Taliansko - Lombardia Taliansko

 • Popis

  Lombardie je veľmi zaujímavá oblasť, ktorá sa nachádza na severe, priamo u hraníc s Rakúskom. Lombardie je hornatá oblasť, prevláda tu preto lyžiarsky turizmus. Zimné strediská sú tu ozaj luxusné a perfektne vybavené.

  Lombardie je jeden z najnavštevovanejších regiónov v Taliansku až už pre svoje lyžiarske strediská, tak pre svoju prírodu, kultúru a tradície. V Lombardii si prídu na svoje všetky typy turistov.

  Zimné športy

  Lombardské Dolomity dosahujú výšky až štyroch kilometrov, lyžiarske strediská sú tu plne vybavené a ponúkajú mnoho služieb, možností zábavy a predovšetkým športového vyžitia. Najvyššia časť Lombardských Dolomit sa nazýva Bernina. Pokiaľ patríte medzi milovníkov zimných športov, neváhajte!

  Príroda

  Príroda v Lombardii má svoje nezameniteľné kúzlo. Nachádzajú sa tu prekrásne prírodné parky, ako napríklad Parco Lombardo della Valle del Ticino. Naprost Vás okúzlia husté a voňavé lesy, kde si môžete nazbierať lesné plody a pričuchnúť ku krásnym rozkvitnutým kvetinám. Medzi prírodné krásy Lombardie patrí taktiež krásne jazerá Como, Garda a Maggiore, ktoré lákajú turistov najmä v lete. Tím, že región nemá žiadne more, sladké jazerá sú jedinou možnosťou ku kúpaniu. V Lombardii je i mnoho miest s dlhou históriou a s pamiatkami, ako Milano alebo Bergamo.

  Kultúra a tradície

  Každý región v Taliansku má svoje dlhoročné tradície a zvyklosti. Nie je tomu inak ani v Lombardii. Každé mestečko si tu pestuje a chráni svoje tradície a ozaj na ne dbá. Preto je tento región tak lákavý a zaujímvaý. Vždy tu narazíte na niečo nové, čo Vás bude lákať zaujímať vždy tu objavíte niečo, na čo nikdy nezabudnete. Obecne však nikdo nedá dopustiť na cirkevné sviatky ako Vianoce a Veľkú noc. Veľmi známe sú i februárové a marcové karnevaly, podobné tomu v Benátkach.

  Lombardie je však, rovnako ako celé Taliansko, známa i vďaka produkcii výborných vín. Rozsiahle vinice sa tiahnu najmä v oblastiach jazier. Medzi najznámejšie patrí napríklad Bardolino alebo Lugana.
  Z tejto oblasti pochádza taktiež veĺmi známy parmezán Grana Padano. Určite ho ochutnajte. Pokiaľ sa však do Lombardie nechystáte, tento parmezán sa dá kúpiť i u nás.

  Zaujímavé mestá a miesta:

  Aprica

  Aprica je malebné mestečko v Dolomitoch, ktoré leží blízko švajčiarskych hraníc. Sústreďujú sa tu predovšetkým športové aktivity. Je to veľmi moderné a mladé mesto, ktoré láka tisíce turistov predovšetkým na lyžovanie, a taktiež letnú turistiku. je to jedno z najvýznamnejších stredisiek v Lombardi. Pokiaľ patríte k športovým nadšencom, toto miesto je pre vás perfektné. Môžete tu využiť dvadsať lanoviek a vlekov a asi 40 kilometrové zjazdovky. No nie je to paráda. Špecialitou tohoto strediska sú zjazdovky, ktoré nezriedka končia tam, kde začína ulica alebo okolie hotelu. Na opačnej strane mesta sú pripravené stopy pre bežkárov. V Aprice je taktiež možnosť zimného korčuľovania alebo si môžete po dlhom dni na zjazdovke ísť zaplávať do verejného bazénu.

  Letné vyžitie v Aprice je rovnako zrušujúce, ako v zimnom období. Dolomity ponúkajúce nekonečné možnosti horskej turistiky, horolezectvo a krásne nedotknutej prírody. Nachádza sa tu taktiež scentrum pre strieľanie z luku na terč, čo môže byť dobrá zábava. Priamo v meste pôsobí skupina umelcov, ktorý si hovoria Murales. Sú to umelci, ktorí maľujú na steny a chodníky úchvatné obrazy, ktoré vypadajú ako živé.

  Bergamo

  Bergamo je ďalším zaujímavým miestom Lombardie. Nachádzajú sa v jej stredu a nechávajú sa obklopovať siedmimi vrcholmi. Ako hovorí jedna stará legenda, mesto bolo založené 50 rokov po potope sveta, prvé záznamy o meste ale pochádzajú z 6. storočia pred Kristom.

  Čoho si môžeme všímať a čo navštíviť?

  Bergamo je oblasť, ktoré sa môže pýšiť nádhernou architektúrou a pamiatkami. Navštívte pevnosť La Rocca, ktoré pochádza zo 14. storočia, azujímavé je námestie Piazza Vecchia. Tu sa nachádza zvonica Campanone, ktorej zvon denne o desiatej večer odbíja, a to stokrát!

  Za návštevu stojí taktiež mestský úrad a Akademia vied, kde sa nachádza obrovská knižnica.
  Pokiaľ budete tráviť večery, a určite pocítite tú úžasnú atmosféru pri prechádzkach úzkymi uličkami a pri pohľadu na staré budovy. Atmosféru tu dotvára prítomnosť štýlových obchodíkov, kaviaren a množstvo temperamentných Talianov. Asi najznámejšou kaviarňou a cukrárňou je Pasticceria Cavour Caffetteria alebo Chiari Formaggi, čo je predajňa veľmi kvaltných syrov z tejto oblasti.
  Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť miestnu reštauráciu, nenechajte si ujsť takzvané casonsei, čo sú obrovské ravioli z chleba, múky plnené klobásou.

  Lago di Garda

  Lago di Garda je najväčšie talianske jazero, nachádza sa medzi Pádskou nížinou a Alpami, je cez 50 kilometrov dlhé a široké miestami až 17 metrov. Jazero je z časti ľadovcového pôvodu a kúzelnú atmosféru tu vytvára susedstvo až dva kilometry vysokých hôr. Lago di Garda je jedna z veľmi dôležitých turistických oblastí Talianska, kam každoročne zavíta mnoho turistov.
  Jazero sa nachádza príliš vysoko, preto je tu veľmi príjemné klíma, ktoré lahodí taktiež pestovaniu rôznych plodov a rastlín, ako napríklad citrusov, kamélií, oleandrov a paliem.
  Lago di Garda alebo skrátene jazero Garda tu láka tisícky turistov predovšetkým v letnom období. Nachádzajú sa tu totiž perfektne vybavené prázdninové letoviská. Ubytovanie je tu možné ako v luxusných hoteloch, tak v penziónoch alebo v kempoch, z nich niektoré sú priamo na pláži. Môžete sa vydať loďou na prechádzku po jazere a pozrieť sa treba na ostrovy, ktoré sú tak veĺmi zaujímavé.
  Celé okolie jazera je okrem vrcholkov hôr obklopené tak rozsiahlymi vinicami. Miestne víno je jedno z najlepších na talianskom trhu, napríklad Bardolino!
  Medzi najkrajšie mestá v okolí Lago di Garda patrí Sirmione v južnej časti jazera (nachádza ssa tu romantická promenáda a rôzne obchodíky), Riva del Garda na severu jazier alebo Peschiera so svojimi archeologickými vykopávkami z doby prehistorickej. Neďaleko Peschiera sa nachádza zábavný park Garbaland, kde si užijú najmä deti.

  Miláno

  Miláno je nádherné mesto, ktoré leží na západe oblasti Lomabardie. Je to taktiež najdôležitejšie ochodné a turistické centrum oblasti. Mesto založili Kelti asi v 6. storočí pred Kristom, dnes je Miláno považované za Mekku módy, luxusu a krásy!

  Pokiaľ sa do Milána vydáte, nebude Vám na jeho prehliadku stačiť jeden deň.
  Asi najvýznamnejšou historickou pamiatkou je tu milánska katedrála Duomo di Milano. Je to jedna z najznámejších a najväčších ukážok gotickej architektúry na svete. Skladá sa z piatich lodí, ktoré podpiera 52 stĺpov. Navyšším bodom katedrály je Madonnina, alebo socha Panny Márie z 18. storočia, súčastný symbol Milána. Celé Miláno je plné nádherných stavieb, kostolov, za zmienku stojí taktiež bazilika Sant´Ambrogio.
  Pri prechádzke mestom sa zastavte na prehliadku hradu Castello Sforzesco. bol postavený Francescom Sforzou a bol určený jeho veľkej rodine.
  Pre milovníkov kulúry je tu ako stvorené divadlo Teatro alla Scalla alebo skrátene La Schala. Je to divadlo, po jeho doskách sa prešli hviezdy svetového formátu, menujeme napríklad Luciana Pavarottiho, Placida Dominga alebo Maria Callase.

  Miláno je v dnešnej dobe veľmi moderné a krásne mesto. Je to centrum svetovej módy, preto si nenechajte ujsť návštevu Galleria Vittorio Emanuele II. Nachádza sa tu pasáž plná obchodov známych a luxusných značiek ako Gucci, Prada, Versace alebo Louis Vuitton. Nájdete tu i niekoľko výborných reštaurácií a kaviarní. Na podlahe uprostred pasáže je v mozaike vyobrazený býk. Podľa miestnej legendy, pokiaľ sa niekoľkokrát otočíte okolo svojej osy na prave nohe na býkových genitáliích, budete mať šťastie.

  Monza

  Mesto Monza je v dnešnej dobe známe predovšetkým vďaka automobilovým závodom a autodromom. Monza bola založená niekedy v dobe bronzovej, ale postupne sa z nej stávalo jedno z priemyselných centier.
  Hlavným dôvodom návštevy Monzy je predovšetkým už vyššie zmienený autodrom, nazývaný Autodromo Nazinale di Monza. Stojí tu od roku 1922, je teda najstarším závodným okruhom sveta. Jazdia sa tu rôzne talianske, ale hlavne svetové závody ako Veľká Cena Talianska Formula 1 alebo Superbike.

  K lákavým strediskám patrí Mantova, Bergamo, Cremona. Iste by ste si nemali nechať ujsť návštevu malebných vesničiek pozdĺž jazier Maggiore, Como a Garda.

Najnovšie recenzie Taliansko - Lombardia

Celkom: 10 Hezké ubytování kousek od zastávky skibusu a obchodu

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Hezké ubytování kousek od zastávky skibusu a obchodu Zobraziť celú recenziu

Ondřej Novák, 24.02.2020, Dátum pobytu: 8.2. - 15.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lombardia, Hotel: Bait da Pizabela

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Vše v pořádku.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vše v pořádku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisto , každý den uklizeno .

Strava
Strava skvělá a pestrá . Obsluha vynikající .

Služby hotela
Dojem při příjezdu kazil vzhled hotelu, trochu špína a málo místa na parkování . Pro nás a naše motorky se však místo našlo v podloubí .

Pláž
100m od hotelu v krásném parku , vše čisté a dostupné sociálky zdarma. Super.

Vladana Bačůvková, 28.08.2017, Dátum pobytu: 20.8. - 24.8.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lombardia, Hotel: Bazzoni & Du Lac Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Příjemné prostředí, klidný hotel, výhled na jezero, za hotelem bazén v zahradě s dostatečným vybavením - lehátka slunečníky, velmi...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemné prostředí, klidný hotel, výhled na jezero, za hotelem bazén v zahradě s dostatečným vybavením - lehátka slunečníky, velmi příjemný personál, vynikající stravování, krásná restaurace, pohodlné parkování.

Vlastní pláž s lehátky.

Jediné drobné mínus - na fotkách je pláž vidět přímo před hotelem. Mezi pláží a hotelem ale probíhá silnice. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké, čisté, pokoje vybavené s klimatizací, ledničkou.

Strava
Výborná.

Služby hotela
Služby dobré, ochotný personál.

Pláž
Soukromá hotelová pláž se slunečníky a lehátky.

Zkraje místy tráva ve vodě.

Martin Vodvářka, 09.08.2017, Dátum pobytu: 29.7. - 5.8.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lombardia, Hotel: Villa Paradiso (Meina)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 6,6 Průměrný hotel, překrásné místo

 • 5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Průměrný hotel, překrásné místo Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel mohl být čistější, v rozích drobné pavučiny...Pokoje tiché.

Strava
Průměrná až podprůměrná, snídaně nepestrá, oběd a večeře dalo se vybrat. Jako manželka. Nasytí, ale nenadchne.

Pláž
2 bazény, slunečníky a lehátka v all inclusive, dobrý přístup do jezera

Anonym, 08.08.2017, Dátum pobytu: 29.7. - 4.8.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lombardia, Hotel: Britannia Excelsior

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 4,4 Hotel je urcen prevazne pro britskou klientelu duchodoveho veku. Lze tu zazit jen odpocinkovou dovolenou. Jedina akce je vecer hrajici...

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je urcen prevazne pro britskou klientelu duchodoveho veku. Lze tu zazit jen odpocinkovou dovolenou. Jedina akce je vecer hrajici klavesista v baru. Zadne jine akce hotel neporada. Pro male deti neni vhodny vubec, neni zde ani malinky detsky koutek, houpacka, nic. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Podle obrazku jsme cekali mnohem lepsi ubytovani. Byli jsme 2 rodiny a delili jsme se o 3 pokoje. Ubytovali nas ve vedlejsi postranni budove (mimo hlavni hotel), ktery mel vlastni vstup se spinavym schodistem. 3 pokoje jsme dostali kazdy v jinem patre a vsechny bez balkonu (nebylo, kde ususit plavky,...). Nejhorsi byl dvouluzkovy pokoj c12, coz byla vlastne temna kopka s oknem do vnitrniho pruchodu, kde hned za nim vedla chodba do pradelny. Neslo tedy otevrit ani roztahnout zavesy.

Strava
all inclusive - jidlo dobre, ale stale stejne. Snidane kazdy den to same, chybi zelenina. Obedy vecere kazdy den podobne, priloha porad hranolky, brambory (ryze nebyla nikdy).

Služby hotela
V celem obrovskem komplexu neni kam si uzamknout kola.

Personal z 90% tvori pristehovalci a jsou velice mili.

Nejhorsi bylo chovani cisnic (zen) v baru u bazenu. Me jako zenu ci moji dceru zde neustale ignorovali, nechali nas pekne dlouho cekat, obsluhovali prednostne britske hosty, kteri prisli po nas - naprosto nas prehlizeli. Vyvrcholeni bylo, kdyz jsem s detmi po celem dni prijela na kole zpet k hotelu v 18:00 a chteli jsme se rychle napit coly v baru u bazenu, kam jsme prisli v 18:01 - nechali nas pockat do 18:05, pak prisel cisnik a pripravoval nam piti. Do toho prisla cisnice a zakazala mu to (napoje v baru u bazenu jsme meli v programu all inclusive do 18:00, dal jsme museli do hotelu). Takoveto jednani jsem nezazila za cely svuj zivot. Zkazilo nam to i sebemensi pozitivni dojem z dovolene.

Pláž
Plaz neni zadna, koupani v jezeru pred hotelem je naopak zakazane. Koupani jen v bazenu na molu pred hotelem. Zaviraji ale v 18 hodin odpoledne i kdyz je venku 36C.

Michaela C., 11.07.2017, Dátum pobytu: 1.7. - 8.7.2017
Oblasť: Taliansko Taliansko, Lombardia, Hotel: Britannia Excelsior

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (1)

Všetky recenzie Taliansko - Lombardia