Taliansko - Alta Valtellina Taliansko

 • Popis

  Táto veľmi známa lyžiarska oblasť Alta Valtellina sa nachádza v blízkosti hraníc Talianska so Švajčiarskom, a to neďaleko stediska St. Moritz. Prostredie je tu naprosto úžasné, uchvátí Vás dlhé údolia, ktoré sú prirodzene členené medzi horské masívy, ktoré málokedy neprevyšujú výšku troch kilometrov. Celá horská oblasť Alta Valtellina zahrňuje strediská Livigno/Mottolino, Livigno/Corosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina.
  Všetky strediská sú perfektne vybavené a disponujú skvelými snehovými podmienkami a službami, každé má ale svoj špecialitu. Lyžiarsky areál v Bormiu sa pýši neobvyklým prevýšením 1800 metrov, Livigno disponuje 115 kilometrami zjazdoviek, Santa Caterina v sebe ukrýva veľmi náročné svahy pre pokročilých a nakoniec taktiež San Colombano, čo jepomerne pokojnejší areál, ktorý sa nachádza najvyššie zo všetkých stredisiek v Taliansku v oblasti náročnosti zjazdových tratí. A tak nie náhodou je Alta Valtellina vhodnou alternativou nielen k najvýhlasenejšiemu stredisku Rakúska, Francúzska a Švajčiarska, ale i k ďalším špičkovým areálom Talianska - Sella Ronde, Madonne di Campiglio a Cervinii.

  Ďalším lákadlom regiónu Alta Valtellina je bezesporu nádherná príroda národného parku Stelivo, kde sa nachádzajú staré termálne pramene a celkom nepoškvrnená príroda. Pre milovníkov nakupovania je tu báječná bezcelná zóna v Livignu, ktorá, vďaka niekedy až neuveriteľným cenám, priamo láka a ponúka k nákupom za skvelé ceny!

  Strediska:  Livigno

  Livigno je ozaj jeden z najlepších lyžiarskych stredisiek v Európe. Ako ukazujú najrôznejšie statistiky, Livigno je miestom s ojedinelou snehovou pokrývkou a zaručuje tak nevídane široké a dokonale upravené zjazdovky s orientáciou na všetky svetové strany. Stredisko sa môže pochváliť taktiež najmodernejšími prepravnými zariadeniami nielen v celej Alta Valtelline, ale dokonca v celom regióne Lombardie.
  Okrem zjazdárskeho raja si tu prídu na svoje i vyznávači bežkovania. K dispozícii je 40 km perfektne udržovaných bežeckých tratí. Bohatá ponuka zábavy po lyžovaní je samozrejmosťou.

  Livigno je stredisko s pomerne vysokými cenami za ponúkané služby, ale ich úroveň je na druhú stranu jedna z najvyšších vôbec. Nebudete ľutovať!


  Stručná charakteristika Livigno:
  Nadmorská výška: 1809 - 2798 m
  Sezóna trvá od-do: prosinec - duben
  Zjazdové trate celkom: 114,7 kilometrov, 102 tratí
  Modré zjazdovky: 28,9 kilometrov, 38 tratí
  Červené zjazdovky: 75,2 kilometrov, 54 tratí
  Čierne zjazdovky: 10,6 kilometrov, 10 tratí
  Bežecké trate: 40 kilometrov
  Snehové delá: uměle zasněžováno 62 kilometrů, to znamená 54% zjazdových tratí
  Prepravná kapacita lanoviek: 46 500 osob za hodinu!


  Bormio/San Colombao

  Toto známe horské stredisko Bormio/Sancolombao leží v nadmorskej výške 1 225 metrov nad morom. Býva taktiež často nazývané srdcom Alta Valtelliny. Svojich návštevníkov a nadšených športovcov láka predovšetkým širokou ponukou terénou pre voľnú jazdu i pestrú paletu náročných i jednoduchších zjazdoviek v nadmorských výškach do 3012 metrov nad morom, aa v neposlednej rade taktiež svojimi termálnymi prameňmi. Je to veľmi živé stredisko so skvelými možnosťami zábavy. Okrem mestského termálneho bazénu môžete navštíviť taktiež tenisovú halu, squashové kurty a množstvo reštaurácií, barov a diskoték.

  Santa Caterina

  Horské stredisko Santa Caterina leží v národnom parku Sttelivo, presnejšie pod priesmykom Passo Gavia. santa Caterina je určená skôr náročnejším lyžiarom, i keď, čo sa týka veľkosti nie je príliš veľká a rušná. Zjazdovky sú ale perfektné. Santa Caterina sa rozprestiera predovšetkým na severnom svazhu, čo zaručuje výborné snehové podmienky každoročne až do apríla. Pre milovníkov bežiek sú pripravené dva výborne preparované okruhy. Pre milovníkov ski-alpinistického lyžovania je tu pripravené obrovské množstvo takto upravených trás, ale taktiež trás pre voľné a extrémne lyžovanie. Pravidelne sa tu usporiadavajú závody Svetového poháru.
  Všetky strediská v Alta Valtellina sú veľmi dobre prístupné skibusom alebo lanovkou. Pokiaľ patríte medzi športovcov, ktorý uprednostňujú kvalitu zjazdoviek, služieb, ubytovanie a jedla pred nízkou cenou, určite si pre svoju aktívnu dovolenku vyberte región Alta Valtellina, nebudete ľutovať!

Najnovšie recenzie Taliansko - Alta Valtellina

Celkom: 6,2 Ubytování odpovídá zaplacené ceně, vše čisté a v pohodě. Popis stravování od CK neodpovídá skutečnosti.

 • 5,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 7 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Ubytování odpovídá zaplacené ceně, vše čisté a v pohodě. Popis stravování od CK neodpovídá skutečnosti. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
v pohodě

Strava
CK uvádí snídaně formou bohatého bufetu... toto neodpovídá ani zdaleka skutečnosti za 5 dní jednou vařená vejce, na stole dvě housky na osobu, párek vůbec. byla Marmeláda, med, sladký koláč jogurt a lupínky a ovesná kaše,šunka a plátkový sýr. Jednou byla slanina. Zelenina žádná.

Dále CK uvádí večeře formou výběru z tříchodového menu a salátový bufet.... tak tohle vůbec nesouhlasí, vybrat si můžete pouze ze dvou předkrmů, druhý chod spíše menší dětská porce a salátový bufet byl pouze ve středu.

Prostě zavádějící informace, které neodpovídají realitě.

Zjazdovky
vyzkoušeli jsme tři areály St. Caterina, Bormio 2000 a i Bormio Colombano, vše super

Luděk Sůva, 17.02.2020, Dátum pobytu: 9.2. - 14.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Alta Valtellina, Hotel: Chalet Gardenia (Isolaccia)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Vše bylo ok, služby cestovní kanceláře nás velice mile překvapila ????????????

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vše bylo ok, služby cestovní kanceláře nás velice mile překvapila ???????????? Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo přiměřene ceně ????????

Strava
Měli jsme své stravování

Pláž
Pláž byla čistá a cestovní kancelář nám nabídla i lepší poplatek za slunečník

Karolína Montanari, 23.07.2019, Dátum pobytu: 29.6. - 20.7.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Alta Valtellina, Hotel: Residence Castello

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,3 Vše v pohodě, jen drobnosti

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Vše v pohodě, jen drobnosti Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování pěkné, jen sprchový kout je velmi malý i pro štíhlé lidi a zasloužilo by si trochu doplnit nádobí v kuchyňce.

Strava
bez stravy

Služby hotela
Přihlášení bylo jinde a klíč byl přímo na chatě.

Zjazdovky
sjezdovky paráda, jen koupený skipas v ČR od cestovky byl k vyzvednutí oproti voucheru, ale neobdrželi jsme info, kde voucher vyměnit, takže bylo nutné volat do ČR, jinak super

Zdeněk P., 05.03.2019, Dátum pobytu: 23.2. - 2.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Alta Valtellina, Hotel: Chalet Freita

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Alta Valtellina