V podstatě cena odpovídá kvalitě zájezdu. Platit více, tak budu opravdu hořký. Nějákých 10 dnů včetně cesty, polopenze a skipasu nás vyšlo na cca 16 tisíc, což na Itálii je dost dobrá cena. V březnu bylo v Aprice přes den mezi 8-20 stupni a jasno, což na kvalitě zájezdu určitě přidalo. Přeci jenom i počasí ovlivní náladu člověka. Ve zkratce...
Plusy: lokalita, málo lidí, dobré lyžování, cena, skvělé kavárny
Mínusy: cesta, organizace, hotel, jídlo
StravaHotelová strava je závislá na tom, kým je hotel aktuálně naplněn. Pokud je naplněn Italy, tak se kuchaři snaží a jídlo je opravdu chutné. To se musíte trefit do víkendu. Pokud jste tam přes týden a hotel se naplní Poláky a Čechy, tak kvalita jde do háje. Nejspíš si tam šéfíkové řekli, že Italové se jim příště na návštěvu vyprdnou, kdežto Pepíci sní vše a budou vděční. Kdybych nezažil ten šílený rozdíl, tak bych tak moc nenadával a byl vděčný za nějáké to jídlo. Ale v tuto chvíli se do role "soudce" stavit mohu.
- Snídaně celý pobyt jak přes kopírák. 2x šunka, 1x salám, 1x sýr, máslo, lívance, které věčně nebyly a nějáká ta sladká část stolu. Když v hotelu byla Itálie, tak milostivě dodali i zeleninu a ovoce. Když nebyla, tak o těchto komoditách jsme si mohli nechat zdát.
- Večeře je tříchodová. Ráno si vždy vyberete u každého chodu ze dvou jídel. První chod jsou většinou těstoviny, druhý maso bez přílohy a desert. Takže přes den se klidně můžete nafutrovat.
- Večer pití není v ceně. Voda 0,75l je asi vyráběná dětmi na vrcholu ledovce a naláká vás cenou 4 eura... Láhev vína mezi 15-25 eury a víc jsem na to neměl sílu koukat. Naštěstí jsou poblíž 3 supermarkety, kde ty ceny netvoří lidé, co se vybourali na lyžích a poškodili si pár propojeních v mozku. Aby hotel svým klientům nabízel horší, dražší kávu, jak kavárna o 50m vedle mi hlava nikdy nepobere.
- Jak jsem zmínil výše, pro super kávy, příjemnou obsluhu a skvělé drinky doporučuji chodit za stejné ceny do oné nedaleká kavárny, která je hned naproti přes hlavní ulici.
UbytovanieJediné plusko v ubytování byla čistota. Tím to bohužel skončilo.
A teď mínusy...
- Měkké proleželé matrace. Jakmile má člověk víc jak 60 kilo, leží jen v ďolíku.
- V hotelu je slyšet vše. A tím myslím absolutně vše. Je nejspíš ztlučen jen z dřevěných desek a ono slyšet bez problémů povídání či obyčejné chrápání ze všech ostatních pokojů je celkem děs. A to nemluvím o chození, běhání, posouvání věcí atd... Bez špuntů do uší bych asi oko nezamhouřil.
- Chybí v pokoji topení. Ano, pokoj je sice vytopen nějákým displejem, který nejde ovládat a jen ukazuje aktuální teplotu v pokoji (většinou na 23 stupňů...na můj vkus moc a dost jsme větrali), ale usušte tam něják rychleji cokoliv... To prostě nejde.
- Wellness je jen na papíru. Skládá se z mini masážní sprchy a 2 mini saun, z které jedna nefunguje. Pokud máte víc jak 175cm, tak se do sauny ani sprchy v podstatě nevejdete.
SlužbyPerfektně fungující úklid. Tomu nemohu nic vytknout. Wellness viz pár řádků víše.
ŠportAprica je opravdu malé středisko, na poměry Itálie. Na druhou stranu v březnu tam bylo i málo lidí a nejdelší čekání u vleku mohlo být max 2 minuty.
I díky velikosti střediska tam člověk narazí kromě kabinek a sedaček i na pár pom. Rozhodně se toto středisko nedá srovnat s Dolomity. To je jak srovnávat naše hory a Itálii. Ale díky málu lidí, pěknému počasí a cca 5km dlouhé červené sjezdovce jsem si lyžování parádně užil. Asi bych se obával hlavní sezony, když by byly plně obsazeny všechny hotely v Aprice. To si osobně myslím, že by kapacitně středisko nezvládlo a lyžování by hodně ztratilo na kvalitě.
Táto recenzia bola preložená automaticky pomocou Google Translate