Taliansko - Folgaria / Lavarone Taliansko

 • Popis

  Na lyže s deťmi aj s priateľmi

  Mestečko Folgaria a Lavarone leží v talianskej provincii Trentino. Pavučina 74 kilometrov zjazdoviek zasahuje aj do lokalít Fondo Grande, Piccolo a Fiorentini a je plne vybavená vlekmi a lanovkami. Dynamicky sa rozvíjajúce stredisko na sotva dvojtisícových kopcoch pozostáva z modrých a červených zjazdoviek, ktoré sa zapáčia širokému spektru rekreačných lyžiarov a rodičom s deťmi. Aj napriek malej nadmorskej výške nehrozí nedostatok snehu. Patrola snehových diel pokryje každý centimeter tratí. Folgaria sa s veľkým počtom pojazdných kobercov, detských ihrísk a lyžiarskych škôl zameriava na najmenšiu klientelu. V Lavarone panuje pokojnejšia atmosféra a menej vyťažené zjazdovky nabádajú k ničím nerušenej jazde. Hneď 3 snowparky Jurassik Snowboard Park, Mazinga a Prinze ponúkajú zostavu prekážok pre profesionálov, vrátane U – rampy a boardercrossovej dráhy, aj ľahkú Linea Easy pre začiatočníkov. Raritou je detský snowpark Baby park Costa vo Fondo Grande pri zjazdovkách Martinella Nord. Folgaria a Lavarone sú naklonené free styleovému lyžovaniu a lyžiarske školy dokonca ponúkajú lekcie vo voľnom teréne. Bežkári si vychutnajú 45 kilometrov stôp vedúcich okolo pozostatkov pevností z 1. svetovej vojny, ktoré si môžete prehliadnuť priamo na lyžiach.

  Aprés-ski

  Romantické historické centrum Folgarie s pešou zónou, obchodíkmi a pohodovými kaviarničkami sa popoludní rozoznejú hlaholom priateľov. Potulky prírodou spestrí návšteva hradu Castel Beseno a na lyžiach prístupných pevností z 1. svetovej vojny, ktoré si vyslúžili prezývku Skitour dei Forti (Lyžovanie za pevnosťami). Pestrá paleta aktívneho odpočinku zahŕňa výstupy na snežniciach, sánkovanie na sánkarských dráhach v The Costa Resort a The Fondo Piccolo Resort, plávanie v mestskom bazéne, bowling, tenis, solárium a korčuľovanie na klzisku pod holým nebom.

  Doprava

  Folgaria a Lavarone sú menej známe alternatívy stredísk na rodinnú dovolenku a oproti konkurenčnej Paganelle alebo Fogaride Marivelle v údolí Val di Sole o trochu vzdialenejšie. Bezproblémový prístup po brennerskej diaľnici a len 16 kilometrového strmého stúpania od diaľničného zjazdu po horských diaľniciach uľahčuje cestovanie za lyžiarskymi zážitkami. Trasa z Košíc cez Budapešť, Ljubljanu a Veneziu meria 1111 kilometrov a z Bratislavy cez Salzburg, Innsbruck a Brenner 760 kilometrov. Atraktívne parkovisko pri dolných staniciach lanoviek sú spoplatnené a ich kapacita počas víkendov nestačí náporu lyžiarov. Na vzdialenejších miestach (Francoli, Fondo Piccolo, Fiorentini, Serrada) zaparkujete zdarma. Vláčik premávajúci po Folgariu a ski busová linka San Sebastiano – Costa – Folgaria – Francolini – Fondo Grande – Fondo Piccolo – Passo Coé sú zahrnuté v cene ski pasu.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Folgaria / Fiorentini / Lavarone vás milo prekvapí svojou cenou. Šesťdenná permanentka v hlavnej sezóne stojí 211 € pre dospelých, 190 € pre seniorov nad 65 rokov, 148 € pre juniorov do 16 rokov a 106 € pre deti do 8 rokov. Ešte príjemnejšie ceny na vás čakajú na okrajoch sezóny. Najmenší návštevníci, ktorí lyžujú v sprievode aspoň jedného rodiča dostanú ski pas zdarma. Pozor na to, že lyžiari do 14 rokov majú povinnosť nosiť helmu. Folgaria / Lavarone figurujú aj na zozname stredísk s rozšíreným ski pasom Sper Skirama spájajúcich 8 areálov.

  V lete do krajiny lesov a jazier

  Folgaria a Lavarone ležia uprostred zelených lesov v mierne zvlnených kopcoch na okraji talianskych Álp. Okolitá krajina je ako stvorená na aktívnu dovolenku. 50 značených trás pre peších turistov vedie okolo pozostatkov pevností z 1. svetovej vojny, cez rozkvitnuté lúky a rozsiahle pastviny, pozdĺž rozvírených potôčikov a priezračných jazier a okolo horských chát s vynikajúcou kuchyňou. Miestna cyklomapa zahŕňa 100 kilometrov trás pre horské bicykle a diaľniční cyklisti využívajú horské cesty vedúce k priesmykom vo výške 2000 metrov nad morom. Kúpanie a pohodu na pláži hľadajte na brehu jazera Lavarone See. Golfistov láka hra pod alpskými vrcholkami v Golf Club Folgaria a svoju odvahu otestujú v lanovom parku Parco aventura Acropark. Historické centrum Folgarie zvádza k romantickým prechádzkam a priamo v mestečku je kino, divadlo, bazén a fitness centrum. Preslnený deň zakončíte posedením pri pohári dobrého vína alebo v reštaurácii s domácou kuchyňou.

Najnovšie recenzie Taliansko - Folgaria / Lavarone

Celkom: 8,6 Nedaleko od dálnice, přijatelná vzdálenost od domova. Výborná poloha ubytování, cca 5 min od sjezdovek.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Nedaleko od dálnice, přijatelná vzdálenost od domova. Výborná poloha ubytování, cca 5 min od sjezdovek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné pokoje, i když bychom uvítali alespoň o malinko větší kuchyňku. Jediným rušivým elementem byla skupina asi 40 Čechů, která se velmi hlasitě bavila do pozdních nočních hodin a rušila tím klid ostatních ubytovaných.

Strava
Strava byla z vlastních zdrojů, ev. návštěva restauračního zařízení. Právě proto bychom uvítali o něco větší kuchyň.

Služby hotela
Vše OK, ochota a vstřícnost.

Zjazdovky
Vzhledem k počasí pouze technický sníh, ale sjezdovky naprosto luxusně upravené, nedá se nic vytknout.

Ilona Doležalová, 12.02.2020, Dátum pobytu: 2.2. - 9.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Folgaria / Lavarone, Hotel: Rezidence Serrada

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Příjemný starší hotel, prostorné pokoje, ochotný personál, výborná kuchyň.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Příjemný starší hotel, prostorné pokoje, ochotný personál, výborná kuchyň. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prostorné čisté pokoje

Strava
Výborná, pestrá, zaměřená na italskou kuchyni

Služby hotela
Personál ochotný, milý, profesionální

Zjazdovky
Sjezdovek méně než ve velkých střediscích, od modrých přes červené po černou. Výborně ošetřené. Hlavně málo lyžařů. Lanovky vesměs starší sedačkové.

Josef S., 20.01.2020, Dátum pobytu: 9.1. - 16.1.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Folgaria / Lavarone, Hotel: Grand Astoria (Lavarone)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Velmi příjemné místo pro dovolenou s malými dětmi. Všude pořádek, úklid několikrát denně, vše zařízeno pro pobyt s dětmi. Hotel na kraji...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Velmi příjemné místo pro dovolenou s malými dětmi. Všude pořádek, úklid několikrát denně, vše zařízeno pro pobyt s dětmi. Hotel na kraji městečka s možnostmi procházek do okolí, na druhou stran dobrá dostupnost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobré, pokoje s pevnou podlahou (bez koberců), denně uklizené, tj, batolata si klidně mohla lézt po zemi. Dostatek osušek, denně čisté ložní prádlo. Všude zařízeno pro pobyt s nejmenšími dětmi (dětské židličky, možnost půjčení kočárku "golfové hole").

Strava
Velmi dobré, chutné, zajímavý výběr, vždy kombinace typické místní kuchyně se standardní nabídkou. Jídla bylo dostatek - bohaté snídaňové rauty, večer vždy navíc zeleninový bar. K večeři karafa vody a láhev vína v ceně je samozřejmostí. Odpolední drobný coffe break pro ubytované hosty v ceně.

Služby hotela
Služby na vysoké úrovni, milý a vstřícný personál. Prostorná herna, jen je určena dětem až tak od 2,5 let. Bazén vhodný spíše pro děti - teplá voda. Bez problémů splněny požadavky, které jsme měli.

Zjazdovky
Menší středisko, za posledních několik let rozšíření o další. Spíše mírnější svahy, ale min 3 sjezdovky vhodné i pro náročnější lyžaře. Standardně vysoká úroveň služeb. V polovině března v pracovních dnech téměř bez lidí, o víkendu o trochu více.

Leona Matějíčková, 25.03.2019, Dátum pobytu: 17.3. - 21.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Folgaria / Lavarone, Hotel: Villaggio Nevada

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Starý velký hotel, co dobu slávy má již zřejmě za sebou. ve spodních patrech zatuchlina, cítit plíseň. Leží na pěkném místě s výhledem na...

 • 6 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Starý velký hotel, co dobu slávy má již zřejmě za sebou. ve spodních patrech zatuchlina, cítit plíseň. Leží na pěkném místě s výhledem na jezero a sjezdovky. Náš pokoj orientován na východ, takže pěkné probouzení Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na stropě pokoje mapy po zatékání vody. Koupelna - již ošuntělé kachlíky, dveře se nedali úplně otevřít kvůli zarážce. Ovšem její absence by při otevírání zničila radiátor, přičemž její přítomnost zároveň ničila dveře. Jinak ale koupelna prostorná. Pozitiva: trezor na pokoji, termostat, plochá TV (bez českých kanálů - námět: vzhledem k množství Čechů v hotelu by zde pár českých stanic mohlo být; Nám však televize nechyběla)

Strava
Vynikájící. Bohatý bufet. Stále byl doplňován. Vynikající a velmi příjemná obsluha. Z nabízených možností menu polopenze na následující den se vždy dalo vybrat. Obsluha kmitala.

Služby hotela
Velmi příjemný personál. Jak recepce, tak obsluha.

Zjazdovky
Ideální pro rodiny. Pohodové lyžování. Folgaria cca 20min dostupnost - pravda, v tomto termínu již byly silnice holé a parkoviště téměř prázdná. Sjezdovky v tuto dobu též prázdné. Některé restauranty neumožňovali platbu kartou.

Anonym, 18.03.2019, Dátum pobytu: 10.3. - 14.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Folgaria / Lavarone, Hotel: Grand Astoria (Lavarone)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 2 spojene hotely. Doporucuji pro rodiny s detmi. Temer kazdy stul byl s ditetem. Pro ty, kteri chteji bydlet hned u sjezdovky, dobre se v...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
2 spojene hotely. Doporucuji pro rodiny s detmi. Temer kazdy stul byl s ditetem. Pro ty, kteri chteji bydlet hned u sjezdovky, dobre se v hotelu najist, vyuzit odpocinku ve wellnes a mit mezi 21-22 postarano o deti v herne. V okoli hotelu neni moc kam chodit, takze rušne stredisko necekejte. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vyborna pokoha u sjezdovky. Vhodne pro rodiny s detmi. Detska herna v hotelu. Vecer animacni programy- diskoteka, karaoke. Koncilo ve 22:00, jinak to bylo celkem hlasite. Hotel prochazi renovací, takze jeste postarsi vybaveni pokoje bude na rok 2020 pry nahrazeno

Strava
Stravovani excelentni. Vse chutné, salatovy bufet volný plus vyber ze 3 prvnich chodu, ze 3 druhych chodu a 3 dezertu. Voda na stole zdarma. Jidlo ocenili i gurmáni. Snidane bohate vcetne teplych jidel ( parky, vajicka, slanina)

Služby hotela
Nove wellness. Vstup nad 16 let. 1x sauna, 1x para, odpocivarna. Zdarma caj a limonada. Vedle vstup do bazenu- i pro deti. Voda tepla kolem 30 C a pri okraji bublinky na masaz zad. Moznost masazi - drazsi.

Pláž
Primo u sjezdovky, nastupni sedackovy vlek hned vedle hotelu (Lavarone). Z druhe strany hotelu mini detska sjezdovka, snowtubbing a detske hriste. Sjezdovky upravovane a zasnezovane. Minus- sedacky nejsou kryté. Obtiznost- hned u hotelu modra ( sjel i nas 3,5 lety syn) a cervena plzs dalsi z druhe strany kopce. Do dalsiho strediska, kde plati skipas 17 min autem (folgaria). Do vetsiho mesta Trento cca 40 min.

Anonym, 18.03.2019, Dátum pobytu: 10.3. - 15.3.2019
Oblasť: Taliansko Taliansko, Folgaria / Lavarone, Hotel: Cimone

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

8 fotografií

Všetky recenzie Taliansko - Folgaria / Lavarone