Taliansko - Val di Fassa e Carezza Taliansko

 • Popis

  Pestrá lyžiarska paleta centrálnych Dolomitov

  Val di Fassa e Carezza sa tiahne pod najvyššími horskými štítmi centrálnych Dolomitov. Z dedín v údolí sa dvíhajú ski areály Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga a Passo Fedaia. Najväčší areál Belvedere / Col Rodella je priamo napojený na 500 kilometrové lyžiarske safari Sella Ronda s neskutočne dlhými trasami. Ostatné strediská majú skôr rodinný charakter, pohodovú atmosféru a svahy nepreplnené skupinami turistov. Celkom 126 kilometrov zjazdových tratí Val di Fassa ponúka pestré lyžiarske možnosti od dlhých zjazdov do údolia cez športové červené po strmé čierne padáky s prevýšením okolo 700 metrov na 4 kilometroch. Investície do snowparkov v posledných rokoch priniesli nové boardercrossové dráhy, quaterpipe, skoky a slidy na úrovni svetových závodov. Rozsiahla ponuka voľných terénov zahŕňa špičkové adrenalínové zjazdy z Sass Pordoi a perfektne označené ski alpinistické výstupy. Bežkársky svet každoročne plánuje dômyselné trasy s napojením na známu závodnú stopu Marcialonga prechádzajúcu Val di Fassa a Val di Fiemme. Dvojkilometrový vysokohorský okruh Alba Ciampac leží vo výške na 2000 metrov nad morom a chystá bežkárom unikátne výhľady na okolité horské masívy.

  Après-ski

  Atraktívnemu vyžitiu mimo zasnežených svahov kraľujú sánkarské dráhy Schwarzseerodelbahn a Welschnofen s dennou aj nočnou prevádzkou. Na zimnej turistickej mape je zaznačených 30 kilometrov peších chodníkov k rozprávkovým horským chatám, naprieč údolím aj s náučným charakterov, napr. chodník Friedricha Augusta. Dobrodružstvo zažijete pri výjazde so psím záprahom, pri tandemovom paraglidingu alebo na rogale. V rámci ski pasu získate vstupné zadarmo na korčuliarske ihrisko a nočné lyžovanie. Stuhnutým svalom doprajte relaxáciu v krytom plaveckom bazéne alebo v kúpeloch so soláriom, saunou a masážami. Večer zakončite posedením v príjemnom hostinci, tancom na diskotéke alebo zábavou na bowlingovej dráhe.

  Doprava

  Na ceste zo Slovenskej republiky do Val di Fassa počítajte s viac ako 7 hodinami za volantom. Z Bratislavy prejdete 710 kilometrov, z Košíc 1087 kilometrov. Posledných 50 kilometrov po kľukatých horských cestách dokáže z cesty poriadne unaviť vypozerané oči. Odmenou za dlhú jazdu bude perfektné lyžiarske vyžitie, široký výber ubytovania a prívetivá horská atmosféra. Jednotlivé strediská Val di Fassa dobre spájajú bezplatné ski busy v pravidelných intervaloch a dopĺňajú prepletené lyžiarske safari.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Val di Fassa e Carezza je platný v areáloch Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga, Passo Fedaia a na 3 samostatných vlekoch a 1 sedačke v údolí. Šesťdenná permanentka stojí 259 EUR pre dospelých, 182 EUR pre juniorov do 16 rokov a 233 EUR pre seniorov. Deti do 8 rokov lyžujú v doprovode rodičov s viacdenným ski pasom zadarmo. Zľavy pre rodiny s viac ako 2 deťmi dostanete pri pokladniach. Prenosnú permanentku môžu využiť rodičia dieťaťa do 3 rokov. Bodové lístky sú k dispozícii bežkárom, ski alpinistom a peším turistom. Rozšírený ski pas Dolomiti Superski platí neobmedzene v 12 areáloch Val di Fassa a Val di Fiemme vrátane lyžiarskeho safari Sella Ronda.

  Leto pod dolomitskými vrchmi

  Údolie Val di Fassa disponuje množstvom povestí a rozprávok o bytostiach žijúcich v srdciach hôr alebo v hlbokých horských jazerách. Bájni škriatkovia, strašidlá a čarodejnice pomenovali niektoré dolomitské vrcholy a odpradávna sprevádzajú miestnych obyvateľov na ich ceste životom. Chránia krásnu prírodu a prostredie ako stvorené pre šport aj relaxáciu. Hlboké lesy a zelené lúky križujú chodníky pre peších, cyklistov a horolezcov. Označené okruhy sú prispôsobené pre jednotlivé vekové a výkonnostné kategórie. Do hôr sa môžete vybrať so sprievodcom a dozvedieť sa zaujímavosti z histórie aj súčasnej ladinskej kultúry, stále živej kultúry obyvateľov Dolomitov. Teplota vody v horských jazerách sa pohybuje od 15° C do 25° C a prináša osvieženie v teplých letných dňoch. O kultúrny program v údolí sa stará Ladin Museum, Inštitút ladinskej kultúry a hudobné festivaly organizované dedinami Trentino a Canazei. Koncerty sprevádzajú ochutnávky miestnych špecialít a piva z rodinných pivovarov.

Najnovšie recenzie Taliansko - Val di Fassa e Carezza

Celkom: 4,6 Hotel starší, ale v docela dobrém stavu. Dojem z hotelu díky stravě a špatně fungující organizaci byl velmi špatný.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 4 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Hotel starší, ale v docela dobrém stavu. Dojem z hotelu díky stravě a špatně fungující organizaci byl velmi špatný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nefunkční sprcha na pokoji. Po reklamaci nám majitelka řekla, že se můžeme sprchovat i ve vaně a že pošle opraváře. Nikdy nedorazil. Recepce byla majitelka hotelu, která i uklízela, starala se pochopitelně o spoustu dalších věcí, takže v den odjezdu jsme čekali 2 hodiny než se signora vrátit odněkud z nákupu.

Strava
Stravování velmi špatné - při večeřích špatná organizace roznášení jídel, dlouho čekáte. Snídaně příšerné - celý týden to samé, i po upozornění majitelky hotelu. Velmi se divila, že chceme ke snídani obměnit jídlo, celý týden 1 druhy housky, 1 salám a 1 tvrdý sýr. Žádná zelenina! 1 druh croisantu, jinak nic. Skončilo to tak, že jsme si vedle v obchodě kupovali zeleninu a nosili jsme ji jí ke snídani.

Zjazdovky
Sjezdovky super, máme malé děti, velmi se jim líbilo Catinacio.

Richard Štefánek, 06.03.2020, Dátum pobytu: 8.2. - 15.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Dolomiti

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Dobrá dostupnost sjezdovek, jedna zastávka skibusem.

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dobrá dostupnost sjezdovek, jedna zastávka skibusem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Milý a ochotný personál.

Strava
bez stravování, jednou jsme navštívili restauraci dole v hotelu, příjemná, jídlo dobré.

Služby hotela
bazén (musí být koupací čepice), wellness (pára, sauna), posilovna

Zjazdovky
bezkonkurenční

Eva Králová, 03.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 29.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Garni Aparthotel Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Byli jsme velice spokojeni, vřele doporučujeme všem. Výborná strava, krásné ubytování, sympatický personál, rodinná atmosfére. Hotel v...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Byli jsme velice spokojeni, vřele doporučujeme všem. Výborná strava, krásné ubytování, sympatický personál, rodinná atmosfére. Hotel v klidné části vesnice. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velice prostorné a čisté pokoje, klidné prostředí. Hotel s dlouholetou historií (muzeum uvnitř hotelu). Velmi přátelská atmosféra.

Strava
Vynikající strava, výběr ze 2 menu + salát a dezert.

Služby hotela
Volný přístup do bazénu, posilovny, sauny. Prostorná lyžárna, dětský fotbálek..

Zjazdovky
Jediné malé mínus - dostupnost ke sjezdovkám. Nejblíže 8 km Carezza, asi 20 min jízdy autem popř. skibus, dále pak 30 až 40 min do dalšího střediska Vigo di Fassa. Při sněhové nadílce nutné řetězy.

Jana Sysová, 17.02.2020, Dátum pobytu: 8.2. - 12.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Weisslahnbad (St. Cipriano)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Val di Fassa e Carezza