Taliansko - Južné Tyrolsko Taliansko

 • Popis

  Južné Tyrolsko leží na severnom cípe Talianska a hraničí s Rakúskom. Legendami opradená krajina v sebe spája zasnežené vrcholy Álp, vyhlásené stredomorské vinice, tradičné kulinárske umenie a prastaré zvyky miestnych obyvateľov. Panenská príroda sa hemží turistami v zime i v lete. Top talianske lyžiarske strediská zvádzajú milovníkov zimných športov k nečakaným výkonom a zelené kopce v letných mesiacoch, lákajú celé rodiny k prechádzkam a výletom na bicykloch. Pestrosť Južného Tyrolska zdôrazňujú jeho obyvatelia a kultúra. V mieste, kde sa taliančina stretáva s nemčinou a ladinštinou, sa prelína pokojná povaha južanských národov s poctivou sedliackou prácou a starostlivosťou. Remeslo doviedlo k dokonalosti výrobu juhotyrolskej slaniny, polotvrdého syru Stelvio a mezinárodne oceňovaného vína. Región pamätujúci dejinné zvraty uchoval historické pamiatky ako sú hrady Franzensfeste, Bruneck a Fischburg, zámky Sonnenburg, Schlandersberg , Trauttmansdorf a sprístupnené bane Villanders, Prettau a Ridnaun, kostoly a cirkevné stavby a pozoruhodné múzea, ktorým kraľuje Archeologické múzeum v Bolzane s ľadovcovou múmiou Ötzi.

  Južné Tyrolsko v zime

  Bohatá snehová nádielka v zimných mesiacoch dodává juhotyrolskej krajine rozprávkovú atmosféru. V celom regióne sa nachádza 30 lyžiarskych stredísk s  viac ako 1200 kilometrov dlhými zjazdovkami, snow parky na svetovej úrovni, 1800 kilometrov bežeckých tratí s pôsobivými výhladmi a umelým osvetlením, trasy pre zimných turistov a dobrodruhov na snežniciach alebo chodníky pre jazdcov na koňoch. Až vás omrzia dni plné športu, doprajte si relax v termálnych kúpeloch Therme Meran v Meranu s výhľadom na horský masív, ochutnejte menu v jednej z 23 michelinských reštaurácií a navštívte niektoré z múzeií horolezcov a polárnika Reinholda Messnera na čele s architektonickým skvostom Messner Mountain Museum Corones postaveným na vrchole Kronplatzu. Pestrú dovolenku môžete oživiť nákupom suvenírov alebo romantickou prechádzkou po večernej krajine.

  Južné Tyrolsko v lete

  Jedinečná krajina Južného Tyrolska ležiaca uprostred Dolomit vytvára bohatý program letnej dovolenky. Cyklistika a pešia turistika v oblastiach nad 2000 metrov nad morom sa úplne líší od peších a cyklotrás v okolí viníc a v širokých údoliach. Viac ako 13000 kilometrov turistických trás vedie cez panenskú prírodu a k dolomitským vrcholom zapisaných v zozname svetového dedičstva UNESCO. Vodné kanály lemujú cesty Waalwege vhodné pre rodiny s deťmi, zatiaľ čo horolezci uprednostňujú hrebeňové prechody a vrcholové cesty Meraner Höhenweg a Dolomiten Höhenweg alebo symbol Dolomit – tri zuby Drei Zinnen. Dobré víno a ochutnávku v 150 pivniciach vás sprevádzajú na vinárskej ceste z údolia Etschtal cez Bolzano do Überetsche. Cyklistov čaká lákavý výber zo 600 kilometrov chodníkov vrátane trailov v Dolomitoch, pohodlných jázd v údolí a cyklotrasy s historickými pamiatkami Via Claudia Augusta. Po aktívnom programe si oddýchnite na brehoch jazera Kalterer See, najteplejšieho jazera v Alpách, alebo pri ďalších priezračných vodných plochách. V dlhej chvíli si skúste rafting, jazdu na kanoe, kitesurfing, windsurfing a plachtenie.

Najnovšie recenzie Taliansko - Južné Tyrolsko

Celkom: 6,6 Celkový dojem velmi dobrý, majitelé hotelu příjemní,rodinný hotel, obsluha výborná, nemuseli jsme na jídlo a nápoje dlouho čekat,mluví...

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem velmi dobrý, majitelé hotelu příjemní,rodinný hotel, obsluha výborná, nemuseli jsme na jídlo a nápoje dlouho čekat,mluví částečně polsky-někteří,německy, italsky, díky polštině ruzumějí i některým českým slovům,komunikace výborná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nábytek zánovní, vysoké dobré postele,koupelna by mohla mít větší a lepší sprchu,chybí malá lednice.

Strava
Polopenze, na množství dostačující,snídaně dobré,nabízeli i chleba !, večeře tříchodové, ale těstovinové,jedenkrát opečené brambory, úplně chyběly polévky.Dezert stále se opakující, přeslazený, patlanice z Lidlu -to bylo ze stravy nejhorší.

Služby hotela
Sauna, herna pro děti,i venkovní, bazén- čistý, slušný, pěkné venkovní posezení.

Bylo by dobré, kdyby hotel nabízel slevovou kartu na lanovky a vláčky na horách, jsme přece v DOLOMITECH!!

Toto nám nejvíce chybělo!!!

Jaroslava K., 19.07.2019, Dátum pobytu: 10.7. - 16.7.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Unterinnerhof (Unterinn/Bolzano)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Dovolená byla fajn. Jen na začátku při příjezdu autobusů to bylo docela chaotické a člověk nevěděl, do jakého autobusů má nastoupit a...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dovolená byla fajn. Jen na začátku při příjezdu autobusů to bylo docela chaotické a člověk nevěděl, do jakého autobusů má nastoupit a musel si všechny oběhnout, aby zjistil kam má tedy nastoupit. Jinak ale vše probíhalo v pořádku, paní delegátka byla skvělá. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje čisté, uklizené, vybavení sice trochu zastaralejší, ale to nijak nesnizobalo kvalitu ubytování.

Strava
Strava byla dobrá, první den spíše průměr, ten druhý to bylo lepší. Snídaně klasika, švédské stoly, výběr nebyl nějak extra velký, ale i tak se člověk mohl dobře najíst.

Služby hotela
Služby hotelu průměr, na recepci měli problém s angličtinou. To ale vynahradila velmi příjemná a ochotná paní delegátka. V hotelu navíc byla bezplatná sauna, což bylo po celém dnu na lyžích velmi příjemné.

Zjazdovky
Areál patří sice k těm menším, ale i tak je oproti tomu, co známe z Čr obrovský. Spíše ho doporučuji zkušenějším lyžařů, pro začátečníky to úplně není. Taky je problém s ne moc velkou nadmořskou výškou, dole sníh taje a jenom nahoře se moc jezdit nedá, sjezdovek je tam málo, navíc sedačky jsou jenom na Monte Elmo, zbytek jsou pomy. I tak na 3 dny lyžování bohaté stačilo, víc dnů by ale asi už bylo moc.

Zuzana M., 15.03.2019, Dátum pobytu: 8.3. - 12.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Sextner Hof (Sesto)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 v pořádku

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
v pořádku Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
v pořádku

Strava
hotel strava dalo se to,jinde super

Služby hotela
v pořádku

Zjazdovky
velmi dobré,málo lidí na sjezdovce,čekání bez front

Michal Janák, 11.03.2019, Dátum pobytu: 24.2. - 28.2.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Sextner Hof (Sesto)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,2 S dovolenou jsem byl spokojený.

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
S dovolenou jsem byl spokojený. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
K ubytování bych měl dvě výhrady. V pokoji se málo topilo a hlavní problém byl v malé místnosti pro uskladnění lyží. Vzhledem k počtu ubytovanych hostů byla místnost malá. Dostat se ráno k lyžím byl opravdu problém.

Strava
Se stravou jsem byl spokojen. Bonusem byl zeleninový bufet.

Služby hotela
Se službami v hotelu jsem byl spokojen.

Zjazdovky
Kvalita sjezdovek byla perfektní.

Jiří Absolín, 11.03.2019, Dátum pobytu: 2.3. - 6.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Južné Tyrolsko, Hotel: Sextner Hof (Sesto)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Južné Tyrolsko