Taliansko - Abruzzo Taliansko

 • Popis

  Stredotalianským regiónom Abruzzo prechádza Apeninské pohorie so svojimi najvyššími vrcholmi. Gran Sasso d´Italia vysoký 2 914 metrov nad morom dominuje širokému okoliu. Hornatá krajina sa postupne mení v úzku rovinu lemujúcu pobrežie Jadranského mora. Tu sa nachádzajú tie najkrajšie talianske pláže a celá rada obľúbených letovísk. Na rozpálený piesok ľahko dopadajú tiene paliem z palmových promenád, ktoré každý večer ožívajú a lákajú turistov k posedeniu v baroch a reštauráciach, k nákupu suvenírov alebo len k prechádzkam so zmrzlinou v ruke. Leňošenie pri mori môžete ľahko spojiť s výletom do jedného z troch národných parkov Parco Nazionale d´Abruzzo Lazio e Molise, Parco Nazionale della Maiella a Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga a nechať sa unášať pokojom panenskej prírody.

  Zaujímavé miesta

  L´Aquila, hlavné mesto regiónu Abruzzo, leží vo vnútrozemí neďaleko národného parku Gran Sasso. Centrum politického, kultúrneho a obchodného života zasiahlo v roku 2009 ničivé zemetrasenie, ktorého známky sú dodnes viditeľné v uliciach. Kúzelné staré mesto zatiaľ nebolo plne zrekonštruované a množstvo pamiatok stále chátra. Pri potulkách Aquilou navštívte hrad, kostol Santa Maria di Collemaggio, kostol San Bernardino alebo kostol Santa Maria del Suffragio. Pescara, moderné mesto s turistickým prístavom, univerzitou a známym futbalovým klubom, leží na pobreží Jadranu. Starú zástavbu zničili boje 2.svetovej vojny, preto uvidíte hlavne modernú architektúru. Na triedu Corso Umberto I. sa vydajte za nákupmi a za nočným životom.

  Pôvabné mestečka Teramo a Chieti patria k najstarším osadám v Taliansku. Katedrála Cattedrale di San Giustino v Chietti pochádza z 11.storočia a priťahuje veľa návštevníkov.

  Vody Jadranu omývajú mesto Vasto s plážami pravidelne oceňovanými modrou vlajkou. Historickému jadru mesta dominuje hrad Castello Caldoresco a v paláci Palazzo d'Avalos dnes sídli Archeologické múzeum, Múzeum kostýmov a Umelecká galéria. Na severe Vasta bol postavený najväčší aquapark v strednom a južnom Taliansku Aqualand del Vasto.

  Mesto Guilianová slúžilo za starých čias Rimanov ako kúpeľné mesto. Kľud obyvateľov chránil hrad Castello San Flaviano, na ktorého základoch dnes stojí staré mesto s množstvom kostolov, múzeí a architektonicky zaujímavých stavieb. Pod kopcom sa rozlieha mestská časť Gulianova Lido s prístavom, palmovou promenádou a piesočnou plážou.

  Panenská príroda

  V zime sa do regiónu Abruzzo vydávajú stovky lyžiarov z celého Talianska. Celkom 21 lyžiarskych stredísk ponúka okolo 370 kilometrov zjazdoviek. Pod vrcholom Gran Sasso d´Italia objavíte najjužnejšie položený európsky ľadovec Ghiacciaio del Calderone. K najobľúbenejším resortom patrí Roccaraso, Campo Felice a Campo Imperatore. Údolie Apenín križujú perfektne upravené bežecké trasy.

  Národné parky tvoria domov mnohým chráneným živočíchom. Dobrý pozorovateľ sa môže stretnúť s orlom kráľovským, kamzíkom abruzzským, divokou mačkou, vlkom apeninským, alebo dokonca medveďom hnedým. Národnými parkami vedú stovky kilometrov trás pre cyklistov a peších turistov, ktoré vás zavedú k malebným horským scenériám, do vyšších nadmorských výšok aj k priezračným jazerám.

Najnovšie recenzie Taliansko - Abruzzo

Celkom: 6,8 Lokalita Abruzzo je velmi hezká, čisté moře, velké vlny, široké pláže, velmi málo lidí, měli jsme často pláž i moře takřka pro sebe....

 • 6,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Lokalita Abruzzo je velmi hezká, čisté moře, velké vlny, široké pláže, velmi málo lidí, měli jsme často pláž i moře takřka pro sebe. Dostatek restauraci, převážně pizzerie, nedaleko supermarkety, ve kterých se dá nakoupit, za slušné peníze. Doporučuji supermarket Euro Spin. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
MAC- hotel na první pohled velmi pěkný, nadchla nás úžasná veliká terasa, na které jsme trávili většinu času, když jsme zrovna byli v hotelu. Dveře do apartmánu nešly zavírat na kliku, museli jsme neustále zamykat, jinak bychom měli dokořán, nesmělo se zamknout na více západu, dveře se zasekly, kuchyňka celkem slušně vybavená, upadávaly jedny dvířka na lince, čistota kuchyňky mizerná, nájemníci před námi zřejmě neuklizeli, vše bylo umatlane, lepivé. Hotel by měl úklid více kontrolovat.

Strava
Ubytování jsme měli bez stravy.

Služby hotela
Bez služeb.

Pláž
Pláž krásná, písčitá, moře průzračné čisté. Na pláži místy pruh oblázků, odhadem 2-3metry, na kraji míře, poté opět písek.

Monika, 20.07.2021, Dátum pobytu: 10.7. - 17.7.2021
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Residence Gugu & Mac

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 10 spokojena

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
spokojena Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
dobre

Strava
vlastni

Služby hotela
vyborne

Pláž
blizko do plazi

Elena Sekerskaya, 19.09.2020, Dátum pobytu: 29.8. - 12.9.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Residence Mac

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 v hotelu jsme byli již po třetí a stále naprostá spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
v hotelu jsme byli již po třetí a stále naprostá spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
nemá chybu

Strava
výhodou tohoto hotelu je, že když chcete využít hotelovou kuchyni, stačí si objednat, vaří výborně

Služby hotela
služby na profesionální úrovni, paní recepční je fantastická, vždy s úsměvem na tváři - prostě na jedničku

Pláž
krásná, čistá

Jarmila Táborská, 15.09.2020, Dátum pobytu: 5.9. - 12.9.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Residence Playa Sirena

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Pěkná dovolená, spokojenost.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkná dovolená, spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo pěkné, jak na fotografiích, jen dětem chybělo wifi připojení.

Pláž
Pláže pěkné, čisté. Moře teplé.

Hana O., 02.09.2020, Dátum pobytu: 21.8. - 30.8.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Adam´s Apple

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 vcelku pozitivní

 • 8,5 Ubytovanie
 • 6 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
vcelku pozitivní Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
naprosto splnilo naše očekávání

Strava
žádná

Služby hotela
jednalo se o kemp

Pláž
solidní, vzhledem k tomu, že bylo po sezoně, málo obsazená.

Anonym, 28.12.2019, Dátum pobytu: 14.9. - 21.9.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Abruzzo, Hotel: Kemp Duca Amedeo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Abruzzo