Taliansko - Marilleva/Folgarida Taliansko

 • Popis

  Z chaty rovno na svah

  Dve nedávno vybudované turistické strediská Marilleva a Folgarida zdieľajú lyžiarsky areál s 50 kilometrovými zjazdovkami. Ubytovanie na okraji lesa priamo na zjazdovke si obľúbilo mnoho slovenských lyžiarov, ktorých z roka na rok pribúda. Priamo od chaty sa vďaka dômyselnej sieti lanoviek dostanete aj do susedných areálov Madonna di Campiglio a Pinzolo a repertoár tratí sa razom vyšplhá na 150 kilometrov. Zjazdovky siahajú až do nadmorských výšok 1300 až 2180 metrov. Jednoznačne prevládajú menej náročné a lesom chránené svahy a cvičné lúčky, kam sa sťahuje väčšina lyžiarov. Pokojnejšia atmosféra panuje na stŕmych padákoch z vŕšku Orti nad Marilleva, na čiernej Little Grizzly z vrcholu Monte Vigo a na slalomovom svahu nad Folgarida. Areál obsluhujú moderné a rýchle sedačkové lanovky s perfektným výhľadom na panorámu Brentských Dolomitov. Špičkový snowpark v Marilleva na Malga Panciana hostil Majstrovstvá sveta v snowboardingu a na jeho úctyhodným 14 000 m2 dominuje 250 metrov dlhá U-rampa. Deti nadchne lyžiarsky Family Park vo Folgarida s množstvom hravých prekážok. Bežkárom sa ponúkajú desiatky kilometrov upravovaných stôp vo Val di Sole vhodných na celodenný výlet. Pri spiatočnej ceste využite bezplatnú vlakovú dopravu Dolomiti Express.

  Après-ski

  Vznik Marillevy a Folgaridy vyprovokovala neviditeľná ruka turistického ruchu. S desiatkami umelo vybudovaných ubytovacích zariadení sa rozvíjala aj ponuka après-ski aktivít. V hoteloch sú k dispozícii vyhrievané bazény, sauny alebo masáže pod holým nebom, detské ihriská a tandemový paragliding. Dlhé zimné večery si skrátite pri tenise, bowlingu alebo na lezeckej stene. Romantickú atmosféru navodí prechádzka v saniach ťahaných konským záprahom. Párty sa každý večer rozbieha v baroch a na diskotékach. Nelyžiari objavujú krajinu po svojich alebo na snežniciach a k ľahkej orientácii im slúžia značené chodníky a prehľadné mapy.

  Doprava

  Marilleva a Folgarida leží v severnej časti Talianska v blízkosti švajčiarskych a rakúskych hraníc. Cesta zo Slovenskej republiky vedie prevažne po diaľnici. Iba posledných 50 kilometrov pôjdete po kvalitnej horskej ceste. Vzdialenosť z Košíc cez Budapešť, Ljubljanu a Veneziu je dlhá približne 1144 kilometrov a z Bratislavy cez Salzburg, Innsbruck a Brenner 775 kilometrov. Do cieľa dorazíte za necelých 8 hodín. Parkovisko pri nástupnej stanice Malga Copa v Marilleva je zdarma. Na ostatných vonkajších aj krytých plochách sa vyberá poplatok okolo 3 € na deň. Služby miestneho ski busu aj liniek z priľahlých stredísk Malé, Tonale a Pejo k dolným staniciam lanovky v Marrileve a Folgarida sú zahrnuté v cene ski pasu.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahŕňa lyžiarske areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvoriace jedinečné safari so 150 kilometrami zjazdoviek. Šesťdňová permanentka v hlavnej sezóne stojí 271 € pre dospelého, 190 € pre juniorov do 16 rokov a seniorov nad 65 rokov a 136 € pre deti nad 8 rokov. Mladší lyžiari jazdia v sprievode rodičov zdarma. Skupiny nad 20 osôb dostanú jeden ski pas bezplatne. K dispozícii je aj rozšírený ski pas Superskirama alebo permanentky platné iba Marilleva a Folgarida, ktoré vychádzajú o 50 € lacnejšie.

  Leto v krajine Val di Sole

  Údolie Val di Sole sa zelená medzi skalnatými vrcholmi pohoria Adamello, Brenta, Presanella a Ortles. Tvoría ho národné parky Stelvio a AdamelloBrenta a viac ako 100 horských jazier. Dominantné dvojtisícovky dokážu skrotiť ozajstní horolezeckí dobrodruhovia, či už so sprievodcom alebo bez. Ostatní turisti si môžu uľahčiť cestu s využitím lanovky s letnou prevádzkou. Do hĺbky zelených lesov sa vydajte pešo, na bicykli, na koni a sem tam aj na motorke či štvorkolke. Tematické okruhy sú dobre značené a zo širokej škály obtiažnosti si vyberie každý návštevník. Ponuka adrenalínových aktivít sa v posledných rokoch rozrástla o hydrospeed, tarzaning, rafting a paragliding. Marilleva/Folgarida láka tiež na letnú bobovú dráhu, detské ihriská, krytý bazén s wellness centrom a saunu. Val di Sole v histórii obývalo niekoľko národov vrátane Keltov a Frankov a šľachtického rodu Habsburgovcov. Spomienky na jednotlivé obdobia sa odrážajú v zachovalých pevnostiach, hradoch, vidieckych sídlach, palácoch a kostoloch s ozajstnými poklady.

Najnovšie recenzie Taliansko - Marilleva/Folgarida

Celkom: 8.5 Hotel moc pěkný, personál velmi milý, jídlo dobré, jen čas večeře na nás hodně pozdě 19:30-21. V propozicích byla uvedená posilovna, ale...

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel moc pěkný, personál velmi milý, jídlo dobré, jen čas večeře na nás hodně pozdě 19:30-21. V propozicích byla uvedená posilovna, ale na hotelu nabyla. U bazénu lehce zapáchaly odpady, ale jinak vše pěkné a čisté. Denně úklid na pokojích. Pěkné místo kousek od hradu. Skibus přímo před hotelovou lyžárnou super. Zobraziť celú recenziu

Magda Jedličková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 03.03.2023, Dátum pobytu: 10.2. - 17.2.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Pangrazzi

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 1000% spokojenost Nádherný čas strávený s rodinou na jedinečném místě

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
1000% spokojenost Nádherný čas strávený s rodinou na jedinečném místě Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ideál!!

Strava
Pestré, chutné

Služby hotela
Vše na nejvyšší úrovni

Zjazdovky
nadpozemský

Miłosz Guder, Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 14.02.2023, Dátum pobytu: 3.2. - 10.2.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Park Hotel Folgarida

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.4 Byli jsme velmi spokojeni

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Byli jsme velmi spokojeni Zobraziť celú recenziu

Radka F., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 23.01.2023, Dátum pobytu: 13.1. - 18.1.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Renzi

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 100% spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
100% spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super hotel, pristup personalu naprosto perfektni. Citili jsme se jako doma. Splnili nam co nam na ocich videli.

Strava
Naprosto fantasticka, nekolika chodova menu pro vsechny typy stravniku.

Služby hotela
Perfektni. Nic bebylo problem.

web:review_paragraph_heading_18
Nebyla

Vítězslav Adamíček, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.01.2023, Dátum pobytu: 27.12. - 31.12.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Pangrazzi

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 dobrý dojem

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
dobrý dojem Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
velmi pěkné

Strava
výborná

Služby hotela
dostačující

Pláž
nebyla jsem u moře

Iva Bonevová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 03.08.2022, Dátum pobytu: 23.7. - 30.7.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Marilleva/Folgarida, Hotel: Belfiore

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Marilleva/Folgarida