Francúzsko Francúzsko

Oficiálny názov: Republique Francaise
Hlavné mesto: Paríž
Štátne zriadenie: pluralitná republika prezidentského typu s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 78%, moslimovia 4%
Úradný jazyk: francúzština
Časový posun: stredoeurópský čas

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

O FRANCÚZSKUŠesťuholníkový tvra Francúzska, najväčšej európskej krajiny s viac než 60-timi miliónmi obyvateľov, je nápadný už naprvý pohľad. Omývaná štyrmi morami patrí Francúzsku medzi vyhľadávané turistické strediská už od nepamäti. Táto majestátne krajina susedí hneď s ôsmymi štátmi: Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Monako, Andora a Španielsko. Na prvý pohľad nás zaujme členenie povrchu, ktorý sa zdvíha od západu na východ, a teda umožňuje turistické a športové vyžitie nielen na pobreží mora, ale i vo vysoko zasnežených vrcholkoch Francúzskeho stredohoria, Pyrenejí alebo Álp.

V srdci sevrne položené Parížskej panve sa rozkladá jedno z najzaujímavejších hlavným miest Európy - Paříž, známe ako raj milovníkov života, centrum všetkého kultúrneho, hospodárskeho i správneho diania. Tu môžeme nájsť jedná z najzaujímavejších kultúrnych pamiatok vo Francúzsku a celej Európy. Za videnie stojí umelecká galéria Louvre, eiffelova veža, Víťazný oblúk, umelecká štvrť Monmartre a mnoho ďalších. Na rieke Loire sa rozkladá známy komplex atratívnych zámkov, pozostatkov po vládach jednotlivých významných francúzskych panovníkov.

Nielen architektonické pamiatky sú však lákadlom pre miliónov turistov, ktorí Francúzsko ročne navštevujú. Milovníci vína iste patrične ocenia vinice v Burgundsku a okolo Bordeaux, dobrodruhovia priepasti vo Francúzskom stredohorí a turisti vyznávajúci predovšetkým luxusnú dovolenku u mora siprídu na svoje na nádhernejm Azurovom pobreží celkom na juhu, ktoré sa už stalo symbolom rozprávkovej dovolenky. Avšak okrem tejto významnej destinácie pre pobyt u mora nesmieme zabudnúť na Bretaňský polostrov či Normandiu. Predovšetkým deti ocenia nahliadnutie do rozprávkového Disneylandu v údolí rieky Marny, vôbec prvého, ktorý bol v Európe postavený. Ako srdce Francúzska býva mnohokrát označovaná oblasť juhozápadu, územie, ktoré sa tiahne od rieky Loiry až k Pyrenejom, zahrňujúca trebárs historické mestá Toulouse alebo Montpellier. Počiatky osídlenia tu zasahujú ozaj ďaleko do minulosti, čo dokazujú mnohé jaskyne vyzdobené prehistorickými nástennými maľbami alebo takteiž praveké sídliská a pohrebiská

A čoho si cenia sami Francúzi? Najmä sa hodnotí umenie komunikácie, v ktorej sa Francúzi cvičia už behom základne školskej dochádzky. taktiež je vo francúzskej mentalite hlboko zakorenená demokracia a zdvorilosť, čo je vyžadované i od cudzincov. Preto vždy pamätajte na kultivované vyjadrovanie. Taktiež opatrne s politickými témami či hodnotením sociálnych pomerov vo Francúzsku, čo nás veĺmi ľahko môže zaviesť na tenký ľad.
Behom storočí sa krajina gallského kohúta zaviedla ako krajina módy, vína, syru, pikantnej kuchyne i prekrásnej prírody. Francúzska okázalosť a vlastenectvo sú známe po celom svete a celkom právom majú byť obyvatelia tejto nádhernej krajiny na čo pyšní.

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

Najnovšie recenzie Francúzsko

Celkom: 10 Co se týče organizace že strany paní z CA, tak to "celkem slo". Bohužel jsme měli vybraný jinší termín, který byl zrušen a byl...

 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Co se týče organizace že strany paní z CA, tak to "celkem slo". Bohužel jsme měli vybraný jinší termín, který byl zrušen a byl nám nabídnut jinší. Zájezd jsme si vybírali s tím, že cesta buse začínat v Brně, kde nás taky vyzvedne autobus, bohužel pár dní před zajezdem nás informovali, že skrze dálnici D1, nebudou vyjíždět až do Brna, tudíž se máme dopravit do Prahy vlakem, s tím že nám bude jízda proplacena. Kolikrát jsem potřebovala s paní z CA mluvit, tak jsem volala co CK a vždy tam byla jinší paní, která řekla že vše pani z CA vyřídí! Což nevím zda se tak stalo, protože všechno trvalo věčnost. Co se týče jízdného, tak v Parizi jsme byli přes Velikonoce a jízdné mě bylo "proplaceno" 5.6. Kdy z celkové částky jízdného cca 376Kč poslali jen 96Kč!!! Samotne proplacení trvalo 7 týdnů a ještě neposlali vše, jak bylo uvedeno v instrukčních od CK!

Myslim, že přes CA jsme jeli naposledy a nepřejí nikomu tohle podstoupit.

Jinak co se týče samotného průvodce, řidičů, cesty a Paříže, nemám co vytknout, jen domluva s CK je neskutečná! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo úžasné. Měli jsme nejprve bydlet v jiném hotelu, ten byl obsazen, tak nás dali do "lepsiho" a ten byl úžasný. Pokoj akorát pro dva lidi, koupelna krásná! Vše čisté a voňavé.

Strava
Snídaně v hotelu odpovídala ceně, croisant a bagetka, marmelada, salám, sýr a nějaké to kafíčko, čaj či džus. Samotné jídlo v Paříži nám také chutnalo, byli jsme s přítelem na večeři za 15€, ta byla výborná. Doporučuji určitě si zajít na večerní menu a ochutnat Francouzské speciality.

Program poznávacieho zájazdu
Program byl bohatý, i když jsme byli omezení Stávkou Žlutých vest, ale s tím nikdo nic neudělá. Bohužel jsme do Paříže zavítalo až po vytvoření Notre Dame, takže tu jsme nemohli navštívit. První den jsme byli na Eiffelovce, stihli jsme to brzo ráno, tak jsme se byli největšímu náporu lidi, ale i přesto jsme čekali na vstupenky hodinu a půl ve frontě. Dále jsme navštívili Louce, Sacré Caeur, jeli lodi po Seine, procházeli se po Champs Elyses, Latinské čtvrti, byli u Vítězného oblouku, Lucemburské zahradě a na La Défense. Průvodce Honza byl úžasný, nechával nám dostatek volného času a také nám toho hodně o Paříži pověděl. U jeho kamarády jsme také byli na večerním menu, které stalo za to!

Anonym, 06.06.2019, Dátum pobytu: 19.4. - 22.4.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Premiere Classe

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Velka spokojenost.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Velka spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prijemne ubytovani.

Cisto a klid.

Pekne misto.

Strava
Snidane naplnila ocekavani.

Služby hotela
Pozitivni a vstricny pristup.

Martin R., 30.05.2019, Dátum pobytu: 25.5. - 27.5.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Timhotel Montmartre

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 9,5 Skvělý prodloužený víkend

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělý prodloužený víkend Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj poměrně malý.

Ale všude super čisto,každý den uklizeno,vynesený koš,vyměněné ručníky.

Celkový dojem opravdu dobrý.

Strava
Měli jsme pouze snídaně.

Sice bez teplého bufetu,ale výběr byl i tak dostatečný.

Velký výběr sladkého pečiva....

Jiří Petrkovský, 24.05.2019, Dátum pobytu: 18.5. - 21.5.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Ibis Porte de Orleans

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 naprosto úžasné

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
naprosto úžasné Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
nemělo to žádnou chybu- vřele doporučuji

Strava
jen se snídaní ale zcela dokonalé

Služby hotela
spokojenost nad míru

Pláž
někdy příště :)

Zdeněk P., 24.05.2019, Dátum pobytu: 18.5. - 21.5.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Ibis Styles Paris Bercy

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,3 Hotel celkově odpovídal ceně

 • 5,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel celkově odpovídal ceně Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj velmi jednoduchý, největším problémem byla zima (venku bylo deštivo kolem 12° a nebylo jak si přitopit)

Strava
Dostačující, nabídka mohla býti lehce širší, komplikací byly hromadné zájezdy (v daný neurčitelný čas byla jídelna přeplněná)

Služby hotela
Služby dobré

Jaroslav M., 15.05.2019, Dátum pobytu: 2.5. - 5.5.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Ibis Porte de Orleans

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko