Francúzsko Francúzsko

Oficiálny názov: Republique Francaise
Hlavné mesto: Paríž
Štátne zriadenie: pluralitná republika prezidentského typu s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 78%, moslimovia 4%
Úradný jazyk: francúzština
Časový posun: stredoeurópský čas

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

O FRANCÚZSKUŠesťuholníkový tvra Francúzska, najväčšej európskej krajiny s viac než 60-timi miliónmi obyvateľov, je nápadný už naprvý pohľad. Omývaná štyrmi morami patrí Francúzsku medzi vyhľadávané turistické strediská už od nepamäti. Táto majestátne krajina susedí hneď s ôsmymi štátmi: Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Monako, Andora a Španielsko. Na prvý pohľad nás zaujme členenie povrchu, ktorý sa zdvíha od západu na východ, a teda umožňuje turistické a športové vyžitie nielen na pobreží mora, ale i vo vysoko zasnežených vrcholkoch Francúzskeho stredohoria, Pyrenejí alebo Álp.

V srdci sevrne položené Parížskej panve sa rozkladá jedno z najzaujímavejších hlavným miest Európy - Paříž, známe ako raj milovníkov života, centrum všetkého kultúrneho, hospodárskeho i správneho diania. Tu môžeme nájsť jedná z najzaujímavejších kultúrnych pamiatok vo Francúzsku a celej Európy. Za videnie stojí umelecká galéria Louvre, eiffelova veža, Víťazný oblúk, umelecká štvrť Monmartre a mnoho ďalších. Na rieke Loire sa rozkladá známy komplex atratívnych zámkov, pozostatkov po vládach jednotlivých významných francúzskych panovníkov.

Nielen architektonické pamiatky sú však lákadlom pre miliónov turistov, ktorí Francúzsko ročne navštevujú. Milovníci vína iste patrične ocenia vinice v Burgundsku a okolo Bordeaux, dobrodruhovia priepasti vo Francúzskom stredohorí a turisti vyznávajúci predovšetkým luxusnú dovolenku u mora siprídu na svoje na nádhernejm Azurovom pobreží celkom na juhu, ktoré sa už stalo symbolom rozprávkovej dovolenky. Avšak okrem tejto významnej destinácie pre pobyt u mora nesmieme zabudnúť na Bretaňský polostrov či Normandiu. Predovšetkým deti ocenia nahliadnutie do rozprávkového Disneylandu v údolí rieky Marny, vôbec prvého, ktorý bol v Európe postavený. Ako srdce Francúzska býva mnohokrát označovaná oblasť juhozápadu, územie, ktoré sa tiahne od rieky Loiry až k Pyrenejom, zahrňujúca trebárs historické mestá Toulouse alebo Montpellier. Počiatky osídlenia tu zasahujú ozaj ďaleko do minulosti, čo dokazujú mnohé jaskyne vyzdobené prehistorickými nástennými maľbami alebo takteiž praveké sídliská a pohrebiská

A čoho si cenia sami Francúzi? Najmä sa hodnotí umenie komunikácie, v ktorej sa Francúzi cvičia už behom základne školskej dochádzky. taktiež je vo francúzskej mentalite hlboko zakorenená demokracia a zdvorilosť, čo je vyžadované i od cudzincov. Preto vždy pamätajte na kultivované vyjadrovanie. Taktiež opatrne s politickými témami či hodnotením sociálnych pomerov vo Francúzsku, čo nás veĺmi ľahko môže zaviesť na tenký ľad.
Behom storočí sa krajina gallského kohúta zaviedla ako krajina módy, vína, syru, pikantnej kuchyne i prekrásnej prírody. Francúzska okázalosť a vlastenectvo sú známe po celom svete a celkom právom majú byť obyvatelia tejto nádhernej krajiny na čo pyšní.

Francúzsko - zájazdy od 10 EUR

Najnovšie recenzie Francúzsko

Celkom: 8,2 Dovolená perfektně splnila naše očekávání. Zejména koupání nádherné a jídlo skvělé.Určitě doporučuji.

 • 7 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená perfektně splnila naše očekávání. Zejména koupání nádherné a jídlo skvělé.Určitě doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 21.07.2017, Dátum pobytu: 8.7. - 15.7.2017
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Korzika, Hotel: Club Marina Viva

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Prostředí překrásné a pro rodinu s dětma ideální celkem klidné místo . Klidně by jsme se tam někdy vratili.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Prostředí překrásné a pro rodinu s dětma ideální celkem klidné místo . Klidně by jsme se tam někdy vratili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše ok. Jen by mohli v mobilhoumech poskytovat klasické potahy na postel a né jen jednorázové navleky s netkané textílie.Také povlečení by stalo za úvahu, protože tahat tyto věco v kufrech pro 4-5osob je na samostatné zavazadlo.Toto je, ale spiše hodnocení majitele kempu a ne cestovky.Na minulé dovolené v Polsku u moře to měli jako standart včetně možnosti každodeního doplnění toaletního papíru,výměny čistych ručníků atd. a to vše za obdobnou cenu (a to měli i v rámci chatičky i plážový slunečník a pro malé děti ve 12h polevku zdarma). Všechny nedostatky, ale nahrazuje prostředí ve kterém se kemp nachází.

Strava
Bez znalosti francouštiny se sice domlouvalo horko těžko, ale naštěstí to všichni berou s humorem. Jídlo jinak v pořádku.

Pláž
Krásná písčitá, děti mohly hodně daleko a pořád dosáhly na dno a tím nemusel byt človék neustále ve střehu. Voda průzračná . Pláž v celku čistá.

Zdeněk Skowranek, 18.07.2017, Dátum pobytu: 22.6. - 1.7.2017
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Giens, Hotel: Camping Iles d´Or

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 příjemné ubytování v dostupné části ostrova - výhodné jako start pro další výlety

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
příjemné ubytování v dostupné části ostrova - výhodné jako start pro další výlety Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
rodinný apartmán s kuchyňkou

Strava
vlastní

Služby hotela
výborné

Pláž
příjemná - kombinace písku a oblázků

Anonym, 17.07.2017, Dátum pobytu: 6.7. - 13.7.2017
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Korzika, Hotel: Residence Sognu di Rena

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,5 Dovolenka bola pekna.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 5 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka bola pekna. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izbam by sa zisla rekonstrukcia, ale nebolo to nic katastrofalne.

Strava
stravu sme nemali

Pláž
Plaz mala, ale postacujuca, no cakala by som vacsiu starostlivost o nu.

Zuzana S., 16.07.2017, Dátum pobytu: 2.7. - 12.7.2017
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Korzika, Hotel: Residence Sognu di Rena

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Celkový dojem z dovolené byl velmi pozitivní, byli jsme spokojeni.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené byl velmi pozitivní, byli jsme spokojeni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj, ve kterém jsme bydleli, byl velmi malý, ale pro přespání dostačující, hodně jsme cestovali,proto jsme v pokoji netrávili delší čas. Jinak byl pokoj čistý, voňavý, denně úklid, výhled na moře a hrad, úžasné. Klidný a pohodový hotel.

Strava
Snídaně chutná, výběr teplé kuchyně, jogurty, musli, pečivo a místní sladké dobroty, sýr a šunka, káva a čaj, džusy. Příjemné posezení v prosklené jídelně s výhledem do okolí, na bazén a do zahrady, patřící hotelu. Možnost snídat i venku.

Služby hotela
Ze služeb hotelu jsme využili hotelový bazén, v recepci jsou k dispozici letáky a mapy, informující o výletech po okolí, dále jsou zde k využití počítače s připojením na internet, hotel má Wifi - zdarma a paní recepční nám vždy ochotně poradila a v den odletu nám na naše přání přichystali snídani na 6 hodinu ranní.Jediný problém shledávám v parkování u hotelu, je nutno parkovat v okolních ulicích, což je někdy problém...ale vždy jsme jej úspěšně vyřešili.

Pláž
Pláž je asi 7 minut chůze od hotelu, velmi pěkná, čistá písečná pláž, čistá voda. Jen tam není stín, takže deštník s sebou...

Jitka K., 14.07.2017, Dátum pobytu: 30.6. - 7.7.2017
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Azúrove pobrežie (Francúzska riviéra), Hotel: Des Orangers

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220