Taliansko - Veneto (Benátska riviéra) Taliansko

 • Popis

  Benátska riviéra je súhrnný názov pre oblasť pri severnom pobreží Talianska v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde sa nachádza veľké množstvo známych prímorských letovisiek, a ktorá je tým pádom vyhlásenou destináciou pre dovolenku a prázdninového radovánky. Hlavnými centrami v okolí sú mestá Benátky, Verona, Trest, Udine a ďalšie. Turisti však najčastejšie jazdia priamo za morom do jedného z moderných turistických letovisiek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a iné). Benátsky kraj sa nachádza neďaleko chorvátskych i slovinských hraníc a leží v blízkosti pohoria Julských Álp. Akýmsi historickým centrom kraja sú Benátky (Venezia), ktoré v 15. stor. udávali architektonické trendy pre celý kraj a o niekoľko storočí pozdejšie boli obsadené Habsburgovcami. Medzi najnaštevovanejšie miesta kraja z hľadiska kultúrneho dedičstva patrí Aquilea, Palmanova, zámok Miramare a horské mestečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovniských hraníc, ktoré je rozdelené riekov Natisone.

  Ak sa rozhodnete svoju dovolenku stráviť v Benátskej riviére, potom vedzte, že budete maximálne spokojní. Ako typické turistické centrá sú všetky letoviská moderne zariadené podľa požiadavkov turistov. Nádete tu rôzne druhy ubytovania, najčastejšie v luxusných hoteloch s bazénmi i bez, v rezidenciách, v apartmánoch, v samostatných vilkách či bungalovoch alebo stanoch vo vnútri kempov. Športové využitie zaručuje každé letovisko, rovnako ako kultúru a typický taliansky životný štýl - kaviarne, reštaurácie, obchodíky a trhy nájdete na každom rohu. Zaiste si obľúbite miestne dlhé pieskové pláže tiahnuce sa ako had pozdĺž celej riviéry. Jedno letovisko tu navazuje na druhé, takže tvoria plynulý pás zábavy a pulzujúceho prázdninového života. Miestami sú od seba jednotlivé letoviská oddelená lagúnami alebo malými riekami. Mestečká ponúkajú diskotéky rovnako ako detské herne, nespočetné množstvo športovísk a ihrisiek.
  Miestny kraj si turisti nevyberajú len kvôli množstvu pamiatok a prímorskej atmosfére, avšak taktiež vďaka krásnej prírode. Kraj sa totiž rozprestiera v okolí jazier a pohorí Dolomity.

  Benátky

  Z miestnej ponuky malebných miest určite nesmiete pri svojej nášteve vynechať kúzelné Benátky. Toto originálne situované mesto sa rozprestiera na 118 ostrovoch. Krásu mesta umocňuje 400 mostov spojujúcich ostrovy na lagúne, rovnako ako množstvo zvonov a kupolí. Najväčším mostom je Ponte di Rialto. Pri nášteve Benátiek nesmiete vynechať romantickú jazdu gondolou po niektorom z kanálov. Akousi dopravnou tepnou je najväčší z kanálov - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlhý a cca 70 m široký a spojuje hlavnú stanicu s námestím svätého Marka. Miestne námestie je historickou dominantou mesta. Nájdete tu mnoho historických palácov, baziliku či zvonice, rovnako ako množstvo holubov.

  Verona

  Romantická Verona je známa ako dejisko Shakespearovej tragédie Rómeo a Júlia. Turisti najviac naštevujú Piazza Bra, kde je amfiteáter. Neďaleko historického centra Verony sa nachádza Casa diGiulietta alebo Juliin povestný dom, kde si môžete prezrieť známy balkón. Väčšina historickej časti mesta je postavená z naružovelého vápenca.

  Rimini

  Kúpeľné mesto Rimini bolo postavené na juhovýchodnom cípe Pádské nížiny si 230 km od Benátok a 50 km od historickej Raveny. Mesto má za sebou bohatú antickú históriu, o nej svedčí početnosť pamiatok z časov starovekých i stredovekých. Mesto je typickým turistickým letoviskom s množstvom obchodíkov, ubytovacíh kapacít, reštaurácií, klubov, diskoték, pizzerií, cukráreň a kín. Miestna pláž, nazvývaná "Slnečná riviéra", sa pýši 15km dĺžkou.

  Zámok Miramare

  Zámok Miramare, nachádzajúca sa v tejto oblasti, slúžil svojou dobou ako sídlo Habsburskej dynastie. Zámok sa týči na skalnatom pobreží vysoko nad morom. Je obklopený nádherným parkom, kde môžu milovníci prírody jazierka s labuťami či korytnačkami a ďalším vtáctvom. Samotná architektúra zámku je kúzelná a romantická. Záujemci môžu vstúpiť do expozície s voľne poletujúcimi tropickými motýľami.

Najnovšie recenzie Taliansko - Veneto (Benátska riviéra)

Celkom: 5,4 Nádherné počasí, vcelku jsme byli spokojeni.

 • 5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 5 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherné počasí, vcelku jsme byli spokojeni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nebyly deky, museli jsme je urgovat.

Strava
Bez stravy.

Služby hotela
otel, ve kterém jsme byli ubytování, žádné služby, kromě parkování nenabízel.

Pláž
Pláže jsou většinou neveřejné.

Ján Šugár, 14.09.2021, Dátum pobytu: 4.9. - 11.9.2021
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Stella d´Oro (Caorle/Ponente)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 prima dovolená

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
prima dovolená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
na cenu pěkné

Strava
bez stravy

Služby hotela
apartmán

Pláž
trochu neudržovaná

Martina Jiřičová, 14.09.2021, Dátum pobytu: 28.8. - 11.9.2021
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Cortina

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Příjemná dovolená v centru města a kousek od pláže. Moc se nám tam líbilo.

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemná dovolená v centru města a kousek od pláže. Moc se nám tam líbilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkný, čistý apartmán. Kuchyňka plně vybavena, jen není rychlovarná konvice.

Strava
Ubytování jsme měli bez stravy.

Služby hotela
Součástí resortu byl i bazén, který už v zářiovém termínu měl omezenou otevírací domu. V bazénu se musely nosit koupací čepice, což jsme se dozvěděli až na místě. A děti musely mít jen rukávky. U bazénu jsme nemohli mít ani nafukovací balón...

Pod hotelem byla kavárna, pekárna a zmrzlina.

Pláž
Pláž je vzdálená procházkou cca 10 minut.

Vladimíra M., 14.09.2021, Dátum pobytu: 4.9. - 11.9.2021
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: La Pigna

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 dobré, skvělá lokalita s množstvím možností, ubytování by mohlo být lepší, personál by mohl více promíhat co do informací apod.

 • 6,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
dobré, skvělá lokalita s množstvím možností, ubytování by mohlo být lepší, personál by mohl více promíhat co do informací apod. Zobraziť celú recenziu

Lukáš Krátký, 07.09.2021, Dátum pobytu: 28.8. - 4.9.2021
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Camping Marelago

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Hotel odpovedajuci svojej cene, my sme mali atiku s velkou terasou a krasnym vyhladom na more. Chybal minibar- nie kvoli napojom, ale...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel odpovedajuci svojej cene, my sme mali atiku s velkou terasou a krasnym vyhladom na more.

Chybal minibar- nie kvoli napojom, ale kvoli zachladeniu par drobnosti, kedze sme mali polpenziu.

Neprijemne bolo len, ze z kupelne rano bolo citit zapach z odpadu.

Personal velmi mily a ustretovy, parkovisko k dispozicii, jedlo vyborne.

Hotel sa nachadza v blizkosti centra Caorle, kde sa daju stravit vecery prechadzkou, nakupy, cez vikend programy. Zobraziť celú recenziu

Tomáš K., 26.08.2021, Dátum pobytu: 18.8. - 23.8.2021
Oblasť: Taliansko Taliansko, Veneto (Benátska riviéra), Hotel: Columbus

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

3 fotografie

Všetky recenzie Taliansko - Veneto (Benátska riviéra)