Francúzsko Francúzsko

Oficiálny názov: Republique Francaise
Hlavné mesto: Paríž
Štátne zriadenie: pluralitná republika prezidentského typu s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 78%, moslimovia 4%
Úradný jazyk: francúzština
Časový posun: stredoeurópský čas

Francúzsko - zájazdy od 41 €

O FRANCÚZSKUŠesťuholníkový tvra Francúzska, najväčšej európskej krajiny s viac než 60-timi miliónmi obyvateľov, je nápadný už naprvý pohľad. Omývaná štyrmi morami patrí Francúzsku medzi vyhľadávané turistické strediská už od nepamäti. Táto majestátne krajina susedí hneď s ôsmymi štátmi: Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Monako, Andora a Španielsko. Na prvý pohľad nás zaujme členenie povrchu, ktorý sa zdvíha od západu na východ, a teda umožňuje turistické a športové vyžitie nielen na pobreží mora, ale i vo vysoko zasnežených vrcholkoch Francúzskeho stredohoria, Pyrenejí alebo Álp.

V srdci sevrne položené Parížskej panve sa rozkladá jedno z najzaujímavejších hlavným miest Európy - Paříž, známe ako raj milovníkov života, centrum všetkého kultúrneho, hospodárskeho i správneho diania. Tu môžeme nájsť jedná z najzaujímavejších kultúrnych pamiatok vo Francúzsku a celej Európy. Za videnie stojí umelecká galéria Louvre, eiffelova veža, Víťazný oblúk, umelecká štvrť Monmartre a mnoho ďalších. Na rieke Loire sa rozkladá známy komplex atratívnych zámkov, pozostatkov po vládach jednotlivých významných francúzskych panovníkov.

Nielen architektonické pamiatky sú však lákadlom pre miliónov turistov, ktorí Francúzsko ročne navštevujú. Milovníci vína iste patrične ocenia vinice v Burgundsku a okolo Bordeaux, dobrodruhovia priepasti vo Francúzskom stredohorí a turisti vyznávajúci predovšetkým luxusnú dovolenku u mora siprídu na svoje na nádhernejm Azurovom pobreží celkom na juhu, ktoré sa už stalo symbolom rozprávkovej dovolenky. Avšak okrem tejto významnej destinácie pre pobyt u mora nesmieme zabudnúť na Bretaňský polostrov či Normandiu. Predovšetkým deti ocenia nahliadnutie do rozprávkového Disneylandu v údolí rieky Marny, vôbec prvého, ktorý bol v Európe postavený. Ako srdce Francúzska býva mnohokrát označovaná oblasť juhozápadu, územie, ktoré sa tiahne od rieky Loiry až k Pyrenejom, zahrňujúca trebárs historické mestá Toulouse alebo Montpellier. Počiatky osídlenia tu zasahujú ozaj ďaleko do minulosti, čo dokazujú mnohé jaskyne vyzdobené prehistorickými nástennými maľbami alebo takteiž praveké sídliská a pohrebiská

A čoho si cenia sami Francúzi? Najmä sa hodnotí umenie komunikácie, v ktorej sa Francúzi cvičia už behom základne školskej dochádzky. taktiež je vo francúzskej mentalite hlboko zakorenená demokracia a zdvorilosť, čo je vyžadované i od cudzincov. Preto vždy pamätajte na kultivované vyjadrovanie. Taktiež opatrne s politickými témami či hodnotením sociálnych pomerov vo Francúzsku, čo nás veĺmi ľahko môže zaviesť na tenký ľad.
Behom storočí sa krajina gallského kohúta zaviedla ako krajina módy, vína, syru, pikantnej kuchyne i prekrásnej prírody. Francúzska okázalosť a vlastenectvo sú známe po celom svete a celkom právom majú byť obyvatelia tejto nádhernej krajiny na čo pyšní.

Francúzsko - zájazdy od 41 €

Najnovšie recenzie Francúzsko

Celkom: 9.8 Klidná lokalita, dobrá dostupnost lanovek, perfektní lyžařský areál.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Klidná lokalita, dobrá dostupnost lanovek, perfektní lyžařský areál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Standard v dobrém provedení.

Strava
Vlastní strava, restaurace v areálu dobré.

Služby hotela
Bazén, sauna, fitko. V přízemí kulečník, garáže kryté stání.

web:review_paragraph_heading_18
Snowboard, lyže

Václav Louda, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 14.03.2023, Dátum pobytu: 3.3. - 10.3.2023
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Alpe d´Huez, Hotel: Residence Balcons d´Aurea

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.6 Vše proběhlo dle plánu, služby splňovaly očekávání.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Vše proběhlo dle plánu, služby splňovaly očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalitní, odpovídající úrovni hotelové klasifikace.

Služby hotela
Na úrovni, personál milý a ochotný. Líbil se mi celková snaha o udržitelnější přístup, nakládání s potravinami (eliminace plýtvání, obaly).

Veronika Šímová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.02.2023, Dátum pobytu: 9.2. - 12.2.2023
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Bel-Ami

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.2 Moc milý kolektiv, cena odpovídá kvalitě. Starší hotelové zařízení, odlupující se tapety, flekatý koberec a velká zima v koupelně, ta je...

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Moc milý kolektiv, cena odpovídá kvalitě. Starší hotelové zařízení, odlupující se tapety, flekatý koberec a velká zima v koupelně, ta je úplně bez topení. Pro nenáročné turisty kteří chtějí opravdu něco pouze na přepsání a případně snídani, ideál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší hotel, pokoje jsou zastaralé, koupelna bez vytápění. Recepce 24h ,ale když se přijde v ranních hodinách je obtížné recepčního vzbudit.

Strava
K snídani se podává kroasant a dvě bagety s marmeládou. Dostane džus a kafe. Snídaně je každý den stejná.

Služby hotela
Recepce 24h, bar do 01:00 ranní - ceny přijatelné. Snídaně jsou dobré i když každý den to samé. Úklidové služba pokojů funguje každý den.

Pláž
Výborná lokalita. Kolem spousta obchodů, kam se dá zajít na jídlo nebo nakoupit potraviny. Hned vedle nádraží kde jedou spoje snad úplně kamkoliv. V docházkové zóně k historickému centru, skrz velmi příjemnou pěší ulici se spoustou podniků.

Barbora Kučerová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 10.02.2023, Dátum pobytu: 31.1. - 5.2.2023
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Maison Du Pré

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4.6 Pokoje neodpovídají fotografií, hotel je spíš ubytovna. Ale na to že je všude staré vybavení tak pokoje jsou čisté. Ale ubytování...

 • 1 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Pokoje neodpovídají fotografií, hotel je spíš ubytovna. Ale na to že je všude staré vybavení tak pokoje jsou čisté. Ale ubytování neodpovídá ceně. Zobraziť celú recenziu

Přemysl H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.01.2023, Dátum pobytu: 12.1. - 14.1.2023
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Timhotel Nation

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 9.6 Byl jsem velice spokojen s cestovní kanceláří a ochotou s paní Prokešovou děkuji

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byl jsem velice spokojen s cestovní kanceláří a ochotou s paní Prokešovou děkuji Zobraziť celú recenziu

Marian Galla, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 26.10.2022, Dátum pobytu: 20.10. - 22.10.2022
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Charlemagne

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko