Taliansko - Sappada Taliansko

 • Popis

  Lyžovačka v zabudnutom regióne

  Sappada je najsevernejšia oblasť italského regiónu Veneto a susedí s Južným Tyrolskom a Rakúskom. Vysoko položené mestečko Sappada si uchováva nemecky hovoriace obyvateľstvo a typický horský ráz. Spojuje niekoľko menších a podľa vybavenosti rozličných areálov s 20 kilometrových prevažne červených zjazdoviek. Pre milovníkov adrenalínových zjazdov samozrejme čaká lahôdka v podobe čiernych tratí Nazionale a Longkieren. Vďaka polohe svahu, na všetky svetové strany môžete celý deň cestovať za slnkom a sledovať Sappadu z rôznych perspektív. Dovolenka s deťmi sa nezaobíde bez návštevy zábavného parku na snehu Nevelandia s nafukovacími maskotmi, kopcom pre sánky a boby, klziskom, vláčikom, nápaditým animačným tímom a skvelou lyžiarskou školou. Snowbordisti využívajú možnosť voľného terénu v zalesnených svahoch a vybláznia sa i v snow parku s U rampou a ďalšími prekážkami. Vyznávači bielej stopy si vychutnajú 20 kilometrovú trasu, na ktorej trénovaly svetové hviezdy Maurilio De Zolt, Silvio Fauner či Pietro Piller-Cottrer. Pre začiatočníkov je pripravený jednoduchý okruh na zimnom štadióne. Z dobre označených trás pre ski- alpinismus si vyberú profíci pokorné zamrznuté vrcholy i začiatočníci.

  Après-ski

  Pestrý výber aktivít mimo zjazdovky vyplní každú dlhú chvíľku a návštevníci ochutnávajú nevídané zimné športy. V ponuke dominuje jazdenie na snežnom skútre, ľadové horolezectvo po stenách a vodopádoch, korčuľovanie v krytý aj otvorených klziskách, nordic walking a prechádzky na snežniciach, jazda na koni po zimnej krajine, sánkarská dráha a relax v kúpeľoch. Zimnú sezónu sprevádza niekoľko udalostí, napríklad Karneval na snehu a lyžiarska show. Čerešničku a torte tvorí lahodná kuchyňa miešaná talianskými a rakúskymi vplyvmi, príjemnú domácku atmosféru, rezbárska tradícia a stále žijúci folklór.

  Doprava

  Sappada leží neďaleko talianskych hraníc a dostupnosť z Českej republiky je viac ako dobrá. Cesta z Košíc cez Budapešť a Graz meria 930 lometrov a zdoláte ju asi za 10 hodín. Trasa z Bratislavy cez Viedeň a Villach zaberie asi 6 hodín a najazdíte 560 kilometrov. Najbližšií diaľničný zjazd Carnia / Tolmezzo leží 50 kilometrov od Sappade. Slabým miestom regiónu je vzájomná vzdialenosť stredísk na lyžiach a nutnosť využívať vlastný automobil alebo verejný ski bus, ktorý je zahrnutý do ceny ski pasu. Ski bus operuje na linkách Pian dei Nidi - Monte Siera a Pian dei Nidi - Sappada 2000. Výletný vláčik jazdí po trase Pian dei Nidi - Nevelandia / Col dei Mugh.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Sappada oprávňuje lyžiarov k vstupu do všetkých areálov v regióne, avšak neexistuje možnosť rozšírenia a napojenia na Sella Ronda a Dolomiti Superski. Návštevníci sú tak obmedzení na 20 kilometrov tratí, ktoré môžu skúsených lyžiarov čoskoro omrzieť. Šesťdňovej ski pas pre dospelého stojí 150 € a pre seniorov 135 €. Deti do 6 rokov získavajú bezplatne rovnaký ski pas, ako zakúpili ich rodičia. Zľavy pre skupiny žiadajte na pokladniach.

  Leto v Sappade

  Sappadu obklopujú majestátne vrcholky Dolomitov, zalesnené kopce a zlatisté slnečné lúče. Región je pretkaný chodníkmi pre peších turistov a cyklistov. Rozmáha sa aj jazda na koni a rybárčenie na horskom jazere. Priamo v Sappade nájdete volejbalové a tenisové kurty, plavecký bazén, golfové ihrisko, minigolf, detské parky a trampolíny. Usporadúvajú sa komentované výstupy s miestnym sprievodcom, hudobné festivaly a koncerty a spústy akcií pre deti.

Najnovšie recenzie Taliansko - Sappada

Všetky recenzie Taliansko - Sappada