Taliansko - Val Gardena Taliansko

 • Popis

  Výstavné stredisko talianských Dolomitov

  Talianske stredisko Val Gardena vyhralo niekoľkokrát po sebe anketu o najlepší lyžiarsky areál v Taliansku. Na výslnie ju vyšvihli perfektné lyžiarske podmienky, moderné a rýchle prepravné zariadenia, prvá podzemná dráha v Dolomitoch, napojenie na lyžiarske safari Sella Ronda, hosťovanie pretekov Svetového pohára a široká ponuka kvalitných služieb. S lokálnym ski pasom sa vám otvorí svet 175 kilometrov tratí všetkých obtiažností, ktorým kraľuje Gardenissima, najdlhší obrovský slalom v Dolomitoch. Väčšina zjazdoviek spadá do športovo červenej kategórie, ale nájdu sa aj výletné modré okruhy a strmé čierne padáky. S rozšíreným ski pasom Dolomiti Superski sa môžete preháňať na 230 kilometroch dômyselne prepojených tratí a ochutnať nielen svahy romantického údolia Val Gardena, ale aj ďalších 12 oblastí Dolomitov. Na bežkárov čaká 102 kilometrov upravených okruhov s dychberúcim výhľadom na Dolomity. K obľúbeným stopám patrí Vallunga v Selva Gardena, Monte Pana v San Cristina alebo trasy v Alpe di Siusi. Vyznávačov free ride jazdy a ski alpinistov poteší pestrá ponuka značených trás pre začiatočníkov i profíkov. Do majestátne bielej krajiny vás zavedú miestni sprievodcovia so znalosťou aktuálnych bezpečnostných podmienok. Prvé kroky priaznivcov snowboardingu vedú do fun parku v Piz Sella s U-rampou a boardercrossovou dráhou. O deti sa postarajú inštruktori v lyžiarskych školičkách a pripravia im celodenný program na snehu aj v teplúčku pod strechou.

  Après-ski

  Prirodzené centrum údolia Val Gardena tvoria letoviska St. Ulrich, St. Christina a Wolkenstein zamerané na majetnejších klientelov. Do noci svietia výzdoby luxusných hotelov, vývesné štíty reštaurácií sľubujúce netradičné gastronomické zážitky, výlohy drahých butikov a ozdobné lampy romantických uličiek. Sem sa sťahuje talianska smotánka, čomu zodpovedá cena a kvalita služieb. Prístupnejšie ubytovanie ponúkajú mestečka Siusi, Castelrotto a Fié. Pestrý výpočet après-ski aktivít zahŕňa tenisové a squashové kurty, indoor golf, upravené sánkarskej dráhy, bazén v Ortisei, bowling, tandemový paragliding, korčuľovanie, pešie túry, jazdu na koni, fitness centrá, masáže, horolezeckú stenu, biliard, saunu, solárium , aerobic alebo múzeum.

  Doprava

  Pohodlný prístup do Val Gardena zabezpečuje Brennerská diaľnica vzdialená len 17 kilometrov od centra. Príjazdová cesta do údolia najprv strmo stúpa a oplatí sa zaobstarať si snehové reťaze. Konečný úsek už sa len mierne vlní pod bielymi čiapkami vrcholov Dolomitov. Trasa z Bratislavy cez St. Pölten, Salzburg a Innsbruck zaberie približne 7 hodín a najazdíte 670 kilometrov. Cesta z Košíc cez Budapešť, St. Pölten, Salzburg a Innsbruck meria približne 1100 kilometrov a trvá okolo 12 hodín. Parkoviská priamo pri lanovkách sú bohužiaľ platené a majú obmedzenú kapacitu. Denná taxa sa pohybuje medzi 4 až 8 €. Vzdialenejšie parkoviská sú zadarmo, napr. Plan de Gralba. Linka ski busu prepájajúca Castelrotto, Siusi a Fié je bezplatná pre držiteľov viacdňových ski pasov. Linka Selva Val Gardena - Santa Cristina - Ortis je zdarma pre hostí ubytovaných v hoteloch a penziónoch pod miestne turistickou organizáciou, ktorým je vystavená karta SkiMobileDolomites. Ostatní za dopravu platia. Po prepychových mestečkách s neutíchajúcim turistickým ruchom možno jazdiť aj taxíkom.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Val Gardena platný v areáloch Val Gardena, Alpe di Siusi a Castelrotto - Marinzen stojí v hlavnej sezóne 264 € pre dospelých, 185 € pre juniorov do 18 rokov a 238 € pre seniorov nad 65 rokov. Deti od 3 do 8 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma. Komu bude 175 kilometrov tratí Val Gardeny málo, môže využiť ski pas Dolomiti Superski. Skupinové zľavy žiadajte na pokladniach.

  Val Gardena v lete

  Letná dovolenka vo Val Gardene sa nesie v duchu pešej turistiky, cyklistiky, horolezectva a dobrodružných výprav do srdca Dolomitov. Stovky kilometrov značených trás pre peších vedú k viac ako 200 výletným cieľom: za zrúcaninami stredovekých hradov, k majestátnym dvojtisícovými vrcholkom, k tyrkysovo modrým jazerám, k zapadnutým kapličkám a kostolíkom, okolo pastierskych salašov a na vyhliadkové miesta. Miestna informačná kancelária vám odporučí ako jednodňové výlety, tak viacdenné horské prechody. Cyklistické okruhy zahŕňajú náročné terény s divokými zjazdami a namáhavými výstupmi aj pohodové trasy po rovine v údolí. K tradičným športom zámožnej klientely Val Gardena patrí golf na 18 jamkovom ihrisku v golfclub Castelrotto v Alpe di Siusi. Milovníci adrenalínu posúvajú svoje hranice na kajaku a raftoch, pri paraglidingu a na horolezeckých výstupoch. Ku pokojnejším aktivitám patrí minigolf, rybárčenie, jazda na koni, volejbal, futbal a ženami obľúbené wellness a nakupovanie.

Najnovšie recenzie Taliansko - Val Gardena

Celkom: 5 Uspokojivé, ale žádné nadšení.

 • 6 Ubytovanie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Uspokojivé, ale žádné nadšení. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj pro 4 osoby není pro 4, ale spíš tak pro dva.

Manželská postel při každém otočení vrzala. Děti spaly na rozkládací malé pohovce, kde byly připraveny krátké peřiny. Pro dva dospělé by to bylo nevyhovující spaní.

Strava
Měli jsme vlastní, ale vybavenost kuchyňky byla minimální.

Služby hotela
Nevyužili.

review_paragraph_heading_18
Lyžování.

Eva S., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.02.2024, Dátum pobytu: 3.2. - 10.2.2024
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Gardena, Hotel: Perwanger (Fie allo Sciliar)

Celkom: 8.5 Celkový dojem z dovolené byl velmi dobrý.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené byl velmi dobrý. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytování na velmi dobré úrovni, pouze v pokoji mohlo být tepleji.

Strava
Strava byla po celou dobu našeho pobytu výborná.

Služby hotela
Velice milý personál a čistota hotelu na vysoké úrovni.

Lubomír N., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 28.12.2023, Dátum pobytu: 20.12. - 25.12.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Gardena, Hotel: Diamant Spa Resort

Celkom: 10 Skvělý hotel, splnil naše očekávání. Dobrý poměr cena -kvalita.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělý hotel, splnil naše očekávání. Dobrý poměr cena -kvalita. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj velký, prostorný, čistý. Každý den uklizeno. Teplo na pokoji.

Strava
Výborné snídaně i večeře. Kvalita předčila naše očekávání.

Služby hotela
Paní majitelka byla vždy usměvavá a ochotná vyřešit všechny naše požadavky.

review_paragraph_heading_18
Lyžování v Itálii je pro nás vždy zážitek.

Pavlína Micková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.12.2022, Dátum pobytu: 13.12. - 17.12.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Gardena, Hotel: Scherlin

Celkom: 5.5 Nejednalo se o hotel, ale o předražený apartmán.

 • 4.5 Ubytovanie
 • 4 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Nejednalo se o hotel, ale o předražený apartmán. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovánéí neodpovídalo ceně. Jeden obytný pokojíček s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby za 20 tis./týden je předražené i na poměry střediska Val Gardena.

Strava
nebyla

Služby hotela
recepce pouze v omezených časech příjezdů a odjezdů.

Zjazdovky
Kvalita sjezdpovek v okolí střediska Val Gardena patří k nejlepším na světě.

Peter, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 01.03.2022, Dátum pobytu: 19.2. - 26.2.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Gardena, Hotel: Residence Casa Metz (Santa Cristina)

Všetky recenzie Taliansko - Val Gardena