Taliansko - Civetta Taliansko

 • Popis

  Ľudoprázdne stredisko v rozprávkovej krajine

  Rozprávkový masív Civetta skrýva riedko zalesnený areál s mnohými ľudoprázdnymi zákutiami a zamiluje si ho každý pohodovo založený lyžiar. Prevažná väčšina z 80 kilometrov zjazdoviek nesie modré alebo červené označenie. Stredisko Civetta sa šplhá do nadmorskej výšky 2100 metrov a rýchlejšie rozpúšťanie snehu v jarných dňoch hravo vyriešia snežné delá pokrývajúce 75 kilometrov tratí. Rady pri vlekoch takmer neexistujú a na svahoch sa nemusíte vyhýbať desiatkam lyžiarov. Dva skvelo zariadené fun parky nad Alleghe a na zjazdovke Cristelin v Zoldo nadchnú majstrov freestylu na snowboardoch a vyznávačov boardercross. Bežkári zostanú ohromení kúzelnými panorámami pozdĺž výškových okruhov v 1650 metroch nad morom a rozmanitou ponukou občerstvenia v útulných horských chatách. Na deti čaká celodenné šantenie v lyžiarskych škôlkách a na detských ihriskách. Vďaka perfektnej polohe Civetty medzi areálmi Tre Valli, Cortina d’ Ampezzo a Arabba / Marmolada vzniká napojenie na chýrnu Sella Rondu a ďalšie desiatky kilometrov zjazdoviek.

  Après-ski

  Večerná zábava sa zo zjazdoviek presúva do mestečka Alleghe na brehu rovnako nazývaného jazera, Selva di Cadore, Palafavera a Zoldo. Romantické prechádzky okolo zamrznutého jazera Alleghe prinášajú vytúžený relax, zatiaľ čo párty v après-ski baroch na svahoch pokračujú až do neskorých nočných hodín. Pešie túry v diaľke 1-4 kilometra vedú k jazeru Coldai, okolo mestečka Zoldo alebo k horským chatám na hrebeňoch. V rámci popoludňajších radovánok si vyskúšajte rogalo, sankársku dráhu, klzisko alebo ľadový hokej. Odpočinok hľadajte v saune v soláriu. Príjemný večer strávite v reštauráciách s delikátnou kuchyňou a bohatým výberom dobrého pitia.

  Doprava

  Civetta je najrozsiahlejšie stredisko regiónu Veneto a stáva sa víkendovou destináciou talianskych lyžiarov z juhu zeme. Príjazd zo severu vedie cez horské sedlá Campolongo (od Brunecku) alebo Falzarego (od Cortiny). Z Brna pôjdete cez Viedeň a Villach a približne 590 kilometrov zdoláte za necelých 8 hodín. Cesta z Košíc cez Budapešť a Ljubljanu meria 1060 kilometrov a trvá cez 10 hodín. Parkoviská pri nástupných staniciach kabínkových lanoviek sú zadarmo. Ski busová linka Masaré – Alleghe – Malga Ciapela prepája Civettu s okruhom Sella ronda.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Civetta je platný v strediskách Civetta a S. Fosca. Šesťdňová permanentka pre dospelých stojí 241 €, pre juniorov do 16 rokov 169 € a pre seniorov nad 65 rokov 217 €. Deti do 8 rokov lyžujú v sprievode rodičov zadarmo. Ďalšie zľavy sú pripravené pre skupiny a autobusové zájazdy. Rozšírený ski pas Dolomiti Superski vám otvorí brány do všetkých 12 areálov Dolomitov a k dispozícii je aj lacnejší kombinovaný ski pas platiaci čiastočne ako Dolomiti Superski a čiastočne ako Civetta.

  Leto pod masívom Civetta

  Masív Civetta dosahujúci nadmorskú výšku až 3 218 metrov lemuje mestečká Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo a Palafavera. V rozprávkovej krajine sa sem tam krčia horské chaty a malebné dedinky. Nedotknutou prírodou so šumiacimi potôčikmi a hustými lesmi vedú dobrodružné cyklotrasy a zaujímavé trasy pre peších. K najnavštevovanejším turistickým chodníkom patrí Zoldo Ring prechádzajúci cez ľadovce, zabudnuté osady a vrcholy Civetty. Horolezci stúpajú vysoko k oblakom na hory Civetta Pelmo či Marmolada. Pri výstupe na Pelmetto si všimnete zachovalých stôp dinosaurov a o ich živote v Dolomitoch vás poučí múzeum Vittorino Cazzetta v Selva di Cadore. Kúzelné prírodné jazero Alleghe vzniklo zosuvom pôdy až v roku 1771 a na jeho brehoch sa sústreďujú všetky vodné športy. V miestnych krčmičkách si nielenže pochutnáte na tradičnej kuchyni, ale zaspievate si karaoke, alebo si zatancujete pri živej hudbe.

Najnovšie recenzie Taliansko - Civetta

Celkom: 6,6 Příjemné klidné místo vybavené vše potřebným na zimní dovolenou. Kdo nehledá rušný noční život, tak nezklame.

 • 6 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemné klidné místo vybavené vše potřebným na zimní dovolenou. Kdo nehledá rušný noční život, tak nezklame. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je starší se základním vybavením a poměrně malými pokoji a koupelnou. Chybí lyžárna apod...,

Velkým mínusem je , že je vše po hotelu slyšet, takže pokoje pod společenskou místností usínají s posledním hostem.

Strava
Snídaně stále stejné, ale vyberete si. Chybělo ovoce a zelenina.

Večeře - výběr ze dvou menu a moučník. Vaří výborně.

Martin Novotný, 11.02.2020, Dátum pobytu: 4.2. - 8.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Civetta, Hotel: Alleghe

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Celkový dojem byl průměrný

 • 9 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem byl průměrný Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkný pokoj

Strava
Nepřijatelné večeře,snídaně průměrné

Služby hotela
Jazyková nevybavenost

web:review_paragraph_heading_18
Krásné lyzovani,avšak co se týká vleků-katastrofa,nemoderní vleky,pomalé,zejména v nepříznivém počasí pomalé,staré a nekryte dvojsedacky jsou prostě v dnešní době a v této krásné lokalitě nepřijatelné....

Anonym, 02.02.2020, Dátum pobytu: 28.1. - 1.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Civetta, Hotel: Sporting (Zoldo Alto)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Velmi podařená dovolená, upravené sjezdovky, méně sněhu ale i lidí. Pochopitelné v půlce března.

 • 9 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi podařená dovolená, upravené sjezdovky, méně sněhu ale i lidí. Pochopitelné v půlce března. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování příjemné, čisté, jednoduché. Pokoje na hotelu různých velikostí.

Velmi příjemný personál. Lyžárna a sušárna bot dostačující.

Strava
Strava chutná, ale při snídani malý výběr. Víno k večeři v dobré kvalitě, ochutnávka mísní spaciality výborná.

Služby hotela
Čistota na hotelu dobrá, naše běžná přání plněna téměř okamžitě a nic nebyl problém.

Pláž
Sjezdovky vzálené asi 800 m

Jiří V., 18.03.2019, Dátum pobytu: 10.3. - 14.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Civetta, Hotel: Principe

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9,2 Výborná dovolenka, z našej strany spokojnosť.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Výborná dovolenka, z našej strany spokojnosť. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby sú relatívne malé, najmä pre zimnú dovolenku, kedy rodina potrebuje väčšie množstvo vecí na oblečenie. Veľmi dobrý je welness s dostatočne veľkým bazénom, fínskou aj parnou saunou. Lyžiareň je pár metrov od hotela a je vyhrievaná.

Strava
Strava bola doslova úžasná. Nie nadarmo bol hotel niekoľko ostatných rokov zaradený v Michelinovskom sprievodcovi. Raňajky boli pestré a veľmi chutné. Jedlá na večeru sa vyberajú už pri raňajkách z jedálneho lístku. Názvy jedál sú v len angličtine a taliančine, s prekladom nám občas pomohla jedna z čašníčok, ktorá bola Slovenka. Večere boli štvorchodové a nesmierne nápadité a chutné.

Priamo v hoteli je aj cukráreň s vynikajúcimi koláčmi.

Služby hotela
Personál je veľmi milý a ústretový. Výborne je zabezpečený odvoz skibusmi k lanovke a späť. Ráno sú k dispozícii štyri skibusy, a tak nečakáte na odvoz dlhšie ako pár minút. Späť sú pri lanovke pristavené už od 14.00 vždy dva hotelové skibusy.

Zjazdovky
Zjazdoviek je cca 70 km, vo väčšine prípadov širokých a vždy perfektne upravených. Na rozdiel od Sella Rondy je v Civette omnoho menej ľudí a lyžovačka tak bola perfektná. Na svahoch je dostatok reštaurácií, takže hlad a smäd nehrozia.

Marek, 27.02.2019, Dátum pobytu: 17.2. - 24.2.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Civetta, Hotel: Alla Posta (Caprile)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Bezva. Uplne bez chyby.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Bezva. Uplne bez chyby. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nemelo zadnou chybu.

Strava
Naprosto perfektni

Služby hotela
Vse ok.

Pláž
Sjezdovky upravene.

Aleš Vandělík, 11.02.2019, Dátum pobytu: 4.2. - 8.2.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Civetta, Hotel: Savoia (Masaré)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (2)

Všetky recenzie Taliansko - Civetta