Taliansko - Madesimo Taliansko

 • Popis

  Vysokohorské stredisko s ľudoprázdnymi zjazdovkami

  Rezidenčné horské stredisko Madesimo leží v údolí Valle Spluga iba niekoľko kilometrov od švajčiarskych hraníc. Cez víkendy býva plné nadšených obyvateľov Milána, ale cez týždeň sú zjazdovky takmer ľudoprázdne. Prepravné zariadenie s vysokokapacitnými lanovkami a s metrom z údolia hravo zvládnu nápor lyžiarov. Na 50 kilometroch zjazdoviek sa stovky návštevníkov dobre rozprestrú. Športovejšie založení jedinci mieria priamo pod vrchol Pizzo Groppera s dvoma perfektne upravenými červenými traťami, zatiaľ čo začiatočníci zostávajú na miernejších svahoch v nižších polohách. Pestrá paleta voľného terénu zvádza lyžiarov k novým dobrodružstvám v čerstvom prašane. Špičkovo vybavený snowpark Madepark s U-rampou, boxami, railami a skokmi je rozdelený do 3 dráh podľa náročnosti. Prepracovanosťou niektorých kombinácií smelo konkuruje vyhláseným európskym snowboardovým stánkom. V údolí sa tiahne 25 kilometrov bežkárskych stôp vhodných pre klasiku i korčuľovanie. Komplexnosť areálu podčiarkujú označené trasy pre skialpinistov, rodinné modré vyhliadkové okruhy, detské ihriská na snehu a romantické nočné lyžovanie.

  Après-ski

  Madesimo patrí ku kompletne vybaveným rezidenčným mestečkám, kde zábava neutícha ani po uzatvorení vlekov a lanoviek. Adrenalínoví nadšenci mieria do požičovne snežných skútrov, na snowboardingovú dráhu, do školy paraglidingu a na heliskiing. Romantici volia radšej jazdu na koni, korčuľovanie na otvorenom klzisku, poobednú prechádzku so snežnicami, alebo odpočinok vo wellness. Pestrý aprés-ski program doplňujú kurzy tanca, športové centrum, squash a výborné menu barov, reštaurácií, kaviarní a cukrární.

  Doprava

  Osamelé mestečko Madesimo uprostred alpských vrcholkov leží na konci dobre udržovanej vysokohorskej cesty. Najbližší diaľničný zjazd je vzdialený 180 kilometrov, preto počítajte s viac než dvoma hodinami jazdy po ceste s perfektnými výhľadmi, náročnými zákrutami a vyfrézovanými bariérami snehu. Celkovo patrí Madesimo k horšie dostupným areálom zo Slovenskej republiky. Cesta z Bratislavy cez St. Pölten, Mníchov, Dornbirn a Bad Ragaz trvá okolo 9 hodín a meria 864 kilometrov. Trasa z Košíc južnou cestou cez Győr, St. Pölten, Mníchov, Dornbirn a Bad Ragaz trvá približne 13 hodín a prejdete 1 314 kilometrov. Odmenou za náročnejšiu cestu Vám budú prázdne zjazdovky. Vďaka polohe ubytovacích zariadení priamo pod areálom nepotrebujete služby ski busu. K lanovke Vás za 10 minút vyvezie najmladšie alpské metro Sky Express pre 160 osôb.

  Koľko to stojí?

  Priaznivé ceny ski pasov v areáli Madesimo zvýhodňujú stredisko oproti talianskym a švajčiarskym konkurentom. Šesťdenná permanentka stojí v hlavnej sezóne 186 € pre dospelých, 93 € pre deti do 8 rokov, 148 € pre juniorov do 16 rokov a 158 € pre seniorov nad 65 rokov. Ďalšie zľavy sú pripravené pre skupiny a lyžiarske zájazdy a špeciálne promo akcie sú ako šité na mieru rodinám s deťmi. Najbližší areál St. Moritz je vzdialený 68 kilometrov, preto neexistujú žiadne rozšírené ski pasy.

  Madesimo s letnou náladou

  Údolie Valle Spluga i samotné Madesimo ponúka nepreberné možnosti letnej turistiky po svojich, na bicykloch, na vode aj vo vzduchu. Od jazera Como až k vrcholkom presahujúcich 2000 metrov nad morom vládne kľud a pohoda vysokohorskej alpskej prírody, zatiaľ čo mestečká v údolí pulzujú horlivým talianskym životom a rušnými uličkami s príjemnými kaviarňami a reštauráciami. V prírodných jaskyniach nazývaných crotto dnes sídlia vínne pivnice. Viac než 50 kilometrov dobre značených trás pre horské i cestné bicykle vedie pozdĺž lesných ciest, okolo vyhliadkových miest a cez historické centrá rozprávkových mestečiek. Strmé skaly vyzývajú horolezcov k posúvaniu vlastných hraníc a stále väčšej obľúbenosti sa teší kanoistika na rieke Boggia. Priaznivci golfu uvítajú 18 jamkové ihrisko v Golf Club Madesimo. Horúce dni zakončite v bazéne, vo wellness centre alebo pri pohári vychladeného piva či vína.

Najnovšie recenzie Taliansko - Madesimo

Celkom: 9,4 Byli jsem velmi spokojeni,ochotný a vstřícný majitel hotelu.Personál se nám věnoval s obrovskou vstřícností,což je také důvod toho,že...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsem velmi spokojeni,ochotný a vstřícný majitel hotelu.Personál se nám věnoval s obrovskou vstřícností,což je také důvod toho,že jsme zde ubytání již podruhé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování útulné a příjemné,úklid a vybavení pokoje také v pořádku.

Strava
Co se týče stravy,nelze nic vytknout.Právě naopak.Měli jsme možnost ochutnat Italské speciality formou 4 chodové večeře.Dokonce i po domluvě s majitelem hotelu bylo menu upravováno dle našeho přání(např.pizza,atd.)všechno jídlo bylo naprosto výborně dochucené a porce neskutečně velké.

Služby hotela
Služby hotelu bez problémů,nejvíce jsme ocenili hotelový Skibus k přibližovací lanovce cca 2,5km,který fungoval naprosto dokonale.Wifi k dispozici v restauraci i na pokojích.Parkoviště k dispozici přímo u hotelu.

Monika Dusíková, 04.04.2017, Dátum pobytu: 25.3. - 1.4.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madesimo, Hotel: Oriental (Campodolcino)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 10 S vybraným zájezdem jsme byli naprosto spokojeni. Tento hotel/penzion mohu jen doporučit.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
S vybraným zájezdem jsme byli naprosto spokojeni. Tento hotel/penzion mohu jen doporučit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování nás mile překvapilo.

Strava
Pobyt jsme měli bez stravy, ale co jsme ochutnali na prezentaci vlastních výrobků majitelů hotelu, delikátní.

Služby hotela
Vše fungovalo bez problémů, WiFi, veškerá domluva s majitelem hotelu, ski bus.

Zjazdovky
Sjezdovky byly jedním slovem skvělé, hodně možností, byli jsme poslední týden v březnu, tudíž jsme na sjezdovce byli skoro sami, byli upravené, superově jsme si zalyžovali, s Českými sjezdovkami nesrovnatelné.

Markéta V., 04.04.2017, Dátum pobytu: 26.3. - 31.3.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madesimo, Hotel: Apartmány Oriental (Campodolcino)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 7,8 jezdíme sem již několik let a jsme velmi spokojeni

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Cena
 • 6 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
jezdíme sem již několik let a jsme velmi spokojeni Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
velmi spokojeni

Strava
beze stravy

Zjazdovky
spokojeni

Anonym, 04.04.2017, Dátum pobytu: 25.3. - 1.4.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madesimo, Hotel: Residence Larice Bianco (Fraciscio)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Skvělé

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Skvělé Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování odpovídalo ceně, ale na přespání to bohatě stačilo

Strava
na pokoji mi chyběla varná konvice a mikrovlnka by se taky hodila

Služby hotela
kolem 18 hodiny se na pokoji vypínalo topení, takže se špatně sušily věci

Zjazdovky
Supeeer, upravené a jak bylo v popisu - na jeden km sjezdovky jeden lyžař. :-)

Anonym, 20.03.2017, Dátum pobytu: 12.3. - 17.3.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madesimo, Hotel: Residence Baita Dei Pini (Campodolcino)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Madesimo 1 fotografia

Celkom: 9 Komplexní lyžařské středisko, kde si najde každý lyžař odpovídající obtížnost sjezdovek. Komfortně upravované tratě, ačkoli bylo méně...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Komplexní lyžařské středisko, kde si najde každý lyžař odpovídající obtížnost sjezdovek. Komfortně upravované tratě, ačkoli bylo méně sněhu. Naprosto dostačující přepravní kapacity a to i o víkendu, kdy je návštěvnost areálu několikanásobná. Příjemný a kvalitní restaurační servis po celém areálu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Residence Fior di Roccia je umístěna mimo lyžařský areál, tudíž spíše pro klidnější dovolenou. Čtyřkilometrová vzdálenost od areálu je vykompenzována nádherným ubytováním, milým, až domácím přijetím a překrásným prostředím.

Strava
Vlastní.

Libor Křikava, 28.02.2017, Dátum pobytu: 18.2. - 25.2.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Madesimo, Hotel: Residence Fior di Roccia (Fraciscio)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Madesimo