Taliansko - Veneto (Benátska riviéra) Taliansko

 • Popis

  Benátska riviéra je súhrnný názov pre oblasť pri severnom pobreží Talianska v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde sa nachádza veľké množstvo známych prímorských letovisiek, a ktorá je tým pádom vyhlásenou destináciou pre dovolenku a prázdninového radovánky. Hlavnými centrami v okolí sú mestá Benátky, Verona, Trest, Udine a ďalšie. Turisti však najčastejšie jazdia priamo za morom do jedného z moderných turistických letovisiek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a iné). Benátsky kraj sa nachádza neďaleko chorvátskych i slovinských hraníc a leží v blízkosti pohoria Julských Álp. Akýmsi historickým centrom kraja sú Benátky (Venezia), ktoré v 15. stor. udávali architektonické trendy pre celý kraj a o niekoľko storočí pozdejšie boli obsadené Habsburgovcami. Medzi najnaštevovanejšie miesta kraja z hľadiska kultúrneho dedičstva patrí Aquilea, Palmanova, zámok Miramare a horské mestečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovniských hraníc, ktoré je rozdelené riekov Natisone.

  Ak sa rozhodnete svoju dovolenku stráviť v Benátskej riviére, potom vedzte, že budete maximálne spokojní. Ako typické turistické centrá sú všetky letoviská moderne zariadené podľa požiadavkov turistov. Nádete tu rôzne druhy ubytovania, najčastejšie v luxusných hoteloch s bazénmi i bez, v rezidenciách, v apartmánoch, v samostatných vilkách či bungalovoch alebo stanoch vo vnútri kempov. Športové využitie zaručuje každé letovisko, rovnako ako kultúru a typický taliansky životný štýl - kaviarne, reštaurácie, obchodíky a trhy nájdete na každom rohu. Zaiste si obľúbite miestne dlhé pieskové pláže tiahnuce sa ako had pozdĺž celej riviéry. Jedno letovisko tu navazuje na druhé, takže tvoria plynulý pás zábavy a pulzujúceho prázdninového života. Miestami sú od seba jednotlivé letoviská oddelená lagúnami alebo malými riekami. Mestečká ponúkajú diskotéky rovnako ako detské herne, nespočetné množstvo športovísk a ihrisiek.
  Miestny kraj si turisti nevyberajú len kvôli množstvu pamiatok a prímorskej atmosfére, avšak taktiež vďaka krásnej prírode. Kraj sa totiž rozprestiera v okolí jazier a pohorí Dolomity.

  Benátky

  Z miestnej ponuky malebných miest určite nesmiete pri svojej nášteve vynechať kúzelné Benátky. Toto originálne situované mesto sa rozprestiera na 118 ostrovoch. Krásu mesta umocňuje 400 mostov spojujúcich ostrovy na lagúne, rovnako ako množstvo zvonov a kupolí. Najväčším mostom je Ponte di Rialto. Pri nášteve Benátiek nesmiete vynechať romantickú jazdu gondolou po niektorom z kanálov. Akousi dopravnou tepnou je najväčší z kanálov - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlhý a cca 70 m široký a spojuje hlavnú stanicu s námestím svätého Marka. Miestne námestie je historickou dominantou mesta. Nájdete tu mnoho historických palácov, baziliku či zvonice, rovnako ako množstvo holubov.

  Verona

  Romantická Verona je známa ako dejisko Shakespearovej tragédie Rómeo a Júlia. Turisti najviac naštevujú Piazza Bra, kde je amfiteáter. Neďaleko historického centra Verony sa nachádza Casa diGiulietta alebo Juliin povestný dom, kde si môžete prezrieť známy balkón. Väčšina historickej časti mesta je postavená z naružovelého vápenca.

  Rimini

  Kúpeľné mesto Rimini bolo postavené na juhovýchodnom cípe Pádské nížiny si 230 km od Benátok a 50 km od historickej Raveny. Mesto má za sebou bohatú antickú históriu, o nej svedčí početnosť pamiatok z časov starovekých i stredovekých. Mesto je typickým turistickým letoviskom s množstvom obchodíkov, ubytovacíh kapacít, reštaurácií, klubov, diskoték, pizzerií, cukráreň a kín. Miestna pláž, nazvývaná "Slnečná riviéra", sa pýši 15km dĺžkou.

  Zámok Miramare

  Zámok Miramare, nachádzajúca sa v tejto oblasti, slúžil svojou dobou ako sídlo Habsburskej dynastie. Zámok sa týči na skalnatom pobreží vysoko nad morom. Je obklopený nádherným parkom, kde môžu milovníci prírody jazierka s labuťami či korytnačkami a ďalším vtáctvom. Samotná architektúra zámku je kúzelná a romantická. Záujemci môžu vstúpiť do expozície s voľne poletujúcimi tropickými motýľami.

Najnovšie recenzie Taliansko - Veneto (Benátska riviéra)

Celkom: 9,4 Moc pěkný hotel, přímo na pláži. Velký pokoj s dětskou postelí i dětskou postýlkou od hotelu.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Moc pěkný hotel, přímo na pláži. Velký pokoj s dětskou postelí i dětskou postýlkou od hotelu. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 14.09.2020, Dátum pobytu: 6.9. - 10.9.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Antoniana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Krásná a hlavně klidná dovolená. Budeme se rádi vracet....

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná a hlavně klidná dovolená. Budeme se rádi vracet.... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkový dojem z ubytování dobrý. Čistota apartmánu v normě. Bylo evidentní, že nešlo o předání tak říkajíc z ruky do ruky. Apartmán byl před naším příjezdem pravděpodobně nějaký čas volný.

Strava
Jídlo ve vlastní režii.

Služby hotela
Celkový dojem s místní kanceláře skvělý. Ochota a úsměv zaměstnanců, k nezaplacení.

Pláž
Pláže dostupné. Několik placených nebo soukromých a dostatek volných.

Petr V., 08.09.2020, Dátum pobytu: 29.8. - 5.9.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Lucrezia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 9,8 Byli jsme zde již po druhé a opět spokojeni, k moři sice dál, ale měli jsme sebou elektrokoloběžky, takže žádný problém. Městečko malé,...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme zde již po druhé a opět spokojeni, k moři sice dál, ale měli jsme sebou elektrokoloběžky, takže žádný problém. Městečko malé, ale plné obchůdkú, restaurací, kaváren, zmrzlináren, barů .....V loni jsme byli o týden později a bylo zde tak trochu již mrtvo, letos už bylo vidět, že sezona pomalu končí / poslední týden na přelomu srpna - září / ale bylo stále kam zajít. V blízkosti jsou geoparky s krásnou přírodou, vstup do moře velmi pozvolný a pláže písčité. Opět spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytováni jsme byli v jednopokojovém apartmánu s plnou vybaveností a dostatečným prostorem na pobyt, balkonem a klimatizací v ceně. Pro dva lidi nám plně vyhovující.

Strava
Stravovali jsme se sami , ale samozřejmě jsme využívali nabízenou pohostinnost v restauracích s příjemnou a ochotnou obsluhou.

Služby hotela
V areálu byl k dispozici bazén, akorát místní dozorce občas vyžadoval koupací čepici , asi podle toho jak se vyspal :)

Pláž
Pláž písčitá s pozvolným vstupem do moře, od našeho apartmánu poněkud vzdálena, ale na výběr z několika možností pláží a jejich vybavenosti, zhruba 700 metrů. Opět spokojenost.

Miroslav Pliczka, 08.09.2020, Dátum pobytu: 29.8. - 5.9.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: La Pigna

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

6 fotografií

Všetky recenzie Taliansko - Veneto (Benátska riviéra)