Taliansko - Ravascletto Taliansko

 • Popis

  Všestranný areál s rozprávkovým výhľadom

  Pod dvojtisícovým masívom s vrcholmi Tamai a Zoncolan leží malebná horská obec Ravascletto, vstupné miesto do menšieho, avšak veľmi rozmanitého lyžiarského areálu Ravascletto/ Zoncolan. Len 28 kilometrov zjazdoviek kompenzujú farebné terény svahov. Zjazdové trate vynikajú svojou šírkou a priťahujú priaznivcov carvingového lyžovania. Odbočky a obchádzky s poctivo prudkým sklonom a terénnymi zlomami lákajú hravých lyžiarov. Mierne kopce sa tiahnu v najvyšších a najnižších poschodiach areálu. Priamo pri nástupných staniciach dvoch sedačkových lanoviek sa nachádzajú detské cvičné lúky s pojazdnými zasneženými kobercami. Dvojsedačkou na vrchol Tamai vychádzajú aj peší turisti, aby sa kochali 360o výhľadom na okolie. Pri nepriaznivom počasí prichádza rad na snežné delá, ktoré dokážu pokryť 100 % areálu umelým snehom. Pozdĺž zjazdoviek sa nachádza množstvo horských chatiek a reštaurácii s vonkajšou terasou a vyhriatou vnútornou sálou. Ravascletto/Zoncolan skrýva takmer bezľudné zákutia, kde si dosýta vychutnáte krásu okolitých hôr. Zo všetkých miest sa dá pohodlne zísť dolu do údolia a kedykoľvek sa vrátiť do ubytovacieho zariadenia bez dlhých prejazdov po hrebeňoch. Snowboardovou komunitou ospevovaný snow park Arena Freestyle na Monte Tamai leží v nadmorskej výške 1800 – 1900 metrov. Okruhy pre bežkárov dlhé 2,5 kilometra lemujú spodnú stanicu lanoviek.

  Après-ski

  O zábavu mimo zjazdovky sa postará sánkarská dráha s dennou a nočnou prevádzkou, verejné korčuliarske klzisko a požičovňa snežných skútrov, na ktorých môžete jazdiť po zasneženej krajine. V posledných rokoch sú obľúbene večerné prechádzky s pochodňami, skialpinizmus za mesačného svitu a adrenalínový heliskiing. V 8 kilometrov vzdialených kúpeľoch Arta Terme si oddýchnete od celodennej fyzickej aktivity a načerpáte energiu do ďalších dní na svahoch. Nočný život v Ravasclettu takmer neexistuje, preto stredisko preferujú rodiny s deťmi a návštevníci vyhľadávajúci pokojnú dovolenku. Jedinú diskotéku organizuje après-ski bar La Scaletta. Špeciality miestnej kuchyne ponúkajú ako hotelové reštaurácie, tak romantické krčmy na svahoch.

  Doprava

  Poloha areálu mimo centra masovej turistiky prináša výhody a nevýhody. K plusom patrí domáca atmosféra a minimálne rady pri lanovkách, nevýhodou je väčšia vzdialenosť okolitých stredísk. Cesta z Bratislavy a z Košíc však utečie ako voda. Na trase zo slovenského hlavného mesta cez Linz, Salzburg a Innsbruck prejdete 640 kilometrov a do cieľa dorazíte za necelých 7 hodín. Cesta z Košíc cez Budapešť, Linz a Innsbruck je vzdialená 1090 kilometrov a trvá okolo 11 hodín. Mimo diaľnice prejdete posledných 29 kilometrov. Chýbajúcu ski busovú dopravu ospravedlňuje poloha hotelov v blízkosti zjazdoviek.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Friuli platí pre skiareály Ravascletto / Zoncolan, Sella Nevea / Canin, Forni di Sopra / Sauris, Tarvisio a Piancavallo. Šesťdňový ski pas v hlavnej sezóne stojí 166 € pre dospelých, 145 € pre seniorov do 75 rokov, 125 € pre juniorov do 18 rokov. Deti do 10 rokov a návštevníci nad 75 rokov dostanú permanentku zdarma. Vratná záloha na čipovú kartu je 5 €. Špeciálne ponuky sú pripravené pre bežkárov a peších turistov, organizované skupiny a školské výlety.

  Leto v Ravasclettu

  Letná sezóna v Ravaslettu sa nesie v duchu cestných bicyklov a svetoznámeho závodu Giro d´Italia. Monte Zoncolan pravidelne vyzýva profesionálnych a amatérskych cyklistov k výstupu do výšky 1750 metrov po ceste so sklonom až 22%. Tí, ktorí si zvolia pohodlnejší spôsob dopravy, využijú lanovkové dráhy s letnou prevádzkou. Krajinou vedú turistické chodníky pre peších turistov, vyznačené trasy pre horolezcov, zábavné prechádzky pre rodiny s deťmi a cyklistické trasy pre horské bicykle vrátane 2 downhillových zjazdoviek. Provincie na hraničnom území medzi Talianskom, Rakúskom a Slovinskom poznamenali staré a moderné dejiny. V kopcoch sa vynímajú majestátne hrady a novodobé vojenské pevnosti. Niektoré z nich sú prístupné aj verejnosti.

Najnovšie recenzie Taliansko - Ravascletto

Celkom: 9 Dovolená byla úžasná. Vřele doporučuji.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla úžasná. Vřele doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Miroslav F., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.03.2023, Dátum pobytu: 14.3. - 18.3.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Ravascletto, Hotel: Dolomiti Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 vše v pořádku

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
vše v pořádku Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
vše v pořádku, rodinná atmosféra

Strava
vše v pořádku

Služby hotela
vše v pořádku

Zjazdovky
vše v pořádku

Milan H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.03.2022, Dátum pobytu: 12.3. - 16.3.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Ravascletto, Hotel: Al Cocul

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5.3 Velmi jednoduché ubytování, slušné lyžování.

 • 4.5 Ubytovanie
 • 5 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Velmi jednoduché ubytování, slušné lyžování. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Slušně vybavený apartmán, velmi malá vana, staré matrace. Skříně také velmi staré. Protopíte spoustu peněz. Za týden plyn a elektřina 170 eur.

Zjazdovky
Sjezdovky OK. Černá sjezdovka na úrovni červené sjezdovky v jiných střediscích. Červené spíš modré. Nenáročné lyžování. Celkem málo lidí.

Martin Káňa, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 19.02.2020, Dátum pobytu: 8.2. - 15.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Ravascletto, Hotel: Apartmánový dům Dal Moro

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Tentokrát nám přálo i počasí. Takže luxus. Ubytování super. Byli jsme tam podruhé a doufám, že ne naposledy.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Tentokrát nám přálo i počasí. Takže luxus. Ubytování super. Byli jsme tam podruhé a doufám, že ne naposledy. Zobraziť celú recenziu

Radka K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.02.2020, Dátum pobytu: 28.1. - 31.1.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Ravascletto, Hotel: Dolomiti Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Malé středisko s dostatečným zázemím. V našem termínu byly podmínky pro lyžování výborné. Pro lyžaře milující pohodové lyžovaní ideální....

 • 9.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Malé středisko s dostatečným zázemím. V našem termínu byly podmínky pro lyžování výborné. Pro lyžaře milující pohodové lyžovaní ideální. Kabinová lanovka opravdu v dosahu 100m. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Depandance il Ranuncolo naproti penzionu Pace Alpina výborné. Domácí atmosféra, čisto,voňavo, plné vybavení pokojů. Teplo! Úschovna lyží i možnost vysušení lyžáků. Domluva pouze i italštině.

Strava
Snídaně v místě ubytování, domácí u paní majitelky v kuchyni. Věčeře naproti v Pace Alpina distačující. Výběr z několik menu. Italové se snažili i o překlad jídelního lístku, ale vznikaly spíše nesrozumitelné a úsměvné menu typu "pečené mléko", což byla pečeně, "vepřová koleno" a nebo "telecí sousto". Chyběl nám zeleninový bar, na který jsme doposud byli zvyklí při cestách do Itálie, ale jídlo bylo chutné. Restaurace nám vyšla vstříc i s bezlepkovou dietou, která jim nebyla nahlášena (viz další info níže).

Kristýna P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.02.2020, Dátum pobytu: 28.1. - 1.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Ravascletto, Hotel: Penzion Pace Alpina (Ravascletto/Zoncolan)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Ravascletto