Taliansko - Skiaréna Ortlerské Alpy Taliansko

 • Popis

  Južným Tirolskom s jedným ski pasom

  Skiaréna Ortlerské Alpy sa rozkladná v regióne Južné Tirolsko na severnej hranici Talianska s Rakúskom a Švajčiarskom. Názov dostala po najvyššej hore v okolí a vtedajšej najvyššej hore Rakúska – Uhorska, ľadovci Ortler (3 905 metrov). Zoskupuje 15 areálov, z ktorých 14 leží v Taliansku (Rosskopf / Monte Cavallo, Corno del Renon, Reinswald, Merano 2000, Monte S. Vigilio, Val d’Ultimo / Schwemmalm, Plan, Val Senales, Trafoi, Solda, Watles, Malga San Valentino, Belpiano a Maseben) a jeden je švajčiarsky (Minschuns v údolí Val Müstair). Skiaréna Ortlerské Alpy celkom zahŕňa 330 kilometrov zjazdoviek a 76 prepravných zariadení. Bohužiaľ chýba vzájomná prepojenosť areálov na lyžiach a veľakrát aj ski busom. V boji o návštevníkov preto vyhráva konkurenčná oblasť Dolomiti Superski na opačnej strane brennerskej diaľnice. Napriek tomu si mnoho Slovákov jednotlivé strediská obľúbili a každoročne sa vracajú za priateľskou atmosférou, kopou snehu, domáckym ubytovaním, nezabudnuteľnou kuchyňou a jazykovou dostupnosťou v baroch a reštauráciach, kde často obsluhuje slovenský personál.

  Après-ski

  Väčšina areálov Skiarény Ortlerské Alpy zabezpečuje pokojnú rodinnú dovolenku s plným komfortom. Ubytovacie zariadenia sú pripravené na pobyt malých detí a pri zjazdovkách sú postavené detské ihriská a cvičné vleky pre najmenších. Región krížia zimné chodníky pre peších turistov a zasneženou krajinou cinkajú roľničky konských záprahov. Sánkarské dráhy v Trafoi, Prade a Suldene sa postarajú o popoludňajšiu zábavu. Do Suldenu sa sťahujú ski alpinisti, horolezci a free ride lyžiari. Po stopách slávneho horolezca Reinholda Messnera, ktorý tu v roku 2004 založil Messner Mountain Museum Ortles, sa dobrodruhovia vydávajú do voľného terénu a zdolávajú zamrznuté skalné steny. V susedstve múzea navštívte statok s chovom turov a reštauráciu turov Yak & Yeti. Na zjazdovkách sa môžete stretnúť s olympijským víťazom a miláčikom českého publika Gustavom Thönim, ktorý pochádza z Trafoi a vedie tu rodinný hotel. Večerný program zahŕňajú bazény a wellness centra a rušné party sa rozbieha v baroch pod zjazdovkami.

  Doprava

  Skiaréna Ortlerské Alpy leží na západ od brennerskej diaľnice a je výborne dostupná z Českej republiky. Cesta z Košíc a z Bratislavy zaberie okolo 7 až 10 hodín a vedie takmer výhradne po diaľnici. Posledné kilometre po horských diaľniciach smerujú do jednotlivých stredísk a i najvyššie položený Sulden pravidelne obsluhujú pluhy a snehové frézy a uľahčujú príjazd k ubytovacím zariadeniam. Z vysokohorských diaľnic sa naviac črtajú rozprávkové výhľady do okolia. Parkovanie na záchytných parkoviskách pri dolných staniciach lanoviek býva zdarma. Nízkopodlažné ski busy obsluhujú jednotlivé strediská, ale existuje len málo liniek spájajúcich areály Skiarény. Návštevníci túžiaci po nových lyžiarskych možnostiach sú preto odkázaní na vlastný automobil.

  Koľko to stojí?

  So ski pasom Ortler Skiaréna si vychutnáte každý deň v inom stredisku. 15 areálom s 330 kilometrami svahu odolá len málokto. Vďaka snehovej istote až do konca apríla využijte mimosezónnu cenu permanentiek a lyžujte za babku. Šesťdenný ski pas v hlavnej sezóne stojí 241 € pre dospelých, 163 € pre deti od 6 do 15 rokov a 217,5 € pre seniorov nad 60 rokov. Deti mladšie ako 6 rokov lyžujú v doprovode rodičov zdarma. Zľavy pre skupiny a lyžiarske zájazdy priamo na pokladniach.

  Leto v regióne Ortlerské

  Štvortisícový Ortler kraľuje zeleným kopcom s malebnými horskými mestečkami. Jeho strmá hlava v lete vyzýva horolezcov k neuveriteľným výkonom, akým je výstup bez pomoci kyslíka. Nájdete tu začiatočnícke i náročné steny a horolezecké chodníky, ktorými prešli známe mená Reinhold Messner a pražský horolezec a polárnik 19. storočia Julius Payer. Peší turisti si vychutnajú čerstvý vzduch Národného parku Stiftserjoch, prechádzky prevoňanou prírodou a prekrásnou kulisou horských velikánov. Tí z vás, ktorí plánujú dovolenku na bicykloch, by mali zavítať do Stiftserjochu s hustou sieťou cyhlochodníkov všetkých náročností. Po vychádzke sa uvelebíte na lúke kúpaliska v Stiftserjochu s toboganom a malým bazénikom. Na zabavenie si zahrajte minigolf alebo tenis, zájdite na ryby alebo si vychutnajte špeciality tirolskej kuchyne.

Najnovšie recenzie Taliansko - Skiaréna Ortlerské Alpy

Celkom: 10 Doporučujeme všemi deseti!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Doporučujeme všemi deseti! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celý hotel je velice klidný a byť leží u jediné příjezdové cesty do údolí, tak by to člověk nepoznal.

Před hotelem je velké parkoviště, takže rozhodně nebyl problém se zaparkováním.

Pokoj byl velice prostorný, čistý s velký balkónem z nějž byl nádherný výhled na přilehlé okolí.

Strava
Při prvním jídle byl každý pokoj usazen ke svému místu, které měl rezervované po celý pobyt. Snídaně formou švédských stolů s bohatým výběrem byla více než dostačující. Pětichodové večeře však byly hřeben dne - jídlo vynikající! Kuchař by zasloužil minimálně metál. V případě potravinové intolerance byla připravena náhrada jídla aniž by o ní bylo požádáno.

Služby hotela
Personál hotelu (nejspíše rodinní příslušníci) byl velice vstřícný. Jediné mínus je, že nemluví anglicky, ale to nebylo překážkou a formou hlava-ruce-nohy jsme se domluvili. :-)

Daniel S., 13.08.2020, Dátum pobytu: 2.8. - 6.8.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Skiaréna Ortlerské Alpy, Hotel: Bambi am Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 krásne a kľudné prostredie Suldenu

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
krásne a kľudné prostredie Suldenu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
rodina 2plus2, deti boli zadarmo aj ubytovanie aj strava, mali sme obrovsku izbu s balkónom.

Strava
do hotela sa oplatí ísť hlavne pre tu taliansku stravu :-) 5chodova večera trvala od siedmej a skončila o deviatej a fakt sme si to každy deň užili. Hlavne dezert MŇAM

Služby hotela
každy deň uprataná izba, rodinná atmosféra, ocenili sme ihrisko pre deti.

Pláž
kupili sme si 5-dňovy listok na lanovku a fakt tam bolo v lokalite čo robiť, krásne nenáročné túry s výhľadmi, všade zvieratá- kravy,jaky atď a ihriská.

Zuzana K., 31.07.2019, Dátum pobytu: 21.7. - 28.7.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Skiaréna Ortlerské Alpy, Hotel: Bambi am Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Krásné prostředí Alp,

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné prostředí Alp, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování splnilo očekávání

Strava
Strava výborná, velmi chutná jídla

Služby hotela
Bez služeb

Pláž
Bez pláže

Tomáš Dostál, 06.08.2018, Dátum pobytu: 29.7. - 2.8.2018
Oblasť: Taliansko Taliansko, Skiaréna Ortlerské Alpy, Hotel: Bambi am Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Skiaréna Ortlerské Alpy