 Svetový pohár horských bicyklov. Desiatky kilometrov trás vhodných ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených bikerov vedú v nadmorskej výške okolo 1800 metrov, teda nad hranicou lesa a ponúkajú rozprávkové výhľady na okolité tritisícovky. Cestná cyklistika obracia svoj zrak k priesmykom Passo Stelvio, Mortirollo a Passo Gavia, ktoré sa opakovane stávajú dejiskom slávnej Giro d´Italia. Na prepravu bicyklov sú prispôsobené hlavné lanovky Carosello 3000 a Mottolino. Miestne hory pripravujú bohatý program aj pre peších turistov a chodníky vedú až do výšky 3104 metrov. Priaznivci adrenalínových športov sa púšťajú do zoskokov na krídlach paraglidingu alebo zdolávajú jednotlivé vrcholy v doprovode horských vodcov. V údolí si zahráte golf a minigolf, badminton, basketbal a otestujete svoju rovnováhu v lanovom centre Larix Park. Na romantickú prechádzku na loďke láka hladina jazera Livigno a netradičný zážitok si odnesiete z návštevy Husky Village v Arnoga.

Najnovšie recenzie Taliansko - Livigno

Celkom: 8,8 Pekné široké zjazdovky rôznej náročnosti. V lyžiarskom stredisku je menej možnosti na občerstvenie resp. urobiť si obednú prestávku ,...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Pekné široké zjazdovky rôznej náročnosti. V lyžiarskom stredisku je menej možnosti na občerstvenie resp. urobiť si obednú prestávku , hlavne na svahoch Mottolina. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo v poriadku , čisto i keď budovy sú staršieho veku.

Strava
My máme radi Taliansku kuchyňu , čo sme ochutnali bolo chutné a v poriadku.

Služby hotela
Hotel bol v poriadku.

Zjazdovky
Zjazdovky sú perfektné , široké a dobré upravené no niektoré vleky resp. lanovky by sa hodilo vymeniť , sú staršieho dátumu výroby a už nestačia kapacite zjazdoviek.

Peter Oravec, 04.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 29.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Residence Intermonti

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Krásná dovolená, určitě pojedeme do stejného místa znova.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená, určitě pojedeme do stejného místa znova. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké ubytování, jedinou výtku mám k tomu, že náš pokoj byl v suterénu a jiné byly i s balkónem a výhledem na hory. Tak třeba příště .....

Strava
Strava naprosto luxusní, největší výběr co jsem kde zažila. Předkrmy u večeře zahrnovaly snad úplně všechno, co si představíte (uzený losos s melounem, několik druhů sušených mas, salámy, sýry, zelenina, ovoce, saláty s krevetama nebo mořskými plody, pizza, kuřecí křidýlka, saláty,......). A jsou to Italové, takže těstoviny i v tom obrovském množství pro celý hotel umí udělat al dente. Kdybych musela mít nějakou výtku, tak snad jen ryby byly vysušené, ale při tom množství jiného jídla, jim to rádi odpustíte.

Služby hotela
Odpovídalo nabídce. Obrovská lyžárna. Wellnes nebylo největší, ale možná jsme nějak trefili správný čas, moc lidí tam nebylo.

Zjazdovky
NÁDHERNÉ!!! Byla jsem v Itálii už několikrát, ale tyto sjezdovky byly absolutně nejkrásnější. Vybere si každý, ať už co do délky nebo náročnosti.

Kamila C., 19.02.2020, Dátum pobytu: 10.2. - 16.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Alpen Villagge

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,4 CELKEM VŠE SUPER. SJEZDOVKY A VŠE KOLEM NA VELMI DOBRÉ ÚROVNI.

 • 5,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
CELKEM VŠE SUPER. SJEZDOVKY A VŠE KOLEM NA VELMI DOBRÉ ÚROVNI. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
POKOJ PRO TŘI LIDI O ROZMĚRECH SPÍŠE PRO PANENKY. STRAŠNĚ MALÉ A STÍSNĚNÉ. ÚKLID A SLUŽBY BYLI VELMI DOBRÉ.

Strava
STRAVA PLNĚ ODPOVÍDALA DANÉMU UBYTOVÁNÍ SPÍŠ PŘEDČILA OČEKÁVÁNÍ.

Služby hotela
SLUŽBY SUPER, ALE VELIKOST POKOJE ODPOVÍDALA JEDNOLŮŽKOVÉMU POKOJI NE POKOJI PRO TŘI.

Zjazdovky
SJEZDOVKY A VŠE KOLEM LYŽOVÁNÍ NEMĚLO CHYBU. DOKONALÁ SÍŤ MÍSTNÍ DOPRAVY.

Jaroslav Šenkýř, 18.02.2020, Dátum pobytu: 8.2. - 15.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Loredana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Dovolenou jsme si užili, bohužel nás zastihla vichřice, takže dva dny byla velmi omezený provoz lanovek.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dovolenou jsme si užili, bohužel nás zastihla vichřice, takže dva dny byla velmi omezený provoz lanovek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Společné prostory byly hezké, bohužel pokoj, který jsme dostali, měl výhled do zdi a na plesnivý balkon. Koupelna pěkná. Pokoj maličký, ale útulný.

Strava
Strava byla velmi pestrá, výběr bohatý. Servírované večeře byly chutné.

Služby hotela
Služby hotelu na dobré úrovni.

Zjazdovky
Kvalita sjezdovek je velmi dobrá, nám se více líbila oblast Carosello.

Eva Hemzáčková, 17.02.2020, Dátum pobytu: 7.2. - 12.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Alpen Villagge

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 5 .....

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
..... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ani v jednom apartmanu se nedalo spat v kuchyni na rozkladací pohovce ani jeden člověk natož dva !! Pohovka absolutně nevyhovující ,matrace nic a pod tím jen konstrukce která neskutečně tlačila . V každým apartmánu byla plísen at už v koupelně nebo i v místnostech. Chybělo nadobí a hlavně trouba.

Strava
.....

Služby hotela
Na apartman č. 6 pro ž lidí jen 4 místa ve skříni v garaži na uložení lyžáků.

Zjazdovky
....

Zdeněk Kilík, 11.02.2020, Dátum pobytu: 1.2. - 8.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Baita Casa Teo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Livigno