Francúzsko - Flaine Francúzsko

  • Popis

    Stredisko Flaine v oblasti Le Grand Massif býva označované za miesto s najlepšou snehovou pokrývkov v celý francúzskych Alpách. Vďačí za to polohe tejto oblasti v Severných Alpách blízko Mont Blancu medzi Ženevou a Chamonix. Okrem Glaine tu nájdete ešte strediská Les Carroz, Morillon, Samoens a Six Fer á Cheval.

    Flaine je vzdialené len 69 km od Ženevy a jedná a o jedno z najmladších stredisiek vo francúzskej časti Álp. Vzniklo v roku 1969 a pri jeho výstavbe sa podarilo zachovať atmosféru horskej dediny, pretože väčšina stavieb bola postavená v súlade s okolitou nádhernou prírodou. Mimoriadne snehové podmienky a vynikajúcu dostupnosť všetkých zimných športov - to je hlavná deviza tohoto strediska. Flaine sa nachádza v centru guľatej panvy v samom strede snehových polí a poskytuje tak ideálne podmienky pre lyžovanie, nie náhodou si vyslúžilo prezývku "Snehový oceán"

Najnovšie recenzie Francúzsko - Flaine

Celkom: Doporučuji

Úvodné zhrnutie
Doporučuji Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné ubytování v novém hotelu, celkem prostorný a dobře vybavený jižně orientovaný apartmán.

review_paragraph_heading_12
Od sjezdovek trochu dál, ale v dochozí vzdálenosti (ca. 500m), před hotelem je zastávka skibusu, který jezdí často a jízda s ním trvá max. 2 min (jedna stanice).

Celkový dojem
Lokalita je na lyžování perfektní (velké množství dlouhých a širokých sjezdovek), rozmanité prostředí a nádherné výhledy na Mont Blanc. Středisko je sice panelové, ale má své kouzlo skryté v dobře promyšleném urbanismu. Všechny jeho části jsou výborně propojeny, a to jak pro lyžaře, tak pro pěší. Vhodné i pro malé děti.

Jana Fejtová, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 28.01.2008, Dátum pobytu: 26.1. - 19.1.2008
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Flaine, Hotel: Rezidence Les Pleiades

Všetky recenzie Francúzsko - Flaine