Taliansko - Lignano Taliansko

 • Popis

  Lignano je tradične veľmi obľúbeným a využívaným letoviskom pre letnú dovolenku, a to dokonca už cez 30. rokov. Veľká časť klientely je nemecky hovoriaca, čo nie je vzhľadom k malej vzdialenosti od rakúskych a nemeckých hraníc veľkým prekvapením. Ako klasické turistické sídlo Stredomoria ponúka i Lignano svojím náštevníkom širokú paletu aktivít a vyžitia. Klasikou je odpoledné brúzdanie obchodíkmi, butikmi a trhmi (tie najväčšie tu bývajú každý pondelok), posedávanie v kaviarňach či baroch poprípade ochutnávanie typických špecialít miestnej kuchyne v niektorej z množstva reštaurácií. Bez týchto vecí si málokto dokážeme predstaviť našu letnú prímorskú dovolenku. Lignano však ponúka omnoho viac. Nájdete tu bohaté športové vyžitie, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu môžete prejsť k cyklistike či in-line korčuľovaniu. Nielen deti iste nadchne miestny aquapark alebo zoologická záhrada, rovnako ako zábavné parky. Mladých náštevníkov iste potešia diskotéky, ktorých sa v centru mesta nachádza veľké množstvo.

  Samotné letovisko je rozdelené na niekoľko častí, z ktorých najväčšou sú tri. Pokojná Lignano Riviera s rodinnými domčekami a vilkami dostane svojich náštevníkov do úzkeho kontaktu s prírodou, keďže je porkytá hustým borovicovím porastom. V týchto miestach nájdete termálne kúpele, zoologickú záhradu či golfové ihrisko. Lignano Riviera je ideálnym miestom pre pokojnú a ničím nerušnú dovolenku. Na druhej strane poskytuje živá lignano Sabbiadoro ako turistické centrum množstvo zábavy spojené s diskotékami, reštauráciami a nápupnou promenádou. V tejto časti nájdete taktiež množstvo atrakcií, napríklad aquapark, lunapark, detský park Gulliverlandia, kavárium či minigolf. Do tretice je tu elegantní Lignano Pineta slúžiaci skôr ako rezidenční časť. Toto kúzelné miesto je taktiež prerastené borovicami a nájdete tu hlavne obytné zóny pozostávajúce z viliek, apartmánových domčekov a hotelov. Avšak ani tu nie je núdza o promenádu či reštauráciu.

  Čo sa týka ubytovania, môžete sa zabývať v luxusných rezidenciách s bazénmi či v elegantných hoteloch, rovnako ako v apartmánoch či radových vilkách v zeleni alebo dokonca v samostatných apartmánoch priamo u pláže.
  Čo sa týka pláží, tie sa tu tiahnu v dĺžke celých osem kilometrov. Ako to na Benátskej riviére býva, sú i miestne pláže piesočnaté a ponúkajú bezpečný pozvoľný vstup do mora. Samozrejmostí tu sú sprchy a toalety, rovnako ako niekoˇko ihrisiek pre plážové hry či bary pre rýchle občerstvenie a osvieženie v parnom dni.

Najnovšie recenzie Taliansko - Lignano

Celkom: 8.7 Dovolená byla velice hezká a hlavně málo lidí na plážích ,takže super. Klidně bychom se vrátili za rok znovu.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla velice hezká a hlavně málo lidí na plážích ,takže super. Klidně bychom se vrátili za rok znovu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo čisté ,přiměřeně vybavená kuchyň, součástí byla klimatizace, TV. Nebyla WiFi a přikrývky. Bazén byl vždy čistý a pravidelně udržovaný. Možnost parkování před residencí.

Strava
Strava vlastní .

Služby hotela
Hotel byl bez služeb.

Pláž
Pláž byla cca 300 m. od ubytování. Pokaždé byla čistá. Ocenili jsme přítomnost sprch na pláži a také WC s umývarnou. Moře bylo mělké i po cca 50 m, což bylo ideální pro děti. Občerstvení bylo zajištěno barem.

Michal Z., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.09.2023, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lignano, Hotel: Residence Schubert

Celkom: 8.8 Vše proběhlo v naprostém pořádku, bez komplikací, spokojenost

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Vše proběhlo v naprostém pořádku, bez komplikací, spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je sice starší, ale vše čisté, udržované, personál milý, ochotný

Strava
dostatečný výběr jak při snídani, obědu i večeři .. bez připomínek

Služby hotela
žádné jsme nevyužívali .. snad jenom součástí dovolené byl plážový servis, který se organizoval na recepci hotelu

a vše proběhlo v pořádku ...

Pláž
cca. 400 m od hotelu, cesta ve stínu .. příjemná procházka

Pavlína D., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.09.2023, Dátum pobytu: 6.9. - 10.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lignano, Hotel: Hotel Marina Uno

Celkom: 6.6 netekla teplá voda

 • 5.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
netekla teplá voda Zobraziť celú recenziu

Věra, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 12.09.2023, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lignano, Hotel: Residence Luna

Celkom: 10 Ubytování pěkně, personál milý ... Okolí pro děti super .. Dovolenou jsme si užili ..

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování pěkně, personál milý ... Okolí pro děti super .. Dovolenou jsme si užili .. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo uklizené a pěkně .. Líbilo se nám :) Kuchyňka vybavená na každodenní vaření .. :) Chyběli lehátka u bazénu či na pláži, ale i tak jsme si ubytování užili.

Strava
Strava v okolí super ..

Služby hotela
Služby ? Uklízečky každý den dělali svou práci byli milé a ochotné ..

Pláž
Pláž, hotelu chybí lehátka,dá se obejít bez nich.Pláž čistá s vybavením dostačujícím .. :) Jak adrenalinove sporty tak klid relax, šlapadla občerstvení hned po ruce. :) sprchy a WC čisté.

Lucie S., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 12.09.2023, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lignano, Hotel: Rezidence Parco Hemingway

1 fotografia

Všetky recenzie Taliansko - Lignano