Taliansko - Val Senales Taliansko

 • Popis

  Ötziho rodisko

  Talianske údolie Val Senales pritiahlo záujem všetkých svetových médií v roku 1991, keď bol v ľade objavený zmrznutý muž z doby kamennej aj so zachovaným odevom, topánkami a výbavou. Jeho meno bolo Ötzi a dnes ho môžete vidieť v Archeologickom múzeu v Bolzane. Vysokohorské údolie Val Senales si napriek nárastu turistov zachovalo veľa svojho pôvodného charakteru. V ľadovcovom stredisku s 37 kilometrami zjazdoviek sú lyžiarske podmienky stabilné po celý rok a na najvyšších polohách nad 3000 metrov nad morom sa lyžuje aj v lete. Prevažujú čierne vyzývavé zjazdovky pre skúsených lyžiarov. Ostatní si vychutnajú 8 kilometrov dlhý zjazd Schmugglerabfahrt a široké červené a modré zjazdovky s prívetivým sklonom. Úplní začiatočníci sa učia prvé oblúčiky na svahoch Glocken 1 a 2, na ktoré sa sústreďujú aj lyžiarske školy so svojimi klientmi. Zábavný park medzi lanovkami Grawand a Final s letnými prevádzkami sa môže pochváliť U-rampou a dômyselnými prekážkami. Bežkári sa na jar a na jeseň stretnú na vysokohorskom okruhu Hochjoch v dĺžke 6 kilometrov, na ktorom sa pripravujú aj profesionálni pretekári. Päťkilometrová trať Lazaun je v prevádzke v zime. Volný jazdci si vychutnajú hlboký sneh na 9,5 kilometrov dlhom zjazde Finail a na 2 kilometrovom úseku vedľa lanovky Hintereis.

  Après-ski

  Obce a ubytovacie zariadenia vzdialené desiatky kilometrov od väčších centier majú obmedzený, ale o to zaujímavejší après-ski program. Atraktívny výlet na snežniciach do ľadovcovej jaskyne si nenechajte ujsť a navštívte aj najvyššie položený horský hotel v Alpách Berghotel Grawand. Pešie túry vedú k útulným chatám s vynikajúcou kuchyňou a okolo jazera Sassalbo. Zábavu pre celú rodinu prichystá sánkarska dráha Schnalstal – Lazaun. Malý après-ski bar s tanečným parketom leží priamo pri stanici kabínkovej lanovky a ďalšie dva bary a diskotéku nájdete v Kurzrasu.

  Doprava

  K areálu Schnalstal na konci údolia Val Senales vedie dlhšia príjazdová cesta so strmým stúpaním posledných 22 kilometrov. Najbližší diaľničný zjazd Bolzano je vzdialený 65 kilometrov a mimo ležiaca poloha oblasti neumožňuje ani využitie kombinovaného ski pasu Ortler Skiarena. Celková vzdialenosť zo Slovenskej republiky však príjemne prekvapí. Trasa z Bratislavy cez Linz, Salzburg a Innsbruck v dĺžke 640 kilometrov trvá približne 6 hodín a 30 minút a pri trase z Košíc cez Budapešť, Linz a Innsbruck strávite za volantom asi 11 hodín. Ski autobusová linka prechádzajúca celým údolím je zahrnutá do ceny ski pasu.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Val Senales platí pre všetky trate s dĺžkou 37 kilometrov. V hlavnej sezóne stojí jeho šesťdňová varianta 238,5 € pre dospelých, 191 € pre juniorov do 18 rokov a 143 € pre deti do 14 rokov. Špeciálne ponuky sú pripravené pre seniorov nad 60 rokov, pre rodiny, pre skupiny a lyžiarske výlety a pre bežkárov a turistov. Kombinovaný ski pas Ortler Skiarena platí aj v ďalších 14 relatívne vzdialených strediskách.

  Leto na ľadovci

  V lete a na jeseň sa vydajte na dobrodružnú výpravu po stopách Ötziho do archeoparku v obci Unser Frau. Interaktívna expozícia zobrazuje život obyvateľov Val Senales v dobe, keď Ötzi pásol zvieratá v miestnych horách. Zelené údolie s nádhernými trasami pre pešiu turistiku postupne objavujú turisti v letných mesiacoch. Obľúbená trasa Meraner Weg vedie okolo prírodného parku Texelgruppe. Strmé a hladké skalnaté steny sú výzvou pre horolezcov a v dobe, keď sa topí sneh sa sem prichádzajú nadšení vodáci na raftoch, kajakoch a kanoe. Adrenalínovou novinkou je hydrospeed a nočný rafting. Cyklisti vystúpia do výšok nad 2000 metrov, kde sa nachádzajú ťažšie trasy s prevýšením v stovkách metrov. Aj v lete sa lyžuje a bežkuje na ľadovci Hochjochgletscher a keď ste zabudli zimnú výbavu doma, nechajte sa aspoň vyviesť roľbou k ľadovcovej jaskyni a obdivujte kúzelnú hru svetiel.

Najnovšie recenzie Taliansko - Val Senales

Celkom: 9,6 Perfektní, místo známe z minulých let.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Perfektní, místo známe z minulých let. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší hotel ale moc příjemný personál

Strava
Výborná

Služby hotela
V normě

Zjazdovky
Perfektní

Blanka Schniderová, 25.02.2020, Dátum pobytu: 15.2. - 22.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Senales, Hotel: Sporthotel Kurzras (Maso Corto)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Vše bylo perfektní. Ubytování, služby, strava i středisko. Rádi se sem vracíme.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Vše bylo perfektní. Ubytování, služby, strava i středisko. Rádi se sem vracíme. Zobraziť celú recenziu

Lenka P., 25.02.2020, Dátum pobytu: 15.2. - 22.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Senales, Hotel: Sporthotel Kurzras (Maso Corto)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Velká spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Sporthotel má velký bazén, ve kterém se děti dostatečně vyřádí, k tomu saunu, ping-pong, bowling (ten za 12 eur na hodinu).

Strava
Večeře jsou na české poměry nevídané, ti, kdo navštívili italské hotely, už jsou asi zvyklí. Snídaně obvyklá, odpolední občerstvení (all inclusive light) po návratu ze sjezdovky potěší.

Služby hotela
Pokoje čisté a prostorné. Personál bezproblémový a ochotný.

Pláž
Pokladny a odjezd lanovkou na ledovec jsou jen 50 metrů od hotelu!

Jan Jaroš, 26.02.2019, Dátum pobytu: 19.2. - 23.2.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Senales, Hotel: Sporthotel Kurzras (Maso Corto)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Listek 2 fotografie

Celkom: 9,2 Do hotelu jezdíme každý rok, neboť cena je velmi nízká v porovnání dodávaných služeb.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Do hotelu jezdíme každý rok, neboť cena je velmi nízká v porovnání dodávaných služeb. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje by chtěly obnovit, jsou ale čisté, s každodenním úklidem.

Strava
Jídlo je výborné, jako každý rok.

Služby hotela
Došlo k několika změnám, zejména vybudování velkého wellness zdarma, bohužel zrušení odpoledních svačinek :-)

Pláž
Letos úplně nová kabinková lanovka, rychlá, příjemná sjezdovka, přímo u hotelu. Pokud se na ledovci lyžovat nedá, zde určitě ano.

Martina Švaříčková, 23.03.2018, Dátum pobytu: 13.3. - 20.3.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Senales, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Val Senales