Taliansko - Aprica Taliansko

 • Popis

  Všestranný areál pre všetkých

  Malebné mestečko Aprica leží v regióne Lombardie neďaleko hraníc so Švajčiarskom. Perfektná poloha v strede talianskych Álp predurčila Aprice budúcnosť lyžiarskeho strediska. Prvý vlek sa rozbehol v roku 1942. V 70. a 80. rokoch Apricu obklopovali obyvatelia Milána dychtivý po prvých zážitkoch na lyžiach. Aj dnes si Aprica uchováva tvár ideálneho strediska pre začiatočníkov, avšak medzi 50 kilometrami zjazdoviek dominujú náročnejšie modré a športové, červené trate v lesnom poraste. Nechýba ani slušný výber čiernych zjazdoviek vhodných pre skúsených lyžiarov. Snehové delá predlžujú sezónu do apríla. Všetky lanovky a vleky sa tiahnu po severných svahoch nad mestom, zatiaľ čo opačná strana údolia je zasvätená bežeckému lyžovaniu. Na 15 kilometroch vyfrézovaných stȏp bežkári otestujú svoje umenie v klasike a v korčulovaní. Snowpark Aprica leží v 1800 metroch nad morom. Dȏmyseľne postavené skoky a niekoľko prekážok vystačí snowbordistom k celodennej zábave. Ski alpinisti sa zaraďujú z kvalitne pripravených trás po okolí. Všestranosť areálu, dostatok slnečných dní, nové hotelové komplexy priamo na zjazdovkách, bohatá après-ski ponuka a ústretové ceny lákajú do Apricy rodiny s malými deťmi, ako aj skupiny priateľov a návštevníkov nelyžiarov.

  Après-ski

  Zábava nekončí ani po poslednej jazde na lyžiach. S uzavretím lanoviek sa návštevníci presúvajú do útulných barov a reštaurácií. Miestnou špecialitou je sciatt- obalované vyprážané gule s pivom a grappou. Slovenských návštevníkov milo prekvapí menu v českom jazyku a obsluha, ktorá je schopná aspoň minimálne komunikovať v českom jazyku. Niet divu, že klienti zo Slovenskej republiky prevažujú v skladbe ubytovaných. Priamo v mestečku sa dovádza na klzisko pod šírim nebom a adrenalínovú zábavu hľadajte v požičovni snežných skútrov. Deti vám postrážia v Ski Funtazii klube v hoteli Derby alebo v lyžiarkych školách. Do kufra si nezabudnite pribaliť plavky. Relax v krytom bazéne príjemne naladí stuhnuté telo na ďalší lyžiarsky deň.

  Doprava

  Aprica leží na severe Talianska uprostred horských velikánov vzdialená 115 kilometrov od najbližšieho dialničneho zjadu. Dobre udržiavaná príjazdová diaľnica nespȏsobí vodičom väčšie problémy. Cesta z Košíc cez Budapešť, Ljubljanu a veneziu meria 1347 kilometrov. Z Bratislavy prejdete cez rakúske mestá Viedeň, Salzburg a Innsbruck a prejdete 833 kilometrov. Počítajte s viac ako 9 hodinami za volantom. Malé bezplatné parkoviská pri dolných staniciach lanoviek bohato postačia pre jednodenných návštevníkov. Ubytovaní hostia ich nebudú potrebovať. Väčšina hotelov, chát a penziónov stojí priamo na okraji lanoviek a vzdialenejšie ubytovacie zariadenia obsluhuje miestny ski bus, ktorý je zadarmo.

  Koľko to stojí?

  Šesťdenný ski pas Aprica stojí v hlavnej sezóne 190 € pre dospelého, 162 € pre dȏchodcov starších ako 65 rokov, 145 € pre juniorov do 16 rokov a 123 € pre deti do 8 rokov. Pokial osemročného a mladšieho lyžiara doprevádza rodič s platným ski pasom, dieťa získava pernamentku zdarma. Ďalšie zľavy sú pripravné pre rodiny, skupiny nad 20 osȏb a lyžiarske zájazdy. Rozšírený ski pas Valadaski platí naviac jeden či dva dni aj v slavnejšom areáli Tonale/ Ponte di Legno.

  Aprica v lete

  S prvými jarnými lúčmi odhadzujú miestny zimné kabáty a začínajú sa pripravovať na letnú sezónu. Kopce obklopujúce Apricu ukrývajú kilometre označených chodníkov pre zdatných turistov i malé deti. Tématické cesty s náučnými tabuľami vedú po stopách svetových vojen, za poznatkami o živote dreva, či za duchnovným svetom miestnych patrónov. Cyklisti sa v Aprice dostanú do cykloraja. Mestečkom niekoľkokrát prechádzala slávna Giro d´Italia a lesné cesty sa zase hodia pre horské bicykle. Mapy sú dostupné v informačných kanceláriach a v požičovni bicyklov si vyberiete kvalitný bicykel pre svoje výlety. Horolezci mȏžu najprv pocvičiť na umelej stene a potom pokoriť skalné previsy a alpské vrcholky. Zo zaujímavosti si vyskúšajte lukostreľbu, jazdu na koni, paragliding, športový rybolov alebo nazbierajte hríby a uvarte si ich k večeri. Po večeroch sa odviažte na diskotéke, pochutnajte si na talianskych špacialitách v miestnych reštauráciách, zahrajte si stolný tenis a počítačové hry alebo si zaskáčte na trampolíne. Nechýba ani kino s najnovšími filmovými trhákmi a krytý bazén so saunou.

Najnovšie recenzie Taliansko - Aprica

Celkom: 9,2 Sjezdovky super cca 200m od hotelu

 • 9,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Sjezdovky super cca 200m od hotelu Zobraziť celú recenziu

Jan, 09.07.2020, Dátum pobytu: 1.2. - 4.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Aprica, Hotel: Italia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (1)

Celkom: 8,4 hlavní výhoda je blízkost od sjezdovky

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
hlavní výhoda je blízkost od sjezdovky Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
je skromější, ale každým rokem je modernizováno

Strava
výborná

Služby hotela
WiFi je pouze v u recepce

Zjazdovky
letos nádhera, dostatek přírodního sněhu, perfektně upravené sjezdovky, cca 60 km

Jiří C., 09.07.2020, Dátum pobytu: 24.1. - 2.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Aprica, Hotel: Bozzi

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Jako každý rok, naprosto úžasná dovolená.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Jako každý rok, naprosto úžasná dovolená. Zobraziť celú recenziu

Jana Valentová, 18.05.2020, Dátum pobytu: 18.2. - 22.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Aprica, Hotel: Italia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,6 pan delegát se o nás postaral po všech stránkách i v této krizové době. Odjížděli jsme 8.3.2020. Veškeré informace nám předal včas a co...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
pan delegát se o nás postaral po všech stránkách i v této krizové době. Odjížděli jsme 8.3.2020. Veškeré informace nám předal včas a co řekl tak platilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
malý ale dostačující pokoj, dokonce na nás vyšel tentokrát i s balkonem. vybavení pokoje standardní

Strava
strava pestrá a dostačující

Služby hotela
pro majitele (???) nebylo žádné naše přání problém

Zjazdovky
OK

Miroslav S., 15.03.2020, Dátum pobytu: 4.3. - 9.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Aprica, Hotel: Posta

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (2)

pohled ke sjezdovkám 1 fotografia

Celkom: 10 Spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
výborné

Strava
chutná

Služby hotela
standart

Zjazdovky
supr

František Lavička, 11.03.2020, Dátum pobytu: 3.3. - 7.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Aprica, Hotel: Urri (Aprica)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Všetky recenzie Taliansko - Aprica