Taliansko - Via Lattea / Sestriere Taliansko

 • Popis

  Olympijský areál na taliansko-francúzskych hraniciach

  Savojské stredisko Sestriére vyrástlo v 30. rokoch 20. storočia. Tiahne sa po alpských vrcholoch Mont Sises, Motta, Fraiteve a Colle Bercia a siaha až za francúzske hranice do strediska Montgenèvre. Hustá sieť 400-kilometrovej zjazdovky sa prezýva Mliečna dráha, Via Lattea. Prevažujú dlhé červené trate pretínajúce rozľahlý smrekovcový les. Pokrýva ich dostatočná snehová nádielka charakteristická pre nadmorskú výšku nad 2000 metrov. Sestriére hostilo v roku 2006 zimné olympijské hry, ktoré priniesli razantnú modernizáciu prepravného parku a zázemie areálu. Snowboardisti sa môžu tešiť na 7 snowparkov nabitých celým radom atrakcií, ako sú jumpy, quaterpipe alebo boardercrossová dráha. Obrovské možnosti lyžovania vo voľnom teréne podčiarkuje čoraz obľúbenejšie heliskiing s dvoma heliportami v Sestriére a v Pragelate. Bežkári môžu okúsiť okruhy, na ktorých v roku 2006 vybojovali českí reprezentanti Kateřina Neumannová a Lukáš Bauer olympijské medaily. Lyžiarske školy pre deti i dospelých zdokonalia váš štýl a najmenších návštevníkov zabavía na detských ihriskách s pojazdnými kobercami, kolotočami, prekážkami a hravými maskotmi.

  Après-ski

  Dedinka Sestriére nehýri divokým nočným životom, aj keď niekoľko diskoték láka tancuchtivých návštevníkov každý večer. Après-ski v stredisku dominuje multifunkčný športový komplex s tenisom, squashom, relaxačnými procedúrami, horolezeckou stenou a bazénom. Ponuku adrenalínových aktivít nedávno rozšírila jazda autom na ľade, tandemový paragliding, požičovňa snežných skútrov a jazda so psím záprahom. Večer spríjemní posedenie s rodinou či priateľmi v útulnej reštaurácii alebo krčmičke.

  Doprava

  Jedno z najvzdialenejších stredísk zo Slovenskej republiky leží v najzápadnejšom výbežku Talianska na hraniciach s Francúzskom. Trasa z Bratislavy cez Viedeň, Villach, Veneziu a Milano je dlhá pribižne 1150 kilometrov a trvá zhruba 11 hodín. Vzdialenosť z Košíc cez Budapešť, Ljubljanu, Veneziu a Milano je približne 1450 kilometrov dlhá a trvá 14 a pol hodiny. Platený ski bus po Sestriére prepája hlavné body areálu každú pol hodinu, v hlavnej sezóne aj častejšie, a k dispozícii je aj linka Pragelato - Sestriére.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Via Lattea oprávňuje lyžiarov k vyvádzaniu na zjazdovkách v areáloch Sestriére, Sauze d'Oulx, Sansicario, Cesana, Oulx, Claviere a Pragelato. Šesťdňový ski pas v hlavnej sezóne stojí 196 € pre dospelých a 51 € pre deti do 8 rokov. Ski pas Via Lattea International prináša ešte viac výhod. Okrem toho, že si zalyžujete aj na francúzskej strane Álp vo vyhlásenom Montgenèvre, zľavy čakajú aj na seniorov nad 65 rokov, teenagerov do 15 rokov a organizované skupiny. Šesťdňová permanentka Via Lattea International stojí 246 €. Pre nelyžiarov sú pripravené jednorazové jazdy hore a dole.

  Leto pod Alpami

  Turistická oblasť Sestriére píše svoju históriu od roku 1934, kedy na nej vyrástli prvé výškové hotely a lanovky na vrcholy Banchetta a Sieste. Letní návštevníci zažijú bohatý program od historických exkurzií po pevnostiach, kláštorných a bývalých osadách v údolí Susa, cez organizované výstupy na horských bicykloch, horolezecké exkurzie, paragliding, rafting, kanoe, hydrospeed, jazdu na koni, až po športové rybárčenie na jazere lago Losetta. Pešie chodníky vedú cez lesy, okolo jazier a do národných parkov, ako je preslávená prírodná rezervácia Gran Bosco. Golfové ihrisko s 18 jamkami sa radí k najvyššie položeným greenom v Európe a od jeho jamiek je krásny výhľad na okolité horské panorámy. K relaxácii slúži krytý bazén, sauna a solárium. Celá rodina sa zabaví pri stolnom tenise, plážovom futbale, bedmintone a pri vychádzkach do prírody.

Najnovšie recenzie Taliansko - Via Lattea / Sestriere

Celkom: 9 Všechny informace o středisku a domluvené služby byly v pořádku. Recepční hotelu vyšli vstříc našim požadavkům.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Všechny informace o středisku a domluvené služby byly v pořádku. Recepční hotelu vyšli vstříc našim požadavkům. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
standard dle kategorie.

Strava
bez

Služby hotela
nevyužíváme

Pláž
zimní dovolená

Miroslav Staněk, 03.02.2015, Dátum pobytu: 24.1. - 31.1.2015
Oblasť: Taliansko Taliansko, Via Lattea / Sestriere, Hotel: Club Palace (Sestriere)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Celkový dojem ze střediska je velice dobrý. Kvalitní ježdění za přijatelnou cenu. Na večer se doporučuje Pinky Bar v centru města...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Celkový dojem ze střediska je velice dobrý. Kvalitní ježdění za přijatelnou cenu. Na večer se doporučuje Pinky Bar v centru města (příjemná atmosféra, dobré jídlo a pití) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmány vybaveny průměrným, ale funkčním zařízením. V hotelu je čisto, přístup personálu je velice vstřícný. Ideální jsou apartmány s balkónem a výhledem na sjezdovky.

Strava
V residenci vaří chutně (výběr z několika druhů), salátový bar je bez omezení. Rovněž se nabízí kvalitní vína za rozumnou cenu.

Služby hotela
Součástí pobytu jsou animační programy (zaměřeno na rodiny s dětmi)

Zjazdovky
Kvalitně připravené sjezdovky, bez front na lanovky (klasika Alpy). Lokalita nabízí spoustu příležitostí pro freeride. SNB jsou znevýhodněni tím, že některé místa jsou zpřístupněny pouze vleky (lanovky by byly lepší)

Lukáš H., 29.01.2013, Dátum pobytu: 19.1. - 26.1.2013
Oblasť: Taliansko Taliansko, Via Lattea / Sestriere, Hotel: Ski Club I Cavalieri (Sestriere)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (10) Nie (0)

Celkom: 6,4 Středisko bezkonkurenční, lyžování vynikající. Škoda, že uváděná vzdálenost od vleku 20m je jen trik: vlek tam je, ale není v provozu,...

 • 5,7 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Úvodné zhrnutie
Středisko bezkonkurenční, lyžování vynikající. Škoda, že uváděná vzdálenost od vleku 20m je jen trik: vlek tam je, ale není v provozu, resp. má tzv. logistický provoz, takže jsme se prošli cca 400m... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pohoda, ale neshoda mezi instrukcemi v ČJ a AJ. Samozřejmě platí originál... název CK tedy sedí :-).

Strava
Vlastní, takže fajn.

Služby hotela
OK

Pláž
Nehledali jsme :-(

Celkový dojem
Paráda v italské pohodě.

Karel Vála, 22.03.2011, Dátum pobytu: 12.3. - 19.3.2011
Oblasť: Taliansko Taliansko, Via Lattea / Sestriere, Hotel: Rezidence Nube D´Argento

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Via Lattea / Sestriere