Taliansko - Val Gardena Taliansko

 • Popis

  Výstavné stredisko talianských Dolomitov

  Talianske stredisko Val Gardena vyhralo niekoľkokrát po sebe anketu o najlepší lyžiarsky areál v Taliansku. Na výslnie ju vyšvihli perfektné lyžiarske podmienky, moderné a rýchle prepravné zariadenia, prvá podzemná dráha v Dolomitoch, napojenie na lyžiarske safari Sella Ronda, hosťovanie pretekov Svetového pohára a široká ponuka kvalitných služieb. S lokálnym ski pasom sa vám otvorí svet 175 kilometrov tratí všetkých obtiažností, ktorým kraľuje Gardenissima, najdlhší obrovský slalom v Dolomitoch. Väčšina zjazdoviek spadá do športovo červenej kategórie, ale nájdu sa aj výletné modré okruhy a strmé čierne padáky. S rozšíreným ski pasom Dolomiti Superski sa môžete preháňať na 230 kilometroch dômyselne prepojených tratí a ochutnať nielen svahy romantického údolia Val Gardena, ale aj ďalších 12 oblastí Dolomitov. Na bežkárov čaká 102 kilometrov upravených okruhov s dychberúcim výhľadom na Dolomity. K obľúbeným stopám patrí Vallunga v Selva Gardena, Monte Pana v San Cristina alebo trasy v Alpe di Siusi. Vyznávačov free ride jazdy a ski alpinistov poteší pestrá ponuka značených trás pre začiatočníkov i profíkov. Do majestátne bielej krajiny vás zavedú miestni sprievodcovia so znalosťou aktuálnych bezpečnostných podmienok. Prvé kroky priaznivcov snowboardingu vedú do fun parku v Piz Sella s U-rampou a boardercrossovou dráhou. O deti sa postarajú inštruktori v lyžiarskych školičkách a pripravia im celodenný program na snehu aj v teplúčku pod strechou.

  Après-ski

  Prirodzené centrum údolia Val Gardena tvoria letoviska St. Ulrich, St. Christina a Wolkenstein zamerané na majetnejších klientelov. Do noci svietia výzdoby luxusných hotelov, vývesné štíty reštaurácií sľubujúce netradičné gastronomické zážitky, výlohy drahých butikov a ozdobné lampy romantických uličiek. Sem sa sťahuje talianska smotánka, čomu zodpovedá cena a kvalita služieb. Prístupnejšie ubytovanie ponúkajú mestečka Siusi, Castelrotto a Fié. Pestrý výpočet après-ski aktivít zahŕňa tenisové a squashové kurty, indoor golf, upravené sánkarskej dráhy, bazén v Ortisei, bowling, tandemový paragliding, korčuľovanie, pešie túry, jazdu na koni, fitness centrá, masáže, horolezeckú stenu, biliard, saunu, solárium , aerobic alebo múzeum.

  Doprava

  Pohodlný prístup do Val Gardena zabezpečuje Brennerská diaľnica vzdialená len 17 kilometrov od centra. Príjazdová cesta do údolia najprv strmo stúpa a oplatí sa zaobstarať si snehové reťaze. Konečný úsek už sa len mierne vlní pod bielymi čiapkami vrcholov Dolomitov. Trasa z Bratislavy cez St. Pölten, Salzburg a Innsbruck zaberie približne 7 hodín a najazdíte 670 kilometrov. Cesta z Košíc cez Budapešť, St. Pölten, Salzburg a Innsbruck meria približne 1100 kilometrov a trvá okolo 12 hodín. Parkoviská priamo pri lanovkách sú bohužiaľ platené a majú obmedzenú kapacitu. Denná taxa sa pohybuje medzi 4 až 8 €. Vzdialenejšie parkoviská sú zadarmo, napr. Plan de Gralba. Linka ski busu prepájajúca Castelrotto, Siusi a Fié je bezplatná pre držiteľov viacdňových ski pasov. Linka Selva Val Gardena - Santa Cristina - Ortis je zdarma pre hostí ubytovaných v hoteloch a penziónoch pod miestne turistickou organizáciou, ktorým je vystavená karta SkiMobileDolomites. Ostatní za dopravu platia. Po prepychových mestečkách s neutíchajúcim turistickým ruchom možno jazdiť aj taxíkom.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Val Gardena platný v areáloch Val Gardena, Alpe di Siusi a Castelrotto - Marinzen stojí v hlavnej sezóne 264 € pre dospelých, 185 € pre juniorov do 18 rokov a 238 € pre seniorov nad 65 rokov. Deti od 3 do 8 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma. Komu bude 175 kilometrov tratí Val Gardeny málo, môže využiť ski pas Dolomiti Superski. Skupinové zľavy žiadajte na pokladniach.

  Val Gardena v lete

  Letná dovolenka vo Val Gardene sa nesie v duchu pešej turistiky, cyklistiky, horolezectva a dobrodružných výprav do srdca Dolomitov. Stovky kilometrov značených trás pre peších vedú k viac ako 200 výletným cieľom: za zrúcaninami stredovekých hradov, k majestátnym dvojtisícovými vrcholkom, k tyrkysovo modrým jazerám, k zapadnutým kapličkám a kostolíkom, okolo pastierskych salašov a na vyhliadkové miesta. Miestna informačná kancelária vám odporučí ako jednodňové výlety, tak viacdenné horské prechody. Cyklistické okruhy zahŕňajú náročné terény s divokými zjazdami a namáhavými výstupmi aj pohodové trasy po rovine v údolí. K tradičným športom zámožnej klientely Val Gardena patrí golf na 18 jamkovom ihrisku v golfclub Castelrotto v Alpe di Siusi. Milovníci adrenalínu posúvajú svoje hranice na kajaku a raftoch, pri paraglidingu a na horolezeckých výstupoch. Ku pokojnejším aktivitám patrí minigolf, rybárčenie, jazda na koni, volejbal, futbal a ženami obľúbené wellness a nakupovanie.

Najnovšie recenzie Taliansko - Val Gardena

Celkom: 10 Skvělý hotel, splnil naše očekávání. Dobrý poměr cena -kvalita.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělý hotel, splnil naše očekávání. Dobrý poměr cena -kvalita. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj velký, prostorný, čistý. Každý den uklizeno. Teplo na pokoji.

Strava
Výborné snídaně i večeře. Kvalita předčila naše očekávání.

Služby hotela
Paní majitelka byla vždy usměvavá a ochotná vyřešit všechny naše požadavky.

web:review_paragraph_heading_18
Lyžování v Itálii je pro nás vždy zážitek.

Pavlína Micková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.12.2022, Dátum pobytu: 12.12. - 16.12.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Gardena, Hotel: Scherlin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5.3 Nejednalo se o hotel, ale o předražený apartmán.

 • 4.5 Ubytovanie
 • 4 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Nejednalo se o hotel, ale o předražený apartmán. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovánéí neodpovídalo ceně. Jeden obytný pokojíček s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby za 20 tis./týden je předražené i na poměry střediska Val Gardena.

Strava
nebyla

Služby hotela
recepce pouze v omezených časech příjezdů a odjezdů.

Zjazdovky
Kvalita sjezdpovek v okolí střediska Val Gardena patří k nejlepším na světě.

Peter, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 01.03.2022, Dátum pobytu: 18.2. - 25.2.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Gardena, Hotel: Residence Casa Metz (Santa Cristina)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Vše velmi dobře zajištěné. 14 dnů se nám stala rodinná komplikace a CK nám ve všem vyšla vstříc (výměna osoby za minimální poplatek)....

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Vše velmi dobře zajištěné. 14 dnů se nám stala rodinná komplikace a CK nám ve všem vyšla vstříc (výměna osoby za minimální poplatek). Ubytování výborné, popis cesty, služby vše zajištěné. Personál v kanceláři velmi vstřícný. Cena odpovídala kvalitě. Doporučuji a příště budu volit vaši CK. Byla jsem velmi spokojená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování komfortní. Čisto. Personál velmi milý a vstřícný.

Strava
výborný servis, velmi chutné

Služby hotela
výborný servis a personál příjemný

Zjazdovky
upravené a dobré lyžování

jen ski bus měl poměrně dlouhé intervaly (a pak byl plný)

Radka Jarošová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 25.02.2020, Dátum pobytu: 15.2. - 19.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Gardena, Hotel: Park Florian (Siusi)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 Seiser Alm velmi dobré středisko, služby skvělé.Hotel by mohl mít větší wellness,měli jsme štěstí, že ve všední dny bylo dostupné, o...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Seiser Alm velmi dobré středisko, služby skvělé.Hotel by mohl mít větší wellness,měli jsme štěstí, že ve všední dny bylo dostupné, o víkendu se hotel naplnil a bylo rušno.

Jídlo excelentní Zobraziť celú recenziu

Tomáš Milič, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.01.2020, Dátum pobytu: 13.1. - 17.1.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val Gardena, Hotel: Salegg

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Val Gardena