Taliansko - Veneto (Benátska riviéra) Taliansko

 • Popis

  Benátska riviéra je súhrnný názov pre oblasť pri severnom pobreží Talianska v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde sa nachádza veľké množstvo známych prímorských letovisiek, a ktorá je tým pádom vyhlásenou destináciou pre dovolenku a prázdninového radovánky. Hlavnými centrami v okolí sú mestá Benátky, Verona, Trest, Udine a ďalšie. Turisti však najčastejšie jazdia priamo za morom do jedného z moderných turistických letovisiek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a iné). Benátsky kraj sa nachádza neďaleko chorvátskych i slovinských hraníc a leží v blízkosti pohoria Julských Álp. Akýmsi historickým centrom kraja sú Benátky (Venezia), ktoré v 15. stor. udávali architektonické trendy pre celý kraj a o niekoľko storočí pozdejšie boli obsadené Habsburgovcami. Medzi najnaštevovanejšie miesta kraja z hľadiska kultúrneho dedičstva patrí Aquilea, Palmanova, zámok Miramare a horské mestečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovniských hraníc, ktoré je rozdelené riekov Natisone.

  Ak sa rozhodnete svoju dovolenku stráviť v Benátskej riviére, potom vedzte, že budete maximálne spokojní. Ako typické turistické centrá sú všetky letoviská moderne zariadené podľa požiadavkov turistov. Nádete tu rôzne druhy ubytovania, najčastejšie v luxusných hoteloch s bazénmi i bez, v rezidenciách, v apartmánoch, v samostatných vilkách či bungalovoch alebo stanoch vo vnútri kempov. Športové využitie zaručuje každé letovisko, rovnako ako kultúru a typický taliansky životný štýl - kaviarne, reštaurácie, obchodíky a trhy nájdete na každom rohu. Zaiste si obľúbite miestne dlhé pieskové pláže tiahnuce sa ako had pozdĺž celej riviéry. Jedno letovisko tu navazuje na druhé, takže tvoria plynulý pás zábavy a pulzujúceho prázdninového života. Miestami sú od seba jednotlivé letoviská oddelená lagúnami alebo malými riekami. Mestečká ponúkajú diskotéky rovnako ako detské herne, nespočetné množstvo športovísk a ihrisiek.
  Miestny kraj si turisti nevyberajú len kvôli množstvu pamiatok a prímorskej atmosfére, avšak taktiež vďaka krásnej prírode. Kraj sa totiž rozprestiera v okolí jazier a pohorí Dolomity.

  Benátky

  Z miestnej ponuky malebných miest určite nesmiete pri svojej nášteve vynechať kúzelné Benátky. Toto originálne situované mesto sa rozprestiera na 118 ostrovoch. Krásu mesta umocňuje 400 mostov spojujúcich ostrovy na lagúne, rovnako ako množstvo zvonov a kupolí. Najväčším mostom je Ponte di Rialto. Pri nášteve Benátiek nesmiete vynechať romantickú jazdu gondolou po niektorom z kanálov. Akousi dopravnou tepnou je najväčší z kanálov - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlhý a cca 70 m široký a spojuje hlavnú stanicu s námestím svätého Marka. Miestne námestie je historickou dominantou mesta. Nájdete tu mnoho historických palácov, baziliku či zvonice, rovnako ako množstvo holubov.

  Verona

  Romantická Verona je známa ako dejisko Shakespearovej tragédie Rómeo a Júlia. Turisti najviac naštevujú Piazza Bra, kde je amfiteáter. Neďaleko historického centra Verony sa nachádza Casa diGiulietta alebo Juliin povestný dom, kde si môžete prezrieť známy balkón. Väčšina historickej časti mesta je postavená z naružovelého vápenca.

  Rimini

  Kúpeľné mesto Rimini bolo postavené na juhovýchodnom cípe Pádské nížiny si 230 km od Benátok a 50 km od historickej Raveny. Mesto má za sebou bohatú antickú históriu, o nej svedčí početnosť pamiatok z časov starovekých i stredovekých. Mesto je typickým turistickým letoviskom s množstvom obchodíkov, ubytovacíh kapacít, reštaurácií, klubov, diskoték, pizzerií, cukráreň a kín. Miestna pláž, nazvývaná "Slnečná riviéra", sa pýši 15km dĺžkou.

  Zámok Miramare

  Zámok Miramare, nachádzajúca sa v tejto oblasti, slúžil svojou dobou ako sídlo Habsburskej dynastie. Zámok sa týči na skalnatom pobreží vysoko nad morom. Je obklopený nádherným parkom, kde môžu milovníci prírody jazierka s labuťami či korytnačkami a ďalším vtáctvom. Samotná architektúra zámku je kúzelná a romantická. Záujemci môžu vstúpiť do expozície s voľne poletujúcimi tropickými motýľami.

Najnovšie recenzie Taliansko - Veneto (Benátska riviéra)

Celkom: 6.3 Apartmán pro 2 osoby je velice malý. Pokud rozložíte gauč, který je určen k sezení a následně i ke spánku, tak mezi gaučem a kuchyňským...

 • 4.5 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Apartmán pro 2 osoby je velice malý. Pokud rozložíte gauč, který je určen k sezení a následně i ke spánku, tak mezi gaučem a kuchyňským stolem není žádné místo, abyste kolem něj mohli projít na balkon a nebo ke skříňkám. Máte tedy 2 možnosti, buď budete rozložený gauč neustále přelézat a nebo ho budete neustále skládat:-)

Jinak ale spokojenost, vybavení čisté, výhled z balkonu na moře, dva fungující výtahy v apartmánovém domě. V přízemí byla kolárna a před domem bazén. Vstup na pláž hned přes silnici.

Problém je s parkováním auta - některé apartmány nemají parkovací stání, proto doporučuji si před odjezdem ověřit, zda na parkovací místo máte nárok nebo ne. Pokud ne, lze najít v okolí domu parkovací místa, ale je to o neustálém hledání volného místa (v týdnu to k večeru celkem není problém, ale o víkendu to problém je). Zobraziť celú recenziu

Strava
vlastní stravování

Služby hotela
bez služeb

Pláž
Slunečník a lehátka za poplatek - např. 93 EUR za týden v poslední řadě (pokud chcete slunečník a lehátka blíž k moři, tak je to pak ještě dražší)

Martina S., 16.08.2022, Dátum pobytu: 6.8. - 13.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Rezidence Livenza

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4 Klidné letovisko s minimem zábavy

 • 2.5 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Klidné letovisko s minimem zábavy Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jednoznačně to nejhorší co jsme v Itálii zažili. Malinká místnost s rozkládací pohovkou na které se nedalo spát, protože matrace byla příliš slabá a měkká, takže nás tlačila konstrukce. Stůl a židle jsme museli vynést na balkon, protože po rozložení pohovky už na ně nebylo místo a nedalo by se v místnosti pohybivat.

Pláž
Pláž super, čistá, uklizená s palmami a plážovým barem. Tedy pokud vám nevadí dát 120€ za plážový servis na 7 dní. Volné pláže se neudržují, je tam naplavená tráva a kousky dřeva.

Pavel, 16.08.2022, Dátum pobytu: 6.8. - 13.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: La Pigna

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.2 Byli jsme spokojení, ubytování jsme měli jen pár metrů od moře i bazénu.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme spokojení, ubytování jsme měli jen pár metrů od moře i bazénu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Mobilheim byl čistý a útulný.

Strava
Stravu jsme měli vlastní nebo v restauraci.

Pláž
Pláž nebyla přeplněná, jen písek plný odpadků a moře občas zakalené. Ale pro děti ideální díky písčité pláži.

Lenka L., 15.08.2022, Dátum pobytu: 23.7. - 30.7.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Camping Rosapineta

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.6 Camp navazující na pláž. Příjemná restaurace. Hlasitá hudba do nočních hodin. V podvečer všudypřítomní komáři. Parkoviště hromadné v...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Camp navazující na pláž. Příjemná restaurace. Hlasitá hudba do nočních hodin. V podvečer všudypřítomní komáři.

Parkoviště hromadné v boční části campu. V campu i v bungalovu bylo čisto. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bungalov je řadová chatka staršího typu. V inzerci CK není vůbec nafocen. Dovolenou jsme kupovali s tím, že jedeme do krásné nové samostatné chatky viz. foto na stránkách CK a na místě jsme zjistili, že chatka = vilka a my měli starý bungalov. Ve finále to bylo z celého campu nejblíž k bazénu i pláži a bylo to dostačující. Vzhledem k vysokým denním (36°) i nočním teplotám bylo nutné spát se zapnutou klimatizací, což hučelo.

Strava
Restaurace přímo v campu, pizza do 7 minut denně do 22:00.

Po městečku další spousta restaurací, zmrzlina, obchody s potravinami.

Služby hotela
Recepce campu vstřícná, animační program slabší.

Pláž
Pláž čistá, upravovaná, nekuřácká (kuřácké koutky). Písek přes poledne rozpálený. Z campu k moři dlážděné, případně betonové

chodníky. Sprchy při cestě z pláže. V moři po ránu malí krabi, občas ryby. Pro vířící se písek je při břehu na šnorchlování špatná viditelnost.

Jiří F., 11.08.2022, Dátum pobytu: 30.7. - 6.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Villaggio Rosolina Mare Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.2 Ubytovanie je na požadovanej úrovni

 • 10 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytovanie je na požadovanej úrovni Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Raňajky- švédske stoly - dobré. Večera výber z 3 jedál + dezert miestne jedlá nie vždy vyhovovali. Chýbala mi polievka.

Strava
Chodili sme na obed do neďalekej reštaurácii na plody mora. Boli vynikajúce

Služby hotela
boli na dostatočnej úrovni.

Pláž
Hotel sa nachádza rovno na pláži čo mi vyhovovalo

Magdaléna Okruhlicová, 11.08.2022, Dátum pobytu: 29.7. - 7.8.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Heron

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Veneto (Benátska riviéra)