Taliansko - Kalábria Taliansko

 • Popis

  Hornatý región tvoriaci špičku čižmy ponúka turistom tri národné parky, mnoho kultúrnych pamiatok a tiež malebné pobrežie s mnohými kamennými vežami. Tento systém strážnych veží nechal španielsky vicekráľ vybudovať,pretože Kalábria musela často čeliť pirátskym nájazdom. Ani v neskoršom období sa regiónu nevyhli katastrófy - kvôli moru, zemetraseniu, pirátom a hospodárskej kríze pribúdali vzbury a vzniklo zbojníctvo. V priebehu 19. - 20. storočia odchádza tretina obyvateľstva do zahraničia. Kalábria je typickým predstaviteľom chudobných juhotalianskych regiónov nazývaných Mezzogiorno. Vďaka málo ropzvinutému priemyslu však môže návštevníkom ponúknuť krásnu, zachovanú prírodu a čisté more. Na návštevu ďalej doporučujeme Crotonem Gerace, Locri, Rosano, Regio, Calabria, Sibari, Stilo, Tropea.

Najnovšie recenzie Taliansko - Kalábria

Celkom: 3.8 V tomto rezorte sme strávili týždeň na konci júla. Rezort ponúka krásnu pláž s hrubým pieskom a teplým morom. Na pláži nebolo veľa ľudí a...

 • 4 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 5 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
V tomto rezorte sme strávili týždeň na konci júla. Rezort ponúka krásnu pláž s hrubým pieskom a teplým morom. Na pláži nebolo veľa ľudí a nebol problém s nedostatočným množstvom lehátok.

Hotel ponúka aj veľký bazén a animačný program tak pre menšie ako i pre väčšie deti. Izby sú veľké, nábytok je starší, avšak upratovanie v hoteli je na dobrej úrovni (napr. každý deň nám menili uteráky).

Pokiaľ ide o jedlo a služby, boli adekvátne južnému Taliansku: napriek ultra all inculsive nedokladali jedlo v čase, keď bol podávaný malý snack; ak sme mali nejakú požiadavku, museli sme im ju niekoľkokrát pripomenúť, kým nám ju splnili atď. Počas obedov a večerí bol vždy podávaný jeden druh mäsa, ryby, šaláty a iné. Chýbalo nám viac druhov ovocia, väčší výber príloh k hlavným jedlám, ovocné šťavy (nie iba sladené džúsy) či slané raňajky (tie boli iba niekoľko dní, nie počas celého týždňa). Takisto nás prekvapili často používané plastové príbory a poháre.

Veľká vďaka patrí výbornej delegátke, ktorá bola ubytovaná priamo v rezorte. Bola veľmi príjemná, milá a vždy ochotná pomôcť. Zobraziť celú recenziu

Martina Macová, 10.08.2022, Dátum pobytu: 23.7. - 30.7.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Kalábria, Hotel: Nicotera Beach Sport & Family Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 Výborná dovolenka na krásnom mieste. Kto nevyhľadáva veľký ruch, nákupy v meste, idálna na oddych !

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výborná dovolenka na krásnom mieste. Kto nevyhľadáva veľký ruch, nákupy v meste, idálna na oddych ! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie formou bungalovu, štandartné, jednoduché vybavenie izby, zato čisté, a so všetkým nevyhnutným k príjemnej dovolenke. Upratovanie každý deň, veľa uterákov, osušiek, fén, šampóny, mydielka, klimatizácia, televízor ,malá teraska so sedením, sušič na prádlo.

Strava
Neskutočne veľký výber jedál, rôzne obmeny každý deň, tak teplých pokrmov, ako aj studených mís, šalátov, rýb, zelenina ,rôzne ovocie neustále. Výborné nápoje, od nealkoholických rôznych džúsov , minerálky, vody,až po naozaj dobré vína, české čapované pivo, proseco...Otvorený bar až do 12 hod.večer s pestrým výberom alkoholikých i nealko nápojov, ľadová drť, zmrzlina ,croissanty, rôzne slané chuťovky ako dopoludňajší a popoludňajší snack. Všetko výborne pripravené. Čo malo byť teplé,bolo teplé, čo studené,udržiavali studené. Najlepší all inclusive , s akým sme sa stretli.

Služby hotela
Výborné služby, milý, ochotný personál. Velľké,čisté bazény, dostatok lehátok, WC a bar samozrejme k dispozícii. Personál neustále upratoval okolie ,umýval vonkajšie stoly. Len WC pri bazénoch mohlo byť lepšie udržiavané! To jediná výhrada k službám.

Pláž
Pláž s výbornou dostupnosťou a krátkou vzdialenosťou od ubytovania. Prechod mini píniovým lesíkom, kde sa dá aj skryť pred slnkom a oddychovať ,ale kde sa aj animátori v hracom centre zahrajú s vašimi deťmi. Pláž je piesok, ale vytvorený z malých kamienkov, takže opadáva z tela a oblečenia a nenesiete si ho na ubytovanie. Ležadlá na pláži sú v cene zájazdu. A je ich naozaj dosť, žiadna bitka či obsadzovanie vopred nehrozí! A to sme boli uprostred sezóny!

Štefan Kubica, 09.08.2022, Dátum pobytu: 30.7. - 6.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Kalábria, Hotel: Nicotera Beach Sport & Family Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 Preferuji ubytování v menších objektech, takže v tomto ohledu se mi líbilo prostředí tvořené několika nižšími bloky budov, všude osázeno...

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Preferuji ubytování v menších objektech, takže v tomto ohledu se mi líbilo prostředí tvořené několika nižšími bloky budov, všude osázeno zelení, což činilo velmi hezký dojem. Resort má vlastní pláž, takže zde nebylo moc lidí, k pláži se jde přes krásný stinný stromový háj, uvítali jsme i možnost poměrně pestrého občerstvení přímo na pláži. Jediný mínus bylo vyplavení nějakého odpadu do moře, což se nám za pobyt stalo dvakrát-chápeme, že za to nemůže resort a stěží to může ovlivnit, nicméně to byla jediná okolnost trošku kazící celkový velmi pozitivní dojem. Velký výběr jídel, chutná kuchyně, ochotný personál a pestrý večerní program. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo vyhovující, denní úklid pečlivý.

Strava
Pestrý výběr ve všech restauracích a barech v objektu, jídlo bylo velmi chutné a vybere si snad každý.

Služby hotela
Nezaznamenali jsme žádný problém. Personál příjemný a ochotný.

Pláž
Vlastní pláž, dost prostoru, dost lehátek a deštníků, méně lidí díky tomu, že měli přístup jen hosté resortu. Přímo na pláži občerstvení s dostatečným výběrem, pláž čistá, moře většinou také s výjimkou dvou případů za pobyt, kdy moře vyplavilo nějaký odpad.

Helena Przybylová, 08.08.2022, Dátum pobytu: 29.7. - 5.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Kalábria, Hotel: Club Magic Life Calabria

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.4 Krásná a pohodová dovolená. Vstřícní milí lidé, vše udržované a čisté. Doporučuji.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná a pohodová dovolená. Vstřícní milí lidé, vše udržované a čisté. Doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj klimatizovaný, každý den výměna plážových osušek, doplnění nápojů v ledničce a příslušenství kávovaru.

Strava
Strava výborná, rozmanitá, všeho dostatek.

Služby hotela
Vše bez problémů.

Pláž
První den byly na pláži medúzy, další dny v pohodě. Ke konci pobytu byly vlny, které přinesly drobné nečistoty...

Jana Beranová, 04.08.2022, Dátum pobytu: 22.7. - 29.7.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Kalábria, Hotel: Club Magic Life Calabria

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 Super dovolena

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Super dovolena Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Maly, velmi cisty hotel v krasne udrzovane zahrade. Denne uklizene pokoje.

Petra Z., 03.08.2022, Dátum pobytu: 20.7. - 27.7.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Kalábria, Hotel: Borgo del Principe

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Kalábria