Francúzsko Francúzsko

Oficiálny názov: Republique Francaise
Hlavné mesto: Paríž
Štátne zriadenie: pluralitná republika prezidentského typu s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 78%, moslimovia 4%
Úradný jazyk: francúzština
Časový posun: stredoeurópský čas

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

O FRANCÚZSKUŠesťuholníkový tvra Francúzska, najväčšej európskej krajiny s viac než 60-timi miliónmi obyvateľov, je nápadný už naprvý pohľad. Omývaná štyrmi morami patrí Francúzsku medzi vyhľadávané turistické strediská už od nepamäti. Táto majestátne krajina susedí hneď s ôsmymi štátmi: Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Monako, Andora a Španielsko. Na prvý pohľad nás zaujme členenie povrchu, ktorý sa zdvíha od západu na východ, a teda umožňuje turistické a športové vyžitie nielen na pobreží mora, ale i vo vysoko zasnežených vrcholkoch Francúzskeho stredohoria, Pyrenejí alebo Álp.

V srdci sevrne položené Parížskej panve sa rozkladá jedno z najzaujímavejších hlavným miest Európy - Paříž, známe ako raj milovníkov života, centrum všetkého kultúrneho, hospodárskeho i správneho diania. Tu môžeme nájsť jedná z najzaujímavejších kultúrnych pamiatok vo Francúzsku a celej Európy. Za videnie stojí umelecká galéria Louvre, eiffelova veža, Víťazný oblúk, umelecká štvrť Monmartre a mnoho ďalších. Na rieke Loire sa rozkladá známy komplex atratívnych zámkov, pozostatkov po vládach jednotlivých významných francúzskych panovníkov.

Nielen architektonické pamiatky sú však lákadlom pre miliónov turistov, ktorí Francúzsko ročne navštevujú. Milovníci vína iste patrične ocenia vinice v Burgundsku a okolo Bordeaux, dobrodruhovia priepasti vo Francúzskom stredohorí a turisti vyznávajúci predovšetkým luxusnú dovolenku u mora siprídu na svoje na nádhernejm Azurovom pobreží celkom na juhu, ktoré sa už stalo symbolom rozprávkovej dovolenky. Avšak okrem tejto významnej destinácie pre pobyt u mora nesmieme zabudnúť na Bretaňský polostrov či Normandiu. Predovšetkým deti ocenia nahliadnutie do rozprávkového Disneylandu v údolí rieky Marny, vôbec prvého, ktorý bol v Európe postavený. Ako srdce Francúzska býva mnohokrát označovaná oblasť juhozápadu, územie, ktoré sa tiahne od rieky Loiry až k Pyrenejom, zahrňujúca trebárs historické mestá Toulouse alebo Montpellier. Počiatky osídlenia tu zasahujú ozaj ďaleko do minulosti, čo dokazujú mnohé jaskyne vyzdobené prehistorickými nástennými maľbami alebo takteiž praveké sídliská a pohrebiská

A čoho si cenia sami Francúzi? Najmä sa hodnotí umenie komunikácie, v ktorej sa Francúzi cvičia už behom základne školskej dochádzky. taktiež je vo francúzskej mentalite hlboko zakorenená demokracia a zdvorilosť, čo je vyžadované i od cudzincov. Preto vždy pamätajte na kultivované vyjadrovanie. Taktiež opatrne s politickými témami či hodnotením sociálnych pomerov vo Francúzsku, čo nás veĺmi ľahko môže zaviesť na tenký ľad.
Behom storočí sa krajina gallského kohúta zaviedla ako krajina módy, vína, syru, pikantnej kuchyne i prekrásnej prírody. Francúzska okázalosť a vlastenectvo sú známe po celom svete a celkom právom majú byť obyvatelia tejto nádhernej krajiny na čo pyšní.

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

Najnovšie recenzie Francúzsko

Celkom: 8,5 Výborná dovolená! Hotel je situovaný v dobré části města, dá se všude dojít pěšky. Kousek od hotelu je zastávka metra. V okolí je velké...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Výborná dovolená! Hotel je situovaný v dobré části města, dá se všude dojít pěšky. Kousek od hotelu je zastávka metra. V okolí je velké množství malých obchodů s potravinami i restaurací, takže si vybere opravdu každý. Dopoledne jsou ulice klidnější a všude voní káva a croissanty. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo velmi příjemné, personál ochotný a stále usměvavý. Pokoj byl menší, ale útulný. V koupelně byl k dispozici fén na vlasy i sprchový gel. Pokojská chodila každý den, proto v malé místnosti nebyl žádný nepořádek.

Strava
V rámci pobytu jsme měli k dispozici snídaně, které byly formou bufetu. K dispozici byl automat s kávou a velké množství čajů. Měli jsme možnost si vymačkat i čerstvou pomerančovou šťávu. Každý den nám byli připraveny výborné palačinky a k dispozici bylo spoustu různého pečiva. Součástí bufetu byli uzeniny, sýry,vejce, ovoce, cornflaky, apod. Snídaně výborné!

Ludmila Svačinová, 04.04.2019, Dátum pobytu: 28.3. - 31.3.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Ibis Styles Paris Pigalle Montmartre

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,6 Celkové hodnocení je jednoznačně kladné, počasí vyšlo nádherně, jen nám trochu zkomplikovala cestu na letiště výluka na trati RER a nutný...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Celkové hodnocení je jednoznačně kladné, počasí vyšlo nádherně, jen nám trochu zkomplikovala cestu na letiště výluka na trati RER a nutný přestup na autobus. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v pořádku, úklid pokoje pravidelně, jen je vidět, že hotel čeká na rekonstrukci.

Strava
Snídaně bez výběru, pouze bageta, máslo, marmeláda. Loňský hotel byl v tomto směru mnohem lepší.

Služby hotela
Služby ok.

Petr Procházka, 03.04.2019, Dátum pobytu: 28.3. - 31.3.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Bristol

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Cestou z Prahy do Paříže nám ztratili kufr, takže to nám velmi zkomplikovalo dovolenou, je to 6 dní od ztráty a stále nic.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Cestou z Prahy do Paříže nám ztratili kufr, takže to nám velmi zkomplikovalo dovolenou, je to 6 dní od ztráty a stále nic. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje jsou velmi maličké, vlezla se tam opravdu jen postel. Sprcha tekla velmi slabě, když jste chtěli teplou vodu.

Strava
Měli jsme zaplacené pouze snídaně - velký výběr, chutné.

Služby hotela
Celkový dojem z hotelu je dobrý, jen by mohl být trochu blíž centru Paříže.

Jana D., 29.03.2019, Dátum pobytu: 23.3. - 26.3.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: At Gare du Nord

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Celkova dovolena byla dobra. Doprava, ubytovani i lokalita hotelu OK

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Celkova dovolena byla dobra. Doprava, ubytovani i lokalita hotelu OK Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl pekny a utulny. Jediny nedostatek co jsem postrehl: na pokoji nebyla k dispozici minibar(lednice) ani rychlovarna konvice.

Strava
Ok

Služby hotela
Ok

Pláž
/

Michal, 27.03.2019, Dátum pobytu: 22.3. - 24.3.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Le Lavoisier

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Zájezd se povedl, žádný problém nebyl. Vyšlo perfektně i počasí.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Zájezd se povedl, žádný problém nebyl. Vyšlo perfektně i počasí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj odpovídal očekávání, byli jsme 2 v apartmánu pro 4 a prostor byl tak akorát. 4 osoby by se tam trošku mačkaly.

Strava
Vařili jsme si sami. Každý večer jsme si na recepci objednávali donášku bagety k snídani.

Služby hotela
Na recepci příjemná obsluha. Hezký bazén, jen mohl být trochu teplejší. Pára byla fajn.

Zjazdovky
Sjezdovky upravované a dostatečné množství i kvalita. Lanovek a vleků je také dost. Jen některé jsou hodně staré a pomalé. Sedačkové lanovky nejsou kryté a pokud fouká vítr, je zima. Kabinová lanovka je v obou spojených areálech jen jedna.

Ladislava M., 27.03.2019, Dátum pobytu: 15.3. - 24.3.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Risoul / Vars, Hotel: Rezidence Pra Sainte Marie

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

6 fotografií

Všetky recenzie Francúzsko