Francúzsko Francúzsko

Oficiálny názov: Republique Francaise
Hlavné mesto: Paríž
Štátne zriadenie: pluralitná republika prezidentského typu s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 78%, moslimovia 4%
Úradný jazyk: francúzština
Časový posun: stredoeurópský čas

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

O FRANCÚZSKUŠesťuholníkový tvra Francúzska, najväčšej európskej krajiny s viac než 60-timi miliónmi obyvateľov, je nápadný už naprvý pohľad. Omývaná štyrmi morami patrí Francúzsku medzi vyhľadávané turistické strediská už od nepamäti. Táto majestátne krajina susedí hneď s ôsmymi štátmi: Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Monako, Andora a Španielsko. Na prvý pohľad nás zaujme členenie povrchu, ktorý sa zdvíha od západu na východ, a teda umožňuje turistické a športové vyžitie nielen na pobreží mora, ale i vo vysoko zasnežených vrcholkoch Francúzskeho stredohoria, Pyrenejí alebo Álp.

V srdci sevrne položené Parížskej panve sa rozkladá jedno z najzaujímavejších hlavným miest Európy - Paříž, známe ako raj milovníkov života, centrum všetkého kultúrneho, hospodárskeho i správneho diania. Tu môžeme nájsť jedná z najzaujímavejších kultúrnych pamiatok vo Francúzsku a celej Európy. Za videnie stojí umelecká galéria Louvre, eiffelova veža, Víťazný oblúk, umelecká štvrť Monmartre a mnoho ďalších. Na rieke Loire sa rozkladá známy komplex atratívnych zámkov, pozostatkov po vládach jednotlivých významných francúzskych panovníkov.

Nielen architektonické pamiatky sú však lákadlom pre miliónov turistov, ktorí Francúzsko ročne navštevujú. Milovníci vína iste patrične ocenia vinice v Burgundsku a okolo Bordeaux, dobrodruhovia priepasti vo Francúzskom stredohorí a turisti vyznávajúci predovšetkým luxusnú dovolenku u mora siprídu na svoje na nádhernejm Azurovom pobreží celkom na juhu, ktoré sa už stalo symbolom rozprávkovej dovolenky. Avšak okrem tejto významnej destinácie pre pobyt u mora nesmieme zabudnúť na Bretaňský polostrov či Normandiu. Predovšetkým deti ocenia nahliadnutie do rozprávkového Disneylandu v údolí rieky Marny, vôbec prvého, ktorý bol v Európe postavený. Ako srdce Francúzska býva mnohokrát označovaná oblasť juhozápadu, územie, ktoré sa tiahne od rieky Loiry až k Pyrenejom, zahrňujúca trebárs historické mestá Toulouse alebo Montpellier. Počiatky osídlenia tu zasahujú ozaj ďaleko do minulosti, čo dokazujú mnohé jaskyne vyzdobené prehistorickými nástennými maľbami alebo takteiž praveké sídliská a pohrebiská

A čoho si cenia sami Francúzi? Najmä sa hodnotí umenie komunikácie, v ktorej sa Francúzi cvičia už behom základne školskej dochádzky. taktiež je vo francúzskej mentalite hlboko zakorenená demokracia a zdvorilosť, čo je vyžadované i od cudzincov. Preto vždy pamätajte na kultivované vyjadrovanie. Taktiež opatrne s politickými témami či hodnotením sociálnych pomerov vo Francúzsku, čo nás veĺmi ľahko môže zaviesť na tenký ľad.
Behom storočí sa krajina gallského kohúta zaviedla ako krajina módy, vína, syru, pikantnej kuchyne i prekrásnej prírody. Francúzska okázalosť a vlastenectvo sú známe po celom svete a celkom právom majú byť obyvatelia tejto nádhernej krajiny na čo pyšní.

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

Najnovšie recenzie Francúzsko

Celkom: 10 Ak zhrniem všetko tak zajazd zodpovedal velmi dobre cene zajazdu. Velku zasluhu aj pripisujem delegatke ktora nielenže sa snazila nám...

 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ak zhrniem všetko tak zajazd zodpovedal velmi dobre cene zajazdu. Velku zasluhu aj pripisujem delegatke ktora nielenže sa snazila nám podať veĺa zaujimavosti a informacii ale aj vytvoriť z cele zajazdu jeden veĺky kolektiv. Na zajazde som si všimol že sme bolu jediny s detmi - rodinny zajazd. Samozrejme že pre menšie deti to kôli chôdzi to nieje ale naša 11ročna to zvladla bravurne a aj nadšenie bolo veĺke. Takže spokojnosť veĺka. Bol to naš prvy poznavací zajazd a určite nie posledny. Ďakujeme Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie poslužilo na to čo malo...

Čiste pradlo,upratane.

Strava
Strava tak isto posluzilo a kedže aj naše ranajky niekedy su podobne nič nam nevadilo.

Služby hotela
Dobre.

Program poznávacieho zájazdu
Program zo začiatku vas zaskoči ale bravurne sme ho zvladalu a aj zasluhou delegata.

Robert M., 16.05.2018, Dátum pobytu: 4.5. - 8.5.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 3,5 Dovolená jako celek byla fajn a na 100% proběhla dle Smlouvy a objednaných služeb. Hodně tomu však pomohla atmosféra a krása Paříže s...

 • 4 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená jako celek byla fajn a na 100% proběhla dle Smlouvy a objednaných služeb. Hodně tomu však pomohla atmosféra a krása Paříže s katalogovým počasím. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
S ubytováním už to bylo trochu horší. Pokoj čistý, ale na první (i na druhý) pohled bylo patrné, že do něho již dlouho nikdo nedal ani EURo.

Strava
Součástí ubytování byla i snídaně, což bylo další a v tomto případě poměrně velké zklamání. Spokojíme se s málem, ale tady nebylo ani to. Snídaně velmi chudá, stále stejná a pokud něco i z toho mála došlo, tak to už nedoplnili, případně bylo nutné si o to říci.

Služby hotela
Co se týká služeb v hotelu, tak zde jsme měli pocity smíšené. V recepci se střídali tři osoby z nichž dvě (zřejmě bráchové) byli úplně mimo. Při jakémkoliv dotazu pouze nesrozumitelně mumlali a prvních 15 minut jsme měli pocit, že jsme asi dorazili do úplně jiného hotelu. Nemohli nás najít, chtěli po nás číslo karty, ze které bylo placeno, v čase, ve kterém měl být pokoj předán, ještě nebyl uklizen, takže jsme museli dlouho čekat ... atd. V průběhu pobytu však již další problémy nebyly (asi však tím, že jsme již neměli potřebu ani snahu s nimi cokoliv řešit).

Jiří Syrový, 11.05.2018, Dátum pobytu: 5.5. - 8.5.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Altona

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,3 spokojnosť

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
spokojnosť Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
v poriadku, jednoduché , ale pekné

Služby hotela
personál ochotní, spokojnosť

Peter P., 09.05.2018, Dátum pobytu: 3.5. - 6.5.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: At Gare du Nord

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5,8 Vše proběhlo bez problému, organizace zájezdu, doprava, akorát s ubytováním byl problém.

 • 4 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Vše proběhlo bez problému, organizace zájezdu, doprava, akorát s ubytováním byl problém. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bydleli jsme ve velmi malém pokoji, kde se nedalo skoro ani hnout. Jakmile jsme otevřeli kufry, zabrali jsme tím veškerý volný prostor. Tento pokoj byl maximálně pro jednu osobu a ne pro dvě osoby. Velmi malá postel, na které se 2 osoby se nedají vyspat.

Strava
Vše v pořádku.

Služby hotela
Vše v pořádku.

Lukáš Pantálek, 03.05.2018, Dátum pobytu: 20.4. - 23.4.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Art Lafayette

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Dovolená byla hezká, 3 dny v Paříži bohatě stačily, člověk zvládne projít co potřebuje.

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla hezká, 3 dny v Paříži bohatě stačily, člověk zvládne projít co potřebuje. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel dobře dostupný, kousek od metra, přímo pod Sacre Coeur, kolem spousta obchůdků i restaurací. Docházková vzdálenost na Pigalle a Moulin Rouge. Snídaně dobré, dostačující, na malém prostoru, takže člověk musel počkat, až někteří lidé odejdou

Strava
Snídaně - jogurt, croissant, šunka, salám, čokoládové bochánky, nutella, bagety. Velmi dobré.

Služby hotela
Velmi milí lidé na recepci, ochotní. Je možné si tam zdarma nechat kufry při příjezdu/odjezdu před/po check-in/out.

Veronika V., 02.05.2018, Dátum pobytu: 27.4. - 29.4.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Bellevue Paris Montmartre

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220

Ochrana Vášho súkromia

Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty.

Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch.

Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem