Taliansko - Piancavallo Taliansko

 • Popis

  Lyžovanie kúsok od mora

  V provincii Pordenone, na dohľad Jadranského mora, leží umelo vybudované lyžiarske stredisko Piancavallo s 25 kilometrami zjazdoviek. Cez víkendy sa tu stretávajú Taliani z južných regiónov. Všetky svahy obklopujú rovnako pomenované mestečko a stúpajú až do výšky 1865 metrov nad morom. 80 % zjazdoviek nesie červené označenie. Začiatočníci sa zdokonalia na cvičných lúkach a modrých zjazdovkách a pokročilí lyžiari sa zhromažďujú na čiernych tratiach Nazionale Alta a Sauc. Na snowboard môže vyraziť celá rodina. V Snowboard aréne Vás čaká U-rampa, boxy, slidy, zábradlie a detský Baby Snow park pripraví radostné momenty pre najmenších snowboardistov. Bežkári si užívajú 26 kilometrov stôp vedúcich cez zasnežené lesy, ktoré hostia i závody svetového pohára. Lyžiarske školy sa zameriavajú ako na zlepšenie štýlu pokročilých lyžiarov, tak na výuku detí a juniorov. Atraktivitu strediska podtrhuje perfektný výhlad do okolia s blýskajúcou sa hladinou Benátskeho zálivu na obzore.

  Après-ski

  Voľné odpoludnie vyplní aprés-ski aktivity mimo zjazdovky. 2 sánkarské dráhy a snow tubing prinášajú zábavu hlavne tým najmenším. Nový multifunkčný areál prináša mnoho športovných možností pod jednou strechou, zatiaľ čo vonku sa vybláznite na klzisku, pri prechádzkach zimnou krajinou alebo pri prechádzkach zimnou krajinou alebo pri ski alpinistických výstupoch na okolité vrcholky. V mestečku sídli desiatka príjemných kaviarní, reštaurácií a krčmičiek a ďaľších 5 pohodových barov lemuje zjazdovky. Usporadúvajú sa koncerty pod šírim nebom, gastronomické večery a lyžiarske show.

  Doprava

  Piancavallo leží stranou od stredísk s masívnym turistickým ruchom, preto si užijete kľudnejšiu dovolenku s takmer neexistujúcimi frontami. Daňou za pohodu na svahoch je väčšia vzdialenosť strediska zo Slovenskej republiky. Z Košíc sa dostanete do Julských Álp cez Budapešť a Ljubljanu za 9 a pol hodiny a prejdete 977 kilometrov. Cesta z Bratislavy cez Viedeň, Graz a Villach trvá okolo 6 hodín a meria 598 kilometrov. Skibusy sú pre majiteľov platných ski pasov zadarmo.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Piancavallo je ideálny pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov. Platí na 25 kilometrov svahov a vo voľnom teréne v okolí.Šesťdenný ski pas stojí v hlavnej sezóne 166 € pre dospelých, 145 € pre seniorov nad 65 rokov, 125 € pre juniorov do 18 rokov. Deti do 9 rokov a seniori nad 75 rokov brázdia svahy Piancavalla zadarmo. Vratná záloha na čipovú kartu je 5 €. zvýhodnené ceny čakajú skupiny a lyžiarske zájazdy. Rozšírený ski pas s platnosťou v 5 strediskách Piancavallo, Tarvisio, Ravascletto – Zoncolan, Kanin a Forni di Sopra rozširuje ponuku na 131 kilometrov svahov.

  Leto v Julských Alpách

  Leto pod alpskými velikánmi na rakúsko-slovinsko-talianskych hraniciach sľubuje nezabudnuteľnú dovolenku s rodinou i s priateľmi.zalesnené kopce, rozkvitnuté horské lúky s pasúcimi sa stádami oviec a skalnaté steny križujú trasy pre peších návštevníkov na horských bicykloch. Niekoľkodenné pochody po značených trasách Alpe Adria Trail, Via Alpina, Friulian Dolomites Trail a Alta Via Forni di Sopra zavedú turistov napríklad až k Jadranskému moru. Cyklotrasy smerujú k zaujímavým miestam, ako sú vyhliadky, priezračné jazerá, hlboké kaňony, autentické dedinky, ekomúzeá a farmy. Dovolenku zpestrí vyhliadka so psím záprahom, horolezectvo, jazda na kanoe, kajaku a plachetnici, windsurfing a minigolf.

Najnovšie recenzie Taliansko - Piancavallo

Celkom: 9,8 Dovolenou bych hodnotila na 100%. Příští rok se na místo vracíme!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dovolenou bych hodnotila na 100%. Příští rok se na místo vracíme! Zobraziť celú recenziu

Kateřina Večeřová, 16.03.2015, Dátum pobytu: 8.3. - 12.3.2015
Oblasť: Taliansko Taliansko, Piancavallo, Hotel: 1301 Inn

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 pobyt splnil naše očekávání

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
pobyt splnil naše očekávání Zobraziť celú recenziu

Strava
výborná

Služby hotela
standardní

Zjazdovky
výhodná poloha u sjezdovky

Libor Pikna, 04.03.2013, Dátum pobytu: 24.2. - 28.2.2013
Oblasť: Taliansko Taliansko, Piancavallo, Hotel: Sporthotel di Piancavallo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (10) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Piancavallo