Francúzsko - Les Portes du Soleil Francúzsko

 • Popis

  Nejväčšie mezinárodné stredisko na svete

  Francúzsko-švajčiarske stredisko Les Portes du Soleil, čiže Brány k slnku, má 650 kilometrov perfektných zjazdoviek rozprestrených medzi Ženevským jazerom a vrcholom Mont Blanc. Stredisko vzniklo prepojením 13 susediacich areálov na holých alpských vrcholoch aj v príjemnom tieni lesa. Francúzska časť lyžiarského safari ponúka pestré možnosti pre všetky zimné športy: ťažké zjazdovky svetovej úrovne (4 km dlhá Crozats), dlhé carvingové zjazdy (11 km dlhá Chamossière), svahy pre nočné lyžovanie, pohodové kopce pre rodiny s deťmi (Chatel), tri snow parky, sánkarske dráhy, free ride terény a označené okruhy napriek areálom rozdelené podľa obtiažnosti. Bežkárov ohromí 235 kilometrov vyfrézovaných stôp vedúcich romantickými údoliami aj napriek vrcholových pasáži s panoramatickým výhľadom. Čerešničkou na torte sú moderné prepravné zariadenia a takmer kompletná prepojenosť zjazdoviek na lyžiach. Do posledných troch odtrhnutých stredísk vás dovezie bezplatný ski bus. O deti je dobre postarané v lyžiarskych škôlkach a detských kluboch s celodenným programom. Majte na pamäti, že cestovný pas patrí na zjazdovky spoločne so ski pasom. Vďaka mezinárodnému charakteru Les Portes du Soleil vás môžu colníci kedykoľvek skontrolovať.

  Après-ski

  Sánkarske dráhy v Les Gets, Morzine a Avoriaz - Le Crot sa postarajú o popoludňajšiu zábavu. Avoriaz - Le Crot v dĺžke 3,2 kilometra ponúka nočné sánkovanie za svitu hviezd. Les Portes du Soleil prináša bohaté využitie aj pre návštevníkov nelyžiarov. Trasy pre peších turistov v dĺžke od 3 do 35 kilometrov vás zavedú za krásami zimnej francúzsko-švajčiarskej krajiny a pri organizovaných výletoch so sprievodcom sa dozviete zaujímavosti z okolia. K netradičným après-ski aktivitám patrí jazda so psím záprahom, curling a návšteva knižnice či múzea. Na zozname klasickej zábavy figuruje let v rogale, paragliding, jazda v saniach ťahaných koňmi, korčulovanie, wellness, squash, tenis, bowling, biliard, kino, koncerty, diskotéky a návšteva barov a reštaurácií.

  Doprava

  Horné Savojsko nepatrí k najbližším lyžiarskym destináciám zo Slovenskej republiky, napriek tomu je z Bratislavy veľmi dobre dostupné a každý lyžiar, ktorý má rád zahraničné svahy by sem mal zavítať. Pri ceste z Bratislavy cez Viedeň, Mníchov a Zürich prejdete 1074 kilometrov za 11 a pol hodiny. Trasa z Košíc vedie cez Budapešť, Viedeň a Zürich a za volantom strávite minimálne 15 hodín a prejdete 1523 kilometrov. Pamätajte na ročnú dialničnú známku vo Švajčiarsku a mýtne brány vo Francúzsku. Bezplatné ski busy vás dopravia tam, kam nedosahuje sieť lanoviek, a uľahčí vám prístup k hlavným bodom lyžiarského safari.

  Koľko to stojí?

  Veľké množstvo taríf v Les Portes du Soleil prináša rôzne výhody skupinám od 3 osôb, rodinám s deťmi, seniorom, organizovaným zájazdom, častým návštevníkom aj peším turistom a bežkárom. Ski pas Portes du Soleil platí vo všetkých 13 združených areáloch na francúzskej i švajčiarskej strane. Šesťdňová permanentka v hlavnej sezóne stojí 260 € pre dospelých, 195 € pre deti od 5 do 15 rokov a 234 € pre juniorov vo veku od 16 do 19 rokov a seniorov od 65 rokov. Využite zľavy pri nákupe ski pasov cez internet, zvýhodnené vstupné na hudobný festival Rock the Pistes alebo špeciálne tarify pre obdobie Vianoc a mimo hlavnej sezóny.

  Letná dovolenka v dvoch krajinách

  Letná dovolenka v oblasti Les Portes du Soleil prináša športovné i relaxačné zážitky. Prechádzajte sa majestátnov vysokohorskou krajinou, plavte sa po priezračne modrých jazerách vo výletných loďkách alebo vystúpte k bielym čapiciam najvyšších alpských vrcholov. Túry spríjemňuje posedenie v jednej zo 400 horských chát a cestu vám skráti 24 lanoviek s letnou prevádzkou. Cyklisti si vychutnajú 650 kilometrov značených cyklotrás medzi Francúzskom a Švajčiarskom. S deťmi sa vydajte do lanového parku v Les Gets, za ukážkou výroby syra, za prechádzkou na oslíku, do vodného sveta alebo na letnú sánkarsku dráhu. V Les Gets si zahráte golf na ihrisku pod Mont Blancom, v Morzine zaspomínate na horské pasáže slávnej Tour de France a v malých dedinkách spoznáte život miestnych obyvateľov a tradičnú alpskú architektúru. Bohatý letný program nesklame ani rodiny s deťmi, ani náročných športovcov. Práve vďaka rôznorodosti si oblasť Les Portes du Soleil získala srdce mnohých letných návštevníkov, ktorí sa sem každoročne vracajú.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Les Portes du Soleil

Všetky recenzie Francúzsko - Les Portes du Soleil