Taliansko - Elba Taliansko

 • Popis

  Ostrov Elba patrí k najmalebnejším v Stredozemnom mori. Na rozdiel od blízkej Korziky, ktorá patrí Francúzsku, je Elba súčasťou Talianskej republiky. Patrí pod Toskánsky kraj a so svojou rozlohou 224 km2 a dĺžkou pobrežia približne 147 kilometrov je rovnako najväčším z ostrovom Národného parku Toskánskeho súostrovia. Jedným z atributov miestneho súostrovia je veľká členitosť pobrežia, ktorá je rovnako zdôraznená nespočetným množstvom zátok. Ostrov Elba sa nachádza asi desať kilometrov od talianskeho pobrežia. Najvyšším vrcholom je Monte Capanne s nadmorskou výškou 1018 metrov. Na vrchol hory sa môžete nechať vyviesť lanovkou.

  Elba však nie je len obyčajnou turistickou destináciou lákajúcou pre svoje prímorské podnebie a všadeprítomným morom, i keď to je samozrejme jeden z hlavných dôvodov jej obľúbenosti. Na Elbu však náštevníkov tiahne ďaleko viac - jej kultúra, životný štýl, umenie, archeológia, história a taktiež príroda. Ostrov je omývaný azurovým Ligurským morom a je cítiť vôňu éterických olejov a kvetín. Ovzdušie je tu mimoriadne čisté, čo sa dá povedať i o malých útulných plážach. Miesto je potápačským rajom.Okrem úžasnej podmorskej fauny a flóry sa môžete kochať pohľadom na potopené vraky lodí. Na ostrove sú rovnako výnimočné turistické a cykloturistické trasy, ktorých by bolo škoda nevyužiť. V požičovne je možné horský bicykel si požičať za cca 10 Euro na deň.

  hlavným mestom ostrova je Portoferraio. Najlepšie sa tu náštevníci dopravia trajektom z prístavu Piombino pod Livornem. Cesta trvá asi hodinu.

  Ostrov je spojený hlavne s menom legendárneho vojenského stratéga Napoleona Bonaparteho. Ak už tu pobudol len krátku dobu, nájdeme i dnes stopy po jeho prítomnosti. Nad majákom Forte Stella stojí pevnosť, ktorú nechal Napoleon dostavať. Z pamiatok si v hlavnom meste nenechajte ujsť múzeum Villa dei Mulini na námestí Piazzala Napoleone.
  Neďaleko prístavného mesta Port Azzuro vytryskuje minerálny prameň s názvom La Piccola Miniera.

Najnovšie recenzie Taliansko - Elba

Celkom: 9.8 Moc se nám v resortu líbilo. Areál je moc krásný se spoustou zeleně, je zde možno se zapojit do mnoha sportovních aktivit, jsou zde...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Moc se nám v resortu líbilo. Areál je moc krásný se spoustou zeleně, je zde možno se zapojit do mnoha sportovních aktivit, jsou zde skvělí a milí animátoři a každý večer je možnost si zajít na nějaké zábavné představení do letního divadla. Bohužel vše v italštině - ale za tu atmosféru to stojí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Byli jsme ubytováni v apartmánu, který byl hezký a čistý.

Strava
Měli jsme ubytování bez stravy.

Pláž
Pláž byla snadno dostupná, voda čistá a vždy jsme našli volná lehátka.

Lenka N., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 24.07.2023, Dátum pobytu: 5.7. - 14.7.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Elba, Hotel: Village Club Ortano Mare

Celkom: 10 Jedná se o resort příjemné velikosti. Byli jsme na konci června a bylo vidět, že sezóna začíná, lidí bylo spíše méně. Nekonal se ranní...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Jedná se o resort příjemné velikosti. Byli jsme na konci června a bylo vidět, že sezóna začíná, lidí bylo spíše méně. Nekonal se ranní úprk k lehátkům. Bylo jich dostatek celý den. Ubytovaní jsme byli v hlavní budově. Pokoje byly úplně nové, krásná koupelna. S rodinou jsme jezdili pravidelně do Turecka, ale tady se nám líbilo daleko víc - malý resort, méně lidí, příjemná zátoka a skvělé jídlo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Krásné, nové, čisté pokoje.

Strava
Vynikající - rozmanitá, středomořská, hodně zeleniny a ryb. Ze stravy jsme byli nadšení. V hotelu jsme si dokupovali plnou penzi (původně jsme měli polopenzi). Vyhodnotili jsme jako skvělou volbu, nemuseli jsme s dětmi řešit obědy.

Služby hotela
Čistá kamínková pláž, dostatek lehátek (část přímo na pláži, část za živým plotem na písku), animační program končil okolo 23 hod. - což nám vyhovovalo. Každý den úklid, perfektně uklizené pokoje. Usměvavý a příjemný personál.8 Hotel má vlastní aplikaci, kde si můžete najít jídelníček na celý den, objednat si kanoe, lekce windsurfingu, šlapací člun - to vše zdarma.

Bazény - nutné si s sebou vzít plaveckou čepici. Nepustí vás bez ní do bazénu.

Pláž
Pláž je malá, ale lehátek je dostatek (konec června). Malé kamínky, někteří lidé měli boty do vody. Dalo se to ale zvládnout i bez bot. Čistá voda, skoro žádné vlny. Část zátoky je oddělená sítí, děti tak budete mít pod dohledem.

Michal N., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.07.2023, Dátum pobytu: 25.6. - 2.7.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Elba, Hotel: Village Club Ortano Mare

Celkom: 10 Moderné, skvele vybavené letovisko. Čisté, denne udržiavané, pekne zakomponované do okolitej prírody.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Moderné, skvele vybavené letovisko. Čisté, denne udržiavané, pekne zakomponované do okolitej prírody. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Moderné, čisté, veľmi príjemné bývane

Služby hotela
Pre nás boli dôležité aktivity, ako aquagym a pod. To bolo primerané

Pláž
Horšie s plážou, ale to je dané prírodnými podmienkami na Elbe. Pieskovo - kamienková so sivým pieskom. Našťastie plážový servis (lehátka, basr) boli v mieste s navozeným pieskom. Všetko denne upratané, čisté.

V čase nášho pobytu bolo hodne medúz, našťastie rezort má ohradenú časť mora sieťami proti medúzam.

Jozef I., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 03.07.2023, Dátum pobytu: 17.6. - 24.6.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Elba, Hotel: Village Club Ortano Mare

Celkom: 7.5 Ostrov je velmi pěkný. Určitě stojí za návštěvu.

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Ostrov je velmi pěkný. Určitě stojí za návštěvu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké, bohužel bez klimatizace.

Strava
Stravovali jsme se sami.

Služby hotela
Nevyužívali jsme služby hotelu.

Pláž
Dojeli jsme loďkou k malé pláži mimo hlavní pláž. Máme rádi soukromí.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 08.10.2022, Dátum pobytu: 13.6. - 20.6.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Elba, Hotel: Village Club Ortano Mare

Celkom: 8.3 Naprostá spokojenost. Krásná příroda.

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost. Krásná příroda. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Úžasné, čisté ubytování v klidném - domácím prostředí s bazény.

Strava
Zajišťovali jsme si sami.

Služby hotela
Není na co si stěžovat.

Pláž
Pojali jsme dovolenou spíše turisticky. Řekla bych, že pláže se pomalu dávají dohromady. Moc mne nenadchly, ale nebyli jsme na všech:-).

Iveta Konětopská, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 07.09.2022, Dátum pobytu: 27.8. - 3.9.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Elba, Hotel: Residence Della Luna

Všetky recenzie Taliansko - Elba