Taliansko - Trentino Taliansko

 • Popis

  Trentino, celým názvom Trentino - Alto Adige je najsevernejší taliansky región obklopovaný pohorím Dolomity. Ako napovedá jeho názov, je zložený z dvoch regińov: Trentino a Alto Adige, ktorý patril pod Rakúsko. tento región môžete taktiež poznať v názvu Južné Tyrolsko, používa sa čím ďalej častejšie. Trentino - Alto Adige je hornatým regiónom, preto najväčší príliv turistov zaznamenávajú strediská zimných športov. Oblasť je plná luxusných hotelov a rodinných penziónov. V Dolomitoch, ktoré sa rozkladajú medzi mestami Bolzano a Belluno, môžete využiť mnoho kilometrové zjazkovky, bežkárske trate alebo lyžiarske školy. Všetky lyžiarske strediská sú perfektne vybavené, ponúkajú mnoho možností, ako tráviť voľný čas - diskotékami, barmi alebo reštauráciami.

  Príroda

  Príroda v Trentino - Alto Adigo je miestami absolútne nedotknutá. To všetko vďaka vysokej ochrane životného prostredia, ktorého poškodzovanie a znečisťovanie sa trestá vysokými pokutami! Nájdete tu nádherné miesta, že sa Vám bude tajiť dych. Takými sú napríklad Parco dello Stelvio - jeden z národných parkov Talianska, Parco Monte Corvo, kde nájdete najväčšie množstvo rôznych druhov živočíchov i rastlín. Behom lela je zase možno tráviť voľný čas u vody. Je tu niekoˇko veľmi pekných jazier ako Lago di Moveno alebo Lago di Resia. SAmozrejme je príhodné nahliadnuť do niekoľkých miest s prívetivou atmosférou. Páčiť sa Vám bude určite v Roveretu alebo v hlavnom meste tohoto regiónu, v Trentu.

  Trent

  Ako som sa už zmienila, Trent je hlavné mesto regiónu. Je to vysoko rozvinuté mesto a s bohatou históriou, ktorá siaha až do dôb pred príchodom Rímanov. Mesto stále vzrastá a ponúka množstvo pamiatok a krásnych miest. medzi také patrí: pevnosť Castello del Buonconsiglio. Pochádza z 13. storočia a po mnoho rokov bola sídlom mestských biskupov. Vo veži pevnosti sa nachádza gotická freska pravdepodobne od autora menom Václav z Čiech. Na námestí Piazza del Duomo je zase tridentská katedrála San Vigilio, patrona mesta. Bola postavená v 11. storočí a vo vnútri je hrobka svätého Vigilia. Na tomto námestí môžete obdivoať krásne paláce s ešte krásnejšími freskami. Ďalšou dôležitou pamiatkou Trenta je Fontana Del Nettuno. Tá bola vytvorená v 18. storočí a mala podtrhnúť dôstojnosť mesta.

  Pokiaĺ sa v Trentu zdržíte dlhšie, určite navštívte niekoľko vinných sklepov. Miestne víno je výnimočné, a pokiaľ k nemu ochutnáte miestne syry, budete ako v siedmom nebi! Pokiaľ ide o tradície, v samotnom Trentu môžete zažiť množstvo zábavy a poznať i miestne tradície. Na konci júna sa konajú oslavy Feste Vigilare, na oslavu patróna mesta. Celé historické centrum sa premení do pôvodnej stredovekej podoby. Na uliciach miestny obyvatelia v historických kostýmoch predvádzajú staré remeslá a turisti si ich môžu skúsiť alebo ochutnať tradičné tridentské jedlá a nápoje. Medzi také patria skvelý polotvrdý syr Trento alebo likér z lesných jahôd.

  Madonna di Campiglio

  Madonna di Campiglio je stredisko, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 1500 metrov nad morom. Je to doslova perla dolomie, obklopená ľadovcom Adamello a vrcholom Brenta.
  Ako je už v Taliansku zvykom i Madonna di Campiglio je veľmi staré mesto, bolo spolu s kláštorom založené už pred mnoha storočiami a teda slúžilo ako útočisko pútnikom. Dnes je Madonna di Campiglio jedným z najslávnejších lyžiarskych stredisiek Talianska

  Šport

  Zjazdovky v Madonna di Campiglio sú svojou kvalitou neprekonateľné, budete tu môcť celé dni lyžovať, aniž by ste dali lyže z nôh. Z centra mesta sa môžete pohodlne dosta´t na všetky zjazdovky, i na tie vzdialenejšie ako Folgarida alebo Marilleva. Madonna di Campiglio ponúka na 150 kilometrov zjazdoviek a 57 rôznych lanoviek a vlekov. Nesmiernou výhodou je premyslený systém čítačiek skipasov, kedy stačí prejsť turniketom a skipas ani nemusíte vyberať z vrecka. Tým sa vyhnete veľkým frontám. Nezabudnite si pozrieť známu zjazdovku 3-Tre, kde sa usporiadavajú pohárové závody v slalome alebo alpskom lyžovaní.

  Rovereto

  Rovereto je rkásne historické mesto, ktoré bolo založené Rímanmi. Nachádza sa tu množstvo historických a kultúrnych pamiatok. S jednou sa stretnete už pri vstupu do mesta. Je to stará mestská brána San marco, ktorá pochádza z 15. storočia. Ďalšou dominantou mesta je hrad Castello di Rovereto. Uvidíte ho na pahorku nad námestím Piazza Podersta. Pokiaľ máte radi kultúru, nenechajte si ujsť návštevu jedného z najväčších múzeí moderného európskeho umenia Mart. Pokiaľ máte radšej staršiu históriu, potom Vás bude zaujímať Lavini di Marco, čo je oblasť vápencových skál a jaskýň, kde boli nájdené pozostatky dinosaurov, ktoré si je tam možné prezrieť.
  Medzi ďalšie zaujímavé mestá regiónu Trentino - Algo Adige patrí Bolzano alebo Merano. Obe menšie mestečká sú veľmi vyhľadávané vďaka nádhernému výhľadu na Dolomity, bolzano je taktiež obľúbeným pracovným miestom, sú tu totiž ve%lmi rozsiahle jablkové sady.

Najnovšie recenzie Taliansko - Trentino

Celkom: 8,4 S dovolenou jsme byli velice spokojeni. Hotel se nachází v krásném a klidném městečku na břehu jezera. Díky koronaviru jsme byli na...

 • 9 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
S dovolenou jsme byli velice spokojeni. Hotel se nachází v krásném a klidném městečku na břehu jezera. Díky koronaviru jsme byli na hotelu i na sjezdovkách téměř sami, to však neovlivnilo poskytované služby. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je velice útulný, personál milý, pokoje čisté, je zde lyžárna a co musím vypíchnout je hotelové wellness, které nám pán na recepci vždy ochotně po lyžovaní připravil (vířivka, sauna, pára, odpočívárna).

Strava
Snídaňový bufet by mohl být bohatší, ale jinak vše chutné, večeře také v pořádku (včetně salátového baru).

Služby hotela
Výborné wellness

Zjazdovky
Paganellu jsme si vybrali již podruhé a opět jsme byli nadšeni. Teď tomu přidal i fakt, že jsme na sjezdovkácch byli téměř sami a že druhý den napadl asi metr čerstvého prašanu. Je to jedno z menších středisek, ale pro nás zcela vyhovující.

Anonym, 15.07.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 4.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Miralago

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

4 fotografie

Celkom: 9,8 Byli jsme naprosto spokojeni se vším a za rok se zase rádi vrátíme. Krásné městečko u jezera, v místě obchod, lékárna, bary a cukrárna....

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme naprosto spokojeni se vším a za rok se zase rádi vrátíme. Krásné městečko u jezera, v místě obchod, lékárna, bary a cukrárna. Jen pár kilomertů od lyžařského střediska, jezdili jsme autem a vždy se dalo zaparkovat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel na klidném místě nad jezerem, dobře vybavený, herna, stůl na pink ponk. Parkování u hotelu. Pokoj a kouplena dostatečně velké a hezky zařízené. Hezký výhled z pokoje. Jenom pozor, kdo má lehčí spaní, hned u hotelu je kostel a každé ráno po sedmé hodině dost hlasitě bimbaly zvony ...... :-) ale dalo se přežít.

Strava
Strava vynikající a jídla bylo opravdu dost. Vybere si každý, od sladkomila, přes masožrouta až po vegetariána. Vše super a velký výběr všeho.

Služby hotela
Služby na hotelu výborné. Denně uklizeno, čisté ručníky. S personaálem na recepci a v restauraci se dobře domluvíte anglicky i lámaně rusko/česky

Martina M., 10.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 7.3.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Ariston

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 hodne dobra dovolena.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
hodne dobra dovolena. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoje trochu starsi ale ciste pro nas dobre.

Strava
strava velice dobra.

Služby hotela
sluzby velmi dobre.

Zjazdovky
kvalita sjezdove trochu tvrdci ale perfektni 6dni krasneho lyzovani v vice strediscich blizko sebe parada.

Rainer Köhler, 04.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 29.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Milano (Vermiglio)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Naprostá spokojenost.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké pokoje,vždy perfektně uklizeno.

Strava
Kuchyně moc dobrá ,vždy vše čerstvé ,chutné a bohatý výběr z jídel.

Služby hotela
Vstřícní a ochotní majitelé hotelu,personál taktéž vždy s úsměvem a bez problému.

Zjazdovky
Paganella nikdy nezklame.

Aleš Ostrčil, 02.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 26.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Ariston

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,4 Dojem velmi dobrý. Velmi příjemný personál, rodinná atmosféra.

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dojem velmi dobrý. Velmi příjemný personál, rodinná atmosféra. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Průměrné.

Strava
Strava v hotelu velmi dobrá.

Zjazdovky
Výborné.

Anonym, 25.02.2020, Dátum pobytu: 16.2. - 20.2.2020
Oblasť: Taliansko Taliansko, Trentino, Hotel: Alla Rocca (Varena/Cavalese)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Taliansko - Trentino