Taliansko - Lignano Taliansko

 • Popis

  Lignano je tradične veľmi obľúbeným a využívaným letoviskom pre letnú dovolenku, a to dokonca už cez 30. rokov. Veľká časť klientely je nemecky hovoriaca, čo nie je vzhľadom k malej vzdialenosti od rakúskych a nemeckých hraníc veľkým prekvapením. Ako klasické turistické sídlo Stredomoria ponúka i Lignano svojím náštevníkom širokú paletu aktivít a vyžitia. Klasikou je odpoledné brúzdanie obchodíkmi, butikmi a trhmi (tie najväčšie tu bývajú každý pondelok), posedávanie v kaviarňach či baroch poprípade ochutnávanie typických špecialít miestnej kuchyne v niektorej z množstva reštaurácií. Bez týchto vecí si málokto dokážeme predstaviť našu letnú prímorskú dovolenku. Lignano však ponúka omnoho viac. Nájdete tu bohaté športové vyžitie, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu môžete prejsť k cyklistike či in-line korčuľovaniu. Nielen deti iste nadchne miestny aquapark alebo zoologická záhrada, rovnako ako zábavné parky. Mladých náštevníkov iste potešia diskotéky, ktorých sa v centru mesta nachádza veľké množstvo.

  Samotné letovisko je rozdelené na niekoľko častí, z ktorých najväčšou sú tri. Pokojná Lignano Riviera s rodinnými domčekami a vilkami dostane svojich náštevníkov do úzkeho kontaktu s prírodou, keďže je porkytá hustým borovicovím porastom. V týchto miestach nájdete termálne kúpele, zoologickú záhradu či golfové ihrisko. Lignano Riviera je ideálnym miestom pre pokojnú a ničím nerušnú dovolenku. Na druhej strane poskytuje živá lignano Sabbiadoro ako turistické centrum množstvo zábavy spojené s diskotékami, reštauráciami a nápupnou promenádou. V tejto časti nájdete taktiež množstvo atrakcií, napríklad aquapark, lunapark, detský park Gulliverlandia, kavárium či minigolf. Do tretice je tu elegantní Lignano Pineta slúžiaci skôr ako rezidenční časť. Toto kúzelné miesto je taktiež prerastené borovicami a nájdete tu hlavne obytné zóny pozostávajúce z viliek, apartmánových domčekov a hotelov. Avšak ani tu nie je núdza o promenádu či reštauráciu.

  Čo sa týka ubytovania, môžete sa zabývať v luxusných rezidenciách s bazénmi či v elegantných hoteloch, rovnako ako v apartmánoch či radových vilkách v zeleni alebo dokonca v samostatných apartmánoch priamo u pláže.
  Čo sa týka pláží, tie sa tu tiahnu v dĺžke celých osem kilometrov. Ako to na Benátskej riviére býva, sú i miestne pláže piesočnaté a ponúkajú bezpečný pozvoľný vstup do mora. Samozrejmostí tu sú sprchy a toalety, rovnako ako niekoˇko ihrisiek pre plážové hry či bary pre rýchle občerstvenie a osvieženie v parnom dni.

Najnovšie recenzie Taliansko - Lignano

Celkom: 9.2 Vše výborné.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vše výborné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné.

Strava
Stravování jsme se sami.

Služby hotela
Skvělé.

Pláž
Pěkná udržovaná.

Jana Leitnerová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 25.09.2022, Dátum pobytu: 9.9. - 16.9.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lignano, Hotel: Villa Las Palmas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Dobrý

 • 5.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Primerane cene

Strava
Celkovo chutné jedlá

Služby hotela
Až na prístup wifi iba na recepcii celkom dobre.

Pláž
Teplota a kvalita vody dobrá.

Pavol, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 15.09.2022, Dátum pobytu: 19.8. - 26.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lignano, Hotel: Bella Italia EFA Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.4 Po přijetí jsme zjistili, že projet ke garáži je nadškodovkový výkon. Pokud máte "normální" auto, tak se ke garáži s největší...

 • 7.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 5 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Po přijetí jsme zjistili, že projet ke garáži je nadškodovkový výkon. Pokud máte "normální" auto, tak se ke garáži s největší pravděpodobností nedostanete. Museli jsme tedy parkovat na ulici.

Bylo nás sedm a na terasu jsme se všichni najednou pohodlně nevešli, ale pod terasou na zahradě bylo místa dost.

Kuchyně: na místě byl dostatek příborů, skleniček, talířů a i pár hrnců tam bylo. Trouba je mimo provoz, ale to je standart. Židlí na místě bylo také dostatek. Skříň v jednom pokoji byla rozbitá a nešla otevřít, jinak vše fungovalo bez problému. Do zásuvek se bez problému dají zapojit jak italské tak naše koncovky, takže adaptéry nebyly potřeba. Vyzvednutí klíčů proběhlo bez problému. Garantované předání bylo v 17:00, ale vila byla připravena již ráno. Pán se dokonce snažil mluvit česky. Kromě těch krvelačných bestií (nemyslím Italy), nebyl na dovolené žádné problém. Repelent na komáry nutnost. Zobraziť celú recenziu

Strava
Lidl je hned za rohem, ceny só ok. Připravte se na vážení pečiva a fronty u pokladen. Všechno sa tam kupuje ve velkém. Malá balení neseženete. Buď si kópíte půl kila croissantů, nebo žádné. Těstoviny só za půl oproti našim cenám.

A naši kumpáni to fakt dobře uvařili, takže strava 10/10.

Pláž
Jeli jsme mimo hlavní sezónu, takže pláž byla čistá a mnoho lidí tam nebylo.

Pavla Grimová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 14.09.2022, Dátum pobytu: 4.9. - 9.9.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lignano, Hotel: Villa Alex

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8.6 Dovolenou jsme si užili.

 • 10 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenou jsme si užili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Mobilní dům byl čistý,pěkné posezení,dobře vybavený,dobrá poloha v kempu.

Strava
Velmi jednoduché,bez fantazie.

Služby hotela
V kempu vyžití pro děti,skvělý bazén. Slunečník na pláž.

Pláž
Možnost vzít si na pláž slunečník,postupný vstup pro děti,čisté a teplé moře. Možnost zapůjčení šlapadel,sprchy.

Jiřina Boušková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 31.08.2022, Dátum pobytu: 18.8. - 27.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lignano, Hotel: Camping Sabbiadoro

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (1)

Všetky recenzie Taliansko - Lignano