Taliansko - Sella Nevea / Bovec Taliansko

 • Popis

  Lyžovanie v dvoch krajinách

  Malé talianske stredisko Sella Nevea patrí k niekoľkým z mála lyžiarských oblastí, ktoré sú cezhranične prepojené. Zjazdovky padajú z vrcholu Monte Canin do talianského mestečka Sella Nevea a do slovinského letoviska Bovec. Celkom 19 kilometrov tratí leží v nadmorskej výške od 1140 do 2300 metrov. Cez 70% svahov nesie červené označenie vyhovujúce najširšej skupine lyžiarov. Modré zjazdovky pre deti a začiatočníkov nájdete ako v údolí, tak v horných poschodiach areálu. Kvalitu strediska potvrdzuje pravidelné organizovanie Európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní, zaručená snehová nádielka a moderné prepravné zariadenia. Čarovná príroda Julských Álp navyše prináša široké možnosti free ride lyžovania a dva premyslené snow parky. Talianska strana areálu je skôr zatienená a jej základ tvorí tréningová červená zjazdovka FIS. Slovinské svahy sú zaliate slnkom a za dobrej viditeľnosti zahliadnetete v diaľke modravé vody Jadranu. Nová detská zjazdovka s pojazdným pásom leží hneď vedľa hotela Canin. Lyžiarsku ponuku dopĺňajú dva skvelé bežkárske okruhy vrátane vysokohorskej stopy.

  Après-ski

  Limitovaná ponuka après-ski aktivít zodpovedá veľkosti strediska.Vďaka pravidelným tréningom lyžiarskych reprezentácií je celá oblasť sledována kamerami s meraním rýchlosti, a tak si aj vy môžete vylepšit svoj lyžiarsky štýl. Deti sa po prelyžovanom dni radi vyšantia na sánkarskej dráhe, zatiaľ čo dospelých môže zlákať tandemový paragliding. Relaxáciu môžete nájsť v krytom bazéne alebo pri poháriku vyhláseného talianského vína vo vyhriatých baroch a reštauráciach. Výbornú domácu kuchyňu sľubuje napríklad Rifugio Gilberti.

  Doprava

  Priaznivá vzdialenosť areálu zo Slovenskej republiky a možnosť lyžovať hneď v dvoch krajinách láka do oblasti nových návštevníkov napriek nízkemu počtu zjazdoviek. Sella Nevea leží len 19 kilometrov od dialničneho zjazdu na Tarvisio, čo uľahčuje vodičom dopravu do areálu. Cestu z Bratislavy cez Linz, Salzburg a Innsbruck v dĺžke 640 kilometrov zdoláte za 6 a pol hodiny. Dlhšia trasa z Košíc cez Budapešť, Linz a Innsbruck meria 1090 kilometrov a prejdete ju za 11 hodín. Pri hustom snežení sa vám môžu hodiť snehové reťaze k záverečnému stúpaniu do Sella Nevea.

  Koľko to stojí?

  Z technických dôvodov bola prerušená prevádzka základnej lanovky na slovinskej strane areálu a obnovenie jej prevádzky sa ani v sezóne 2017/18 nepredpokladá. Obmedzenie lyžiarskej ponuky kompenzuje celoplošný ski pas Friuli platiaci v areáloch Sella Nevea, Tarvisio, Ravascletto - Zoncolan, Piancavallo a Forni di Sopra – Sauris. Šesťdňová permanentka stojí 119 € pre dospelých, 104 € pre seniorov, 89 € pre juniorov do 19 rokov. Deti do 10 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma.

  Leto v Sella Nevea

  Sella Nevea leží v majestátnych vrcholoch Julských Álp. Ich skalnaté hlavy presahujúce 2000 metrov nad morom lákajú mnohých dobrodruhov k náročnému výstupu. Miernejšie túry a chodníky pre Nordic Walking križujú okolie mestečka a vedú turistov k romantickým zákutiam, k dychberúcim vyhliadkam, do rozprávkových horských chát a ku smaragdovým jazerám. Po ceste nezabudnite ochutnať syry miestnej výroby. 8 kilometrov od Sella Nevea sa blyští hladina jazier Predil a Raibl, kde môžete vyskúšať vodné športy, ako je windsurfing, jazda na kanoe a vodné lyže. Na piesočných plážach relaxujte a užívajte si slnečné lúče. Celá rodina si zamiluje lanový park Sella Nevea Adventure Park. Oblasť je navyše pretkaná kamennými pevnosťami, zaújmavými múzeami a starými kostolíkmi.

Najnovšie recenzie Taliansko - Sella Nevea / Bovec

Celkom: 6,8 Dovolena byla prijemna, sluzby hotelu odpovidaly cene a sluzby delagatky a instruktoru fantasticke, deti nadsene.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 5 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dovolena byla prijemna, sluzby hotelu odpovidaly cene a sluzby delagatky a instruktoru fantasticke, deti nadsene. Zobraziť celú recenziu

Milan P., 15.02.2017, Dátum pobytu: 5.2. - 12.2.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Sella Nevea / Bovec, Hotel: Canin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Celkový dojem je bezvadný. Sice není ve středisku moc možností kam zajít, ale i tak se nám tam líbilo.

 • 8 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Celkový dojem je bezvadný. Sice není ve středisku moc možností kam zajít, ale i tak se nám tam líbilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel na nás zvenku působil trochu neudržovaně, lyžárna byla hned u vchodu a nezamykala se :-( ale uvnitř hotelu se nám líbilo. Nepotřebujeme žádný přepych !!!! Pokoje byly pěkné, čisté a v koupelně vždy čisto a každý den nové, čisté ručníky.

Strava
Strava byla dobrá, už jsme se stravovali v jiných hotelích lépe, ale zase, chutnalo nám a vždycky bylo všeho dost.

Služby hotela
Nemáme žádné připomínky.

Zjazdovky
Hotel je fantasticky umístěn hned u sjezdovky. Lyžáky nasadíš v hotelu a do hotelu zase přijedeš na lyžích !!!!!Jsou tady možnosti hned u hotelu pro rodiče s dětmi i pro začátečníky bezvadné. Středisko je malé, má ve skutečnosti jen jednu kabinkovou lanovku do sedla, dolů je náročnější, ale krásná, dlouhá červená, místy prudší sjezdovka. V sedle je dvousedačka pro tři nenáročné, ale hezké sjezdovky a ještě jedna velká kabina, která vás vyveze ještě do dalšího sedla na hezkou červenou sjezdovku. Je to malé středisko, s krásnýmy scenériemi a za slunečného počasí krásnýmy výhledy do okolí.

Judita K., 21.03.2016, Dátum pobytu: 13.3. - 17.3.2016
Oblasť: Taliansko Taliansko, Sella Nevea / Bovec, Hotel: Canin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 7,6 Byli jsme tu již podruhé, tentokrát s mimo 2 už stašími dětmi, i se 4 měsíčním dítětem. Již loni se nám tu líbilo a opět jsme se setkali...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Byli jsme tu již podruhé, tentokrát s mimo 2 už stašími dětmi, i se 4 měsíčním dítětem. Již loni se nám tu líbilo a opět jsme se setkali s příjemným personálem a téměř pořád nám přálo stabilní pěkné počasí. Hledali jsme jednoduchý hotel s polopenzí, který nebude daleko z ČR, bude v místech se stabilnějším počasím, spíše menší lokalitu a také za rozumnou cenu. Počasí bylo téměř pořád pěkné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nyní jsme měli větší pokoj i s postýlkou, kterou jsme nakonec ale nevyužili, protože dítě spalo s námi. Pěkná koupelna, ale na pokoji starší nábytek, který se místy rozpadal. Po dobu lyžování se na pokoji netopilo. Úklidový servis probíhal v pořádku. Doporučuji si vzít s sebou ramínka pro nedostatek háčků a míst na sušení lyžařského oblečení.

Strava
Kvalita a množství stravy na snídani i večeři bylo pro nás dostatečné a chutné.

Služby hotela
Personál hotelu, se kterým jsme se měli možnost potkat (tedy především v jídelně) byl příjemný a ochotný. Služby hotelu poskytují základní vybavení. Při hlídání kojence není kam moc jít, takže ten kdo hlídal zůstal převážně na hotelu nebo procházkou okolo parkoviště.

Zjazdovky
Vleky bez čekání, sjezdovky volné, ráno vždy perfektně připravené. Později, tak okolo 13. nebo 14. hodiny však některé úseky velmi rozježděné (bylo až + 7ºC) a špatně sjízdné. Občas se vyskytovaly na zjezdovce malé kamínky, které podřely skluznici. Jinak je velká škoda, že nejezdí lanovky na Slovinské straně.

Jiří M., 16.03.2015, Dátum pobytu: 8.3. - 12.3.2015
Oblasť: Taliansko Taliansko, Sella Nevea / Bovec, Hotel: Canin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 7,8 Dovolené proběhla OK. Hotel je kousek od lanovek (asi 80m).

 • 7 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dovolené proběhla OK. Hotel je kousek od lanovek (asi 80m). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je odpovídající ceně. Koupelna novější a čistá. Bylo by vhodné odstranit některé nedostatky na vadách staršího nábytku. Někdy netekla teplá ale spíše jen vlažná voda ve sprše, hlavně odpoledne, po lyžování. Pokoj je příjemně vytopen a denně uklízen. V hotelu je místo na lyže.

Strava
Strava více než bohatá. Snídaně i večeře dostatečné jak výběrem tak množstvím.

Služby hotela
Příjemný hotelový personál.

Zjazdovky
Lanovky i sjezdovky bez problémů. Škoda, že nejela lanovka 502 na Canin.

Jiří M., 10.03.2014, Dátum pobytu: 2.3. - 6.3.2014
Oblasť: Taliansko Taliansko, Sella Nevea / Bovec, Hotel: Canin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Sella Nevea / Bovec