Taliansko - Arabba/Marmolada Taliansko

 • Popis

  Kráľovná Dolomitov

  Romantické mestečko Arabba je vklinené medzi zasnežené velikány Dolomitov, ktorým kraľuje ľadovec Marmolada s nadmorskou výškou 3342 metrov. Na svahoch nad Arabbou sa rozkladajú lyžiarske areály Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta. 65 kilometrov zjazdoviek zameraných na športových lyžiarov steká z ľadovej Marmolady až do miest v údolí. Väčšina z nich začína úzkym sedlom a rozširuje sa do červeného alebo čierneho padáka. Úžasne dlhá červená zjazdovka Pista Bellunese končí v meste Malga Ciapela, meria 12 kilometrov a prekonáva 2124 výškových metrov. Na najťažšiu trať Pista Fodoma v dĺžke 2,8 kilometrov a s prevýšením 804 metrov si trúfnu iba skutoční dobrodruhovia. Malé percento príjemných modrých trás znevýhodňuje rodiny s deťmi, ktoré by za svojou vysnívanou dovolenkou mali ísť o pár zatáčok ďalej k priesmyku Campolongo. Naopak veľký výber free ride terénov v hlbokom snehu od jednoduchších až po extrémne označené trasy vykúzli úsmev na tvári aj tým najnáročnejším lyžiarom. Iba jeden priemerný snow park rozhodne neuspokojí klientelu na doskách. Vyznávači bielej stopy oprášia svoje bežkárske skúsenosti na 15 kilometrovom okruhu v Malga Ciapela. Arabba je súčasťou lyžiarskeho okruhu Sella Ronda, cez ktorý naväzuje na susedné strediská Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

  Après-ski

  Mesto Arabba si aj cez nátlak cestovného ruchu zachovalo typickú horskú atmosféru a odolala výstavbe masívnych turistických komplexov. Výber aktivít mimo zjazdovky preto nie je tak rozsiahly, zato sa zameriava na regionálnu kultúru a ctí miestne tradície. Navštívte malé vojnové múzeum v poslednej medzistanici Serauta na Marmolade pripomínajúce udalosti z 2. svetovej vojny, kedy boli Dolomity neustále obsadené vojakmi a ľadovec ukrýval ich bojovú techniku. Dobré jedlo a pitie ochutnajte v samoobslužnej reštaurácii Luigi Gorza na vrchole Porta Vescovo alebo v panoramatickom lounge bare Cesa da Fuoch. Väčšina hotelov a apartmánov leží priamo pri zjazdovke a za nočnou zábavou sa musíte vydať po svojich do centra mesta, kde si môžete zakorčuľovať, posedieť pri výbornej talianskej kuchyni alebo vypočuť občasné živé koncerty. Milovníci adrenalínu môžu vyletieť helikoptérou na horu Marmolada a následne ju zísť na lyžiach alebo na snowboarde.

  Doprava

  Poloha Arabby v centrálnej časti Dolomitov a nevyhnutný prístup cez okolité horské priesmyky predlžuje cestu o desiatky minút. Najbližší diaľničný zjazd je vzdialený 65 kilometrov. Odmenou za náročný príjazd do mesta je prívetivá horská atmosféra a malý turistický ruch. Trasa z Bratislavy meria 586 kilometrov a za volantom strávite 7 a pol hodiny. Z Košíc prejdete 1051 kilometrov za 11 hodín. Na záchytných parkoviskách pri nástupných staniciach lanoviek sa nevyberá žiadne parkovné. Bezplatnú dopravu ski busom môžu využiť všetci držitelia viacdenných ski pasov. Ski busové linky spájajú areály Marmolada – Alleghe a Civetta s mestami Arabba a Malga Ciapela.

  Koľko to stojí?

  Arabba si udržala európsku prestíž jedného z najlepších lyžiarskych stredísk. Dopyt po voľných ubytovacích kapacitách zďaleka prevyšuje ponuku a vytvorila sa aj stála sezónna klientela. Pri pobyte v Arabbe preto siahnete hlbšie do peňaženky a za kvalitné služby si priplatíte. Šesťdenný ski pas Arabba / Marmolada stojí 250 EUR pre dospelého, 175 EUR pre násťročných a 225 EUR pre seniorov. Deti do 8 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Arabba spadá aj do rozšíreného ski pasu Dolomiti Superski platiaceho v 12 okolitých areáloch.

  Leto s ľadovou královnou

  Ľadovec Marmolada pred niekoľkými rokmi ukončil letnú sezónu, napriek tomu oblasť poskytuje široké športové aj relaxačné vyžitie pre letných návštevníkov. Marmolada, lokalita s povestnou prírodnou krásou, starovekými tradíciami a prívetivými obyvateľmi, je ako stvorená pre turistiku. Niekoľko označených trás s prevýšením 1000 metrov prechádza okolo pozostatkov udalostí zo svetových vojen. Hrebeň Punta Serauta hral dôležitú rolu talianskeho strategického bodu, preto je pod ním zriadené Múzeum vojny. Na jednotlivých vrcholoch čakajú panoramatické vyhliadky aj informačné cedule o okolitej prírode. Úpätie hrebeňov aj ich svahy sú pretkané cyklotrasami pre horské aj cestné bicykle. Perličkou na torte sú voľné zjazdy po trávnatých zjazdovkách a cyklokrosové trasy. Horolezci a vysokohorskí turisti si môžu vybrať z desiatok vrcholov Dolomitov a vystúpiť na ich skalnatú hlavu, či už so sprievodcom alebo len s mapou v ruke. Do údolia sa znášajú paraglajdisti, pri jazerách relaxujú rybári a po hladine uháňajú plachetnice ako o preteky. Osviežiť sa môžete v prírodných jazerách alebo v bazénoch krytého aj vonkajšieho kúpaliska.

Najnovšie recenzie Taliansko - Arabba/Marmolada

Celkom: 9.3 celkový dojem z pobytu je velmi dobrý

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
celkový dojem z pobytu je velmi dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování splnilo očekávání, příjemná velikost pokoje i koupelny, sympatická jídelna

Strava
strava je největším kladem pobytu, vynikající samoobslužný bufet, výběr z vynikajících teplých předkrmů i hlavních jídel a dezertů

Služby hotela
velmi pozorný, milý a příjemný obsluhující personál v jídelně, dobře fungující bazén i sauna

Ivana N., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.03.2023, Dátum pobytu: 10.3. - 17.3.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Arabba/Marmolada, Hotel: Tyrolia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.6 Krásný kout Dolomit. Na své si přijdou lyžaři i nelyžaři. Možnost výletů, koupání a krásných horských scenérií.

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásný kout Dolomit. Na své si přijdou lyžaři i nelyžaři. Možnost výletů, koupání a krásných horských scenérií. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídá ceně. Jednoduše vybavené pokoje, ale čisté, každý den uklizeno.

Strava
Výborná italská kuchyně.

Služby hotela
Celkový dojem báječný, perzonál milý a ochotný. Paní domácí umí i trochu česky.

Eva Trepková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 15.03.2023, Dátum pobytu: 3.3. - 10.3.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Arabba/Marmolada, Hotel: Rifugio Dolomia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 dovolená splnila očekávání v rámci poměru cena/kvalita

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
dovolená splnila očekávání v rámci poměru cena/kvalita Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
hotel odpovídal 3*, neměli jsme žádný problém, recepční vstřícní, příjemní

Strava
polopenze běžný standard, na večeře moc velký výběr nebyl, ale jídlo bylo chutné a všechno obsluha doplňovala

Lenka M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.03.2023, Dátum pobytu: 3.3. - 8.3.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Arabba/Marmolada, Hotel: Principe Marmolada

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5 Dobrý poměr cena/výkon.

 • 5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Dobrý poměr cena/výkon. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita odpovídala ceně s následujícími výjimkami: 1) nemožnost placení platební kartou, 2) omezeně funkční internet - pouze na patře s recepcí, jinde nepoužitelné, 3) teplá voda pouze 2 z 5 dnů jinak vlažná.

Strava
Strava chutná ale málo co do množství. Obsluha doplňuje malé množství ale často. Dost se divím, že je tam baví tisíckrát lítat s "třrmi kolečky salámu" než tam rovnou pro těch 40 lidí nandat plnou mísu a jít za čtvrt hodiny. U snídaně rozhodně platí kdo pozde chodí, sám sobě škodí. Večere obdoba, kuchyně u večeře ani ne moc italská dost laděno do české (pblíbený je např. vepřový plátek). Opět problém porce. Dezert např. jablko nebo pomeranč. Zkrátím to, zkrátka 100 kg chlap po celodenním sportovním výkonu se zkrátka nenají. Pro ženy na dietě "značka ideál".

Služby hotela
Na chatě nepřijímají platební karty, placení všeho je v POUZE V HOTOVOSTI, což je v dnešní době (rok 2023) zcela mimo a pro zákazníky omezující (díky nutnosti řešit hotovots, bankomaty, výběry apod.)

web:review_paragraph_heading_18
Odpověď byla průměrný. V podstatě ale otázka byla nerelevantní, sportovní program nám nebyl nijak zařizována, zařizovali jsme si vše sami s jednou výjimkou odvoz na/z sjezdovku/sjezdovky z chaty do Paso Fediaia) Chata leží mimo sjezdovky. Odvoz z/na fungoval dobře.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.02.2023, Dátum pobytu: 12.2. - 18.2.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Arabba/Marmolada, Hotel: Rifugio Dolomia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.8 Klidné místo mimo rušná centra. Vyhovoval i přesun ke sjezdovce vlastním autem cca 3km místo obvyklého skibusu.

 • 7.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Klidné místo mimo rušná centra. Vyhovoval i přesun ke sjezdovce vlastním autem cca 3km místo obvyklého skibusu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší vybavení, ale plně funkční. Dostatek místa pro 3 osoby na pokoji. Oproti 3/4* hotelu skromnější vybavení, ale za odpovídající cenu.

Strava
Snídaně sice v základní nabídce, ale dostačující. Večeře rozmanité, včetně dezertu.

Služby hotela
Velká ochota a vstřícnost, domácí atmosféra. Bezproblémové parkování.

Zjazdovky
Rychlá dostupnost jak na všechny sjezdovky Sella Rondo, tak na atraktivní Marmoladu.

Michal K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.02.2023, Dátum pobytu: 11.2. - 16.2.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Arabba/Marmolada, Hotel: Rifugio Dolomia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Arabba/Marmolada