Taliansko - Santa Caterina Taliansko

 • Popis

  Trate hodné olympijských víťazov

  Lyžiarsky región Santa Caterina leží v srdci Národného parku Stelvio a obklopuje rovnomenné horské mestečko. Pôvodne pokojná dedinka sa v posledných 50 rokoch mierne rozrástla, ujala sa organizovania Majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní a Svetového pohára v zjazde mužov a investovala do modernizácie lanoviek a predĺženia tratí. Medzi 35-kilometrovými zjazdovkami kraľuje závodná červeno-čierna trasa, na ktorej trénovala olympijská víťazka a miestna rodáčka Deborah Compagnoniová, ďalej potom športovo červená zjazdovka z Cresta Sobretta až do samého centra Santa Cateriny a nakoniec dvojkilometrové trate v údolí Valle dell'Alpe štartujúce v 2881 metroch nad morom. Areál je zameraný na lyžiarsky skúsenú verejnosť a ponúka len obmedzené množstvo zjazdoviek pre menej zdatných lyžiarov a rodiny s deťmi. Skvelé snehové podmienky až do jarných mesiacov tvoria základ ski-alpinistického sveta a free ride terénov. Kto prišiel objavovať nedotknuté zimné pláne Národného parku Stelvio, mal by si zabezpečiť služby miestneho sprievodcu alebo si pred cestou starostlivo naštudovať podmienky odporúčaných okruhov. Dva výborne upravované bežecké okruhy Valtellina v dĺžke 5 a 10 kilometrov ležia v nadmorskej výške 1800 metrov a hostili preteky Svetového pohára. Na trase nemožno minúť dobrodružný zjazd oceňovaný pokročilými bežkármi. Druhým variantom bielej stopy sú turistické okruhy v dĺžke 2, 3 a 5 kilometrov. Santa Caterina nedisponuje žiadnym zázemím pre snowboardistov a najbližší snowpark nájdete v susednom Bormiu.

  Après-ski

  Santa Caterina sa preslávila už v 19. storočí ako kúpeľné mesto s liečivými železitými prameňmi. Troje kúpele medzi Santa Caterinou a Bormiom ponúkajú nielen relaxáciu v termálnych bazénoch s výhľadom na zasnežené horské hrebene, ale aj špeciálne procedúry, ako sú bahenné zábaly, masáže a rehabilitačné cvičenia. S viacdenným skipasom môžete získať zvýhodnené vstupné do kúpeľov. Santa Caterina každým rokom rozširuje zoznam aktivít mimo zjazdovky. Organizuje pešie túry na snežniciach do Národného parku Stelvio, otvorila osvetlené klzisko pod holým nebom, pre deti pripravila detský svet a podporuje degustáciu miestnych špecialít v baroch a reštauráciách. O histórii, živote, tradíciách a kultúre obyvateľov Santa Cateriny sa dozviete viac v etnografickom múzeu Museo Vallivo di Valfurva.

  Doprava

  Santa Caterina leží na samom okraji lyžiarskej oblasti Alta Valtellina a posledných 160 kilometrov cesty zo Slovenskej republiky vedie po horských cestách. Do zimnej výbavy nezabudnite zahrnúť reťaze pre vášho štvorkolesového miláčika, bez ktorých sa v niektorých úsekoch nezaobídete. Cesta z Bratislavy cez St. Pölten, Salzburg a Innsbruck meria 790 kilometrov a trvá okolo 9 hodín. Z Košíc sa môžete vybrať južnou trasou smerom na Budapešť, cez Mosonmagyaróvár, St. Pölten, Salzburg a Innsbruck . Celkovo najazdíte 1236 km a na ceste strávite približne 13 a pol hodiny. Nové veľkokapacitné parkovisko pod dolnou stanicou lanovky je bez poplatku. Ski bus po Santa Caterine je zdarma pre lyžiarov s minimálne 3-denným skipasom. Vďaka miestnej doprave sa dostanete aj do stredísk San Antonio Valfurva, Bormio, San Colombano, Trepalle a Livigno.

  Koľko to stojí?

  Skipas platný len v stredisku Santa Caterina je možné zakúpiť len na jeden deň. Viacdenné skipasy zahŕňajú vstupné aj do areálov Bormio a San Colombano (Bormio e Valli) alebo dokonca do Mottolino a Carosella v Livignu (Alta Valtellina). Šesťdňový skipas Bormio e Valli stojí v hlavnej sezóne 208 € pre dospelých a 138 € pre násťročných a seniorov. Deti do 6 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma. Držitelia permanentky na 6 a viac dní si zadarmo užívajú na nočnom lyžovaní. Skupinové zľavy narastajú s počtom jedincov v skupine a začínajú na 5%. Špeciálna permanentka Bormio pass kombinuje lyžovanie v Santa Caterine, Bormiu a San Colombano s relaxáciou v termálnych kúpeľoch Bagni Nuovi a Bagni Vecchi.

  Leto v srdci Národného parku Stelvio

  Santa Caterina leží v srdci panenskej prírody Národného parku Stelvio. V letných mesiacoch sa v pohodlných horských chatách ubytovávajú cyklisti, peší turisti, milovníci termálnych kúpeľov, hráči golfu či rodiny s deťmi. Nepreberné trasy pre horské bicykle uspokoja ako profesionálov, tak aj začiatočníkov. Ťažké stúpania vedú na ľadovec Forni alebo k vrcholu hory Gran Zebra, jednoduchý okruh kopíruje zimnú bežkársku trať Valtellina. Cyklisti na cestných bicykloch pokoria priesmyky Gavia, Stelvio, Mortirolo a Aprica, ktoré figurujú aj v etapách slávnych pretekov Giro d'Italia. K stále zasneženým vrcholom sa dostanete aj pešo po vlastnej osi alebo s horským sprievodcom. Horolezecké vybavenie si môžete požičať na mieste. Národný park Stelvio ponúka aj jednoduché chodníky pre rodiny s deťmi a pasáže s náučnými tabuľami. Okolo Santa Cateriny prechádzajú tiež značené chodníky pre Nordic Walking. Ponuku letných aktivít dopĺňajú celoročne otvorené termálne kúpele v Bormiu, 14 jamkové golfové ihrisko, zastrešený zimný štadión, tenisové kurty s nočným osvetlením a výborná gurmánska trasa Cammino e Gusta.

Najnovšie recenzie Taliansko - Santa Caterina

Celkom: 6,6 Ušlo to

 • 5,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Ušlo to Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pár zlepšení by se našlo, ale vcelku spokojenost.

Strava
Slušná bylo jí dost.

Služby hotela
Ochotný personál

Petr Z., 24.02.2020, Dátum pobytu: 15.2. - 19.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Santa Caterina, Hotel: Alle 3 Baite

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4,4 Lyžování splnilo mé očekávání,Bormio bylo vynikající. Cesta do a z místa pobytu byla zdlouhavá, nepochopím proč prodejce zájezdu vypravil...

 • 4,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Lyžování splnilo mé očekávání,Bormio bylo vynikající. Cesta do a z místa pobytu byla zdlouhavá, nepochopím proč prodejce zájezdu vypravil dvoupatrový, autobus (nebyl ani plně obsazen), který neprojel tunelem v Livignu, čímž by se zkrátila cesta o cca 3 hodiny. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo průměrné, nelogicky mi díky posteli nešla otevřít jedna půlka dvoukřídlé skříně (pokoj 59), jinak svůj účel splnilo, každý den bylo uklizeno.

Strava
nic horšího jsem zatím nezažil, pečivo nestálo za nic (slušné slovo), chaos v jídelně, pokaždé jsem seděli někde jinde, byli jsme i vyhozeni od stolu (jak personálem, tak kolegy ze zájezdu), že je obsazeno atd.

Petr Mudřík, 10.03.2019, Dátum pobytu: 24.2. - 1.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Santa Caterina, Hotel: Milano

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5,6 Celkově pozitivní dojem, lyžařská střediska se nám velmi líbila. Santa Caterina super lyžování, málo lyžařů na sjezdovkách . Bormio větší...

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 5 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově pozitivní dojem, lyžařská střediska se nám velmi líbila. Santa Caterina super lyžování, málo lyžařů na sjezdovkách . Bormio větší středisko, více lyžařů, ale také spokojenost. Středisko Colombano překvapilo, moc se nám líbila panenská příroda, málo lyžařů. Snad jen méně sedačkových lanovek, ale proto i málo lyžařů-super. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídalo našemu očekávání, snad jen co nám nejvíce vadilo byla velká hlučnost, jak v hotelu při podávání jídla, tak byl velký hluk v noci před hotelem (kuřáci apod.) Malá lyžárna pro tolik hostů.

Strava
Stravy bylo dostatek, bylo dostatečně doplňováno. Odpovídalo ceně zájezdu.

Jitka Švachová, 07.03.2019, Dátum pobytu: 24.2. - 2.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Santa Caterina, Hotel: Milano

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4,6 Lyžování ve 3 střediscích výborné,

 • 3,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Lyžování ve 3 střediscích výborné, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hodně malé pokoje.

Strava
Velmi slabá časová organizace stravování 2 skupin (autobusů) zájezdů (cca 120 lidí) v hotelu.

Místní delegátka CK neměla znalost ani o stanovené stravě .......víno jsme si museli vynutit !! ......VÝBĚR HLAVNÍHO JÍDLA - VEČEŘE ZE DVOU MENU NEBYL VŮBEC !!!!!!!!

Služby hotela
Nevyhovující lyžárna na takové množství lyží !!

Jan N., 06.03.2019, Dátum pobytu: 24.2. - 2.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Santa Caterina, Hotel: Milano

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 4,8 Zajímavá lokalita za rozumné peníze.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Zajímavá lokalita za rozumné peníze. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Rodinný hotel. Dostatek tepla. Absence odkládacích poliček a věšáků na zdech v pokojích.

Teplá voda měla výkyvy.

Strava
Snídaně byly bez kreativity. Stále stejné. Chybělo ovoce. Večeře byly bez možnosti výběru a chyběla v nabídce polévka.

Služby hotela
Nezvládnutý zasedací pořádek v době výdeje stravy při větším počtu účastníků.

Petr K., 05.03.2019, Dátum pobytu: 24.2. - 2.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Santa Caterina, Hotel: Milano

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Santa Caterina