Francúzsko - Nice Francúzsko

 • Popis

  Nice, jedno z centier Azúrového pobrežia Francúzskej riviéry, tvorí centrum regiónu Provincia-Alpes-Côte-d´Azur. Nice leží medzi Cannes a Monakom. Obýva ho asi 347 000 obyvateľov. Každé leto mesto privíta 4 milióny turistov.

  Lokalita terajšieho mesta Nice prilákala prvých obyvateľov už pred 400 000 rokmi, čo dosvedčuje archeologické nálezisko Terra Amata. Osadu Nikaia založili asi v roku 340 pred naším letopočtom grécki moreplavci. S ich príchodom sa mesto premenilo na najfrekventovanejší obchodný prístav Ligurského pobrežia. V stredoveku Nice spadalo pod vlády Talianov, Francúzov a Barbarov a figurovalo ako strategický bod vo vojnách o mocenskú nadvládu. V roku 1600 sa miestodržiteľom stal vojvoda de Guise, ktorý vyhlásil absolútnu slobodu obchodu. Giuseppe Garibaldi, rodák z Nice, ovplyvnil miestne obyvateľstvo natoľko, že žiadalo pripojenie k Taliansku. Cieľ dosiahli až počas druhej svetovej vojny, kedy vichistický režim udelil správu nad Nice talianskym zástupcom. 20. storočie prinieslo rozmach modernej technológie. V roku 1932 vybudovalo mesto automobilový okruh Circuit Nice a od tej doby pravidelnej hostí medzinárodné preteky. V roku 2001 podpísali predstavitelia členských štátov Európskeho spoločenstva zmluvu z Nice, ustanovujúce orgány únie.

  Stredomorské podnebie zabezpečuje príjemné teploty v každom období. Zrážky sú častejšie len v mesiacoch september až maerc, ale nečakajte veľké prietrže mračien, skôr príjemný dážď. Teploty sa v lete pohybujú okolo 30oC. V zime klesá hladina ortuti na 17oC. Vhodné podnebie nahráva pestovateľom citrusových plodov. Uvidíte aj palmy, olivovníky, fígovníky alebo eukalyptus. Nielen zlaté pláže a modré more lákajú turistov. Nice oplýva množstvom historických pamiatok. Zámok, pevnosť Mont Alban, palác Rusca alebo katedrála Notre-Dame de Nice rozprávajú príbehy z dejín mesta. Tradičný jazzový festival sa koná od roku 1948. Na najznámejšej promenáde Promenade des Anglais môžete relaxovať vo vyberaných reštauráciach pri jedení miestnych špecialít. Cestovný ruch žije v Nice od roku 1912, po otvorení prvého ubytovacieho zariadenia, hotelu Negresco. Za prehliadku stojí aj kráľovské observatórium na vrchole Mont Gros.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Nice

Celkom: 8,3 Fantastické město, nádherné pohledy.

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Fantastické město, nádherné pohledy. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
NH hotel je dobře vedený, personál nadprůměrný, cena odpovídající. Jediná vada: V době našeho pobytu byla krom snídaní uzavřená restaurace, což se ale mimo sezónu dá pochopit.

Strava
V Nice jsou všude k dostání mořské plody a místní speciality. Od dob socialismu jsem poprvé zažil fronty před restaurací. Strava je lahodná, leč drahá.

Služby hotela
Dobrý hotel

Pláž
K pláži asi kilometr a půl, dá se tam ale dojet tramvají, která jezdí přímo před hotelem.

Martin Komárek, 06.01.2016, Dátum pobytu: 31.12.2015 - 3.1.2016
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Nice, Hotel: NH Nice

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,6 Pěkné prostředí i hotel. Milý personál a celkem bohatá snídaně (švédské stoly). Pokoj Deluxe čistý, ale docela malý (neumím si představit...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkné prostředí i hotel. Milý personál a celkem bohatá snídaně (švédské stoly). Pokoj Deluxe čistý, ale docela malý (neumím si představit velikost pokoje nižší kategorie). Hotel blízko centra i pohodlně v docházkové vzdálenosti od pláže. Čtyřproudová silnice s velkým provozem v blízkosti pláže, což kazilo dojem. Pláž oblázková, moře blankytně modré a vypadalo čistě (posuzuji jen z pohledu od břehu, protože koupání v červnu bylo jen pro otužilé). Stravování v restauracích dražší (my platili cca 60-100 Eur / 2 osoby). Doprava z/na letiště pohodlně autobusem + pěšky do/z hotelu. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 18.06.2015, Dátum pobytu: 12.6. - 15.6.2015
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Nice, Hotel: Ellington

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko - Nice