Taliansko - Paganella Taliansko

 • Popis

  Rodinný areál Paganella

  Jedno z najprogresívnejších talianskych stredísk Paganella sa týči na skalnom masíve nad údolím Etschtal. Jeho centrum tvorí dedinky Fai, Molveno a Andalo. Nad nimi sa prepletá 50 kilometrov ľahkých až stredne ťažkých tratí. Zjazdovky obopínajú masív zo všetkých strán a vďaka tomu môže lyžiar celý deň cestovať za slnkom či kvalitnejším snehom. Zjazdovka Olimpica dosahuje dĺžku 5,2 kilometra a prevýšenie 1095 metrov. Svah Olimpionico 2 pravidelne hosťuje nórsku a americkú lyžiarsku reprezentáciu pripravujúcu sa na ďalšiu sezónu. Z vyhliadky na vrchole Paganella zhliadnete na hladinu jazera Garda a na horské masívy Monte Bondone a Brenta. Krásne panorámy sprevádzajú lyžiarov v horných úsekoch zjazdoviek pred tým, než sa ponoria do zalesnených pasáží. Snowpark Paganella Silver Park sa hodí so svojimi slidami a jumpami skôr pre začiatočníkov a mierne pokročilých borcov ​​na doskách. Za hlbokým snehom sa vydajte do kontrolovanej oblasti Gipfel - Malga Terlago. Bežkári môžu otestovať dva upravované okruhy vo Fai (3 kilometre) a v Andalo (5 kilometrov). Stopa Andalo Girolago s osvetlením ponúka aj večerné prechádzky na bežkách.

  Après-ski

  Bohaté vyžitie mimo zjazdovky spestruje dovolenkový program. Moderný vodný a relaxačný svet v Andalo AcquaIN pripravuje vodné hrátky pre najmenších aj odpočinkové aktivity pre dospelých. V novom Winter Parku v Andalo vyskúšate snowtubing a sánkarskú dráhu. Romantické prechádzky pozdĺž jazera a starobylými uličkami dediniek v údolí prinesú nezabudnuteľné momenty. Zábavu s priateľmi si užijete v baroch a reštauráciách s vynikajúcou kuchyňou. Veľkolepý pohľad do okolia sa vám otvorí z rozhľadne na vrchole Paganella, či už sem dorazíte po značenej pešej trase alebo pohodlnou lanovkou. Hladina adrenalínu v krvi stúpa pri prechádzke na snežnom skútri a pri paraglidingu. Indoor športom kraľuje squash, tenis, lezecká stena, biliard a plávanie. Detské atrakcie nájdete v centre Bimbolandia.

  Doprava

  Pohodlná cesta zo Slovenskej republiky a len 20 kilometrová jazda po horských cestách po zjazde z brennerskej diaľnice zvýhodňuje stredisko oproti iným talianskym konkurentom. Z Bratislavy cez Salzburg, Innsbruck a Brenner najazdíte 740 kilometrov a za volantom strávite asi 7 a pol hodiny. Trasa z Košíc cez Budapešť, Ljubljanu a Veronu meria približne 1220 kilometrov a trvá asi 12 hodín. Miestna ski busová linka Cavedago - Fai della Paganella - Andalo - Molveno zváža lyžiarov k dolnej stanici lanovky v pravidelných intervaloch a je zadarmo pre držiteľov platných ski pasov. Medzimestskými linkami Andalo - Marilleva - Tonale a Andalo - Folgarida - Madonna di Campiglio cestujú majitelia rozšírených ski pasov tiež bezplatne.

  Koľko to stojí?

  So ski pasom Paganella ochutnáte 50 kilometrov zjazdoviek prepletajúcich sa nad údolím Etschtal. Šesťdňový ski pas v hlavnej sezóne stojí 195 € pre dospelých, 98 € pre deti do 8 rokov, 137 € pre juniorov do 16 rokov a 176 € pre seniorov nad 65 rokov. Deti do 8 rokov v sprievode jedného z rodičov dostanú ski pas zadarmo. Skupiny nad 20 osôb môžu žiadať zľavu priamo na pokladniach. Rozšírený ski pas Combi zahŕňa jeden deň v areáloch oblasti Super Skirama, avšak všetkých 8 stredísk Val di Sole leží minimálne hodinu jazdy autom od Paganella.

  Leto pri bráne národného parku

  Vrchol Paganella siaha do výšky 2 125 metrov nad morom a dominantne vzhliada na údolie Etschal a brennerskú diaľnicu. V lete sa stáva rajom pre horolezcov, ktorí s vervou pokorujú steny Paganella a susedných hôr. Náhornú plošinu križujú chodníky pre peších turistov a cyklistov na horských bicykloch. Prechádzajú panenskou prírodou Národného parku AdamelloBrenta, okolo priezračných jazier, rozkvitnutých lúk a strmých skál. Vyznávači adrenalínových zjazdov nesmú opomenúť návštevu Aree Bike Parku. Romantická dedinka Molveno leží na brehu jazera, kde sa v lete objavujú príjemné pláže a detské ihriská. Medzery v pestrom športovom programe vyplnia trasy pre kolieskové korčule, jazdenie na koni, kultúrne akcie pod holým nebom a degustačné menu miestnych reštaurácií. Wellness a relaxáciu si doprajte vo vodnom svete AcquaIn. O najmenších návštevníkov sa postarajú učiteľky v školičke Biancaneve Kinderheim.

Najnovšie recenzie Taliansko - Paganella

Celkom: 9,4 výborné

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
výborné Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
výborné

Strava
SUPER.........SUPER......více nelze dodat

Služby hotela
dobré - vzhledem k množství české klientely by mohli aspoň trochu umět komunikovat

Zjazdovky
úměrné počasí

Jan N., 12.03.2020, Dátum pobytu: 3.3. - 8.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Paganella, Hotel: Alpotel Dolomiten

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Byla by to prijemna dovolena za normalni situace. To kdyby nas pani z infolinky CK den pred odjezdem zoufale neujistovala, jak je cely...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Byla by to prijemna dovolena za normalni situace. To kdyby nas pani z infolinky CK den pred odjezdem zoufale neujistovala, jak je cely region v poradku a nevztahuji se na nej opatreni ohledne covid19. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Moderni, pekne.

Strava
Vyborna.

Zjazdovky
Vyhovujici. Jeden z mensich arealu.

Jakub Jakl, 11.03.2020, Dátum pobytu: 5.3. - 8.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Paganella, Hotel: Alpenroyal Belvedere

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Velmi pěkná dovolená v krásném prostředí.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Velmi pěkná dovolená v krásném prostředí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
U cestovní kanceláře jsem objednávala třílůžkový pokoj, bohužel při vyřizování zájezdu byl přítomen pouze manžel a zaplatili jsme dvoulůžkový pokoj s přistýlkou, což jsme si bohužel nevšimli. Přistýlka byla jen o 300,- Kč lacinější než klasické lůžko na celý týden, jen velikost pro dospělého byla jaksi nedostačující. Tomu odpovídala i velikost pokoje, takže taková krabička od sirek. Nicméně velmi pěkně zařízený a vkusný pokojíček, ale opravdu pro dva.

Strava
Strava luxusní, snídaně byly bohaté, nač si jen vzpomeneš, velký výběr koláčů a sladkého čerstvého pečiva. Večeře krásně servírované a velmi chutné, plus zeleninový bar, stále doplňovaný. Každý den jiné menu. Milá a rychlá obsluha, na požádání jsme dostali i zmrzlinu.

Služby hotela
Snažili se nám vyjít vstříc s výměnou pokoje za větší.

Zjazdovky
Sjezdovky skvěle upravené. Některé lanovky jsou starší, pomalejší a bez ochranného plexi, ale to se dá prominout.

Milan Maxa, 10.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 29.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Paganella, Hotel: Alpotel Dolomiten

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 S dovolenou byli všichni tři účastníci spokojení. Jediné, co nám vadilo a za co jsem strhla 3 hvězdičky v celkovém hodnocení je způsob...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
S dovolenou byli všichni tři účastníci spokojení. Jediné, co nám vadilo a za co jsem strhla 3 hvězdičky v celkovém hodnocení je způsob dopravy. Pro nás z Moravy je neskutečně vyčerpávající strávit téměř polovinu času v autobuse na cestě z Frýdku Místku do Itálie "sběrem" všech klientů snad z celé České republiky a ještě přestupování a přebalování všech zavazadel do jiného autobusu. Doprava by se měla vyřešit lépe, ať člověk netráví na cestě tolik hodin... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Spokojená, odpovídá ceně, vana v koupelně důležitá pro relaxaci po celodenním lyžování.

Strava
Strava super - že byla i italská, někdy jsme se na jiných zájezdech bohužel setkali s "neitalskou" kuchyní, což pro nás bylo zklamání...

Služby hotela
odpovídá ceně a kategorii, personál milý, ochotný...děti kritizovaly, že na pokojích není Wi-Fi, ale já byla ráda, aspoň jsme měli prostor na trávení volného času společně a ne na mobilech...což nakonec sami uznali :-)

Zjazdovky
Moc spokojení, menší areál nás naopak překvapil velmi kvalitními sjezdovkami - široké, dobře upravené, sklonitější na fajn zalyžování.

Gabriela Fojcikova, 09.03.2020, Dátum pobytu: 24.2. - 28.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Paganella, Hotel: Santellina

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Paganella