Taliansko - Val di Fiemme/Obereggen Taliansko

 • Popis

  Brána do Dolomitov

  Obľúbené talianske stredisko Val di Fiemme tvorí severnú bránu do Dolomitov. Atraktívna vzdialenosť zo Slovenska, široký výber svahov, moderné prepravné zariadenia a bezkonkurenčná infraštruktúra v údolí priťahuje každoročne stovky slovenských lyžiarov. 115 kilometrov perfektne rolbovaných zjazdoviek ponúka strmé čierne padáky, široké červené diaľnice, kopce s hrboľmi, rodinné modré panoramatické trasy aj detské cvičné lúky. Výkonné snežné delá pokryjú takmer všetky úseky strediska a pripravujú svahy na nápor lyžiarov na začiatku sezóny. Nadmorská výška od 860 do 2388 metrov sľubuje kvalitnú snehovú nádielku na vyššie položených zjazdovkách. Naopak chaty v údolí nemávajú vždy romanticky biele strechy. Údolie Val di Fiemme hostí každoročne známy bežkársky závod Marcialonga. 70 kilometrov dlhá stopa zostáva k dispozícii milovníkom bežeckého lyžovania po celú sezónu a ďalších 57 kilometrov vyfrézovaných tratí tvoria ľahké aj športové okruhy pre klasiku aj korčuľovanie. 6 snowboardových parkov rozmiestnených po slnečných svahoch Val di Fiemme pripravuje celodenné vyžitie pre profesionálov aj začiatočníkov na doskách. Strediská nezabúdajú ani na vyznávačov free ride jazdy voľným terénom a pripravujú označené trasy v hlbokom snehu.

  Aprés-ski

  Pestrá paleta aprés-ski aktivít nadchne aj tých najnáročnejších návštevníkov. V cene viacdenného ski pasu je zahrnuté vstupné do krytého plaveckého bazéna a na zimné štadióny v Cavalese a Predazzo alebo na klzisko pod šírim nebom v Lago di Tesero. Obereggen láka na osvetlenú sánkarskú dráhu a nočné lyžovanie za svitu mesiaca. Turistické spolky organizujú vychádzky na snežniciach a chodcov často míňajú konské záprahy so saňami vystlanými kožušinou. K netradičnej zábave patrí jazda na snežnom skútri, ktorý si môžete požičať a brázdiť na ňom ľudoprázdne svahy. O večerný program sa postarajú reštaurácie, bary a diskotéky.

  Doprava

  Val di Fiemme patrí k najlepšie dostupných talianskym strediskám. Trasa z Bratislavy meria len 717 kilometrov a z Košíc 1089 kilometrov. Väčšina cesty je po diaľnici. Iba posledných 26 kilometrov stúpajúcich k stredisku vedie po udržiavanej horskej komunikácii s výborným označením. Záchytné parkoviská pri dolných staniciach lanoviek sú zadarmo. Pravidelné skibusy spájajú všetkých 12 areálov v údolí. Vstupenkou na palubu autobusu je platný ski pas. Každý deň tak môžete lyžovať v inom stredisku a vychutnávať si rozmanitosť zjazdoviek a fun parkov.

  Koľko to stojí?

  Val di Fiemme ponúka niekoľko typov ski pasov. Prvý z nich, Val di Fiemme / Obereggen, platí v areáloch Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Rasso Rolle, Passo Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte s. Pietro. Ešte lákavejší ski pas Dolomiti Superski oprávňuje lyžiarov k neobmedzenému vstupu do všetkých 12 areálov v údolí. V cene ski pasu je naviac vstupné do krytých bazénov a na klzisko. Šesťdenná permanentka Val di Fiemme / Obereggen stojí 241 EUR pre dospelých, 169 EUR pre násťročných a 217 EUR pre seniorov. Deti do 8 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Zľavy pre skupiny získate priamo pri pokladniach.

  Leto na úpätí Dolomitov

  Val di Fiemme, preslnené údolie s príjemnými obyvateľmi a nepredraženými službami, si získalo obľubu turistov z celého sveta. Pokrývajú ho hlboké alpské lesy, vysoké pohoria, holé skalnaté vrcholy a celú atmosféru dokresľuje rieka Avisio. Prírodné parky, ako je Paneveggio – Pale di San Martino Natural Park, a dobrodružné zábavné centrá Acropark Molina di Fiemme, Areopark Ziano di Fiemme a Avisio Park Masi di Cavalese pripravujú bohatý letný program pre verejnosť. Pešie chodníky v dĺžke 57 kilometrov sú usporiadané do okruhov podľa náročnosti. Označené trasy pre horské bicykle vodia cyklistov okolo prírodných a kultúrnych zaujímavostí. K ďalším obľúbeným aktivitám patrí minigolf, rybačka, rafting, tenis, plážový volejbal a jazdy na koni. Kúpanie si dosýta užijete v 25 prístupných alpských jazerách. Milovníci histórie si nesmú nechať ujsť návštevu mestečka Cavalese s honosnými domami feudálov z 12. storočia a známe geologicko-etnogtrafické múzeum v Predazzo.

Najnovšie recenzie Taliansko - Val di Fiemme/Obereggen

Celkom: 9,2 Dovolená, přestože byla v době výskytu koronaviru, se obešla bez chyb. Cestovali jsme vlastním vozem, ubytování odpovídalo fotografiím,...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dovolená, přestože byla v době výskytu koronaviru, se obešla bez chyb. Cestovali jsme vlastním vozem, ubytování odpovídalo fotografiím, možná trochu problém s parkováním, při plné obsazenosti hotelu. My takový problém neměli, v hotelu jsme byli 2 rodiny. Skibus cca 200 m, ale v pohodě se to dá i s 5-letou dcerou. Lyžárna dostačující. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídalo ceně, pokoj na přespání v pohodě, byli jsme celý den na sjezdovce. jediná výtka je ke sprchovému koutu, je pouze pro hubeňoury. Pokud se chcete ohnout musíte do podřepu:-)Možná je to v jiných pokojích jiné???

Strava
Snídaně byli stejné, ale dostačující. Chyběli míchaná vajíčka a teplé párky, palačinky, ale ruku na srdce, kdo tohle všechno snídá denně doma???U snídaně jsme si vybírali večeři - polévka nebo těstoviny jako předkrm, hlavní chod, zákusek. Pití je placené - vše se v pohodě dá.

Služby hotela
Hotel nabízí lyžárnu, parkování u hotelu - 2 místa nebo v garáži cca 50 m od hotelu. Garáž je v ceně.

Zjazdovky
Jezdili jsme do Alpe Cermis vzdálené 4 km od hotelu. Sjezdovky pěkné, upravené, málo lidí, počasí skvělé...Vše fungovalo jak mělo. 6-denní skuipas 263 euro v ceně máte neomezený přístup do aquáče v Cavalese - můžu doporučit, jen musíte mít koupací čepici. Lze ji koupit na pokladně - 3 eura. V ceně je zimní stadion v Cavalese a kluziště v Teseru. Skipas vám platí na další lyžařská střediska, ale ty jsme nanavštívili.

Žaneta P., 13.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 8.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Lucia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

4 fotografie

Celkom: 8,6 Po příjezdu do dané lokality nám napadlo 50cm nového sněhu,takže podmínky na lyžování byly naprosto fantastické.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Po příjezdu do dané lokality nám napadlo 50cm nového sněhu,takže podmínky na lyžování byly naprosto fantastické. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vzhledem k tomu v jaké situaci jsme na dovolenou odjížděli(korona...)tak čistota pokojů každý den na jedničku.

Strava
Vynikající,vždy se těším na lehkou Italskou stravu o více chodech.

Služby hotela
Bazén,sauna,finská sauna,venku vířivka šampíčko,zamykatelná lyžárka

Zjazdovky
Vždy ráno nachystaný menžester a velký počet sedačkových lanovek propojené se třemi středisky.

Marek Tyl, 09.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 6.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Sport hotel Pampeago

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Pokud pominu přítomnost a paniku okolo korona viru, tak naše dovolená začala přímo hororově.Vyrazili jsme ráno po sedmé s tím že ve dvě ,...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Pokud pominu přítomnost a paniku okolo korona viru, tak naše dovolená začala přímo hororově.Vyrazili jsme ráno po sedmé s tím že ve dvě , ve tři budeme v Cavalese a pohoda klídek.Jenže přijedeme na Rozvadov - koupíme rakouskou dálničku , nasnídáme se a chceme pokračovat.Jenže auto už nenastartovalo, co dál. Odtahovka , doma si vzít jiné auto , rozbité dát do servisu, přeložit všechny věci a vyrazit podruhé. Ve dvanáct jsme vyrazili směr Itálie a všechno nakonec dobře dopadlo a večer v 19,30 jsme už seděli v hotelu u večeře.Nebudu popisovat fantastické lyžování v oblasti Val di Fiemme,sms z MZČR,...atd. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nádherný hotel v malém městečku, klid to bylo něco fantastického.

Strava
Bohužel stejná snídaně každý den , to člověka v tak krásném hotelu trochu zamrzí. Jinak večeře jako každý rok - Italové prostě nezklamou , ať si dáte cokoliv co vám nabídnou to je prostě dobrota.

Služby hotela
My jsme byli naprosto spokojeni , přijeli jsme si do Itálie zalyžovat , tak jsme lyžovali od rána do večera a po večeři je člověk rád že padne do postele aby načerpal síly na další den.

Zjazdovky
No tak to by bylo na strašně dlouhé povídání. Do Val di Fiemme jezdíme od roku 2014 každý rok, je tam hezky neustále svítí slunce, zalyžujeme si úplně na všech sjezdovkách a je úplně jedno jakou mají barvu , jsou vždy upravené a dá se na nich lyžovat i ve tři hodiny odpoledne. Nemám nic co bych řekl špatného na celý zájezd a pokud nám zdraví bude sloužit(už nám bude šedesát) budeme s CA Invia lyžovat co nám síly dovolí.

Václav Špiral, 04.03.2020, Dátum pobytu: 26.2. - 1.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Villa Jolanda

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Lyžování super, hotel čistý , pěkný, milý personál, omezená doba sauny 16-19 hod , venkovní vířivka mimo provoz.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Lyžování super, hotel čistý , pěkný, milý personál, omezená doba sauny 16-19 hod , venkovní vířivka mimo provoz. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoj čistý , hotel klidný .

Strava
Snídaně dobré, jsou od půl 8, jen kvalita kávy nic moc, presso si musíte u snídaně přiobjednat extra . Večeře obstojné i když omeleta s opékaným bramborem jako hlavní chod je zvláštní. Zdálo se mi , že na jídle dost šetří. Ale porce dostačující.

Zjazdovky
Alpe Lucia i Pampeago super. Jen doporučuji vyjet nejpozději o půl deváté , lépe se parkuje.

Michal Koláček, 03.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 26.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Zanon

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Val di Fiemme/Obereggen