Taliansko - Livigno Taliansko

 • Popis

  Bezkonkurenčná dovolenka

  Talianske vysokohorské stredisko Livigno ponúka bezkonkurenčné podmienky pre lyžovanie: snehovú istotu až do konca apríla, veľa slnečných dní, moderné prepravné zariadenie a výborné služby vrátane bezplatných ski busov. Livigno obklopujú zjazdovky zo všetkých strán. 115 kilometrov tratí na bezlesných svahoch ma prevažne mierny a ľahko športový charakter. Pod lanovkami sa však tiahnu aj široké červené diaľnice a prudké čierne zjazdy. Severné svahy sú zasvätené free ride lyžovaniu. Snowboardisti zostanú ohromení rozľahlosťou jedného z najlepších talianskych snowparkov s U-rampou, boardercrossovou dráhou a vyzývavými prekážkami. Zimné radovánky dopĺňa 40 kilometrov perfektne udržiavaných bežkárskych stôp, terény pre ski alpinizmus, večerné lyžovanie a lyžiarske školy a škôlky. Vysoké percento stálej klientely a obmedzený počet ubytovacích zariadení drží ceny nad talianskym priemerom.

  Après-ski

  Ponuka polyžiarskych aktivít sa točí okolo nakupovania v poslednej bezcolnej zóne v rámci Európskej únie, kde zoženiete veľmi výhodne oblečenie módnych značiek, alkohol, cigarety, pohonné hmoty, hodinky alebo parfémy. Majitelia šesť a viacdenných ski pasov majú hodinový vstup zadarmo do novo otvoreného aquacentra s wellness komplexom Aqua Granda. Milovníci extrémnych športov môžu vyskúšať paragliding, jazdu na snežnom skútri, heliski a merané zjazdové úseky. Zábavu v teple pod strechou hľadajte pri bowlingu, na squashovom kurte, v baroch a reštauráciách.

  Doprava

  Hlavná príjazdová trasa do Livigna vedie cez rakúsky Landeck a švajčiarsky Zernez. Vzdialenosť z Bratislavy je 742 kilometrov a z Košíc 1192 kilometrov. Cesta vám zaberie minimálne 7 a pol hodiny. Dostupnosť Livigna komplikuje jednosmerný tunel Munt La Schera s kyvadlovou prevádzkou, mýtom v desiatkach EUR a častými víkendovými zápchami. Parkoviská pri nástupných staniciach kabínkových lanoviek sú zadarmo. Celé mesto križujú tri linky bezplatných ski busov v pravidelných intervaloch medzi 7.30 ráno a 8. hodinou večer. Medzimestská linka Livigno – Trepalle je zadarmo.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Livigno zahŕňa vstup na všetky vleky a lanovky v areáloch Carosello a Mottolino. Šesťdenná permanentka v hlavnej sezóne stojí 229 EUR pre dospelých, 138 EUR pre juniorov do 16 rokov a 177 EUR pre seniorov nad 65 rokov. Deti do 8 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Rodinný balíček ponúka 10% zľavu na šesťdenné a dlhšie ski pasy pre 2 dospelých a 2 deti. Skupiny nad 20 osôb môžu využiť 5% zľavu. Rozšírený ski pas Alta Valtellina je platný aj v areáloch Bormio, San Colombano a Santa Caterina.

  Leto v „Malom Tibete“

  V bezcolnej zóne medzi Talianskom a Švajčiarskom leží malebné horské mesto Livigno. V letných mesiacoch lyžiari zazimujú svoje náradie a vymenia ho za horské bicykle. Mesto cyklistov hostilo v roku 2005 Svetový pohár horských bicyklov. Desiatky kilometrov trás vhodných ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených bikerov vedú v nadmorskej výške okolo 1800 metrov, teda nad hranicou lesa a ponúkajú rozprávkové výhľady na okolité tritisícovky. Cestná cyklistika obracia svoj zrak k priesmykom Passo Stelvio, Mortirollo a Passo Gavia, ktoré sa opakovane stávajú dejiskom slávnej Giro d´Italia. Na prepravu bicyklov sú prispôsobené hlavné lanovky Carosello 3000 a Mottolino. Miestne hory pripravujú bohatý program aj pre peších turistov a chodníky vedú až do výšky 3104 metrov. Priaznivci adrenalínových športov sa púšťajú do zoskokov na krídlach paraglidingu alebo zdolávajú jednotlivé vrcholy v doprovode horských vodcov. V údolí si zahráte golf a minigolf, badminton, basketbal a otestujete svoju rovnováhu v lanovom centre Larix Park. Na romantickú prechádzku na loďke láka hladina jazera Livigno a netradičný zážitok si odnesiete z návštevy Husky Village v Arnoga.

Najnovšie recenzie Taliansko - Livigno

Celkom: 8.8 V uvedené lokalitě jsme byli již potřetí. Livigno nám vyhovuje jak vzdáleností od Prahy, tak i polohou, okolím, sjezdovkami, atd.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
V uvedené lokalitě jsme byli již potřetí. Livigno nám vyhovuje jak vzdáleností od Prahy, tak i polohou, okolím, sjezdovkami, atd. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vždy jsme bydleli ve stejném ubytovacím zařízení a plně nám vyhovoval. Bylo nás 6 a k plné spokojenosti - 2 parkovací místa, 2 WC, 2 koupelny. K dispozici jsme měli, tak jak je obvyklé - povlečení, ručníky, toaletní papír, myčku, pračku.

Strava
Zájezd byl bez stravy

Služby hotela
V hotelu bylo teplo, vše fungovalo bez chyb

Zjazdovky
Bydleli jsme v blízkosti páteřní lanovky Carussel 3000, i stanice perfektně fungující MHD k dosažení oblasti Motolina. Sjezdovky byly vždy bezchybně upraveny, široké, bezpečné, Obsluha ve dvou případech požadovala nošení roušek FF2.

Zdeněk K., 23.03.2022, Dátum pobytu: 12.3. - 19.3.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Baita Casa Teo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6.3 Náš požadavek na ubytování bylo mít apartmány blízko sebe, v jednom domě, protože jsme jeli rodiny. Měli jsme naplánované společné...

 • 5.5 Ubytovanie
 • 4 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Náš požadavek na ubytování bylo mít apartmány blízko sebe, v jednom domě, protože jsme jeli rodiny. Měli jsme naplánované společné večeře, jídlo. Na smlouvě byl požadavek uveden, ale skutečnost byla jiná. Tři rodiny byly v jednom domě. Bohužel naše rodina, která celý zájezd pro všechny zařizovala, měla apartmán v domě s jiným vchodem. Museli jsme chodit venkem o vzdálenosti cca 100 m do domu, kde byly ubytované tři rodiny. Další přátelé měli mít apartmán v druhém domku hned vedle, ale dům byl daleko 500 m od nás ostatních. Další problém: na voucheru pro skipassy byla uvedena špatná adresa. Jeli jsme přes celé Livogno na adresu, kde nám řekli, že jsme špatně. Museli jsme jet přes přes celé Livigno zase zpátky do jiné agentury, kde nám skipassy vydali. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení kuchyně: inventáře mohlo být více, jinak ok. Pokoje, koupelna: ok

Strava
Vlastní

Zjazdovky
Fantastické.

Eva P., 15.03.2022, Dátum pobytu: 5.3. - 12.3.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Apartmány Baita dal Tamp

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.5 Ubytování bylo hezké, ale chtěli jsme být jako vícečlenná skupina pohromadě a jedna rodina bydlela na druhé straně domu, kam jsme museli...

 • 6 Ubytovanie
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Ubytování bylo hezké, ale chtěli jsme být jako vícečlenná skupina pohromadě a jedna rodina bydlela na druhé straně domu, kam jsme museli chodit kolem celého domu venkem,což bylo hlavně pro děti nepříjemné , stále se oblékat a přecházet . A druhý pár bydlel asi 300 m. daleko, což údajně mělo být vedle.Toto bylo velké zklamání .Jinak pokoje byly přiměřeně velké, součástí byly i ručníky ,i když v CK psali ,že nejsou součástí . Opět jako téměř všude v Itálii nedostatečně vybavená kuchyně nádobím. Zobraziť celú recenziu

Služby hotela
Po příjezdu jsme se zeptali na Wi-Fi a bylo nám sděleno, že je za poplatek asi 10 euro na týden .

Když jsem šla asi 4 den do kanceláře pro heslo a zaplatit uvedenou částku, tak mě ten stejný pán sdělil, že je zdarma????.

Pavlína Rosáková, 15.03.2022, Dátum pobytu: 5.3. - 12.3.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Apartmány Baita dal Tamp

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Skvělé místo pro zimní rodinou dovolenou. Kousek od sjezdovky. Určitě doporučuji.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Skvělé místo pro zimní rodinou dovolenou. Kousek od sjezdovky. Určitě doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší hotel. Čistý bez výhrad. Pěkný bar a wellness. Odpovídá 3*

Strava
Strava vynikající.

Služby hotela
Ochotný personál. Možnost nákupu skipasů přímo v recepci.

Zjazdovky
Sjezdovky rozmanité, každý si vybere.

Martin H., 14.03.2022, Dátum pobytu: 6.3. - 11.3.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Livigno, Hotel: Margherita

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Livigno