Taliansko - Abruzzo Taliansko

 • Popis

  Stredotalianským regiónom Abruzzo prechádza Apeninské pohorie so svojimi najvyššími vrcholmi. Gran Sasso d´Italia vysoký 2 914 metrov nad morom dominuje širokému okoliu. Hornatá krajina sa postupne mení v úzku rovinu lemujúcu pobrežie Jadranského mora. Tu sa nachádzajú tie najkrajšie talianske pláže a celá rada obľúbených letovísk. Na rozpálený piesok ľahko dopadajú tiene paliem z palmových promenád, ktoré každý večer ožívajú a lákajú turistov k posedeniu v baroch a reštauráciach, k nákupu suvenírov alebo len k prechádzkam so zmrzlinou v ruke. Leňošenie pri mori môžete ľahko spojiť s výletom do jedného z troch národných parkov Parco Nazionale d´Abruzzo Lazio e Molise, Parco Nazionale della Maiella a Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga a nechať sa unášať pokojom panenskej prírody.

  Zaujímavé miesta

  L´Aquila, hlavné mesto regiónu Abruzzo, leží vo vnútrozemí neďaleko národného parku Gran Sasso. Centrum politického, kultúrneho a obchodného života zasiahlo v roku 2009 ničivé zemetrasenie, ktorého známky sú dodnes viditeľné v uliciach. Kúzelné staré mesto zatiaľ nebolo plne zrekonštruované a množstvo pamiatok stále chátra. Pri potulkách Aquilou navštívte hrad, kostol Santa Maria di Collemaggio, kostol San Bernardino alebo kostol Santa Maria del Suffragio. Pescara, moderné mesto s turistickým prístavom, univerzitou a známym futbalovým klubom, leží na pobreží Jadranu. Starú zástavbu zničili boje 2.svetovej vojny, preto uvidíte hlavne modernú architektúru. Na triedu Corso Umberto I. sa vydajte za nákupmi a za nočným životom.

  Pôvabné mestečka Teramo a Chieti patria k najstarším osadám v Taliansku. Katedrála Cattedrale di San Giustino v Chietti pochádza z 11.storočia a priťahuje veľa návštevníkov.

  Vody Jadranu omývajú mesto Vasto s plážami pravidelne oceňovanými modrou vlajkou. Historickému jadru mesta dominuje hrad Castello Caldoresco a v paláci Palazzo d'Avalos dnes sídli Archeologické múzeum, Múzeum kostýmov a Umelecká galéria. Na severe Vasta bol postavený najväčší aquapark v strednom a južnom Taliansku Aqualand del Vasto.

  Mesto Guilianová slúžilo za starých čias Rimanov ako kúpeľné mesto. Kľud obyvateľov chránil hrad Castello San Flaviano, na ktorého základoch dnes stojí staré mesto s množstvom kostolov, múzeí a architektonicky zaujímavých stavieb. Pod kopcom sa rozlieha mestská časť Gulianova Lido s prístavom, palmovou promenádou a piesočnou plážou.

  Panenská príroda

  V zime sa do regiónu Abruzzo vydávajú stovky lyžiarov z celého Talianska. Celkom 21 lyžiarskych stredísk ponúka okolo 370 kilometrov zjazdoviek. Pod vrcholom Gran Sasso d´Italia objavíte najjužnejšie položený európsky ľadovec Ghiacciaio del Calderone. K najobľúbenejším resortom patrí Roccaraso, Campo Felice a Campo Imperatore. Údolie Apenín križujú perfektne upravené bežecké trasy.

  Národné parky tvoria domov mnohým chráneným živočíchom. Dobrý pozorovateľ sa môže stretnúť s orlom kráľovským, kamzíkom abruzzským, divokou mačkou, vlkom apeninským, alebo dokonca medveďom hnedým. Národnými parkami vedú stovky kilometrov trás pre cyklistov a peších turistov, ktoré vás zavedú k malebným horským scenériám, do vyšších nadmorských výšok aj k priezračným jazerám.

Najnovšie recenzie Taliansko - Abruzzo

Celkom: 8 vcelku pozitivní

 • 8,5 Ubytovanie
 • 6 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
vcelku pozitivní Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
naprosto splnilo naše očekávání

Strava
žádná

Služby hotela
jednalo se o kemp

Pláž
solidní, vzhledem k tomu, že bylo po sezoně, málo obsazená.

Anonym, 28.12.2019, Dátum pobytu: 14.9. - 21.9.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Kemp Duca Amedeo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,5 líbila se nám, hodně zajímavých výletů

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
líbila se nám, hodně zajímavých výletů Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
mobil home

Strava
bez stravy

Služby hotela
bez služeb

Pláž
čistá

Ludmila M., 10.11.2019, Dátum pobytu: 3.8. - 10.8.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Kemp Salinello

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,2 Pozitivní zážitky převažují, pro itala je více než příhodné ,, co se vleče, neuteče" :). Dobrá destinace pro nedaleké výlety do...

 • 9 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pozitivní zážitky převažují, pro itala je více než příhodné ,, co se vleče, neuteče" :). Dobrá destinace pro nedaleké výlety do okolních městeček, ale musí se počítat s opravdu velkým provozem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmán je nový a každý pokoj má svou koupelnu, což jsme jako rodina s dospělými dcerami velice ocenili.

Strava
Pizzu mají všude opravdu výbornou, ale dělají ji až po 19 hodině. Saláty, ryby, mušle dobré.

Pláž
K apartmánu je typická hotelová pláž se slunečníky a lehátky naskládanými blízko sebe, ale hned vedle takové pláže je pláž volná s dostatečným prostorem. Vzhledem k tomu, že jsme cestovali s malým pejskem, tak jsme velice ocenili psí pláž , která byla nejhezčí a nejklidnější ze všech. Je prostorná, čistá se spoustou košů, psi jsou socializovaní bez hysterických páníčků a paniček :), mohou být bez vodítka, hrát si s ostatními a nikomu to nevadí.

Dagmar B., 10.09.2019, Dátum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Apartmány Élite

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Rezidence je blízko moře s vlastní restaurací. Centrum je procházkou cca 10 minut, obchod kde se dá nakoupit i levněji než v ČR je...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Rezidence je blízko moře s vlastní restaurací. Centrum je procházkou cca 10 minut, obchod kde se dá nakoupit i levněji než v ČR je zkratkou cca 5 minut Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
vše v pořádku, nemám žádné výhrady.

Čisto, uklizeno

Strava
vlastní + dokupované obědy nebo večeře přímo v hotelu.

Vynikající jídlo, vždy nám ochotně přinesli od každého jídla trochu na ochutnání abychom si vybrali

Služby hotela
perfektní

Pláž
Pláž první dny krásná a čistá, moře teplé a čisté.

Po skončení sezony Italů nebyla pláž už tolik upravovaná jako pár dní předtím.

Na neplacené pláži byli nedopalky, sem tam čurbes a kazilo to dojem

Lenka S., 08.09.2019, Dátum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Residence Playa Sirena

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Abruzzo