Taliansko - Južné Tyrolsko Taliansko

 • Popis

  Južné Tyrolsko leží na severnom cípe Talianska a hraničí s Rakúskom. Legendami opradená krajina v sebe spája zasnežené vrcholy Álp, vyhlásené stredomorské vinice, tradičné kulinárske umenie a prastaré zvyky miestnych obyvateľov. Panenská príroda sa hemží turistami v zime i v lete. Top talianske lyžiarske strediská zvádzajú milovníkov zimných športov k nečakaným výkonom a zelené kopce v letných mesiacoch, lákajú celé rodiny k prechádzkam a výletom na bicykloch. Pestrosť Južného Tyrolska zdôrazňujú jeho obyvatelia a kultúra. V mieste, kde sa taliančina stretáva s nemčinou a ladinštinou, sa prelína pokojná povaha južanských národov s poctivou sedliackou prácou a starostlivosťou. Remeslo doviedlo k dokonalosti výrobu juhotyrolskej slaniny, polotvrdého syru Stelvio a mezinárodne oceňovaného vína. Región pamätujúci dejinné zvraty uchoval historické pamiatky ako sú hrady Franzensfeste, Bruneck a Fischburg, zámky Sonnenburg, Schlandersberg , Trauttmansdorf a sprístupnené bane Villanders, Prettau a Ridnaun, kostoly a cirkevné stavby a pozoruhodné múzea, ktorým kraľuje Archeologické múzeum v Bolzane s ľadovcovou múmiou Ötzi.

  Južné Tyrolsko v zime

  Bohatá snehová nádielka v zimných mesiacoch dodává juhotyrolskej krajine rozprávkovú atmosféru. V celom regióne sa nachádza 30 lyžiarskych stredísk s  viac ako 1200 kilometrov dlhými zjazdovkami, snow parky na svetovej úrovni, 1800 kilometrov bežeckých tratí s pôsobivými výhladmi a umelým osvetlením, trasy pre zimných turistov a dobrodruhov na snežniciach alebo chodníky pre jazdcov na koňoch. Až vás omrzia dni plné športu, doprajte si relax v termálnych kúpeloch Therme Meran v Meranu s výhľadom na horský masív, ochutnejte menu v jednej z 23 michelinských reštaurácií a navštívte niektoré z múzeií horolezcov a polárnika Reinholda Messnera na čele s architektonickým skvostom Messner Mountain Museum Corones postaveným na vrchole Kronplatzu. Pestrú dovolenku môžete oživiť nákupom suvenírov alebo romantickou prechádzkou po večernej krajine.

  Južné Tyrolsko v lete

  Jedinečná krajina Južného Tyrolska ležiaca uprostred Dolomit vytvára bohatý program letnej dovolenky. Cyklistika a pešia turistika v oblastiach nad 2000 metrov nad morom sa úplne líší od peších a cyklotrás v okolí viníc a v širokých údoliach. Viac ako 13000 kilometrov turistických trás vedie cez panenskú prírodu a k dolomitským vrcholom zapisaných v zozname svetového dedičstva UNESCO. Vodné kanály lemujú cesty Waalwege vhodné pre rodiny s deťmi, zatiaľ čo horolezci uprednostňujú hrebeňové prechody a vrcholové cesty Meraner Höhenweg a Dolomiten Höhenweg alebo symbol Dolomit – tri zuby Drei Zinnen. Dobré víno a ochutnávku v 150 pivniciach vás sprevádzajú na vinárskej ceste z údolia Etschtal cez Bolzano do Überetsche. Cyklistov čaká lákavý výber zo 600 kilometrov chodníkov vrátane trailov v Dolomitoch, pohodlných jázd v údolí a cyklotrasy s historickými pamiatkami Via Claudia Augusta. Po aktívnom programe si oddýchnite na brehoch jazera Kalterer See, najteplejšieho jazera v Alpách, alebo pri ďalších priezračných vodných plochách. V dlhej chvíli si skúste rafting, jazdu na kanoe, kitesurfing, windsurfing a plachtenie.

Najnovšie recenzie Taliansko - Južné Tyrolsko

Celkom: 7.3 Přátelský, cenově dostupný hotel s vynikajícími službami a polohou. Doporučuji!

 • 6 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Přátelský, cenově dostupný hotel s vynikajícími službami a polohou. Doporučuji! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj je zařízen ve starším stylu, vypadá čistě a dobře. Nedostatečné topení plus deka místo peřiny - mínus. Úklid každý den (s čerstvými ručníky). V pokoji není stůl a židle, žádná rychlovarná konvice.

Strava
Je tu spousta jídla a jeho rozmanitost, někdy trochu kavárenský styl. Číšníci byli prvotřídní, velmi ochotní a ochotní, velké plus pro manažera Paola

Služby hotela
Plusem je parkoviště přímo u hotelu. Nechybí sušák lyžařských bot. Co stojí za vyzdvihnutí, je hotelový personál té nejvyšší kvality.

Pláž
Sjezdovky a vleky do 5 minut.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 05.03.2024, Dátum pobytu: 24.2. - 2.3.2024
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Sporthotel Kurzras (Maso Corto)

Celkom: 7.8 Příjemný menší hotel, s vynikajícím jídlem. Sauna už je horší. Ale vesměs pěkné a klidné místo

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Příjemný menší hotel, s vynikajícím jídlem. Sauna už je horší. Ale vesměs pěkné a klidné místo Zobraziť celú recenziu

Ondřej L., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.03.2024, Dátum pobytu: 18.2. - 21.2.2024
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Sport Wildgall (Anterselva di Sopra)

Celkom: 10 Dovolená se povedla moc příjemné místo vše souhlasilo se smlouvou s cestovní kanceláři

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se povedla moc příjemné místo vše souhlasilo se smlouvou s cestovní kanceláři Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel příjemný čistý a personal profesionální a milý .

Strava
Bez výhrad

Služby hotela
100%

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 11.07.2023, Dátum pobytu: 5.7. - 8.7.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Celkom: 7.5 Velmi dobrý hotel, pouze starší část hotelu potřebuje vylepšení

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobrý hotel, pouze starší část hotelu potřebuje vylepšení Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj malý, starý typ, bublající radiátory. Čistý

Strava
Velmi dobré večeře, slabší (monotónní) snídaně formou švédských stolů.

Služby hotela
Skvělá Spa zóna, pěkné hřiště pro děti, výtah z garáže výhodou. Nedostatek sušáků na lyžařské boty, snídaně pro lyžaře by mohla být od 6.30 a ne od 7.30.

Paweł K., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 22.02.2023, Dátum pobytu: 12.2. - 18.2.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Hotel Mühlenerhof

Celkom: 9.8 Hezký hotel na klidném místě, výborný personál i strava. Poměr cena-služby, super!

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hezký hotel na klidném místě, výborný personál i strava. Poměr cena-služby, super! Zobraziť celú recenziu

Zdeněk D., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.12.2022, Dátum pobytu: 15.12. - 19.12.2022
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Antholzerhof (Anterselva di Mezzo)

Všetky recenzie Taliansko - Južné Tyrolsko