Taliansko - Trentino Taliansko

 • Popis

  Trentino, celým názvom Trentino - Alto Adige je najsevernejší taliansky región obklopovaný pohorím Dolomity. Ako napovedá jeho názov, je zložený z dvoch regińov: Trentino a Alto Adige, ktorý patril pod Rakúsko. tento región môžete taktiež poznať v názvu Južné Tyrolsko, používa sa čím ďalej častejšie. Trentino - Alto Adige je hornatým regiónom, preto najväčší príliv turistov zaznamenávajú strediská zimných športov. Oblasť je plná luxusných hotelov a rodinných penziónov. V Dolomitoch, ktoré sa rozkladajú medzi mestami Bolzano a Belluno, môžete využiť mnoho kilometrové zjazkovky, bežkárske trate alebo lyžiarske školy. Všetky lyžiarske strediská sú perfektne vybavené, ponúkajú mnoho možností, ako tráviť voľný čas - diskotékami, barmi alebo reštauráciami.

  Príroda

  Príroda v Trentino - Alto Adigo je miestami absolútne nedotknutá. To všetko vďaka vysokej ochrane životného prostredia, ktorého poškodzovanie a znečisťovanie sa trestá vysokými pokutami! Nájdete tu nádherné miesta, že sa Vám bude tajiť dych. Takými sú napríklad Parco dello Stelvio - jeden z národných parkov Talianska, Parco Monte Corvo, kde nájdete najväčšie množstvo rôznych druhov živočíchov i rastlín. Behom lela je zase možno tráviť voľný čas u vody. Je tu niekoˇko veľmi pekných jazier ako Lago di Moveno alebo Lago di Resia. SAmozrejme je príhodné nahliadnuť do niekoľkých miest s prívetivou atmosférou. Páčiť sa Vám bude určite v Roveretu alebo v hlavnom meste tohoto regiónu, v Trentu.

  Trent

  Ako som sa už zmienila, Trent je hlavné mesto regiónu. Je to vysoko rozvinuté mesto a s bohatou históriou, ktorá siaha až do dôb pred príchodom Rímanov. Mesto stále vzrastá a ponúka množstvo pamiatok a krásnych miest. medzi také patrí: pevnosť Castello del Buonconsiglio. Pochádza z 13. storočia a po mnoho rokov bola sídlom mestských biskupov. Vo veži pevnosti sa nachádza gotická freska pravdepodobne od autora menom Václav z Čiech. Na námestí Piazza del Duomo je zase tridentská katedrála San Vigilio, patrona mesta. Bola postavená v 11. storočí a vo vnútri je hrobka svätého Vigilia. Na tomto námestí môžete obdivoať krásne paláce s ešte krásnejšími freskami. Ďalšou dôležitou pamiatkou Trenta je Fontana Del Nettuno. Tá bola vytvorená v 18. storočí a mala podtrhnúť dôstojnosť mesta.

  Pokiaĺ sa v Trentu zdržíte dlhšie, určite navštívte niekoľko vinných sklepov. Miestne víno je výnimočné, a pokiaľ k nemu ochutnáte miestne syry, budete ako v siedmom nebi! Pokiaľ ide o tradície, v samotnom Trentu môžete zažiť množstvo zábavy a poznať i miestne tradície. Na konci júna sa konajú oslavy Feste Vigilare, na oslavu patróna mesta. Celé historické centrum sa premení do pôvodnej stredovekej podoby. Na uliciach miestny obyvatelia v historických kostýmoch predvádzajú staré remeslá a turisti si ich môžu skúsiť alebo ochutnať tradičné tridentské jedlá a nápoje. Medzi také patria skvelý polotvrdý syr Trento alebo likér z lesných jahôd.

  Madonna di Campiglio

  Madonna di Campiglio je stredisko, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 1500 metrov nad morom. Je to doslova perla dolomie, obklopená ľadovcom Adamello a vrcholom Brenta.
  Ako je už v Taliansku zvykom i Madonna di Campiglio je veľmi staré mesto, bolo spolu s kláštorom založené už pred mnoha storočiami a teda slúžilo ako útočisko pútnikom. Dnes je Madonna di Campiglio jedným z najslávnejších lyžiarskych stredisiek Talianska

  Šport

  Zjazdovky v Madonna di Campiglio sú svojou kvalitou neprekonateľné, budete tu môcť celé dni lyžovať, aniž by ste dali lyže z nôh. Z centra mesta sa môžete pohodlne dosta´t na všetky zjazdovky, i na tie vzdialenejšie ako Folgarida alebo Marilleva. Madonna di Campiglio ponúka na 150 kilometrov zjazdoviek a 57 rôznych lanoviek a vlekov. Nesmiernou výhodou je premyslený systém čítačiek skipasov, kedy stačí prejsť turniketom a skipas ani nemusíte vyberať z vrecka. Tým sa vyhnete veľkým frontám. Nezabudnite si pozrieť známu zjazdovku 3-Tre, kde sa usporiadavajú pohárové závody v slalome alebo alpskom lyžovaní.

  Rovereto

  Rovereto je rkásne historické mesto, ktoré bolo založené Rímanmi. Nachádza sa tu množstvo historických a kultúrnych pamiatok. S jednou sa stretnete už pri vstupu do mesta. Je to stará mestská brána San marco, ktorá pochádza z 15. storočia. Ďalšou dominantou mesta je hrad Castello di Rovereto. Uvidíte ho na pahorku nad námestím Piazza Podersta. Pokiaľ máte radi kultúru, nenechajte si ujsť návštevu jedného z najväčších múzeí moderného európskeho umenia Mart. Pokiaľ máte radšej staršiu históriu, potom Vás bude zaujímať Lavini di Marco, čo je oblasť vápencových skál a jaskýň, kde boli nájdené pozostatky dinosaurov, ktoré si je tam možné prezrieť.
  Medzi ďalšie zaujímavé mestá regiónu Trentino - Algo Adige patrí Bolzano alebo Merano. Obe menšie mestečká sú veľmi vyhľadávané vďaka nádhernému výhľadu na Dolomity, bolzano je taktiež obľúbeným pracovným miestom, sú tu totiž ve%lmi rozsiahle jablkové sady.

Najnovšie recenzie Taliansko - Trentino

Celkom: 9,8 Byli jsme naprosto spokojeni se vším a za rok se zase rádi vrátíme. Krásné městečko u jezera, v místě obchod, lékárna, bary a cukrárna....

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme naprosto spokojeni se vším a za rok se zase rádi vrátíme. Krásné městečko u jezera, v místě obchod, lékárna, bary a cukrárna. Jen pár kilomertů od lyžařského střediska, jezdili jsme autem a vždy se dalo zaparkovat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel na klidném místě nad jezerem, dobře vybavený, herna, stůl na pink ponk. Parkování u hotelu. Pokoj a kouplena dostatečně velké a hezky zařízené. Hezký výhled z pokoje. Jenom pozor, kdo má lehčí spaní, hned u hotelu je kostel a každé ráno po sedmé hodině dost hlasitě bimbaly zvony ...... :-) ale dalo se přežít.

Strava
Strava vynikající a jídla bylo opravdu dost. Vybere si každý, od sladkomila, přes masožrouta až po vegetariána. Vše super a velký výběr všeho.

Služby hotela
Služby na hotelu výborné. Denně uklizeno, čisté ručníky. S personaálem na recepci a v restauraci se dobře domluvíte anglicky i lámaně rusko/česky

Martina M., 10.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 7.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Ariston

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Naprostá spokojenost.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké pokoje,vždy perfektně uklizeno.

Strava
Kuchyně moc dobrá ,vždy vše čerstvé ,chutné a bohatý výběr z jídel.

Služby hotela
Vstřícní a ochotní majitelé hotelu,personál taktéž vždy s úsměvem a bez problému.

Zjazdovky
Paganella nikdy nezklame.

Aleš Ostrčil, 02.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 26.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Ariston

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,2 Cena odpovídá kvalitě požadovaných služeb.

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Cena odpovídá kvalitě požadovaných služeb. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
V pořádku, čisto, cena odpovídá nabídce.

Strava
Skvělá kuchyně, rozhodně doporučuji.

Služby hotela
rodinný typ hotelu,služby odpovídají ceně zájezdu.

Zjazdovky
udržované, nebyly přeplněné, nebyly prostoje u vleků - doporučuji

Dagmar Holánková, 02.03.2020, Dátum pobytu: 23.2. - 27.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Alle Rose

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Hotel nad v mnohém předčil má očekávání. Jak kvalitou služeb, tak i personálem.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Hotel nad v mnohém předčil má očekávání. Jak kvalitou služeb, tak i personálem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše čisté, udržované, každodenní úklid pokojů.

Strava
4chodové menu s výběrem ze dvou variant, nikdy se nestalo, že by nám nechutnalo.

Služby hotela
Na vysoké úrovni, hotel má pouze tři hvězdy, ale kvalitou rozhodně dosahuje čtyř.

Zjazdovky
Lyžařská střediska cca v půlhodinové dojezdové vzdálenosti, zasněžované, všechny vlaky a trasy byly v provozu.

Petr Finkous, 25.02.2020, Dátum pobytu: 16.2. - 21.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Waldheim (Anterivo)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Waldheim 1 fotografia

Celkom: 9,8 Byli jsme celkove velmi spokojeni tak, ze se pristi rok chceme vratit.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Byli jsme celkove velmi spokojeni tak, ze se pristi rok chceme vratit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobre ubytovani. Moznost vyuzivat skvely bazen s whirpoolem, voda tepla 31 stupnu. Po lyzovani skvely relax.

Strava
Italske jidlo a vino, naprosto dokonale, mame velmi radi.

Služby hotela
Celkove sluzby v hotelu, servis personalu byl profesionalni s pritom velmi pratelsky. Hotel ma krasne spolecenske prostory, knihovna s kkavirem, bar s krbem a prijemnym posezenim, nabidka odpoledniho snacku.

Zjazdovky
Sjezdovky i lanovky super. Byli jsme ve stejnem miste uz poctvrte, to hovori za vse.

Daniela Hůlová, 17.02.2020, Dátum pobytu: 9.2. - 13.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Corona Dolomites (Andalo)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Trentino