Taliansko - Alta Badia Taliansko

 • Popis

  VIP lyžiarske stredisko

  Alta Badia patrí ku strediskám zacieleným na hostí z radov najbohatších Talianov a majetných zahraničných návštevníkov. Na uliciach stretnete známe tváre, koncertujú tu popové hviezdy a za hotelovú izbu na noc zaplatíte aj okolo 400 €. Lyžiarske safari tvorí 70 kilometrov pohodových modrých zjazdoviek, 52 kilometrov športových červených tratí a 8 kilometrov čiernych kopcov, medzi ktorými kraľuje zjazdovka Svetového pohára v obrovskom slalome Gran Risa v La Ville. Prejazd medzi najvzdialenejšími cípmi Alta Badia zaberie asi 1,5 hodiny. 35 kilometrov bežeckých tratí je upravených pre klasický štýl aj korčuľovanie. Na adrenalínových lahôdkach v podobe zjazdov z niektorých vrcholov a priečnom prechode masívu Selly si pochutnajú ski alpinisti. Skvele postavený snowpark Ciampai s U-rampou, skokmi, quarterpipe, boxy a slidy priťahuje snowboardovú elitu z celej Európy. O deti sa postará niekoľko lyžiarskych škôl s profesionálnymi inštruktormi. Na dobrodružných detských ihriskách naučia malých návštevníkov prvé krôčiky a oblúčiky na lyžiach.

  Après-ski

  Après-ski na vysokej úrovni odráža požiadavky klientely z talianskej smotánky. Nepreberné množstvo barov a reštaurácií ponúka talianske a tirolské špeciality, ako sú Herrengröstl (zemiaky, hovädzie, cibuľa a slanina), Spätzle (špenátové knedle) a Kaiserschmarr (lievance s hrozienkami). V michelinskej reštaurácii St. Hubertus v San Cassiano sa dostanete na vrchol gurmánskeho blaha. Príjemnú atmosféru za rozumné ceny hľadajte v tzv. "Stube" a "Rifugio". V okolí zjazdoviek vedú značené zimné trasy pre peších a turistov na snežniciach. Z adrenalínových aktivít vyskúšajte tandemový paragliding, jazdu na snežnom skútri, rogalo alebo okružný let helikoptérou. Športujte na krytých tenisových kurtoch, na zimnom štadióne a v plaveckom bazéne. Relaxujte vo wellness, odvezte sa na bobovej dráhe alebo si užívajte romantickú atmosféru pri zimných prechádzkach s konským záprahom. Nočný život sa koncentruje v klube Moritzino na vrchole Piz la Ila, ktorý pravidelne organizuje diskotéku s večerou za účasti slávnych osobností.

  Doprava

  Alta Badia leží v geografickom srdci Dolomitov a patrí k dobre dostupným talianskym strediskám bez nutnosti prekonávať vysokohorské priesmyky. Diaľničný zjazd v smere na Bressanone je vzdialený len 53 kilometrov. K diaľnici smerom na Linz sa dostanete po 168 kilometroch cesty po upravených cestách. Trasa z Bratislavy cez Viedeň, St. Polten, Salzburg a Innsbruck meria 688 kilometrov a trvá približne 7 hodín. Návštevníci z Kočíc budú míňať Budapešť a Graz a zdolajú približne 1000 kilometrov za 11 hodín. Parkovisko pri nástupných staniciach lanoviek v Corvare, La Ville a San Cassiano sú spoplatnené. Zadarmo bude vaše vozidlo odpočívať pri nástupných staniciach lanoviek v Pedraces (spony, Santa Croce). Ski bus po Corvare, La Ville, Colfosco a San Cassiano aj linka La Villa - Pedraces - La Val je zahrnutý v rámci karty SkiMobileDolomites, ktorú dostanú hostia ubytovaní u členov miestnej turistickej asociácie. Ostatní za cestovné zaplatia 15 € za týždeň.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Alta Badia zahŕňa vstup na všetkých 130 kilometrov zjazdoviek prístupných z mestečiek Corvara, Colfosco, La Villa, San Cassiano a Pedraces. Za šesťdňovú permanentku v hlavnej sezóne zaplatí dospelí 266 €, juniori do 18 rokov 186 € a seniori nad 65 rokov 239 €. Deti od 3 do 8 rokov dostanú ski pas zadarmo s rovnakým trvaním, ktoré zakúpili ich rodičia. Skupinové zľavy a ceny pre autobusové zájazdy vyjednávajte na pokladniach. Alta Badia je napojená na lyžiarske safari Sella Ronda a jej svahy spadajú aj do ski pasu Dolomiti Superski len o niečo málo drahším než Alta Badia.

  Letná dovolenka TOP kvality

  Alta Badia patrí k najlepším letným destináciám talianskych Dolomitov, kde sa prírodné bohatstvo snúbi s pokojným životom dediniek Corvara, Colfosco, La Villa, San Cassiano, Pedraces a La Val. Centrum turistického ruchu tvoria Corvara so svojimi luxusnými hotelmi a kvalitnými službami. Naopak najprívetivejšie miesto s minimálnym dosahom moderných vymožeností je La Val. Tu zabudnete na každodenné starosti a oddáte sa relaxácií. Okolie križujú chodníky pre turistov, chodníky pre nordickú chôdzu aj cyklotrasy. Pri výletoch k vrcholom Dolomitov mnohokrát zahliadnete kamzíka, jeleňa alebo svišťa. K cieľovému bodu vás priblíži lanovka Piz La Ila prispôsobená aj pre prepravu bicyklov. Ako pešíe, tak aj cyklistické mapy ponúkajú jednoduché aj náročnejšie okruhy. Za poznávaním fauny a flóry sa vydajte do zvieracieho parku Paraciora-Sompunt alebo do prírodných rezervácií Puez-Odle a Fanes-Senes-Braies. V horúcich dňoch relaxujte pri jazere v Corvara, kde sa deti zabavia v lanovom parku a na prekážkach v korunách stromov. Golfové ihrisko s 9 jamkami leží pár desiatok metrov z centra Corvara a je otvorené od júna do októbra. Oblasť Alta Badia posilnila ponuku dovolenkových aktivít aj o jazdu na koni, lukostreľbu, rybárčenie, fitnes, tenis, volejbal alebo korčuľovanie na zimnom štadióne.

Najnovšie recenzie Taliansko - Alta Badia

Celkom: 6.3 Výborná lokalita. Krásné údolí. Blízkost sjezdovek. Kvalitní restaurace, dostupné obchody. Nejlepší lokalita, kde jsem za 25 let...

 • 4.5 Ubytovanie
 • 6 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Výborná lokalita. Krásné údolí. Blízkost sjezdovek. Kvalitní restaurace, dostupné obchody.

Nejlepší lokalita, kde jsem za 25 let lyžování v zahraničí byl! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Měl jsem vyšší očekávání ohledně úrovně ubytování.

Vše fungovalo, v apartmánu bylo čisto, lednička + vařič + další vybavení OK.

Ale hotel je starší a tomu odpovídalo i opotřebení...

Apartmán byl velmi malý pro 3 lidi na zimní dovolené...

Jinak poloha výborná (blízko na lyže, krásný výhled na horu, les a potok.

Doporučuji pro pejskaře.

Služby hotela
Stravování ani welnes jsem nevyužíval, takže nehodnotím.

Zjazdovky
Sjezdovky a vleky byly super.

Výborné je napojení na Sella Rondu.

Richard T., 15.02.2017, Dátum pobytu: 3.2. - 10.2.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Alta Badia, Hotel: Rezidence Salvan (Corvara)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Ubytovanie na úrovni, čísté, služby a obsluha perfektné. Prekrásny kraj, každý deň fantastické výlety. Oplatí sa vidieť. Zopakujeme tam...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytovanie na úrovni, čísté, služby a obsluha perfektné. Prekrásny kraj, každý deň fantastické výlety. Oplatí sa vidieť. Zopakujeme tam lyžovačku. Milí ľudia. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby v pohode, mali sme apartman. Doplnkové služby na úrovni. Jednoducho fajn, nie luxus, ale pohoda.

Strava
strava výborná všade

Služby hotela
Služby aj mimo hlavnej sezóny dobré.

Pláž
Dostupnosť všade aj busmi, hoci sme boli autom. Možnosť používania bicyklov.

Anonym, 22.10.2016, Dátum pobytu: 5.9. - 10.9.2016
Oblasť: Taliansko Taliansko, Alta Badia, Hotel: Rezidence Nagler

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.8 Příjemný hotel. Jeho hlavní přednost vidím v možnosti dojezdu na lyžích od hotelu ke vleku.

 • 6 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Příjemný hotel. Jeho hlavní přednost vidím v možnosti dojezdu na lyžích od hotelu ke vleku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Co se týká ubytování, měli jsme patrně smůlu na pokoj (26), který byl dosti malý, Skříně v něm umístěné se nedaly pořádně otevřít, šuplík v zadní skříni se nedal otevřít vůbec, protože těsně vedle skříně byl noční stolek. O koupelně s WC ani nemluvím, tam se nedalo skoro ani otočit. natož se třeba oblékat. Měli jsme možnost vidět i jiný dvoulůžkový pokoj ve 3. patře a ten byl o hodně prostornější, větší a pěknější byla i koupelna s WC.

Strava
Strava byla naprosto vyhovující, chutná, pestrá a porce byly dostatečné, najíst se mohl i velký jedlík.

Služby hotela
Jiné služby hotelu jsme nevyužívali, napadá mě jen úklid, který byl precizní.

Zjazdovky
Kvalita sjezdovek, vleků i lanovek byla výborná. Sjezdovek je v oblasti nepřeberné množství.

Alena Ševčíková, 29.03.2016, Dátum pobytu: 19.3. - 24.3.2016
Oblasť: Taliansko Taliansko, Alta Badia, Hotel: Valparol

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8.8 Personál ochotný, vstřícný.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Personál ochotný, vstřícný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj Junior Suit, pěkný, vybavený, prostorný, čistý.

Strava
Výborná

Služby hotela
Welnes na velmi dobré úrovni.

Zjazdovky
Úžasné středisko. Dostatek všech obtížností sjezdovek.

Vladislav Voleský, 08.02.2016, Dátum pobytu: 29.1. - 2.2.2016
Oblasť: Taliansko Taliansko, Alta Badia, Hotel: Ladinia (La Villa - Stern)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 výborné počasí,skvělé lyžování

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
výborné počasí,skvělé lyžování Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel odpovídal našim požadavkům,první vlek hned za hotelem,v Itálii to nebývá zvykem,žádné skibusy

Strava
Výborná,pestrá a bohatá

Služby hotela
Nebyl problém řešit cokoliv

Alena A., 01.02.2016, Dátum pobytu: 22.1. - 26.1.2016
Oblasť: Taliansko Taliansko, Alta Badia, Hotel: Ladinia (La Villa - Stern)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Alta Badia