Francúzsko - Paríž Francúzsko

 • Doprava letecky

  02:05 h

 • Popis

  Hlavné mesto Francúzska o rozlohe 14 518 km2 je osídlené 12 miliónmi obyvateľov. Názov Paríž je odvodený z galského slova parios, znamenajúceho "kotol". Pokiaľ sa chcete dozvedieť kde sídli najkrásnejší obraz sveta, či zoznámiť sa s najväčším pouličným sériovým vrahom,návštívte Paríž.

  Tu sa naskytne neuveriteľné množstvo zaujímavých miest z historického hľadiska, ale i z moderného umenia, ktoré tu vzniká prakticky na ulici. Pri nášteve Paríža sa zdá, že všetky slávne mená i miesta pochádzajú z Paríža. Kto by nepoznal kardinála de Richelieu,markýza de Sade, alebo snáď slávneho kráľa slnka Ludvíka XVII. Tým všetkým bol Paríž spoločným rodiskom, či pôsobiskom. V tomto historicky romantickom meste sa rozhodne nudiť nebudete, skôr budete mať problém vybrať si objekt svojho záujmu.

  Chrám Norte Dame je samozrejme krásny svojou monumentálnosťou, ale zvláštnosťou je i doba stavby tejto katedrály, ktorá je 182 rokov. Svetoznámy Louvr dokončený pod vedením Lefeulema Viscontiho patrí medzi najvýznamnejšie verejnú budovu Paríža. Toto múzeum je svojou ponukou exponátov ozaj pestré, v dnešnej dobe má 7 oddelení: Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientálna keramika, Grécke a Rímske starožitnosti, maľby, kresby, medirytiny - XIII. - XIX. storočia, Skulptry stredoveku, renesancie a modernej doby, malé umelecké predmety svetovej histórie, námorníctvo a etnografie. Uprostred námestia Charlese de Gaulla stojí svetoznámy Víťazný oblúk postavený na príkaz Napoleona Bonaparteho. Už menej známy, ale cez to prekrány je komplex budov v 7. mestskom obvode nazývaný Invalidovna. Tu sa nachádzajú hrobky všetkých známych maršálov a generálov Francúzska. Ako jeden z najvyšších bodov Paríža Vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozrejme nesmiete zabudnúť na Eiffelovu vežu, ktorá je zapísaná na zoznam svtového dedičstva UNESCO. Vysoká železná dáma meria 324 metrov a ročne ju príde navštíviť viac ako 6 miliónov náštevníkov. Prechádzka po meste pretkaných katakombami, plné slávnych parkov a miest kde boli tvorené popredné romány dnešnej literatúry je nezabudnuteľným zážitkom.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Paríž

Celkom: 4.6 Pokoje neodpovídají fotografií, hotel je spíš ubytovna. Ale na to že je všude staré vybavení tak pokoje jsou čisté. Ale ubytování...

 • 1 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Pokoje neodpovídají fotografií, hotel je spíš ubytovna. Ale na to že je všude staré vybavení tak pokoje jsou čisté. Ale ubytování neodpovídá ceně. Zobraziť celú recenziu

Přemysl H., 18.01.2023, Dátum pobytu: 12.1. - 14.1.2023
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Timhotel Nation

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.6 Byl jsem velice spokojen s cestovní kanceláří a ochotou s paní Prokešovou děkuji

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byl jsem velice spokojen s cestovní kanceláří a ochotou s paní Prokešovou děkuji Zobraziť celú recenziu

Marian Galla, 26.10.2022, Dátum pobytu: 20.10. - 22.10.2022
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Charlemagne

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.5 Celkový pocit ze zájezdu je výborný

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový pocit ze zájezdu je výborný Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší hotel, pokoj po rekonstrukci, vydařená rekonstrukce koupelny.

Strava
Pouze snídaně podávaná v jídelně sousedního hotelu, dobře značeno, zorganizováno, výborná nabídka.

Služby hotela
Probíhající rekonstrukce jídelny, ochotný jazykově vybavený personál.

Jaroslav Duda, 16.08.2022, Dátum pobytu: 5.8. - 8.8.2022
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Ibis Porte de Orleans

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5.2 Hotel a jeho služby primerané cene

 • 5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 5 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel a jeho služby primerané cene Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Primerané cene, izba bola čistá, potešilo by, keby bola priestrannejšia, úložný priestor vcelku postačoval, len chýbal aspoň malý stolík s kreslom alebo stoličkou. Kúpelňa čistá, každý deň bola umytá a vymenené osušky. V celku som bola spokojná - dôležitá bola pre mňa čistota.

Strava
Vzhľadom na krátky pobyt neviem dostatočne zhodnotiť a ani dať dobrý tip, kde by sa dalo chutne a pre nás aj finančne dostupne najesť. Kde sme stihli bola strava chutná, primeraná cena kvalite a množstvu. Mali sme tiež šťastie na veľmi príjemný a ochotný personál.

Miroslava Adámyová, 13.07.2022, Dátum pobytu: 5.7. - 9.7.2022
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin (Chilly-Mazarin)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko - Paríž