Taliansko - Val Senales Taliansko

 • Popis

  Ötziho rodisko

  Talianske údolie Val Senales pritiahlo záujem všetkých svetových médií v roku 1991, keď bol v ľade objavený zmrznutý muž z doby kamennej aj so zachovaným odevom, topánkami a výbavou. Jeho meno bolo Ötzi a dnes ho môžete vidieť v Archeologickom múzeu v Bolzane. Vysokohorské údolie Val Senales si napriek nárastu turistov zachovalo veľa svojho pôvodného charakteru. V ľadovcovom stredisku s 37 kilometrami zjazdoviek sú lyžiarske podmienky stabilné po celý rok a na najvyšších polohách nad 3000 metrov nad morom sa lyžuje aj v lete. Prevažujú čierne vyzývavé zjazdovky pre skúsených lyžiarov. Ostatní si vychutnajú 8 kilometrov dlhý zjazd Schmugglerabfahrt a široké červené a modré zjazdovky s prívetivým sklonom. Úplní začiatočníci sa učia prvé oblúčiky na svahoch Glocken 1 a 2, na ktoré sa sústreďujú aj lyžiarske školy so svojimi klientmi. Zábavný park medzi lanovkami Grawand a Final s letnými prevádzkami sa môže pochváliť U-rampou a dômyselnými prekážkami. Bežkári sa na jar a na jeseň stretnú na vysokohorskom okruhu Hochjoch v dĺžke 6 kilometrov, na ktorom sa pripravujú aj profesionálni pretekári. Päťkilometrová trať Lazaun je v prevádzke v zime. Volný jazdci si vychutnajú hlboký sneh na 9,5 kilometrov dlhom zjazde Finail a na 2 kilometrovom úseku vedľa lanovky Hintereis.

  Après-ski

  Obce a ubytovacie zariadenia vzdialené desiatky kilometrov od väčších centier majú obmedzený, ale o to zaujímavejší après-ski program. Atraktívny výlet na snežniciach do ľadovcovej jaskyne si nenechajte ujsť a navštívte aj najvyššie položený horský hotel v Alpách Berghotel Grawand. Pešie túry vedú k útulným chatám s vynikajúcou kuchyňou a okolo jazera Sassalbo. Zábavu pre celú rodinu prichystá sánkarska dráha Schnalstal – Lazaun. Malý après-ski bar s tanečným parketom leží priamo pri stanici kabínkovej lanovky a ďalšie dva bary a diskotéku nájdete v Kurzrasu.

  Doprava

  K areálu Schnalstal na konci údolia Val Senales vedie dlhšia príjazdová cesta so strmým stúpaním posledných 22 kilometrov. Najbližší diaľničný zjazd Bolzano je vzdialený 65 kilometrov a mimo ležiaca poloha oblasti neumožňuje ani využitie kombinovaného ski pasu Ortler Skiarena. Celková vzdialenosť zo Slovenskej republiky však príjemne prekvapí. Trasa z Bratislavy cez Linz, Salzburg a Innsbruck v dĺžke 640 kilometrov trvá približne 6 hodín a 30 minút a pri trase z Košíc cez Budapešť, Linz a Innsbruck strávite za volantom asi 11 hodín. Ski autobusová linka prechádzajúca celým údolím je zahrnutá do ceny ski pasu.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Val Senales platí pre všetky trate s dĺžkou 37 kilometrov. V hlavnej sezóne stojí jeho šesťdňová varianta 238,5 € pre dospelých, 191 € pre juniorov do 18 rokov a 143 € pre deti do 14 rokov. Špeciálne ponuky sú pripravené pre seniorov nad 60 rokov, pre rodiny, pre skupiny a lyžiarske výlety a pre bežkárov a turistov. Kombinovaný ski pas Ortler Skiarena platí aj v ďalších 14 relatívne vzdialených strediskách.

  Leto na ľadovci

  V lete a na jeseň sa vydajte na dobrodružnú výpravu po stopách Ötziho do archeoparku v obci Unser Frau. Interaktívna expozícia zobrazuje život obyvateľov Val Senales v dobe, keď Ötzi pásol zvieratá v miestnych horách. Zelené údolie s nádhernými trasami pre pešiu turistiku postupne objavujú turisti v letných mesiacoch. Obľúbená trasa Meraner Weg vedie okolo prírodného parku Texelgruppe. Strmé a hladké skalnaté steny sú výzvou pre horolezcov a v dobe, keď sa topí sneh sa sem prichádzajú nadšení vodáci na raftoch, kajakoch a kanoe. Adrenalínovou novinkou je hydrospeed a nočný rafting. Cyklisti vystúpia do výšok nad 2000 metrov, kde sa nachádzajú ťažšie trasy s prevýšením v stovkách metrov. Aj v lete sa lyžuje a bežkuje na ľadovci Hochjochgletscher a keď ste zabudli zimnú výbavu doma, nechajte sa aspoň vyviesť roľbou k ľadovcovej jaskyni a obdivujte kúzelnú hru svetiel.

Najnovšie recenzie Taliansko - Val Senales

Celkom: 10 Po všech stránkách naprostá spokojenost.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Po všech stránkách naprostá spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Splňující naše očekávání.

Strava
Výborné plnohodnotné a pestré snídaně.

Služby hotela
Není co vytknout - čisté apartmány, ochotný personál, každý den nějaký večerní program pro hosty, k dispozici 25 metrový bazén.

Václav, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 27.02.2024, Dátum pobytu: 17.2. - 24.2.2024
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Senales, Hotel: Top Residence Kurz (Maso Corto)

Celkom: 9.5 Spokojnost....

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Spokojnost.... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Mohlo byt aj lepsie,ale v pohode.

Strava
hotel bol bez stravy!!!

Služby hotela
Super ludia...

Zjazdovky
Ziazdovky super...

Marian F., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 11.06.2015, Dátum pobytu: 25.4. - 2.5.2015
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Senales, Hotel: Top Residence Kurz (Maso Corto)

Všetky recenzie Taliansko - Val Senales