Taliansko - Val di Fassa e Carezza Taliansko

 • Popis

  Pestrá lyžiarska paleta centrálnych Dolomitov

  Val di Fassa e Carezza sa tiahne pod najvyššími horskými štítmi centrálnych Dolomitov. Z dedín v údolí sa dvíhajú ski areály Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga a Passo Fedaia. Najväčší areál Belvedere / Col Rodella je priamo napojený na 500 kilometrové lyžiarske safari Sella Ronda s neskutočne dlhými trasami. Ostatné strediská majú skôr rodinný charakter, pohodovú atmosféru a svahy nepreplnené skupinami turistov. Celkom 126 kilometrov zjazdových tratí Val di Fassa ponúka pestré lyžiarske možnosti od dlhých zjazdov do údolia cez športové červené po strmé čierne padáky s prevýšením okolo 700 metrov na 4 kilometroch. Investície do snowparkov v posledných rokoch priniesli nové boardercrossové dráhy, quaterpipe, skoky a slidy na úrovni svetových závodov. Rozsiahla ponuka voľných terénov zahŕňa špičkové adrenalínové zjazdy z Sass Pordoi a perfektne označené ski alpinistické výstupy. Bežkársky svet každoročne plánuje dômyselné trasy s napojením na známu závodnú stopu Marcialonga prechádzajúcu Val di Fassa a Val di Fiemme. Dvojkilometrový vysokohorský okruh Alba Ciampac leží vo výške na 2000 metrov nad morom a chystá bežkárom unikátne výhľady na okolité horské masívy.

  Après-ski

  Atraktívnemu vyžitiu mimo zasnežených svahov kraľujú sánkarské dráhy Schwarzseerodelbahn a Welschnofen s dennou aj nočnou prevádzkou. Na zimnej turistickej mape je zaznačených 30 kilometrov peších chodníkov k rozprávkovým horským chatám, naprieč údolím aj s náučným charakterov, napr. chodník Friedricha Augusta. Dobrodružstvo zažijete pri výjazde so psím záprahom, pri tandemovom paraglidingu alebo na rogale. V rámci ski pasu získate vstupné zadarmo na korčuliarske ihrisko a nočné lyžovanie. Stuhnutým svalom doprajte relaxáciu v krytom plaveckom bazéne alebo v kúpeloch so soláriom, saunou a masážami. Večer zakončite posedením v príjemnom hostinci, tancom na diskotéke alebo zábavou na bowlingovej dráhe.

  Doprava

  Na ceste zo Slovenskej republiky do Val di Fassa počítajte s viac ako 7 hodinami za volantom. Z Bratislavy prejdete 710 kilometrov, z Košíc 1087 kilometrov. Posledných 50 kilometrov po kľukatých horských cestách dokáže z cesty poriadne unaviť vypozerané oči. Odmenou za dlhú jazdu bude perfektné lyžiarske vyžitie, široký výber ubytovania a prívetivá horská atmosféra. Jednotlivé strediská Val di Fassa dobre spájajú bezplatné ski busy v pravidelných intervaloch a dopĺňajú prepletené lyžiarske safari.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Val di Fassa e Carezza je platný v areáloch Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga, Passo Fedaia a na 3 samostatných vlekoch a 1 sedačke v údolí. Šesťdenná permanentka stojí 259 EUR pre dospelých, 182 EUR pre juniorov do 16 rokov a 233 EUR pre seniorov. Deti do 8 rokov lyžujú v doprovode rodičov s viacdenným ski pasom zadarmo. Zľavy pre rodiny s viac ako 2 deťmi dostanete pri pokladniach. Prenosnú permanentku môžu využiť rodičia dieťaťa do 3 rokov. Bodové lístky sú k dispozícii bežkárom, ski alpinistom a peším turistom. Rozšírený ski pas Dolomiti Superski platí neobmedzene v 12 areáloch Val di Fassa a Val di Fiemme vrátane lyžiarskeho safari Sella Ronda.

  Leto pod dolomitskými vrchmi

  Údolie Val di Fassa disponuje množstvom povestí a rozprávok o bytostiach žijúcich v srdciach hôr alebo v hlbokých horských jazerách. Bájni škriatkovia, strašidlá a čarodejnice pomenovali niektoré dolomitské vrcholy a odpradávna sprevádzajú miestnych obyvateľov na ich ceste životom. Chránia krásnu prírodu a prostredie ako stvorené pre šport aj relaxáciu. Hlboké lesy a zelené lúky križujú chodníky pre peších, cyklistov a horolezcov. Označené okruhy sú prispôsobené pre jednotlivé vekové a výkonnostné kategórie. Do hôr sa môžete vybrať so sprievodcom a dozvedieť sa zaujímavosti z histórie aj súčasnej ladinskej kultúry, stále živej kultúry obyvateľov Dolomitov. Teplota vody v horských jazerách sa pohybuje od 15° C do 25° C a prináša osvieženie v teplých letných dňoch. O kultúrny program v údolí sa stará Ladin Museum, Inštitút ladinskej kultúry a hudobné festivaly organizované dedinami Trentino a Canazei. Koncerty sprevádzajú ochutnávky miestnych špecialít a piva z rodinných pivovarov.

Najnovšie recenzie Taliansko - Val di Fassa e Carezza

Celkom: 5.8 Je to průměrný hotel, v dobré lokalitě. Majitelé jsou ochotní. Chybí wellnes a bazén zdarma.

 • 6.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Je to průměrný hotel, v dobré lokalitě. Majitelé jsou ochotní. Chybí wellnes a bazén zdarma. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše v pořádku, čisto, teplo. Jen ručníky staršího typu.

Strava
Strava je velmi jednotvárná, těžká a občas dost slaná.

Služby hotela
Wellnes pouze za poplatek 15e, od cestovní kanceláře bylo uvedeno zdarma. Na dotaz o následném placení za wellnes, odpověď od ck nepřišla.

Majitelé zajišťují skibus zdarma. Lyžárna Ok.

Alexandr Gebel, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 28.01.2023, Dátum pobytu: 16.1. - 20.1.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Ciamol

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Počasí převážně slunečné, sjezdovky upravené, v provozu de facto všechny sjezdovky, lyžařů před Vánocemi málo, po 25.12. jich hodně...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Počasí převážně slunečné, sjezdovky upravené, v provozu de facto všechny sjezdovky, lyžařů před Vánocemi málo, po 25.12. jich hodně přijelo. Areály byly dobře autem přístupné, jen parkování se platí (7 Euro), což se mi zdá při zaplacené premanentce dost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel čistý, uklízelo se každý den, pokoje slušně vybavené, při 2 osobách dost velké, použití přistýlky nedoporučuji. Dost byl slyšet hluk z vedlejších pokojů, ale při malé obsazenosti hotelu před Vánoci to nevadilo.

Strava
Jídla bylo hodně, snídaně bohaté, formou švédského stolu, pestré. Večeře byly též bohaté, ale první polovinu pobytu zřejmě měl kuchař dovolenou, tak předkrmy či polévky (výběr ze dvou variant) ve velkém objemu, ale polévky jen bujon z kostky, pouze tekutina bez jakékoli zeleniny, těstovin či knedlíčků apod. K polévce či předkrmu (většinou noky) byl strouhaný parmazán. Hlavní jídlo bylo také často podivné. Zeleninový bufet výborný, na závěr vždy něco sladkého, většinou pudink a kompot. Většinou toho celkem bylo tolik, že jsme byli přejedení.

Služby hotela
Hotel nabízel odvoz hotelovým autem k lanovce, ale nevyužili jsme to. Personál přívětivý, kromě italsky hovořil též anglicky či německy.

web:review_paragraph_heading_18
Lyžovali jsme sami a bylo to skvělé, upravené sjezdovky, málo lidí na sjezdovkách i u lanovek. Také počasí nám vyšlo, pouze 2x byla asi 2 hodiny difuze, kdy místo povrchu sněhu byla vidět jen bílá vata.

Olga V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 31.12.2022, Dátum pobytu: 19.12. - 26.12.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Ciamol

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Celková spokojenost. Skvělá lokalita hotelu a výhled super. Pokoj byl dostačující, jedno světlo nesvítilo a byl jen jeden malý koš na...

 • 7.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celková spokojenost. Skvělá lokalita hotelu a výhled super. Pokoj byl dostačující, jedno světlo nesvítilo a byl jen jeden malý koš na pokoji a to v koupelně. Hodně obsluhy v jídelně. Furt u vás někdo byl. Pro někoho by mohli být možná až moc otravní (zejména hlavní pan u obsluhy). Jídlo různorodé a chutnalo. Večer byl klid bez rámusu. Zobraziť celú recenziu

Lukáš Laufke, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.06.2022, Dátum pobytu: 16.6. - 18.6.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Roulette Diamant & Soreghes & Rubino

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Velká spokojenost. Pokoj čistý a útulný. Vybavení hotelu skvělé jen z důvodu Covidu omezený wellness, tato maličkost kazila maximální...

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost. Pokoj čistý a útulný. Vybavení hotelu skvělé jen z důvodu Covidu omezený wellness, tato maličkost kazila maximální spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Jiří Socha, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 28.02.2022, Dátum pobytu: 19.2. - 24.2.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Park Avisio (Soraga)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Val di Fassa e Carezza