Taliansko - Capri Taliansko

 • Popis

  Malebný ostrovček Capri leží v Tyrhénskom mori, respektíve v Neapolskom zálive. Ako jediný z mnohých ostrovo v okolí nevznikol spočenou činnosťou, ale bol odtrhnutý od Sorrentského poloostrova. Tzv. modrý ostrov sa rozkladá na rozlohe asi 10 km2. Ostrov sám sa skladá z dvoch častí - Capri a Anacapri, ktorý leží vo vyššej časti ostrova.

  Ostrov bol a dosiaľ je pre svoju polohu a hlavne pre svoju krásu a jedinečnosť vyhľadávaným sídlom vyšších vrstiev spoločnosti a umelcov. Časť života na ostrove Capri strávil kupríkladu švédsky spisovateľ Axel Munte. Jeho vila nesie názov San Michele a dnes je prípustná verejnosti vo forme múzea. Na ostrove na taktéto vily a rezidencie netrafíte na každom rohu. Jednu z najznámejších - Villu Jovis - nechal postaviť Císař Tiberius ako svoje letné sídlo.

  Z vyššej poloviny ostrova sa Vám naskytne malebný pohľad nielen na celé kúzelné panorama, ale taktiež na Augustovy záhrady či na nádherné biele skaly
  Faragliony. Blízko mestečka Anacapri je taktiež nejavyšší vrchol ostrova - Solaro.

  Z vyššie uvedených informácií je nesporné, že ostrov Capri sa vyznačuje romantickou krásou a podmanivosťou, avšak jeho unikátnosť tkvie v niečom inom - a to v tzv. azurorovej jaskni. Táto jaskyňa, kam z mora môžete prísť loďou v organizovaných skupinách, je to, čo sem tiahne turistov a zvedavcov ako magnet. A ozaj, keď v tmavej jaskyni zhasnú svetlá a vy uvidíte azurovo modré more, zatají sa vám dych jedničným zážitkom. Za výlet do vyhlásené jaskyne zaplatíte okolo 16 euro, verte však že sa táto investícia vyplatí a u srdca Vás bude hriať unikátnosť tohoto zážitku.

  Capri, to však nie je len príroda a jej krásy, ale taktiež typická atmosféra talianskej dediny. Na malebnom námestiu v rovnakomennom meste narazíte na množstvo obchodov a butikov so suvenírmi či inými produktami miestnej výroby. Milovníci mora a vodných aktivít môžu navštíviť pláže v Marina Piccola či obísť celý ostrov orkužnou jazdou na lodi (tento zážitok vás príde cca na 9 Euro).

  Marina di Campo

  Marina di Campo je kúzelné mestečko na ostrove Elba, ktoré sa vyznačuje krásnou piesočnatou plážou obklopenou zelenkavými kopcami. V historickom centru sa môžete prepliesť krivoľakými uličkami a zasadnúť do jednej z kaviareň či reštaurácií, poprípade sa porozhliadnuť v jednom z množstva malých obchodíkov. Vo večerných hodinách tu nie je núdza o prechádzky promenádami, nočný život a zábavu. Mestečko tak ponúka všetko, čo o letnej dovolenke hľadá väčšina záujemcov. Rodiny s deťmi naviac zaiste zaujme akváriou v Hotelu M2.
  Letovisko patrí skôr medzi tie drahšie. Je taktiež častou destináciou vyšších vrstiev či celebrít.

  Fetovaia

  Ďalšou vyhľadávanou lokalitou je krásne letovisko Fetovaia lákajúca priezračne čistým morom, pokojnou atmosférou a krásnou prírodou, ktoré sa nachádzajú na južnom pobreží západnej časti ostrova.


  Lacona

  Bohatou vegetáciou a množstvom nazelennalých kopcov prestriedaných svetlými plážami sa vyznačuje známe letovisko Lacona v južnej časti ostrova. Panuje tu príjemná medzinárodná atmosféra. Miesto je ideálne pre dovolenku pre rodiny s deťmi.

  Marciana Marina

  Z tohoto letoviska rozprestierajúceho sa na severnej časti Elby môžete podnikať pešie výlety do príjemne vypadajúcej obce Marciana so zrúcaninou hradu, odkiaľ jazdí kabínová lanovka až na vrchol najvyššej hory ostrova Monte Cappane. Mestečko má pekné historické centrum a promenádu.

Najnovšie recenzie Taliansko - Capri

Všetky recenzie Taliansko - Capri