Taliansko - Veneto (Benátska riviéra) Taliansko

 • Popis

  Benátska riviéra je súhrnný názov pre oblasť pri severnom pobreží Talianska v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde sa nachádza veľké množstvo známych prímorských letovisiek, a ktorá je tým pádom vyhlásenou destináciou pre dovolenku a prázdninového radovánky. Hlavnými centrami v okolí sú mestá Benátky, Verona, Trest, Udine a ďalšie. Turisti však najčastejšie jazdia priamo za morom do jedného z moderných turistických letovisiek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a iné). Benátsky kraj sa nachádza neďaleko chorvátskych i slovinských hraníc a leží v blízkosti pohoria Julských Álp. Akýmsi historickým centrom kraja sú Benátky (Venezia), ktoré v 15. stor. udávali architektonické trendy pre celý kraj a o niekoľko storočí pozdejšie boli obsadené Habsburgovcami. Medzi najnaštevovanejšie miesta kraja z hľadiska kultúrneho dedičstva patrí Aquilea, Palmanova, zámok Miramare a horské mestečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovniských hraníc, ktoré je rozdelené riekov Natisone.

  Ak sa rozhodnete svoju dovolenku stráviť v Benátskej riviére, potom vedzte, že budete maximálne spokojní. Ako typické turistické centrá sú všetky letoviská moderne zariadené podľa požiadavkov turistov. Nádete tu rôzne druhy ubytovania, najčastejšie v luxusných hoteloch s bazénmi i bez, v rezidenciách, v apartmánoch, v samostatných vilkách či bungalovoch alebo stanoch vo vnútri kempov. Športové využitie zaručuje každé letovisko, rovnako ako kultúru a typický taliansky životný štýl - kaviarne, reštaurácie, obchodíky a trhy nájdete na každom rohu. Zaiste si obľúbite miestne dlhé pieskové pláže tiahnuce sa ako had pozdĺž celej riviéry. Jedno letovisko tu navazuje na druhé, takže tvoria plynulý pás zábavy a pulzujúceho prázdninového života. Miestami sú od seba jednotlivé letoviská oddelená lagúnami alebo malými riekami. Mestečká ponúkajú diskotéky rovnako ako detské herne, nespočetné množstvo športovísk a ihrisiek.
  Miestny kraj si turisti nevyberajú len kvôli množstvu pamiatok a prímorskej atmosfére, avšak taktiež vďaka krásnej prírode. Kraj sa totiž rozprestiera v okolí jazier a pohorí Dolomity.

  Benátky

  Z miestnej ponuky malebných miest určite nesmiete pri svojej nášteve vynechať kúzelné Benátky. Toto originálne situované mesto sa rozprestiera na 118 ostrovoch. Krásu mesta umocňuje 400 mostov spojujúcich ostrovy na lagúne, rovnako ako množstvo zvonov a kupolí. Najväčším mostom je Ponte di Rialto. Pri nášteve Benátiek nesmiete vynechať romantickú jazdu gondolou po niektorom z kanálov. Akousi dopravnou tepnou je najväčší z kanálov - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlhý a cca 70 m široký a spojuje hlavnú stanicu s námestím svätého Marka. Miestne námestie je historickou dominantou mesta. Nájdete tu mnoho historických palácov, baziliku či zvonice, rovnako ako množstvo holubov.

  Verona

  Romantická Verona je známa ako dejisko Shakespearovej tragédie Rómeo a Júlia. Turisti najviac naštevujú Piazza Bra, kde je amfiteáter. Neďaleko historického centra Verony sa nachádza Casa diGiulietta alebo Juliin povestný dom, kde si môžete prezrieť známy balkón. Väčšina historickej časti mesta je postavená z naružovelého vápenca.

  Rimini

  Kúpeľné mesto Rimini bolo postavené na juhovýchodnom cípe Pádské nížiny si 230 km od Benátok a 50 km od historickej Raveny. Mesto má za sebou bohatú antickú históriu, o nej svedčí početnosť pamiatok z časov starovekých i stredovekých. Mesto je typickým turistickým letoviskom s množstvom obchodíkov, ubytovacíh kapacít, reštaurácií, klubov, diskoték, pizzerií, cukráreň a kín. Miestna pláž, nazvývaná "Slnečná riviéra", sa pýši 15km dĺžkou.

  Zámok Miramare

  Zámok Miramare, nachádzajúca sa v tejto oblasti, slúžil svojou dobou ako sídlo Habsburskej dynastie. Zámok sa týči na skalnatom pobreží vysoko nad morom. Je obklopený nádherným parkom, kde môžu milovníci prírody jazierka s labuťami či korytnačkami a ďalším vtáctvom. Samotná architektúra zámku je kúzelná a romantická. Záujemci môžu vstúpiť do expozície s voľne poletujúcimi tropickými motýľami.

Najnovšie recenzie Taliansko - Veneto (Benátska riviéra)

Celkom: 8,3 Byli jsme spokojeni. Delegátka byla velice ochotná, apartmán byl čistý, klidné místo

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme spokojeni. Delegátka byla velice ochotná, apartmán byl čistý, klidné místo Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídalo ceně a typu apartmánu, jako jsou v Caorle, Bibione, Cavallinu ... Měli jsme čistý, útulný, vybavený patrový apartmán pro 7 lidí, vše fungovalo i klimatizace. Děti si mohli hrát v areálu, jezdili na koloběžkách, hráli si s míčem atd. Bazén byl čistý, děti byli spokojené. Procházkou k moři si děti dali zmrzku. Příjemné městečko. Za nás hezká dovolená, rádi zopakujeme.

Strava
Bez stravy

Služby hotela
Vše v pořádku

Pláž
Pláž byla čistá, přístup do vody pro děti pozvolný, srovnatelné se spoustu jinými sever.jadranskými plážemi

Pavla M., 05.02.2020, Dátum pobytu: 7.7. - 21.7.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Solmare

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 2,6 Domečk příšerně u sebe, sedíte v podstatě na silnici, velmi prašné. Jste tam jak vězni, neustále něco zavřené, hlavně bazén. Vstup na...

 • 1 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 3 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Domečk příšerně u sebe, sedíte v podstatě na silnici, velmi prašné. Jste tam jak vězni, neustále něco zavřené, hlavně bazén. Vstup na pláž hrozný. Vydělávají na všem, hlavně parkování příšerně drahé a ještě Vám dají auto na druhou stranu kempu. Rozhodně nejhorší kemp na severu IT. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hrozné.

Strava
Průměrná.

Služby hotela
Příšerné

Pláž
Špatný vstup.

Anonym, 11.01.2020, Dátum pobytu: 1.7. - 10.7.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Komplex Sant Angelo Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9 Dovolená ideální s dětmi

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená ideální s dětmi Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování předčilo naše očekávání. Vzorně bylo uklizeno. Mobilhome byl sice starší ale co bychom za 3 hvězdičky chtěli

Strava
Vlastní

Pláž
S pozvolným vstupem do moře ideální pro malé děti. Na pláži bylo uklizeno. WC,převlékárna vždy čisté.

Anonym, 03.12.2019, Dátum pobytu: 24.8. - 31.8.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Camping Rosapineta

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Vybírali jsme dovolenou za příznivou cenu, samotná dovolená předčila naše očekávání.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vybírali jsme dovolenou za příznivou cenu, samotná dovolená předčila naše očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo čisté, dobře vybavené, nic nám nescházelo.

Strava
Stravu jsme si zajišťovali sami, nebyl problém cokoliv nakoupit za příznivé ceny, v okolí byly restaurace i pizzerie, kde bylo také možné se slušně najíst.

Služby hotela
Velmi příjemné přijetí, dokonce s dárkem na uvítanou, profesionální přístup.

Pláž
Na pláž jezdil zdarma malý vláček, ale využívali jsme spíš chodníku kolem nádherného pásu oleandrů - byla to příjemná procházka.

Anonym, 27.11.2019, Dátum pobytu: 24.8. - 31.8.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Veneto (Benátska riviéra)