Taliansko - Valle Isarco Taliansko

 • Popis

  Lyžovanie pri slnku

  Lyžiarska oblasť Valle Isarco sa nachádza v južnom Tirolsku, len pár kilometrov od talianskej hranice s Rakúskom a Švajčiarskom. V zime v sebe mieša tradičnú horskú kultúru, dostatok snehu, širokú ponuku après-ski aktivít a ojedinelý kulinársky pôžitok. Tri preslnené areály Plose, Gitschberg a Jochtal s celkovým počtom 82 kilometrov zjazdoviek patrí k talianskej špičke. Od vrcholu Plose, najdlhšej lyžiarskej zjazdovky v Južnom Tirolsku, 9 km Trametsch s nadmorskou výškou 1400 metrov. 13 kilometrov čiernych zjazdoviek prudko padá z Jochtalskej hory, ale tiež sa objavujú v dolných poschodiach pozemku. Príjemné znázornenie jednoduchých modrých zjazdoviek uspokojí náročných lyžiarov a začiatočníkov. Pohodlné dopravné zariadenia s novou 10-miestnou kabínou jednoducho zlepšujú vaše lyžovanie. Tri snowparky spĺňajúce parametre pretekov vrátane najpopulárnejších pod vrcholom Plose priťahujú každú snowboardovú elitu nielen z Talianska. Bežkári ocenia 75 kilometrov perfektne vyfrézovaných tratí v údolí i vo vyšších polohách a deti si zamilujú cvičný čistinku s prekážkami a miestnymi maskotov.

  Après-ski

  Valle Isarco tiež radí turistom, ktorí do srdca nepriniesli svoje lyže ani snowboard. Bezkonkurenčné možnosti zimnej turistiky pozdĺž značených trás bohato zaplnia Váš týždenný program. Vystúpte priamo z mestečiek v údolí k romantickým horským chatám na úpätí lesa alebo sa nechajte vyviezť lanovkou a prejdite sa po hrebeňoch okolo Jochtal a Gabler M. Forca. Šesť dlhých sánkarských dráh bude baviť deti a dospelých, natož dobrodružstvo v mesačnom svetle. V údolí vás čaká ďalšie športové a relaxačné vyžitie, ako je curling, korčuľovanie pod holým nebom, bazény a wellness, jazda v saniach ťahaných konským záprahom, tenis, squash, bowling, jazda na koni a výborné špeciality miestnej kuchyne.

  Doprava

  Hotel Chopin Hotel Bratislava je výborne dostupný z diaľnice a je vzdialený len 6 km od najbližšieho výjazdu z diaľnice. Cesta z Bratislavy cez Salzburg a Insbruck je dlhá p570 kilometrov a trvá približne 6 hodín. Cesta z Košíc cez Budapešt, Linz a Insbruck bude trvať približne 11 hodín a jej dĺžka bude 1090 kilometrov. Parkovanie úlovkov sa nachádza na každej spodnej stanici lanovky. Ski bus spája mestečka Bressanone - S.Andrea a Bressanone - Rio di Pusteria - Valles / Maranza. Zaplatíte 1 € na osobu za jednorázový výlet, 2 € za spiatočnú cestu. Týždenný lístok šesťdňového majiteľa skipasu stojí 6 €.

  Koľko to stojí?

  Volejbalové ihrisko Valle Isarco zahŕňa Plosa, Gitschberg - Jochtal, Velturno, Funes a Luson. Šesťdenný lístok stojí 236 € pre dospelých, 165 € pre juniorov mladších ako 16 rokov a 212 € pre seniorov nad 65 rokov. Deti vo veku od 3 do 8 rokov bezplatne lyžujú so svojimi rodičmi. Valle Isarco ponúka aj kombinované skipasy s možnosťou vidieť Dolomiti Superski na jeden deň alebo viac. Ich ceny sú približne o 20 € vyšie, avšak získate šancu brázdiť stovky kilometrov zjazdoviek v svetovo preslávených oblastiach, ako sú Cortina d'Ampezzo, Arabba, Marmolada a Obereggen.

  Leto v horách av údolí

  Bohatá infraštruktúra hotela Valle Isarco poskytuje dokonalú rekreáciu počas letných prázdnin. Pod vrcholmi dvoch tisíc stôp sa krčia romantické mestá so zaujímavými históriami. Centrom oblasti je biskupské mesto Brixen plné historických pamiatok. Sterzing je známy svojou výstavou patricijských domov so svojimi striebornými baňami a ulicami. Klausen opäť miloval stovky umelcov, ktorí sa tu usadili a urobili krásu Álp v ich dielach. Zelené kopce nad údolím skrývajú panenskú prírodu s horskými lúkami, pastvinami, jazerami a vodopádmi. Sprievodca vás zavedie napríklad k salašom a statkom, do zabudnutých končín medzi rozoklané skaliská, k najvyššie položenej horskej chate Becherhaus alebo na drevenný chodník v tiesňave Gilfenklamm. V informačných centrách môžete získať mapy pre chodcov a cyklistov a môžete obdivovať miestne hory na vlastnú päsť. S deťmi navštívte staré strieborné bane, prírodný park Puez-Geisler alebo hrad Rodenegg. Pri putovaní v oblasti Valle Isarco nezabudnite ochutnať lahodné vína a dobre vyzreté miestne syry.

Najnovšie recenzie Taliansko - Valle Isarco

Celkom: 9.6 Super hotel, neuvěřitelně milý a ochotný personal

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super hotel, neuvěřitelně milý a ochotný personal Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
+

Strava
Výborně

Služby hotela
Absolutně dokonale

Pláž
Nebyla

Jelena Vojtková, 02.03.2019, Dátum pobytu: 18.2. - 25.2.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Valle Isarco, Hotel: Sporthotel Fichtenhof (Maranza)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Dovolená byla báječná, od hotelu můžete být do půl hodiny na sjezdovce, výběr je velký. Přístup zaměstnanců v hotelu na jedničku....

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dovolená byla báječná, od hotelu můžete být do půl hodiny na sjezdovce, výběr je velký. Přístup zaměstnanců v hotelu na jedničku. Doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje byly jednoduše zařízené, možnost výstupu na balkón. Jediné k menšímu vytknuti byla zima v pokoji, ačkoliv topení jelo naplno. Byli jsme však rozděleni do dvou pokojů a tento problém byl jen v jednom.

Strava
Strava bez výhrad. Bylo jí hodně a byla pestrá. Snídaně formou bufetu, večeře se salatovým bufetem a ctyřchodovým menu.

Služby hotela
Přístup zaměstnanců/majitele perfektní, byli všichni fajn a milí, vládne tam rodina atmosféra. Přál bych jim hodně hostů a aby se jim dařilo.

Zjazdovky
Lanovky a sjezdovky famózní. Krásně široké, téměř žádné fronty.

Radek E., 23.02.2019, Dátum pobytu: 9.2. - 13.2.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Valle Isarco, Hotel: Stocknerhof (Sciaves)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.8 Výborný personál a přístup. Pohodový rodinný hotel.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Výborný personál a přístup. Pohodový rodinný hotel. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Moc pěkné pokoje s výhledem na sjezdovku

Zjazdovky
Od hotelu dostupnost asi 50 metrů. skvělé

Martin Čechák, 14.02.2019, Dátum pobytu: 5.2. - 9.2.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Valle Isarco, Hotel: Alpenhotel Schönwald (Valles)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.2 Naprostá spokojenost s ubytováním, skvělé možnosti pro lyžování ve slušné dojezdové vzdálenosti (16-25 km).

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost s ubytováním, skvělé možnosti pro lyžování ve slušné dojezdové vzdálenosti (16-25 km). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bydleli jsme na depandaci, asi 100 m od hotelu. Krásný byt v rodinném domku. Prostorný, vybavený, s krásným výhledem.

Strava
To nejlepší, co jsme dosud zažili. Uvítací 6-ti chodové menu, pak každý den čtyřchodové večeře a velmi bohaté snídaně.

Služby hotela
Bez jakýchkoli nedostatků.

Zjazdovky
Přesně to, proč jezdíme mimo ČR. Široké a dlouhé sjezdovky a většinou bez front, když pomineme ranní nástup od parkoviště.

Štefan F., 25.02.2018, Dátum pobytu: 10.2. - 13.2.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Valle Isarco, Hotel: Natur & Aktiv Hotel Rogen (Spinga)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 7.8 Byl jsem spokojen

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Byl jsem spokojen Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídalo ceně. Uvítal bych saunu.

Strava
Odpovídala ceně nezklamala ani nenadchla.

Služby hotela
Slušný standard.

Zjazdovky
Lyžařská střediska byla vybrána se znalostí situace. Bez výhrad.

Václav R., 20.02.2018, Dátum pobytu: 8.2. - 13.2.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Valle Isarco, Hotel: Penzion Anich (Natz)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Valle Isarco