Taliansko - Val di Fiemme/Obereggen Taliansko

 • Popis

  Brána do Dolomitov

  Obľúbené talianske stredisko Val di Fiemme tvorí severnú bránu do Dolomitov. Atraktívna vzdialenosť zo Slovenska, široký výber svahov, moderné prepravné zariadenia a bezkonkurenčná infraštruktúra v údolí priťahuje každoročne stovky slovenských lyžiarov. 115 kilometrov perfektne rolbovaných zjazdoviek ponúka strmé čierne padáky, široké červené diaľnice, kopce s hrboľmi, rodinné modré panoramatické trasy aj detské cvičné lúky. Výkonné snežné delá pokryjú takmer všetky úseky strediska a pripravujú svahy na nápor lyžiarov na začiatku sezóny. Nadmorská výška od 860 do 2388 metrov sľubuje kvalitnú snehovú nádielku na vyššie položených zjazdovkách. Naopak chaty v údolí nemávajú vždy romanticky biele strechy. Údolie Val di Fiemme hostí každoročne známy bežkársky závod Marcialonga. 70 kilometrov dlhá stopa zostáva k dispozícii milovníkom bežeckého lyžovania po celú sezónu a ďalších 57 kilometrov vyfrézovaných tratí tvoria ľahké aj športové okruhy pre klasiku aj korčuľovanie. 6 snowboardových parkov rozmiestnených po slnečných svahoch Val di Fiemme pripravuje celodenné vyžitie pre profesionálov aj začiatočníkov na doskách. Strediská nezabúdajú ani na vyznávačov free ride jazdy voľným terénom a pripravujú označené trasy v hlbokom snehu.

  Aprés-ski

  Pestrá paleta aprés-ski aktivít nadchne aj tých najnáročnejších návštevníkov. V cene viacdenného ski pasu je zahrnuté vstupné do krytého plaveckého bazéna a na zimné štadióny v Cavalese a Predazzo alebo na klzisko pod šírim nebom v Lago di Tesero. Obereggen láka na osvetlenú sánkarskú dráhu a nočné lyžovanie za svitu mesiaca. Turistické spolky organizujú vychádzky na snežniciach a chodcov často míňajú konské záprahy so saňami vystlanými kožušinou. K netradičnej zábave patrí jazda na snežnom skútri, ktorý si môžete požičať a brázdiť na ňom ľudoprázdne svahy. O večerný program sa postarajú reštaurácie, bary a diskotéky.

  Doprava

  Val di Fiemme patrí k najlepšie dostupných talianskym strediskám. Trasa z Bratislavy meria len 717 kilometrov a z Košíc 1089 kilometrov. Väčšina cesty je po diaľnici. Iba posledných 26 kilometrov stúpajúcich k stredisku vedie po udržiavanej horskej komunikácii s výborným označením. Záchytné parkoviská pri dolných staniciach lanoviek sú zadarmo. Pravidelné skibusy spájajú všetkých 12 areálov v údolí. Vstupenkou na palubu autobusu je platný ski pas. Každý deň tak môžete lyžovať v inom stredisku a vychutnávať si rozmanitosť zjazdoviek a fun parkov.

  Koľko to stojí?

  Val di Fiemme ponúka niekoľko typov ski pasov. Prvý z nich, Val di Fiemme / Obereggen, platí v areáloch Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Rasso Rolle, Passo Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte s. Pietro. Ešte lákavejší ski pas Dolomiti Superski oprávňuje lyžiarov k neobmedzenému vstupu do všetkých 12 areálov v údolí. V cene ski pasu je naviac vstupné do krytých bazénov a na klzisko. Šesťdenná permanentka Val di Fiemme / Obereggen stojí 241 EUR pre dospelých, 169 EUR pre násťročných a 217 EUR pre seniorov. Deti do 8 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Zľavy pre skupiny získate priamo pri pokladniach.

  Leto na úpätí Dolomitov

  Val di Fiemme, preslnené údolie s príjemnými obyvateľmi a nepredraženými službami, si získalo obľubu turistov z celého sveta. Pokrývajú ho hlboké alpské lesy, vysoké pohoria, holé skalnaté vrcholy a celú atmosféru dokresľuje rieka Avisio. Prírodné parky, ako je Paneveggio – Pale di San Martino Natural Park, a dobrodružné zábavné centrá Acropark Molina di Fiemme, Areopark Ziano di Fiemme a Avisio Park Masi di Cavalese pripravujú bohatý letný program pre verejnosť. Pešie chodníky v dĺžke 57 kilometrov sú usporiadané do okruhov podľa náročnosti. Označené trasy pre horské bicykle vodia cyklistov okolo prírodných a kultúrnych zaujímavostí. K ďalším obľúbeným aktivitám patrí minigolf, rybačka, rafting, tenis, plážový volejbal a jazdy na koni. Kúpanie si dosýta užijete v 25 prístupných alpských jazerách. Milovníci histórie si nesmú nechať ujsť návštevu mestečka Cavalese s honosnými domami feudálov z 12. storočia a známe geologicko-etnogtrafické múzeum v Predazzo.

Najnovšie recenzie Taliansko - Val di Fiemme/Obereggen

Celkom: 10 Milí majitelé hotelu, všude čisto, příjemný velký pokoj. Výborné snídaně i večeře, včetně velikonočního menu. Děkujeme, rádi se někdy...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Milí majitelé hotelu, všude čisto, příjemný velký pokoj. Výborné snídaně i večeře, včetně velikonočního menu.

Děkujeme, rádi se někdy vrátíme. Zobraziť celú recenziu

review_paragraph_heading_18
Na lyže jsme jezdili individuálně. Malé welness v hotelu bylo v provozu, ale nevyužili jsme.

Martina M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.04.2024, Dátum pobytu: 30.3. - 2.4.2024
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Italia

Celkom: 8.5 Spokojenost

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší vybavení, pro přespání vyhovuje.

Strava
Výborná strava. Dostatek všeho.

Služby hotela
Bazén a welnes je po lyžování skvělý relax.

Jiří B., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 19.03.2024, Dátum pobytu: 10.3. - 16.3.2024
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Sport hotel Pampeago

Celkom: 8 Celkově bych to shrnula jako hodně špatný výběr apartmánu, dokonce jsme odjeli i o něco dříve domů.

 • 3 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Celkově bych to shrnula jako hodně špatný výběr apartmánu, dokonce jsme odjeli i o něco dříve domů. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bohužel na ubytování nebylo topení, ani žádná jiná možnost si nějak zatopit .... což je docela blbé, když jedete na lyže a pak si nemáte ani kde usušit věci či cokoliv. Dále byla na pokoji opravdu zima, netekla teplá voda a co se týče všeho dalšího nebyli zde ručníky, fén, ani např. toaletní papír. Na pokoji se nenacházela ani trouba, takže pokud byste si chtěli udělat něco k večeři tak asi marně.

Strava
Vařili jsme si buď samy nebo chodily na večeře.

Zjazdovky
Lanovky a sjezdovky byly super.

Jan D., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.03.2024, Dátum pobytu: 24.2. - 2.3.2024
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Residence Le Plejadi

Celkom: 10 Ubytování v hotelu Polo, Ziano, Vall di Fiemme, v termínu 12. až 18.2.2024 bylo perfektní. Dojížděly jsme skibusem do Prevezzi, cesta cca...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Ubytování v hotelu Polo, Ziano, Vall di Fiemme, v termínu 12. až 18.2.2024 bylo perfektní. Dojížděly jsme skibusem do Prevezzi, cesta cca 15 minut.Sníh v údolí sice nebyl, ale nahoře na Val.di Fiemme to byla nádhera. Krásná příroda, upravené sjezdovky, množství horských restaurací a slunečné počasí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel má velmi přátelskou atmosféru a jeho majitel, který je stále v recepci se velice snaží všem maximálně vyhovět. Služby jsou tak naprosto dokonalé, vše perfektně funguje. Úklid pokoje byl každý den.

Strava
Večeře je o trochu později, než je uvedeno, zato několik chodů, možnost výběru ze dvou teplých jídel a dvou předkrmů. Salátový bufet, zákusek, vše velice chutné. Snídaňový bufet pestrý, spíš orientovaný na sladké moučníky.

Služby hotela
V hotelu relaxační centrum, sauna, menší bazén, vířivka, vše dokonalé.

Zjazdovky
Sjezdovky, většinou červené jsou v krásném okolí lesů a hor, často s úžasnými výhledy.

Pavla V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 29.02.2024, Dátum pobytu: 12.2. - 18.2.2024
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Al Polo

Všetky recenzie Taliansko - Val di Fiemme/Obereggen