Taliansko - Marilleva/Folgarida Taliansko

 • Popis

  Z chaty rovno na svah

  Dve nedávno vybudované turistické strediská Marilleva a Folgarida zdieľajú lyžiarsky areál s 50 kilometrovými zjazdovkami. Ubytovanie na okraji lesa priamo na zjazdovke si obľúbilo mnoho slovenských lyžiarov, ktorých z roka na rok pribúda. Priamo od chaty sa vďaka dômyselnej sieti lanoviek dostanete aj do susedných areálov Madonna di Campiglio a Pinzolo a repertoár tratí sa razom vyšplhá na 150 kilometrov. Zjazdovky siahajú až do nadmorských výšok 1300 až 2180 metrov. Jednoznačne prevládajú menej náročné a lesom chránené svahy a cvičné lúčky, kam sa sťahuje väčšina lyžiarov. Pokojnejšia atmosféra panuje na stŕmych padákoch z vŕšku Orti nad Marilleva, na čiernej Little Grizzly z vrcholu Monte Vigo a na slalomovom svahu nad Folgarida. Areál obsluhujú moderné a rýchle sedačkové lanovky s perfektným výhľadom na panorámu Brentských Dolomitov. Špičkový snowpark v Marilleva na Malga Panciana hostil Majstrovstvá sveta v snowboardingu a na jeho úctyhodným 14 000 m2 dominuje 250 metrov dlhá U-rampa. Deti nadchne lyžiarsky Family Park vo Folgarida s množstvom hravých prekážok. Bežkárom sa ponúkajú desiatky kilometrov upravovaných stôp vo Val di Sole vhodných na celodenný výlet. Pri spiatočnej ceste využite bezplatnú vlakovú dopravu Dolomiti Express.

  Après-ski

  Vznik Marillevy a Folgaridy vyprovokovala neviditeľná ruka turistického ruchu. S desiatkami umelo vybudovaných ubytovacích zariadení sa rozvíjala aj ponuka après-ski aktivít. V hoteloch sú k dispozícii vyhrievané bazény, sauny alebo masáže pod holým nebom, detské ihriská a tandemový paragliding. Dlhé zimné večery si skrátite pri tenise, bowlingu alebo na lezeckej stene. Romantickú atmosféru navodí prechádzka v saniach ťahaných konským záprahom. Párty sa každý večer rozbieha v baroch a na diskotékach. Nelyžiari objavujú krajinu po svojich alebo na snežniciach a k ľahkej orientácii im slúžia značené chodníky a prehľadné mapy.

  Doprava

  Marilleva a Folgarida leží v severnej časti Talianska v blízkosti švajčiarskych a rakúskych hraníc. Cesta zo Slovenskej republiky vedie prevažne po diaľnici. Iba posledných 50 kilometrov pôjdete po kvalitnej horskej ceste. Vzdialenosť z Košíc cez Budapešť, Ljubljanu a Veneziu je dlhá približne 1144 kilometrov a z Bratislavy cez Salzburg, Innsbruck a Brenner 775 kilometrov. Do cieľa dorazíte za necelých 8 hodín. Parkovisko pri nástupnej stanice Malga Copa v Marilleva je zdarma. Na ostatných vonkajších aj krytých plochách sa vyberá poplatok okolo 3 € na deň. Služby miestneho ski busu aj liniek z priľahlých stredísk Malé, Tonale a Pejo k dolným staniciam lanovky v Marrileve a Folgarida sú zahrnuté v cene ski pasu.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahŕňa lyžiarske areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvoriace jedinečné safari so 150 kilometrami zjazdoviek. Šesťdňová permanentka v hlavnej sezóne stojí 271 € pre dospelého, 190 € pre juniorov do 16 rokov a seniorov nad 65 rokov a 136 € pre deti nad 8 rokov. Mladší lyžiari jazdia v sprievode rodičov zdarma. Skupiny nad 20 osôb dostanú jeden ski pas bezplatne. K dispozícii je aj rozšírený ski pas Superskirama alebo permanentky platné iba Marilleva a Folgarida, ktoré vychádzajú o 50 € lacnejšie.

  Leto v krajine Val di Sole

  Údolie Val di Sole sa zelená medzi skalnatými vrcholmi pohoria Adamello, Brenta, Presanella a Ortles. Tvoría ho národné parky Stelvio a AdamelloBrenta a viac ako 100 horských jazier. Dominantné dvojtisícovky dokážu skrotiť ozajstní horolezeckí dobrodruhovia, či už so sprievodcom alebo bez. Ostatní turisti si môžu uľahčiť cestu s využitím lanovky s letnou prevádzkou. Do hĺbky zelených lesov sa vydajte pešo, na bicykli, na koni a sem tam aj na motorke či štvorkolke. Tematické okruhy sú dobre značené a zo širokej škály obtiažnosti si vyberie každý návštevník. Ponuka adrenalínových aktivít sa v posledných rokoch rozrástla o hydrospeed, tarzaning, rafting a paragliding. Marilleva/Folgarida láka tiež na letnú bobovú dráhu, detské ihriská, krytý bazén s wellness centrom a saunu. Val di Sole v histórii obývalo niekoľko národov vrátane Keltov a Frankov a šľachtického rodu Habsburgovcov. Spomienky na jednotlivé obdobia sa odrážajú v zachovalých pevnostiach, hradoch, vidieckych sídlach, palácoch a kostoloch s ozajstnými poklady.

Najnovšie recenzie Taliansko - Marilleva/Folgarida

Celkom: 6,6 Ubytování v hotelu Dal Bracconiere hodnotím pozitivně. Jedinou výtku mám ke snídani, kdy v pozdní době již nebylo z čeho vybírat....

 • 6,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování v hotelu Dal Bracconiere hodnotím pozitivně. Jedinou výtku mám ke snídani, kdy v pozdní době již nebylo z čeho vybírat. Nejlepší na pobytu byla vzdálenost hotelu od sjezdovky, z lyžárny jsme vyšli rovnou na sjezdovku.

Komunikaci s Invií hodnotím na výbornou. Zobraziť celú recenziu

Eliška S., 16.03.2020, Dátum pobytu: 7.3. - 11.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Garni Dal Bracconiere

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 7,6 celkově jsme byli spokojeni

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
celkově jsme byli spokojeni Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
OK, žádný luxus ale bohatě stačí. V noci bylo vypnuté topení - když potřebujete po celodenním lyžování a hustém sněžení něco usušit, tak to není příjemné.

Strava
velký výběr při večeři i snídani, jídla velmi dobrá

Služby hotela
bazén dostatečně velký, voda příjemně teplá

Pláž
sjezdovky OK

Dušan Vaňák, 11.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 5.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 7,8 Super poloha u sjezdovky, což vykompenzovalo slabší kvalitu jidla

 • 8 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 7 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Super poloha u sjezdovky, což vykompenzovalo slabší kvalitu jidla Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Menší pokoj ale jinak OK

Strava
To byl asi nejslabší článek... Snídaně OK az na hnusný míchaný vajíčka, Ty se fakt nedaly

Večeře v italském stylu, ale masa kuchař neumí.

Číšník vystresovany, když přišlo víc než 2 stoly stravniku :-)

Zjazdovky
Fajn líbilo se, myslím že uspokojí lyžaře všech kvalit

Jindřich Blecha, 10.03.2020, Dátum pobytu: 29.2. - 7.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Garni Dal Bracconiere

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 6,8 Hotel dobrý, hned u sjezdovky. Oganizace cestovkou na miste nic moc.

 • 5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Hotel dobrý, hned u sjezdovky.

Oganizace cestovkou na miste nic moc. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 05.03.2020, Dátum pobytu: 20.2. - 24.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Příjemný pětidenní zájezd s třídenním skipasem. Skromnější ubytování, ale o to pestřejší stravování. Velmi příjemná doprava, měli jsme...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Příjemný pětidenní zájezd s třídenním skipasem. Skromnější ubytování, ale o to pestřejší stravování. Velmi příjemná doprava, měli jsme štěstí na fajn řidiče a i jejich řízení nám dopřálo klidný spánek. Lyžařský areál velmi bohatný, rozmanitost sjezdovek obrovská. Ubytování přímo na sjezdovce mimo, takže cokoli dokoupit je problém. Ale i to se dá řešit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel starší, ale pro nenáročné klienty dostačující. útulné a čisté pokoje. Teploučký a čistý bazén.

Strava
Naprosto luxusní a bohatá nabídka. Polopenze formou rautu a to ráno i večer. Naprosto vyjímečná italská strava, plná zeleniny, čerstvé i upravovné. Nabídka teplých italských specialit i studených, včetně moučníků. Za nás jídlo 10 z 10.

Zjazdovky
velký výběr. Středisko ale není vhodné pro začátečníky nebo méně zdatné lyžaře či snowboardáky. Hotel leží na úpatí černé a červené sjezdovky, přičemž obě jsou stejné. obecně označení "červená" mnohdy odpovídá spíše označení "černá". ale to je všechno subjektivní. Ani v naší rodině nedošlo ke shodě, zda byly sjezdovky těžké nebo ne. :)

Eva Bašková, 02.03.2020, Dátum pobytu: 24.2. - 28.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Marilleva/Folgarida