Francúzsko Francúzsko

Oficiálny názov: Republique Francaise
Hlavné mesto: Paríž
Štátne zriadenie: pluralitná republika prezidentského typu s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 78%, moslimovia 4%
Úradný jazyk: francúzština
Časový posun: stredoeurópský čas

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

O FRANCÚZSKUŠesťuholníkový tvra Francúzska, najväčšej európskej krajiny s viac než 60-timi miliónmi obyvateľov, je nápadný už naprvý pohľad. Omývaná štyrmi morami patrí Francúzsku medzi vyhľadávané turistické strediská už od nepamäti. Táto majestátne krajina susedí hneď s ôsmymi štátmi: Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Monako, Andora a Španielsko. Na prvý pohľad nás zaujme členenie povrchu, ktorý sa zdvíha od západu na východ, a teda umožňuje turistické a športové vyžitie nielen na pobreží mora, ale i vo vysoko zasnežených vrcholkoch Francúzskeho stredohoria, Pyrenejí alebo Álp.

V srdci sevrne položené Parížskej panve sa rozkladá jedno z najzaujímavejších hlavným miest Európy - Paříž, známe ako raj milovníkov života, centrum všetkého kultúrneho, hospodárskeho i správneho diania. Tu môžeme nájsť jedná z najzaujímavejších kultúrnych pamiatok vo Francúzsku a celej Európy. Za videnie stojí umelecká galéria Louvre, eiffelova veža, Víťazný oblúk, umelecká štvrť Monmartre a mnoho ďalších. Na rieke Loire sa rozkladá známy komplex atratívnych zámkov, pozostatkov po vládach jednotlivých významných francúzskych panovníkov.

Nielen architektonické pamiatky sú však lákadlom pre miliónov turistov, ktorí Francúzsko ročne navštevujú. Milovníci vína iste patrične ocenia vinice v Burgundsku a okolo Bordeaux, dobrodruhovia priepasti vo Francúzskom stredohorí a turisti vyznávajúci predovšetkým luxusnú dovolenku u mora siprídu na svoje na nádhernejm Azurovom pobreží celkom na juhu, ktoré sa už stalo symbolom rozprávkovej dovolenky. Avšak okrem tejto významnej destinácie pre pobyt u mora nesmieme zabudnúť na Bretaňský polostrov či Normandiu. Predovšetkým deti ocenia nahliadnutie do rozprávkového Disneylandu v údolí rieky Marny, vôbec prvého, ktorý bol v Európe postavený. Ako srdce Francúzska býva mnohokrát označovaná oblasť juhozápadu, územie, ktoré sa tiahne od rieky Loiry až k Pyrenejom, zahrňujúca trebárs historické mestá Toulouse alebo Montpellier. Počiatky osídlenia tu zasahujú ozaj ďaleko do minulosti, čo dokazujú mnohé jaskyne vyzdobené prehistorickými nástennými maľbami alebo takteiž praveké sídliská a pohrebiská

A čoho si cenia sami Francúzi? Najmä sa hodnotí umenie komunikácie, v ktorej sa Francúzi cvičia už behom základne školskej dochádzky. taktiež je vo francúzskej mentalite hlboko zakorenená demokracia a zdvorilosť, čo je vyžadované i od cudzincov. Preto vždy pamätajte na kultivované vyjadrovanie. Taktiež opatrne s politickými témami či hodnotením sociálnych pomerov vo Francúzsku, čo nás veĺmi ľahko môže zaviesť na tenký ľad.
Behom storočí sa krajina gallského kohúta zaviedla ako krajina módy, vína, syru, pikantnej kuchyne i prekrásnej prírody. Francúzska okázalosť a vlastenectvo sú známe po celom svete a celkom právom majú byť obyvatelia tejto nádhernej krajiny na čo pyšní.

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

Najnovšie recenzie Francúzsko

Celkom: 9,2 Hotel odpovídal ceně, doprava z letiště dobrá. Zastávka metra kousek od hotelu do centra Paříže.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel odpovídal ceně, doprava z letiště dobrá. Zastávka metra kousek od hotelu do centra Paříže. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj čistý, malý, ale na tento druh pobytu dostačující.

Strava
Snídaně výborné

Marcela B., 21.11.2018, Dátum pobytu: 16.11. - 18.11.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Ibis Porte de Orleans

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Hotel 1 fotografia

Celkom: 7,6 Ubytování pro nenáročné za rozumnou cenu.

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování pro nenáročné za rozumnou cenu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je čisté,prostory jsou malé. Pokud vám bude sloužit hotel pouze pro přespání bohatě stačí. Nám malé prostory nevadili. Bohužel je vše slyšet.

Strava
Výběr od sladkého přes cereálie po salám a sýr. Rozmanitost jednotlivých druhů už není tak široká (např. Pouze dva druhy salámu). My jsme se najedli, jídlo chutné.

Služby hotela
Personál velice příjemný, ochotný. Domluva anglicky bez problému.

Josef Trejbal, 19.11.2018, Dátum pobytu: 12.11. - 15.11.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Moulin Plaza

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Skvělé

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dle očekávání

Strava
Výborná

Služby hotela
dostačující

Vit Danek, 07.11.2018, Dátum pobytu: 2.11. - 4.11.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Moulin Plaza

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Od zájazdu som nič konkrétne neočakávala, len zmenu. Napokon to bola zmena poriadna, veľmi inšpiratívna. Od rána do večera sme sa v...

 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Od zájazdu som nič konkrétne neočakávala, len zmenu. Napokon to bola zmena poriadna, veľmi inšpiratívna.

Od rána do večera sme sa v Paríži vôbec nenudili a bolo čo pozerať. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo v menšom hoteli. Izby boli čisté. Dobre sa v nich spalo. Čo mi prekážalo, bol puch z ventilácie.

Strava
Strava - v hoteli sme mali iba raňajky, sladké, francúzske. Na svoje si prišli najmä deti, ktorým chutil hlavne croisant s nutelou.

Služby hotela
Služby hotela boli primerané jeho kategórii.

Program poznávacieho zájazdu
Program zájazdu bol veľmi pestrý a zaujímavý. Videli sme to podstatné z Paríža.

Určite k dobrému pocitu prispela aj milá pani sprievodkyňa, ktorá Paríž poznala dokonale. Cítili sme sa pri nej bezpečne. Bola veľmi ochotná všetko s nami odkomunikovať, dokonca nám preložila menu, objednala jedlo ...

Monika Maruňáková, 31.10.2018, Dátum pobytu: 24.10. - 28.10.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4,3 Dovolená nádherná, ale jen díky tomu, že jsme byli dobře připravení a věděli jsme jakými dopravními prostředky tam cestovat. Je tam jiná...

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená nádherná, ale jen díky tomu, že jsme byli dobře připravení a věděli jsme jakými dopravními prostředky tam cestovat. Je tam jiná mentalita lidí, ale vše se dá přehlédnout, protože Paříž Vám nabídne opravdu hodně nádherných a nezapomenutelných míst :))) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bohužel tady velké zklamání. Naštěstí jsme zde byli vždy jen přes noc. Hotel má dvě hvězdičky ok beru, ale po příjezdu nám na recepci jen vrazili papír a moc se s námi nebavili. Vůbec nevysvětlili co kde je a nikdo s námi nešel nás ubytovat. Navíc hotel je velmi špatně situovaný. Je strašne daleko od centra a ve velmi chudinské čtvrti. Navíc o víkendu tam byli i nějaké tlupy bezdomovců a rozdávalo se jim tam oblečení. Hotel nás zklamal.

Strava
Snídaňě na hotelu celkem ok. Neurazilo ani nenadchlo. Akorát jídlo si dáváte jen na tácek. Nevedou asi talíře. Ale za to třeba pizza v restauraci v centru byla vynikající.

Služby hotela
Nic extra jak jsem již zmínila výš.

Anonym, 31.10.2018, Dátum pobytu: 26.10. - 28.10.2018
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Ibis budget Porte de Montmartre

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko