Taliansko - Bibione Taliansko

 • Popis

  Mesto Bibione, ktoré sa nachádza asi 80 km od Benátiek pri ústí rieky Tagliamento, ktorým sa môže pýšiť Benátska riviéra. Benátskou riviérou označujeme oblasť v pobrežnej oblasti Benátskeho kraja, ktorá poskytuje obrovské množstvo turistických letovisiek. Bibione je jedným z najpreslávenejších severotalianskych prímorských oblastí. Jeho pobrežie je zrhuba osem kilometrov dlhé a je posiate rozľahlými piesočnatými plážami s miernym vstupom do mora. Tieto pláže sú lemované reštauráciami a barmi s rychlým občerstvením či stánkami s ľadovým osviežením.

  Pokojná polka letoviska skrýva časti ako Bibione Lido del Sole a Bibione Pineda s rodinnými vilkami, domkami a rekreačnou atmosférou. Naopak v Bibione Spaggia sa môžete zabaviť čo hrdlo ráči. V ponuke turistického centra sú mimo iné reštaurácie, bary, diskotéky a nákupná promenáda. Každý utorok tu nájdeme veľké trhy so širokou ponukou predávaných predmetov. Inak si môžete v letovisku Bibione vybrať z celej rady zábavy. Okrem nočného živoata tu stojí lunapark pre deti a minigolfové ihrisko.

  Vyskúšať môžete paragliding, windsurfing, šlapacie loďky, vodné skútry, tenis či jazdu na koni. K dispozícii je tu pre turistov taktiež požičovňa bicyklov, skútrov a in-line korčulí. Vyznávači aktívneho opaľovania iste radi využijú plážové športy alebo cvičenie vo vode. Okrem diskoték môžete navštíviť hudobné večery alebo sa trebárs len vydať na prechádzku behom polnočného ohňostroja.

  Ubytovať sa je možné v jednom z mnohých hotelov, víl, bungalovo, rezidencií, obytných domov, objektov priamo na pláži, objektov s bazénmi či so záhradkov. Rezidenčnou zónou sú predovšetkým oblasti Bibione Lido del Sole a Bibione Pineda.
  Z letovísk môžete podnikať výlety do blízkeho i vzdialeného okolia ako sa Vám páči. V susednom Lignanu stojí za to navštíviť vodný park Aquasplash či zoologickú záhradu. Kúzelná Verona či charismatické Benátky sú už trochu ďalej, avšak ich návštevy zaiste nebudete ľutovať. K ďalším výletom môžete využiť mestá Trieste, Padovu a ďalšie.

Najnovšie recenzie Taliansko - Bibione

Celkom: 5.7 při objednání hotelu nebylo jasné, co máme čekat.. jsou tam 3 nesmyslné názvy pro apartmány, ale co si pod tím člověk může představit?...

 • 4 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
při objednání hotelu nebylo jasné, co máme čekat.. jsou tam 3 nesmyslné názvy pro apartmány, ale co si pod tím člověk může představit? Upozorňovali jsme na to, že s námi budou cestovat psi.. tím pádem jsme si museli připlatit 50 euro na víc za každého psa (dohromady tedy 100 eur). Nechápu příplatek, když jsme prakticky dostali apartmán bez plotu či jakéhokoliv ohrazení, v areálu jsem viděla prázdné apartmány s oplocením a zahrádkou, někdy byly apartmány obydlené a dokonce tam nájemníci měli i psy, kteří tam mohli volně pobíhat, aniž by utekli. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Je to do stylu retra, akorát tak na přespání, člověk se tam ani moc dlouho zdržovat uvnitř nechce. "manželská" postel - dvoulůžko (dvě jednolůžkové postele) - bylo spojené jen nějakým průhledným přehozem, který se trhal, tím pádem mezi námi s partnerem vznikal prostor a někdy jsme propadávali na zem.

Strava
bez stravy - avšak hned vedle areálu byla výborná restaurace

Služby hotela
žádné?

Pláž
Dojížděli jsme na pláž blíže k majáku - méně lidí, čistší, možnost tam mít psa

Tereza S., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.10.2023, Dátum pobytu: 11.9. - 19.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Bibione, Hotel: Villaggio Tivoli

Celkom: 4.9 Asi jsme si měli nastudovat čas večeře u polopenze, 19.30 je čas večeře dlouho. Měla jsem volit snídani a stravov. v okolních restauracích.

 • 5.5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Asi jsme si měli nastudovat čas večeře u polopenze, 19.30 je čas večeře dlouho. Měla jsem volit snídani a stravov. v okolních restauracích. Zobraziť celú recenziu

Romana K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 02.10.2023, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Bibione, Hotel: Montreal

Celkom: 7.5 Velmi dobré

 • 6.5 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobré Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je standardní, v sezóně trochu dražší

Pláž
Pláž je blízko ubytování

Jaromír S., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 25.09.2023, Dátum pobytu: 9.9. - 16.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Bibione, Hotel: Residence Acapulco

Celkom: 10 Bola to skvelá dovolenka , ktorá splnila naše očakávania. Pri výbere tejto dovolenky nám pomohla pani Sedlačková z CK Invia ktorá bola...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Bola to skvelá dovolenka , ktorá splnila naše očakávania. Pri výbere tejto dovolenky nám pomohla pani Sedlačková z CK Invia ktorá bola veľmi milá a touto cestou jej ďakujeme ???? .A chceme sa poďakovať vodičovi a vodičke ktorý bolí úžasní počas celej cesty . ???? ĎAKUJEME ???? Zobraziť celú recenziu

Magdaléna S., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 20.09.2023, Dátum pobytu: 8.9. - 17.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Bibione, Hotel: Apartmány IVANA

Celkom: 8.8 Poměr cena kvalita byl výborný. Podle toho bylo řešeno ubytování. Vše odpovídalo tomu co jsem od dovolené očekával.

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Poměr cena kvalita byl výborný. Podle toho bylo řešeno ubytování. Vše odpovídalo tomu co jsem od dovolené očekával. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkně vyřešené domečky. Uklizené a připravené pro hosty. Bonus navíc dávám za gril u každého domečku a za několik dětských hřišt v ubytovacím komplexu.

Strava
Ubytování jsem si objednal bez stravy. Jedli jsme v restauracích výborné Italské jídla.

Služby hotela
Příjezd, ubytování i odjezd proběhl naprosto v pořádku. Dostali jsme i malý dárek ke Slavnostem Vína.

Pláž
Krásná, dlouhá a čistá. Plážový servis jsme si zakoupili na místě a vyplatilo se. Věci jsme nechávali u lehátek a vše bylo vždy v pořádku na svém místě. Podpora na pláži od místní obsluhy na výbornou.

Zdeněk F., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 19.09.2023, Dátum pobytu: 9.9. - 16.9.2023
Oblasť: Taliansko Taliansko, Bibione, Hotel: Villaggio Tivoli

Všetky recenzie Taliansko - Bibione