Francúzsko Francúzsko

Oficiálny názov: Republique Francaise
Hlavné mesto: Paríž
Štátne zriadenie: pluralitná republika prezidentského typu s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 78%, moslimovia 4%
Úradný jazyk: francúzština
Časový posun: stredoeurópský čas

Francúzsko - zájazdy od 101 €

O FRANCÚZSKUŠesťuholníkový tvra Francúzska, najväčšej európskej krajiny s viac než 60-timi miliónmi obyvateľov, je nápadný už naprvý pohľad. Omývaná štyrmi morami patrí Francúzsku medzi vyhľadávané turistické strediská už od nepamäti. Táto majestátne krajina susedí hneď s ôsmymi štátmi: Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Monako, Andora a Španielsko. Na prvý pohľad nás zaujme členenie povrchu, ktorý sa zdvíha od západu na východ, a teda umožňuje turistické a športové vyžitie nielen na pobreží mora, ale i vo vysoko zasnežených vrcholkoch Francúzskeho stredohoria, Pyrenejí alebo Álp.

V srdci sevrne položené Parížskej panve sa rozkladá jedno z najzaujímavejších hlavným miest Európy - Paříž, známe ako raj milovníkov života, centrum všetkého kultúrneho, hospodárskeho i správneho diania. Tu môžeme nájsť jedná z najzaujímavejších kultúrnych pamiatok vo Francúzsku a celej Európy. Za videnie stojí umelecká galéria Louvre, eiffelova veža, Víťazný oblúk, umelecká štvrť Monmartre a mnoho ďalších. Na rieke Loire sa rozkladá známy komplex atratívnych zámkov, pozostatkov po vládach jednotlivých významných francúzskych panovníkov.

Nielen architektonické pamiatky sú však lákadlom pre miliónov turistov, ktorí Francúzsko ročne navštevujú. Milovníci vína iste patrične ocenia vinice v Burgundsku a okolo Bordeaux, dobrodruhovia priepasti vo Francúzskom stredohorí a turisti vyznávajúci predovšetkým luxusnú dovolenku u mora siprídu na svoje na nádhernejm Azurovom pobreží celkom na juhu, ktoré sa už stalo symbolom rozprávkovej dovolenky. Avšak okrem tejto významnej destinácie pre pobyt u mora nesmieme zabudnúť na Bretaňský polostrov či Normandiu. Predovšetkým deti ocenia nahliadnutie do rozprávkového Disneylandu v údolí rieky Marny, vôbec prvého, ktorý bol v Európe postavený. Ako srdce Francúzska býva mnohokrát označovaná oblasť juhozápadu, územie, ktoré sa tiahne od rieky Loiry až k Pyrenejom, zahrňujúca trebárs historické mestá Toulouse alebo Montpellier. Počiatky osídlenia tu zasahujú ozaj ďaleko do minulosti, čo dokazujú mnohé jaskyne vyzdobené prehistorickými nástennými maľbami alebo takteiž praveké sídliská a pohrebiská

A čoho si cenia sami Francúzi? Najmä sa hodnotí umenie komunikácie, v ktorej sa Francúzi cvičia už behom základne školskej dochádzky. taktiež je vo francúzskej mentalite hlboko zakorenená demokracia a zdvorilosť, čo je vyžadované i od cudzincov. Preto vždy pamätajte na kultivované vyjadrovanie. Taktiež opatrne s politickými témami či hodnotením sociálnych pomerov vo Francúzsku, čo nás veĺmi ľahko môže zaviesť na tenký ľad.
Behom storočí sa krajina gallského kohúta zaviedla ako krajina módy, vína, syru, pikantnej kuchyne i prekrásnej prírody. Francúzska okázalosť a vlastenectvo sú známe po celom svete a celkom právom majú byť obyvatelia tejto nádhernej krajiny na čo pyšní.

Francúzsko - zájazdy od 101 €

Najnovšie recenzie Francúzsko

Celkom: 9.6 Byl jsem velice spokojen s cestovní kanceláří a ochotou s paní Prokešovou děkuji

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byl jsem velice spokojen s cestovní kanceláří a ochotou s paní Prokešovou děkuji Zobraziť celú recenziu

Marian Galla, 26.10.2022, Dátum pobytu: 20.10. - 22.10.2022
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Charlemagne

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.5 Celkový pocit ze zájezdu je výborný

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový pocit ze zájezdu je výborný Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší hotel, pokoj po rekonstrukci, vydařená rekonstrukce koupelny.

Strava
Pouze snídaně podávaná v jídelně sousedního hotelu, dobře značeno, zorganizováno, výborná nabídka.

Služby hotela
Probíhající rekonstrukce jídelny, ochotný jazykově vybavený personál.

Jaroslav Duda, 16.08.2022, Dátum pobytu: 5.8. - 8.8.2022
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Ibis Porte de Orleans

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5.2 Hotel a jeho služby primerané cene

 • 5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 5 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel a jeho služby primerané cene Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Primerané cene, izba bola čistá, potešilo by, keby bola priestrannejšia, úložný priestor vcelku postačoval, len chýbal aspoň malý stolík s kreslom alebo stoličkou. Kúpelňa čistá, každý deň bola umytá a vymenené osušky. V celku som bola spokojná - dôležitá bola pre mňa čistota.

Strava
Vzhľadom na krátky pobyt neviem dostatočne zhodnotiť a ani dať dobrý tip, kde by sa dalo chutne a pre nás aj finančne dostupne najesť. Kde sme stihli bola strava chutná, primeraná cena kvalite a množstvu. Mali sme tiež šťastie na veľmi príjemný a ochotný personál.

Miroslava Adámyová, 13.07.2022, Dátum pobytu: 5.7. - 9.7.2022
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin (Chilly-Mazarin)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Skvělá možnost ubytování kousek od moře s výbornou snídaní. Jedinou nevýhodou je nutnost překonat 6ti proudou cestu, kde jsou však...

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá možnost ubytování kousek od moře s výbornou snídaní. Jedinou nevýhodou je nutnost překonat 6ti proudou cestu, kde jsou však naštěstí semafory. Zobraziť celú recenziu

Stanislav Gavlas, 17.05.2022, Dátum pobytu: 7.5. - 13.5.2022
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Nice, Hotel: Adagio Nice Promenade Des Anglais

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko